Z ogólnodostępnych sprawozdań finansowych Gminy Golczewo wynika, że w 2014 roku umorzono radnemu podatki na kwotę 1776,00 zł. Powód? Ważny interes podatnika. Rok później burmistrz umarza podatki na kwotę 3.555,00 złotych również wskazując ważny interes podatnika.
- udostępnienie informacji o kwocie i przyczynach umorzenia podatków Panu Bogusławowi Hilarskiemu za 2016 rok nastąpi najpóźniej z dniem 31 maja 2017 roku- do tego dnia informacje te są objęte tajemnicą skarbową- pisze w decyzji o odmowie udostępnienia informacji Lech Ferdynus zastępca burmistrza.
Nie dowiedzieliśmy się również z jakich powodów umarzano podatki radnemu. Tutaj zastępca burmistrza również odmawia informacji powołując się na przepisy o tajemnicy skarbowej.
Warto przypomnieć, że radny B.Hilarski deklarował przekazywanie diety radnego na cele społeczne. Jak faktycznie wywiązuje się z tego obowiązku tego do końca nie wiemy. Wiemy tylko, że z objętych tajemnicą powodów ma umarzane podatki.
Opinię w tej sprawie pozostawiamy naszym Czytelnikom.

