POGODA

Reklama

Urzędy i instytucje

nazwaulica, numertelefon

Dziwnów

Urząd MiejskiSzosowa 53275163
PolicjaMickiewicza 193813097
Straż MiejskaMickiewicza 193814107
Posterunek EnergetycznySłowackiego 173813471
Ośrodek ZdrowiaMała 33813703
Urząd PocztowySłowackiego 183813737
Kapitanat PortuPrzymorze 43813340
Urząd Morski, Bosmanat Portu DziwnówPrzymorze 43813340
Zakład Wodociągów i KanalizacjiMickiewicza 193813088
Biblioteka PublicznaReymonta 103813547
Opieka społecznaMickiewicza 193813786

Golczewo

Urząd MiejskiZwycięstwa 233860127, 3860593, fax 3860123
urzad@golczewo.pl
Posterunek PolicjiZwycięstwa 2538 25 571
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna3860578
biblioteka-golczewo@wp.pl

Kamień Pomorski

Urząd MiejskiStary Rynek 138 21 142
fax 38 25 028
um@kamienpomorski.pl
www.kamienpomorski.pl
Starostwo Powiatoweul. Wolińska 7b38 23 120
fax 38 23 121
www.powiatkamienski.pl
Komenda Powiatowa PolicjiŻwirki i Wigury 2Dyżurka: 38 25 500, 38 25 511
Sekretariat Komendanta: 38 25 514
Komenda Powiatowa Państwowej Straży PożarnejWolińska 732 75 610
fax 38 20 132
Sąd RejonowyKościuszki 13III Wydział Ksiąg Wieczystych: 38 25 632
I Wydział Cywilny: 38 25 626
II Wydział Karny: 38 25 622
Oddział Administracyjny: 38 25 623
fax 38 25 621
Prokuratura Rejonowa:Moniuszki 138 23 060
fax 38 23 062
Powiatowy Urząd PracyTopolowa 538 20 285
Powiatowe Centrum Pomocy RodzinieKopernika 2638 23 386
Ośrodek Pomocy SpołecznejWąska 138 22 779
Johannicka Stacja Ambulatoryjno-DomowaWąska 138 22 495
Powiatowa Stacja Sanitarno-EpidemiologicznaWolińska 7b38 20 144
Powiatowy Inspektorat WeterynariiTopolowa 538 22 456, 38 25 070
Powiatowy Lekarz Weterynarii38 25 071
Urząd SkarbowyMieszka I-go 5b38 20 054, 38 22 554
fax 38 21 946
Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Mieszka I 6a 32 11 388
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
Szczecińska 2Godzina 7:00-15:00
38 20 888 (wew. 22)
38 20 021
Godzina 15:00-7:00
38 20 550
38 20 888
POGOTOWIE WODOCIĄGOWE
0604 20 84 97 - Kierownik Zakładu
38 20 550 - dyżurka firmy
38 20 888 - dyżurka firmy
Gminny Zespół Obsługi OświatyWąska 138 20 982
Miejski Ośrodek Kultury i SportuWolińska 938 24 227

Międzyzdroje

Urząd MiejskiKsiążąt Pomorskich 5327 56 31, 327 56 38
Sołtys WapnicyWapnica, Turkusowa 23a328 41 10
Sołtys LubiniaLubin, Główna 19328 42 38
Sołtys WickaWicko, Nadbrzeżna 9328 42 65
Zakład Ubezpieczeń SpołecznychZwycięstwa 48 Lipowa 9328 08 72
PolicjaMickiewicza 14997, 91 38 25 335
Straż MiejskaKsiążąt Pomorskich 5986, 327 56 40
Straż PożarnaKolejowa 25998, 328 06 80, 328 05 69
Straż GranicznaKopernika328 03 63
Urząd MorskiSkłodowskiej-Curie 18328 25 65, 328 01 19
Związek Gmin Wyspy WolinCicha 2328 04 22
Poczta PolskaGryfa Pomorskiego 7328 01 40, 328 02 02
Telekomunikacja Polska S.A.9393
Woliński Park NarodowyNiepodległości 3328 07 27, 328 07 37
Nadleśnictwo MiędzyzdrojeNiepodległości 35328 06 37

Wolin

Urząd Miasta Zamkowa 23326 13 22, 322 08 01
urzad@wolin.pl
www.wolin.pl
Okręgowy Inspektorat Rybołóstwa Morskiego
w Szczecinie
Niedamira 22326 24 66
Ostatni Rejs Polna 290 603 28 93 71
fundacja@ostatnirejs.pl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób
z upośledzeniem umysłowym
Mickiewicza 14326 11 21
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Mostowa 1326 12 14
Urząd Morski w SzczecinieNiedamira 21326 11 14
Urząd Stanu CywilnegoZamkowa 23322 08 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■