POGODA

Reklama

Urzędy i instytucje

nazwaulica, numertelefon

Dziwnów

Urząd MiejskiSzosowa 53275163
PolicjaMickiewicza 193813097
Straż MiejskaMickiewicza 193814107
Posterunek EnergetycznySłowackiego 173813471
Ośrodek ZdrowiaMała 33813703
Urząd PocztowySłowackiego 183813737
Kapitanat PortuPrzymorze 43813340
Urząd Morski, Bosmanat Portu DziwnówPrzymorze 43813340
Zakład Wodociągów i KanalizacjiMickiewicza 193813088
Biblioteka PublicznaReymonta 103813547
Opieka społecznaMickiewicza 193813786

Golczewo

Urząd MiejskiZwycięstwa 233860127, 3860593, fax 3860123
urzad@golczewo.pl
Posterunek PolicjiZwycięstwa 2538 25 571
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna3860578
biblioteka-golczewo@wp.pl

Kamień Pomorski

Urząd MiejskiStary Rynek 138 21 142
fax 38 25 028
um@kamienpomorski.pl
www.kamienpomorski.pl
Starostwo Powiatoweul. Wolińska 7b38 23 120
fax 38 23 121
www.powiatkamienski.pl
Komenda Powiatowa PolicjiŻwirki i Wigury 2Dyżurka: 38 25 500, 38 25 511
Sekretariat Komendanta: 38 25 514
Komenda Powiatowa Państwowej Straży PożarnejWolińska 732 75 610
fax 38 20 132
Sąd RejonowyKościuszki 13III Wydział Ksiąg Wieczystych: 38 25 632
I Wydział Cywilny: 38 25 626
II Wydział Karny: 38 25 622
Oddział Administracyjny: 38 25 623
fax 38 25 621
Prokuratura Rejonowa:Moniuszki 138 23 060
fax 38 23 062
Powiatowy Urząd PracyTopolowa 538 20 285
Powiatowe Centrum Pomocy RodzinieKopernika 2638 23 386
Ośrodek Pomocy SpołecznejWąska 138 22 779
Johannicka Stacja Ambulatoryjno-DomowaWąska 138 22 495
Powiatowa Stacja Sanitarno-EpidemiologicznaWolińska 7b38 20 144
Powiatowy Inspektorat WeterynariiTopolowa 538 22 456, 38 25 070
Powiatowy Lekarz Weterynarii38 25 071
Urząd SkarbowyMieszka I-go 5b38 20 054, 38 22 554
fax 38 21 946
Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Mieszka I 6a 32 11 388
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
Szczecińska 2Godzina 7:00-15:00
38 20 888 (wew. 22)
38 20 021
Godzina 15:00-7:00
38 20 550
38 20 888
POGOTOWIE WODOCIĄGOWE
0604 20 84 97 - Kierownik Zakładu
38 20 550 - dyżurka firmy
38 20 888 - dyżurka firmy
Gminny Zespół Obsługi OświatyWąska 138 20 982
Miejski Ośrodek Kultury i SportuWolińska 938 24 227

Międzyzdroje

Urząd MiejskiKsiążąt Pomorskich 5327 56 31, 327 56 38
Sołtys WapnicyWapnica, Turkusowa 23a328 41 10
Sołtys LubiniaLubin, Główna 19328 42 38
Sołtys WickaWicko, Nadbrzeżna 9328 42 65
Zakład Ubezpieczeń SpołecznychZwycięstwa 48 Lipowa 9328 08 72
PolicjaMickiewicza 14997, 91 38 25 335
Straż MiejskaKsiążąt Pomorskich 5986, 327 56 40
Straż PożarnaKolejowa 25998, 328 06 80, 328 05 69
Straż GranicznaKopernika328 03 63
Urząd MorskiSkłodowskiej-Curie 18328 25 65, 328 01 19
Związek Gmin Wyspy WolinCicha 2328 04 22
Poczta PolskaGryfa Pomorskiego 7328 01 40, 328 02 02
Telekomunikacja Polska S.A.9393
Woliński Park NarodowyNiepodległości 3328 07 27, 328 07 37
Nadleśnictwo MiędzyzdrojeNiepodległości 35328 06 37

Wolin

Urząd Miasta Zamkowa 23326 13 22, 322 08 01
urzad@wolin.pl
www.wolin.pl
Okręgowy Inspektorat Rybołóstwa Morskiego
w Szczecinie
Niedamira 22326 24 66
Ostatni Rejs Polna 290 603 28 93 71
fundacja@ostatnirejs.pl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób
z upośledzeniem umysłowym
Mickiewicza 14326 11 21
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Mostowa 1326 12 14
Urząd Morski w SzczecinieNiedamira 21326 11 14
Urząd Stanu CywilnegoZamkowa 23322 08 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gru, Dru i Minionki, Paryż może poczekać oraz Miłość aż po ślub w kinie Eva ■ 27 - letni Ukrainiec odnaleziony cały i zdrowy! Pomogła reakcja mieszkanki gminy Wolin! ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie podczas wakacji już po raz kolejny przykładem roku ubiegłego zaprasza na plażę nad jeziorem Szczuczym, gdzie realizować będzie „Projekt Plaża z GOKiS”. Animatorzy z ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 14:30 zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich golczewskich plażowiczów ■ Pożar pawilonów handlowych w Międzywodziu. We wtorek wieczorem przy ulicy Zwycięstwa w Międzywodziu w gminie Dziwnów spłonęło sześć blaszanych pawilonów handlowych. Około godz. 21.40 straż pożarna poinformowana została o pożarze pawilonów handlowych w Międzywodziu przy ulicy Zwycięstwa. Do gaszenia pożaru przystąpili strażacy z Międzywodzia, Dziwnowa i Kołczewa oraz straż zawodowa Marynarki Wojennej z Dziwnowa i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Kamienia Pomorskiego. Na miejsce pożaru przybył Grzegorz Jóźwiak burmistrz Dziwnowa ■ W weekend w Kretlewie odbyła się uroczystość przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej z Kretlewa samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Iveco Magirus podarowanego im przez kolegów, strażaków ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie ■ Kobieta ma złamaną nogę, a sprawca gdzieś się ukrywa. Rowerzystka ma złamaną nogę. Po sprawcy zostały fragmenty błotnika i osłon. Sam sprawca? Uciekł. Pomóżcie go schwytać. Do wypadku doszło w Wicku, pod Międzyzdrojami ■ O rozwoju mikroźródeł OZE w Grodnie k. Międzyzdrojów. Jakie są bariery w rozwoju mikroźródeł OZE z perspektywy rolników i mieszkańców obszarów wiejskich oraz jak je pokonywać – to główne tematy poruszane w ramach II. edycji konferencji nt. rozwoju mikroźródeł energii odnawialnej, organizowanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W dyskusji nt. bieżących problemów stojących przed energetyką prosumencką i rozproszoną, obok Komisarza UE ds. Polityki Klimatycznej i Energetycznej Miguela Ariasa Cañete, udział biorą polscy ministrowie oraz eksperci zajmujący się tematyką OZE. ■ Świnoujście: Horror w Karsiborzu! Dziki zżarły 12 kur! Mieszkańcy boją się o dzieci! Zobacz film! Od kilku tygodni dzieje się coś dziwnego. Zaczynają znikać jej kury. Mieszkanka Karsiborza myślała początkowo, że to sprawka lisa. A potem zobaczyła… dzika ciągnącego jedną za nogę. ■ Uważajcie na swoje auta! W Międzyzdrojach skradziono nowiutką mazdę CX 5!■ Awanturnik nie powrócił do Zakładu Karnego. Został zatrzymany przez dzielnicowych ■ Krzysztof Kozłowski wojewoda zachodniopomorski stwierdził nieważność uchwały Nr 96/397/2017 Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim z dnia 13 kwietnia 2017 r. w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim ■ Dwa lata temu w Międzyzdrojach Irakijczyk został brutalnie pobity. Teraz wandale zdemolowali mu auto. Czy tak wygląda gościnność po polsku? ■ Zespół Szkół Społecznych im prof. Piotra Zaremby Dziwnowie jest najmniejszą w powiecie placówką z klasami gimnazjalnymi i licealnymi. Mimo tego uczennice i uczniowie zajmują znaczące miejsca w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych ■ Rada gminy Golczewo udzieliła Andrzejowi Danielukowi burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Podczas glosowania na sali obecnych było 12 radnych i wszyscy głosowali za udzieleniem absolutorium ■ Kulinaria, rzemiosło, sport, akademia cyrkowa, konkursy, występy artystyczne, koncerty, dyskoteka – te wszystkie atrakcje czekały na odwiedzających Dni Wolina 2017. Dla każdego coś innego – sobota w klimacie rozrywkowym, niedziela w klasycznym ■ Podczas tegorocznych Dni Wolina 24.06.2017r. zostały wręczone statuetki „Uczeń z Pasją 2017”. Jest to wyróżnienie Burmistrza Wolina przyznawane najzdolniejszym uczniom w gminie Wolin, którzy nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale przede wszystkim rozwijają swoją pasję i reprezentują gminę na zewnątrz. Pan Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz wręczył wyróżnionym uczniom statuetki, rodzice natomiast z rąk pana Burmistrza otrzymali List Gratulacyjny ■ Impreza z okazji Dni Wolina i strzelanie o tytuł Króla Bractwa. Współzawodnictwo o nagrody ufundowane przez Burmistrza Wolina: Wyniki: Młodzież Strzelanie z Wiatrówki kal. 4.5 mm do zagadek na dystansie 10 m. I - miejsce - Ewelina Krzos II - miejsce - Orłowska Emilia III - miejsce - Kawiak Ala ■ Niedziela: Po godzinie 10-tej w Łukęcinie w gminie Dziwnów doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: dwa mercedesy oraz ford focus. Jednej z osób biorących udział w zdarzeniu służby medyczne udzieliły pomocy na miejscu. Powodem kolizji była nieostrożność jednego z uczestników ruchu ■ Za oknem deszcz? Idźcie do kina! Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od 23 do 29 czerwca w kinie obejrzymy takie filmy jak: Ponad wszystko, Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski oraz Jak dogryźć mafii. ■ ”Idol Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd wybrany! Zgodnie z regulaminem ogłoszonego plebiscytu na „Idola Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach”, w dniu 21 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która dokonała kontroli prawidłowości przeprowadzonego plebiscytu. Łącznie w plebiscycie oddano 9 429 głosów w tym 144 głosów uznano za nieważne. Zwycięzcą plebiscytu została Zofia Zborowska, która uzyskała w głosowaniu internautów 4 041 głosów. Zgodnie z regulaminem konkursu wśród głosujących rozlosowano nagrody ufundowane przez gestorów branży turystycznej. ■ Waldemar Dubrawski, radny powiatu kamieńskiego zwrócił się z wnioskiem do burmistrza Wolina o udostępnienie kopii faktur za utrzymanie świetlic wiejskich, bibliotek oraz instytucji kultury działających na terenie gminy Wolin. Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz odmówił. Twierdzi, że na przygotowanie tej informacji pracownik gminy musiałby poświęcić prawie 8 dni roboczych. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego ■