POGODA

Reklama

Urzędy i instytucje

nazwaulica, numertelefon

Dziwnów

Urząd MiejskiSzosowa 53275163
PolicjaMickiewicza 193813097
Straż MiejskaMickiewicza 193814107
Posterunek EnergetycznySłowackiego 173813471
Ośrodek ZdrowiaMała 33813703
Urząd PocztowySłowackiego 183813737
Kapitanat PortuPrzymorze 43813340
Urząd Morski, Bosmanat Portu DziwnówPrzymorze 43813340
Zakład Wodociągów i KanalizacjiMickiewicza 193813088
Biblioteka PublicznaReymonta 103813547
Opieka społecznaMickiewicza 193813786

Golczewo

Urząd MiejskiZwycięstwa 233860127, 3860593, fax 3860123
urzad@golczewo.pl
Posterunek PolicjiZwycięstwa 2538 25 571
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna3860578
biblioteka-golczewo@wp.pl

Kamień Pomorski

Urząd MiejskiStary Rynek 138 21 142
fax 38 25 028
um@kamienpomorski.pl
www.kamienpomorski.pl
Starostwo Powiatoweul. Wolińska 7b38 23 120
fax 38 23 121
www.powiatkamienski.pl
Komenda Powiatowa PolicjiŻwirki i Wigury 2Dyżurka: 38 25 500, 38 25 511
Sekretariat Komendanta: 38 25 514
Komenda Powiatowa Państwowej Straży PożarnejWolińska 732 75 610
fax 38 20 132
Sąd RejonowyKościuszki 13III Wydział Ksiąg Wieczystych: 38 25 632
I Wydział Cywilny: 38 25 626
II Wydział Karny: 38 25 622
Oddział Administracyjny: 38 25 623
fax 38 25 621
Prokuratura Rejonowa:Moniuszki 138 23 060
fax 38 23 062
Powiatowy Urząd PracyTopolowa 538 20 285
Powiatowe Centrum Pomocy RodzinieKopernika 2638 23 386
Ośrodek Pomocy SpołecznejWąska 138 22 779
Johannicka Stacja Ambulatoryjno-DomowaWąska 138 22 495
Powiatowa Stacja Sanitarno-EpidemiologicznaWolińska 7b38 20 144
Powiatowy Inspektorat WeterynariiTopolowa 538 22 456, 38 25 070
Powiatowy Lekarz Weterynarii38 25 071
Urząd SkarbowyMieszka I-go 5b38 20 054, 38 22 554
fax 38 21 946
Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Mieszka I 6a 32 11 388
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
Szczecińska 2Godzina 7:00-15:00
38 20 888 (wew. 22)
38 20 021
Godzina 15:00-7:00
38 20 550
38 20 888
POGOTOWIE WODOCIĄGOWE
0604 20 84 97 - Kierownik Zakładu
38 20 550 - dyżurka firmy
38 20 888 - dyżurka firmy
Gminny Zespół Obsługi OświatyWąska 138 20 982
Miejski Ośrodek Kultury i SportuWolińska 938 24 227

Międzyzdroje

Urząd MiejskiKsiążąt Pomorskich 5327 56 31, 327 56 38
Sołtys WapnicyWapnica, Turkusowa 23a328 41 10
Sołtys LubiniaLubin, Główna 19328 42 38
Sołtys WickaWicko, Nadbrzeżna 9328 42 65
Zakład Ubezpieczeń SpołecznychZwycięstwa 48 Lipowa 9328 08 72
PolicjaMickiewicza 14997, 91 38 25 335
Straż MiejskaKsiążąt Pomorskich 5986, 327 56 40
Straż PożarnaKolejowa 25998, 328 06 80, 328 05 69
Straż GranicznaKopernika328 03 63
Urząd MorskiSkłodowskiej-Curie 18328 25 65, 328 01 19
Związek Gmin Wyspy WolinCicha 2328 04 22
Poczta PolskaGryfa Pomorskiego 7328 01 40, 328 02 02
Telekomunikacja Polska S.A.9393
Woliński Park NarodowyNiepodległości 3328 07 27, 328 07 37
Nadleśnictwo MiędzyzdrojeNiepodległości 35328 06 37

Wolin

Urząd Miasta Zamkowa 23326 13 22, 322 08 01
urzad@wolin.pl
www.wolin.pl
Okręgowy Inspektorat Rybołóstwa Morskiego
w Szczecinie
Niedamira 22326 24 66
Ostatni Rejs Polna 290 603 28 93 71
fundacja@ostatnirejs.pl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób
z upośledzeniem umysłowym
Mickiewicza 14326 11 21
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Mostowa 1326 12 14
Urząd Morski w SzczecinieNiedamira 21326 11 14
Urząd Stanu CywilnegoZamkowa 23322 08 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Poszukiwania za zaginionym 15-letnim Wojciechu Szymkowiaku odwołane. Chłopak został właśnie odnaleziony. Dziękuję Państwu za włączenie się do naszych działań. asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu ■ Ktoś w Golczewie bardzo nie lubi Romana Dorniaka. Radni uznali, że brak jest podstaw do stwierdzenia przez Radę Miejską Golczewa wygaśnięcia mandatu radnego Romana Dorniaka ■ W Międzyzdrojach 23- latek spadł z dachu! Trafił do szpitala w Gryficach. O tym do czego może doprowadzić nadmierne spożycie alkoholu i kompletny brak wyobraźni doskonale przekonał się 23- latek w Międzyzdrojach. Mężczyzna po wypiciu kilku głębszych postanowił wyjść na dach domu przy ulicy Emilii Plater. 23- latek miał twierdzić, że nie zauważył krawędzi dachu i spadł. Wypadek okazał się być dla mężczyzny bolesny. 23- latek ze złamaną ręką trafił do szpitala w Gryficach ■ Narkotyki w gimnazjum w Świerznie? Jeden z uczniów miał przy sobie susz roślinny. Okazuje się, że młodzież coraz szybciej sięga po używki. Tego typu incydent miał miejsce w ostatnią środę, w gimnazjum w Świerznie. Na przerwie między lekcjami trzech uczniów postanowiło sprawdzić działanie substancji psychoaktywnych. Dla jednego z chłopców eksperyment skończył się wizytą w szpitalu. Teraz sprawę bada policja ■ Tradycyjna muzyka Pomorza Zachodniego w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Jakie dawne tradycje muzyczne, zwyczaje i obrzędy przetrwały na terenach Pomorza Zachodniego? Ich odnalezienie, zapisanie oraz przypomnienie o nich mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego, zarówno dorosłym, jak i najmłodszym – to cel projektu TUTEJSI: Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego. To nowy, pilotażowy projekt realizowany przez Fundację EFRWP w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. ■ Czy szkołę w Sierosławiu należy likwidować? W związku z nowym ustrojem szkół wprowadzonego ustawą: Prawo oświatowe, w gminie Wolin z dniem 31 sierpnia 2017 roku ulegają likwidacji dwa Gimnazja Publiczne: w Wolinie oraz Sierosławiu. ■ Zakończenie rozbudowy Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie. Pod koniec 2016 roku rozpoczęły się prace budowlane przy Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie. Jest to ostatni etap rozbudowy Muzeum, które praktycznie od początku powstania placówki, czyli od 1966 roku, borykało się z niedostateczną powierzchnią wystawienniczą ■ Przedszkole numer 1 z Kamienia Pomorskiego ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Publiczne Przedszkole numer 1 przy ulicy Wysockiego 3 A w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy na rok szkolny 2017/2018. Dzieci w wieku 3-6 lat. Termin składania podań do 10 kwietnia 2017 r. ■ 44-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego, prowadził mając blisko promil w organizmie! Do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 44-letniemu mieszkańcowi Powiatu kamieńskiego, którego 16 marca 2017 roku do kontroli drogowej zatrzymali funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Kamieniu Pomorskim. Okazało się, że kierował on pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości ■ Na północnym-zachodzie i częściowo w centrum prognozowany są burze, którym towarzyszyć będzie głównie wiatr do 70-90 km/h ■ Potrącił człowieka i… uciekł? Szuka go policja. Potrącił pieszego i odjechał, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Pomóżcie znaleźć kierowcę srebrnego citroena o początkowych nr tablicy rejestracyjnej nr ZKA – apeluje kamieńska policja. Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 marca, około godziny 15.30-15.40 na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Starza a Stuchowo w gminie Świerzno ■ Co się stało się z placem zabaw w Górkach? - dopytywał się niedawno jeden z naszych Czytelników z gminy Kamień Pomorski. Informacje na ten temat z kamieńskiego magistratu mogą mieszkańców nie ucieszyć.Co się stało się z placem zabaw w Górkach? - dopytywał się niedawno jeden z naszych Czytelników z gminy Kamień Pomorski. Informacje na ten temat z kamieńskiego magistratu mogą mieszkańców nie ucieszyć ■ „Kobiety o kobietach” – wernisaż rzeźb i obrazów Krystyny Marzec oraz prelekcja Moniki Kunkel-Ratajczak. 16 marca 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się impreza tematyczna, której tematem przewodnim były kobiety. Tego dnia miał miejsce wernisaż rzeźb i obrazów Krystyny Marzec oraz prelekcja Moniki Kunkel-Ratajczak ze Stowarzyszenia Archeozdroje pt. „Córki, matki, żony, kochanki… rola kobiet na przestrzeni wieków”■ W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa! ■ Ratownicy medyczni chcą strukturalnych zmian, nie wykluczają strajku. Podwyżek, likwidacji umów śmieciowych i upaństwowienia systemu ratownictwa domagają się ratownicy medyczni i nie wykluczają strajku. We wtorek, o ich postulatach i konieczności wprowadzenia zmian, rozmawiali goście audycji "Radio Szczecin na wieczór" ■ Radny Drozdowicz otrzymał odpowiedź na wnioski. Podczas sesji Rady Powiatu Kamieńskiego w dniu 7 lutego Radosław Drozdowicz złożył na ręce Starosty Kamieńskiego dwa wnioski, na które Józef Malec starosta kamieński odpowiedział w dniu 22 lutego br ■ Niezwykły dar Pana Jacka Golusdy dla MHZK. Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wzbogaciło się o niezwykły nabytek, którym jest zbiór trzynastu fotografii portretowych z przełomu XIX i XX wieku, zakupionych i podarowanych naszemu Muzeum przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim Pana Jacka Golusdę, współtwórcę MHZK i wiceprzewodniczącego jego Rady Muzealnej oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Przekazane MHZK zdjęcia pochodzą z zakładów fotograficznych działających wówczas w Kamieniu – H. Pommereninga, K. M. Brunschmida, Alberta Mielke´go i Adolfa Bartelta. ■ Unijne wsparcie na inwestycje żeglarskie. Będą rozbudowywać marinę w Dziwnowie. Jeszcze w tym roku ruszą kolejne inwestycje na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Ten unikatowy produkt Pomorza Zachodniego wzbogaci się o następne mariny, porty i przystanie. W inwestycjach pomogą fundusze RPO WZ 2014-2020. Planom zmian w infrastrukturze poświęcona zostanie konferencja prasowa, która odbędzie się we wtorek, 14 marca 2017 roku w Szczecinie. W spotkaniu połączonym z podpisaniem umów udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek oraz beneficjenci ■ W Dziwnówku złodzieje ukradli czarne audi A4! Właściciele aut w Dziwnówku miejcie się na baczności. W niedzielę, z jednej z ulic zniknęło 10- letnie audi A4. Osobówka należała do mieszkańca powiatu gorzowskiego, który postanowił odwiedzić tę niewielką miejscowość w powiecie kamieńskim. Niestety, tym razem pobyt w Dziwnówku okazał się być wyjątkowo pechowy ■ W ciągu dwóch miesięcy tego roku w kamieńskim pośredniaku zarejestrowano 219 oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom. Większość obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do nas za pracą, to Ukraińcy ■ Groźny wypadek na krajowej 3 przed Wolinem. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 4 osoby są poszkodowane ■ Kilkadziesiąt minut służby medyczne oraz strażacy walczyli o życie kierowcy samochodu, który około godz. 7:00 wpadł na drzewo. Samochód osobowy Renault Velsatis jadący od strony Gryfic za skrzyżowaniem do Trzebieszewa w gminie Kamień Pomorski uderzył czołowo w drzewo na przeciwległym pasie jezdni ■ Sąd Apelacyjny w Szczecinie stwierdził, że nie było żadnych nieprawidłowości w sprawie Ryszarda D. Do tego szokującego incydentu doszło przy ulicy Porębskiego na Warszowie. 16- latek podczas nieobecności rodziców zorganizował dla swoich znajomych imprezę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że grupa nastolatków nie tylko okradła swojego kolegę, ale także zdemolowała mu mieszkanie. Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze podejmują działania mające na celu ustalenie sprawców kradzieży. ■ Wywóz odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu RTV i AGD. W dniu 31 marca 2017 r. odbędzie się wywóz odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu RTV i AGD z miejscowości: Stuchowo, Starza, Kaleń, Świerzno, Ciesław, Gostyń, Gostyniec, Redliny, Dąbrowa, Rybice, Trzebieradz, Sulikowo. ■ 21-letni mieszkaniec Międzyzdrojów dostrzegł samochód z kluczykami w stacyjce i postanowił się przejechać. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności ■ Do mrożących krew w żyłach scen doszło w samym centrum Kamienia Pomorskiego. W jednym z mieszkań z niewiadomych jak dotąd przyczyn, mieszkanka Kamienia Pomorskiego raniła się nożem. Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie ratunkowe. Kobieta została przetransportowana do kamieńskiego szpitala. - Kobieta sama okaleczyła się nożem, została skierowana na badania do szpitala w Kamieniu Pomorskim, jednak jej życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo- mówi rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Pobiegną charytatywnie pomóc Antosi. Stowarzyszenie „Sercem dla regionu” organizuje 16 lipca w Kamieniu Pomorskim III Charytatywny Bieg Trzech Mostów”. W tym roku pomoc będzie skierowana dla Antosi Małysza cierpiącej na zespół Westa i wiotkość osiową z uszkodzeniem kręgów szyjnych ■ Porady na zdrady, Wyklęty oraz Był sobie pies już od 10 marca w kinie Eva. Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na nowe seanse. Do obejrzenia są takie filmy jak: Porady na zdrady, Wyklęty oraz Był sobie pies ■ Róże od sołtysa dla mieszkanek Międzywodzia. Do późnych godzin nocnych w sobotę trwało spotkanie ponad 80 mieszkanek Międzywodzia, które z okazji Dnia Kobiet zorganizowała Rada Sołectwa Międzywodzie ■ Cztery z pięciu wyleczonych łabędzi, w środę zostały wypuszczone na wolność. Poszkodowane w różnych okolicznościach ptaki trafiły pod opiekę ornitologa Piotra Barańskiego z Warnowa, który na co dzień pracuje w Wolińskim Parku Narodowym ■ Poszukiwania 12-letniej dziewczynki uprowadzonej w Golczewie zakończone sukcesem, poszkodowane dziecko tuż przed godziną 24:00 znaleziono około 15 km od Golczewa w kierunku Nowogardu ■ Na początku marca 1945 r. I Armia Wojska Polskiego dowodzona przez gen. Stanisława Popławskiego i wojska radzieckie I Frontu Białoruskiego dowodzone przez Marszałka Gieorgija Żukowa dokonały szturmu na niemieckie oddziały m.in. na terenie obecnego powiatu kamieńskiego. W wyniku tych działań w dniu 5 marca 1945 r. zdobyte zostało Golczewo ■ Kolarze LKS „Baszta” Golczewo rozpoczęli starty w torowym Pucharze Polski w pruszkowskiej BGŻ BNP Paribas Arena ■ 25-letni mieszkaniec gminy Wolin został zatrzymany za znieważenie funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wolinie. Za swój czyn stanął w trybie przyspieszonym przed sądem ■ W Wolinie trwały poszukiwania mężczyzny, który zaginął w dniu wczorajszym. Policyjny śmigłowiec zabrał ze stadionu w Kamieniu Pomorskim kolejnych funkcjonariuszy Policji do akcji poszukiwawczej zaginionego w Wolinie mężczyzny ■ Szósty dzień ferii. Tym razem wycieczka do Kołobrzegu. W poniedziałek, 20 lutego 40 uczestników wzięło udział w Wycieczce do Kołobrzegu ■ UKS Herkules na 7 miejscu! W niedzielę 26.02 tenisiści z Kamienia Pomorskiego po dłuższej przerwie wznowili swoje rozgrywki ■ Masz kochający dom? Ona właśnie go szuka... Pilnie szukamy domu dla młodego szczeniaczka jest to suczka, wiek około 2 – 3 miesiące. Piesek przybłąkał się do gospodarstwa w Radawce, niestety nie może tam zostać ■ MOSiR zaprasza w sobotę na wieczór pełen wrażeń! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza w sobotę, 4 marca 2017 roku do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wolińskiej 9 na uroczyste zakończenie XVIII edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu ■ Wesołe ferie w kamieńskiej Bibliotece. W czasie tegorocznych ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na najmłodszych czytelników czekały różnorodne atrakcje ■ Ogień pojawił się na parterze. Mieszkańcy mieli ogromne szczęście. Niewiele brakowało, a w Wolinie spłonąłby dzisiaj domek jednorodzinny. Podczas smażenia w kuchni zapalił się olej. Na piętrze budynku zostali uwiezieni mieszkańcy. Z pomocą pospieszyli strażacy ■ 95 urodziny świętowała mieszkanka gminy Wolin! W dniu 16 lutego 2017 r. Jubileusz 95. urodzin obchodziła Pani Helena Kostrzewa z Wisełki. Z tej okazji w piątek - 17 lutego życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz. Pani Helena przyjęła gości w towarzystwie rodziny: mieszkającej z nią córki Krystyny, córki Danuty z mężem Zbigniewem mieszkających w Wisełce oraz syna Eugeniusza z żoną Marią mieszkających w Poznaniu. Burmistrz składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył kwiaty i drobny upominek oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Przy kawie i urodzinowym torcie w miłej, rodzinnej i wzruszającej atmosferze Pani Helena wspominała swoje bogate doświadczenia życiowe i przybycie na ziemię wolińską. ■ Zniszczona została tablica z napisem „Sołtys”. Na miejsce wezwana została Policja, zleceniodawczyni zniszczenia tablicy przyznała się do zlecenia jej zniszczenia. Zapytana w sobotę 25 lutego br. w tej sprawie rzecznik komendanta kamieńskiej Policji Aleksandra Berenda powiedziała, że w poniedziałek sprawdzi jakie działania podjęte zostały w tej sprawie i o ustaleniach powiadomi naszą redakcję ■ Ostatnia sobota karnawałowego szaleństwa. Jakie macie plany?! Za tydzień o tej porze próżno będzie szukać ogłoszeń o balach i imprezach. Wielki post, od środy popielcowej aż do Wielkanocy skutecznie kładzie szlaban na głośne i huczne zabawy. Dzisiejsza sobota za to finisz karnawału. Gdzie rzucacie się na taśmę mety czasu radości? Jakie propozycje mają lokale. A może wolimy prywatkę w gronie znajomych? ■ Pożar w Świerznie! W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów strażaków! Pożar w Świerznie! W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów strażaków! ■ O wyższości władzy wykonawczej nad uchwałodawczą. Czy zarówno władza wykonawcza jak i władza uchwałodawcza powinny mieć równe prawa w dostępie do sporządzania opinii prawnych przed podejmowaniem decyzji w ważnych sprawach dla np. gminy ■