ikamien.pl • Niedziela [14.02.2016, 20:31:54] • Gmina Świerzno

Rodzice dostaną pieniądze, a jedna osoba- pracę

Rodzice dostaną pieniądze, a jedna osoba- pracę

Autor: cliplab.pro( fot. Fotolia.com )

Za mało wiedzy, więc nawet nie wiadomo jak się przygotować. Samorządom brakuje szczegółów dotyczących wypłat 500 złotych na dziecko. Do realizacji rządowego programu Gmina Świerzno planuje na razie tylko zatrudnienie dodatkowego pracownika.

- Na dzień dzisiejszy nie mamy dokładnej wiedzy dotyczącej wypłaty oraz realizacji programu 500 plus – przyznaje Magdalena Kłobucka z Urzędu Gminy w Świerznie. - Stąd też nie wiemy jak się przygotować.

Zgodnie z danymi z ewidencji ludności Urzędu Gminy w Świerznie na dzień 15 stycznia tego roku na terenie Gminy Świerzno było 856 dzieci w wieku od O do ukończenia 18-go roku życia.

- Ile rodzin zakwalifikuje się do otrzymania 500 zł, na dzień dzisiejszy trudno nam oszacować – dodaje Magdalena Kłobucka.

Za realizację tego zadania w Gminie Świerzno odpowiedzialny będzie Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Środki na wypłaty będą pochodziły z budżetu państwa, gdyż Gmina w swoim budżecie nie posiada środków finansowych przeznaczonych na wypłatę powyższego świadczenia - informuje Magdalena Kłobucka. - W związku z realizacją wypłat 500 plus planujemy zatrudnienie jednej osoby, poprzez ogłoszenie konkursu na nowe stanowisko.

Źródło: https://www.ikamien.pl/artykuly/17042/