POGODA

Reklama

Urzędy i instytucje

nazwaulica, numertelefon

Dziwnów

Urząd MiejskiSzosowa 53275163
PolicjaMickiewicza 193813097
Straż MiejskaMickiewicza 193814107
Posterunek EnergetycznySłowackiego 173813471
Ośrodek ZdrowiaMała 33813703
Urząd PocztowySłowackiego 183813737
Kapitanat PortuPrzymorze 43813340
Urząd Morski, Bosmanat Portu DziwnówPrzymorze 43813340
Zakład Wodociągów i KanalizacjiMickiewicza 193813088
Biblioteka PublicznaReymonta 103813547
Opieka społecznaMickiewicza 193813786

Golczewo

Urząd MiejskiZwycięstwa 233860127, 3860593, fax 3860123
urzad@golczewo.pl
Posterunek PolicjiZwycięstwa 2538 25 571
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna3860578
biblioteka-golczewo@wp.pl

Kamień Pomorski

Urząd MiejskiStary Rynek 138 21 142
fax 38 25 028
um@kamienpomorski.pl
www.kamienpomorski.pl
Starostwo Powiatoweul. Wolińska 7b38 23 120
fax 38 23 121
www.powiatkamienski.pl
Komenda Powiatowa PolicjiŻwirki i Wigury 2Dyżurka: 38 25 500, 38 25 511
Sekretariat Komendanta: 38 25 514
Komenda Powiatowa Państwowej Straży PożarnejWolińska 732 75 610
fax 38 20 132
Sąd RejonowyKościuszki 13III Wydział Ksiąg Wieczystych: 38 25 632
I Wydział Cywilny: 38 25 626
II Wydział Karny: 38 25 622
Oddział Administracyjny: 38 25 623
fax 38 25 621
Prokuratura Rejonowa:Moniuszki 138 23 060
fax 38 23 062
Powiatowy Urząd PracyTopolowa 538 20 285
Powiatowe Centrum Pomocy RodzinieKopernika 2638 23 386
Ośrodek Pomocy SpołecznejWąska 138 22 779
Johannicka Stacja Ambulatoryjno-DomowaWąska 138 22 495
Powiatowa Stacja Sanitarno-EpidemiologicznaWolińska 7b38 20 144
Powiatowy Inspektorat WeterynariiTopolowa 538 22 456, 38 25 070
Powiatowy Lekarz Weterynarii38 25 071
Urząd SkarbowyMieszka I-go 5b38 20 054, 38 22 554
fax 38 21 946
Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Mieszka I 6a 32 11 388
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
Szczecińska 2Godzina 7:00-15:00
38 20 888 (wew. 22)
38 20 021
Godzina 15:00-7:00
38 20 550
38 20 888
POGOTOWIE WODOCIĄGOWE
0604 20 84 97 - Kierownik Zakładu
38 20 550 - dyżurka firmy
38 20 888 - dyżurka firmy
Gminny Zespół Obsługi OświatyWąska 138 20 982
Miejski Ośrodek Kultury i SportuWolińska 938 24 227

Międzyzdroje

Urząd MiejskiKsiążąt Pomorskich 5327 56 31, 327 56 38
Sołtys WapnicyWapnica, Turkusowa 23a328 41 10
Sołtys LubiniaLubin, Główna 19328 42 38
Sołtys WickaWicko, Nadbrzeżna 9328 42 65
Zakład Ubezpieczeń SpołecznychZwycięstwa 48 Lipowa 9328 08 72
PolicjaMickiewicza 14997, 91 38 25 335
Straż MiejskaKsiążąt Pomorskich 5986, 327 56 40
Straż PożarnaKolejowa 25998, 328 06 80, 328 05 69
Straż GranicznaKopernika328 03 63
Urząd MorskiSkłodowskiej-Curie 18328 25 65, 328 01 19
Związek Gmin Wyspy WolinCicha 2328 04 22
Poczta PolskaGryfa Pomorskiego 7328 01 40, 328 02 02
Telekomunikacja Polska S.A.9393
Woliński Park NarodowyNiepodległości 3328 07 27, 328 07 37
Nadleśnictwo MiędzyzdrojeNiepodległości 35328 06 37

Wolin

Urząd Miasta Zamkowa 23326 13 22, 322 08 01
urzad@wolin.pl
www.wolin.pl
Okręgowy Inspektorat Rybołóstwa Morskiego
w Szczecinie
Niedamira 22326 24 66
Ostatni Rejs Polna 290 603 28 93 71
fundacja@ostatnirejs.pl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób
z upośledzeniem umysłowym
Mickiewicza 14326 11 21
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Mostowa 1326 12 14
Urząd Morski w SzczecinieNiedamira 21326 11 14
Urząd Stanu CywilnegoZamkowa 23322 08 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Ostrzeżenie meteorologiczne dla Polski Zespołu prognostów CPM METEOSKY Sp. z o.o. od godz. 00:00 dnia 10-12-2019 do godz. 12:00 dnia 10-12-2019 nad morzem oraz w powiatach nadmorskich prognozuje się wystąpienie silnego, północno-zachodniego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 76 km/h ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Czy podobne sceny jak te ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim mogą się rozgrywać w innych szkołach? Do eskalacji konfliktów dochodzi poprzez zaniedbanie – słyszymy głosy z innych gmin powiatu. Zobaczcie, jak z agresją uczniów walczą w gminach Dziwnów i Wolin ■ Zakończyła się akcja podniesienia i wywozu brytyjskiej lotniczej miny morskiej. Waży 900 kg, a samego materiału wybuchowego ma ponad 400 g. Okręt z tym niebezpiecznym obiektem jest już poza główkami świnoujskiego portu w drodze na poligon morski, gdzie mina zostanie zneutralizowana ■ Awaria jest możliwa w każdej oczyszczalni. Czasem przez mieszkańców. Z kanalizacji wyciągaliśmy już chyba wszystko - przyznaje Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie. Pracownicy Zakładu znajdowali w niej między innymi pojemniki, ubrania, 100 m kwadratowych siatki rybackiej, folie, podpaski czy prezerwatywy. Czy podobna awaria oczyszczalni ścieków jak ta w Warszawie mogłaby się zdarzyć w Waszym Zakładzie? Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie: Tak. Taka awaria może wystąpić praktycznie w każdej oczyszczalni ścieków w Polsce ■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■