░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Urzędy i instytucje

nazwaulica, numertelefon

Dziwnów

Urząd MiejskiSzosowa 53275163
PolicjaMickiewicza 193813097
Straż MiejskaMickiewicza 193814107
Posterunek EnergetycznySłowackiego 173813471
Ośrodek ZdrowiaMała 33813703
Urząd PocztowySłowackiego 183813737
Kapitanat PortuPrzymorze 43813340
Urząd Morski, Bosmanat Portu DziwnówPrzymorze 43813340
Zakład Wodociągów i KanalizacjiMickiewicza 193813088
Biblioteka PublicznaReymonta 103813547
Opieka społecznaMickiewicza 193813786

Golczewo

Urząd MiejskiZwycięstwa 233860127, 3860593, fax 3860123
urzad@golczewo.pl
Posterunek PolicjiZwycięstwa 2538 25 571
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna3860578
biblioteka-golczewo@wp.pl

Kamień Pomorski

Urząd MiejskiStary Rynek 138 21 142
fax 38 25 028
um@kamienpomorski.pl
www.kamienpomorski.pl
Starostwo Powiatoweul. Wolińska 7b38 23 120
fax 38 23 121
www.powiatkamienski.pl
Komenda Powiatowa PolicjiŻwirki i Wigury 2Dyżurka: 38 25 500, 38 25 511
Sekretariat Komendanta: 38 25 514
Komenda Powiatowa Państwowej Straży PożarnejWolińska 732 75 610
fax 38 20 132
Sąd RejonowyKościuszki 13III Wydział Ksiąg Wieczystych: 38 25 632
I Wydział Cywilny: 38 25 626
II Wydział Karny: 38 25 622
Oddział Administracyjny: 38 25 623
fax 38 25 621
Prokuratura Rejonowa:Moniuszki 138 23 060
fax 38 23 062
Powiatowy Urząd PracyTopolowa 538 20 285
Powiatowe Centrum Pomocy RodzinieKopernika 2638 23 386
Ośrodek Pomocy SpołecznejWąska 138 22 779
Johannicka Stacja Ambulatoryjno-DomowaWąska 138 22 495
Powiatowa Stacja Sanitarno-EpidemiologicznaWolińska 7b38 20 144
Powiatowy Inspektorat WeterynariiTopolowa 538 22 456, 38 25 070
Powiatowy Lekarz Weterynarii38 25 071
Urząd SkarbowyMieszka I-go 5b38 20 054, 38 22 554
fax 38 21 946
Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Mieszka I 6a 32 11 388
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
Szczecińska 2Godzina 7:00-15:00
38 20 888 (wew. 22)
38 20 021
Godzina 15:00-7:00
38 20 550
38 20 888
POGOTOWIE WODOCIĄGOWE
0604 20 84 97 - Kierownik Zakładu
38 20 550 - dyżurka firmy
38 20 888 - dyżurka firmy
Gminny Zespół Obsługi OświatyWąska 138 20 982
Miejski Ośrodek Kultury i SportuWolińska 938 24 227

Międzyzdroje

Urząd MiejskiKsiążąt Pomorskich 5327 56 31, 327 56 38
Sołtys WapnicyWapnica, Turkusowa 23a328 41 10
Sołtys LubiniaLubin, Główna 19328 42 38
Sołtys WickaWicko, Nadbrzeżna 9328 42 65
Zakład Ubezpieczeń SpołecznychZwycięstwa 48 Lipowa 9328 08 72
PolicjaMickiewicza 14997, 91 38 25 335
Straż MiejskaKsiążąt Pomorskich 5986, 327 56 40
Straż PożarnaKolejowa 25998, 328 06 80, 328 05 69
Straż GranicznaKopernika328 03 63
Urząd MorskiSkłodowskiej-Curie 18328 25 65, 328 01 19
Związek Gmin Wyspy WolinCicha 2328 04 22
Poczta PolskaGryfa Pomorskiego 7328 01 40, 328 02 02
Telekomunikacja Polska S.A.9393
Woliński Park NarodowyNiepodległości 3328 07 27, 328 07 37
Nadleśnictwo MiędzyzdrojeNiepodległości 35328 06 37

Wolin

Urząd Miasta Zamkowa 23326 13 22, 322 08 01
urzad@wolin.pl
www.wolin.pl
Okręgowy Inspektorat Rybołóstwa Morskiego
w Szczecinie
Niedamira 22326 24 66
Ostatni Rejs Polna 290 603 28 93 71
fundacja@ostatnirejs.pl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób
z upośledzeniem umysłowym
Mickiewicza 14326 11 21
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Mostowa 1326 12 14
Urząd Morski w SzczecinieNiedamira 21326 11 14
Urząd Stanu CywilnegoZamkowa 23322 08 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ ”Idol Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd wybrany! Zgodnie z regulaminem ogłoszonego plebiscytu na „Idola Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach”, w dniu 21 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która dokonała kontroli prawidłowości przeprowadzonego plebiscytu. Łącznie w plebiscycie oddano 9 429 głosów w tym 144 głosów uznano za nieważne. Zwycięzcą plebiscytu została Zofia Zborowska, która uzyskała w głosowaniu internautów 4 041 głosów. Zgodnie z regulaminem konkursu wśród głosujących rozlosowano nagrody ufundowane przez gestorów branży turystycznej. ■ Waldemar Dubrawski, radny powiatu kamieńskiego zwrócił się z wnioskiem do burmistrza Wolina o udostępnienie kopii faktur za utrzymanie świetlic wiejskich, bibliotek oraz instytucji kultury działających na terenie gminy Wolin. Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz odmówił. Twierdzi, że na przygotowanie tej informacji pracownik gminy musiałby poświęcić prawie 8 dni roboczych. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego ■ W Międzyzdrojach grupa osób weszła do wody. Jeden z nich nie powrócił na brzeg, trwa akcja poszukiwawcza. Zobacz film! ■ Wystawa o zabytkowym wraku XIX-wiecznego żaglowca już od jutra w MHZK Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej, Zachodniopomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy „Ocalony od zapomnienia. Historia wydobycia wraku XIX-wiecznego żaglowca odkrytego u wybrzeży Bałtyku”, które odbędzie się już jutro, 17 bm., o godzinie 12.00 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ We wtorek 13 czerwca br. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w procesie przeciwko Renacie Bielaszewskiej-Mamzer z powództwa Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z wezwanych 5 świadków na rozprawę stawiło się troje. Do sprawy niczego istotnego nie wniosła świadek Katarzyna Łęczyńska-Caronia była członkini Rady Nadzorczej KTBS. Na pytania pani Sądu zasłaniała się brakiem pamięci i kompletną niewiedzą ■ Aż 104 194 złotych przeznaczył w ubiegłym roku Urząd Miejski w Międzyzdrojach na nagrody dla swoich pracowników. A ile w tym roku? Zobaczcie! Niedawno pisaliśmy, że magistrat zażądał do nas wykazania istnienia interesu publicznego w ujawnianiu tych informacji ■ W Golczewie sesja z nagrodami i wyróżnieniami. W najbliższą środę, 14 czerwca 2017 roku o godz. 12:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie przy ul. Zwycięstwa 12 odbędzie się XXX sesja Rady Miejskiej Golczewa ■ 11 czerwca br. przeżyliśmy w Lubinie II Dzień św. Ottona z Bambergu zorganizowany przez Władze miasta i gminy Międzyzdroje, Stowarzyszenie Historia Grodziska Lubin, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Volvard i Parafię Rzymskokatolicką pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Lubinie ■ W ubiegłą sobotę pięćdziesięciu członków kamieńskiego SUTW , w ramach projektu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wspieranie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, uczestniczyło (w ostatnim już w tym roku akademickim) wykładzie i w warsztatach na szczecińskim ZUT ■ W sobotę około 14:15 na placu Stefana kardynała Wyszyńskiego doszło do kolizji z udziałem dwóch aut na niemieckich rejestracjach. Jeden z pojazdów zatrzymał się przed pasami, a chwilę później uderzył w niego samochód jadący z tyłu. Największe obrażenia odnieśli pasażerowie uderzonego auta w którym było małżeństwo i dwoje dzieci. Po przebadaniu dzieci nie stwierdzono u nich większych dolegliwości. Najbardziej ucierpiał kręgosłup ich matki, żony kierowcy z Niemiec. Wezwano więc drugą karetkę, w której był lekarz z odpowiednią specjalizacją ■ Wychowanek LKS Vinety Wolin został powołany na konsultację szkoleniową kadry Polski U- 18 w Jarocinie! Dawid Wach z Świńca, niewielkiej miejscowości koło Trzebieszewa w gminie Kamień Pomorski coraz lepiej radzi sobie jako piłkarz. Młody sportowiec dostał właśnie powołanie na konsultacje kadry Polski U- 18 w Jarocinie. Dawid jest wychowankiem LKS Vinety Wolin, a obecnie gra w jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, Ruchu Chorzów, gdzie został wypożyczony do końca bieżącego sezonu ■ „Skarby” na dnie jeziora. Jak już informowaliśmy w Golczewie realizowana jest kosztem około 800 tysięcy złotych inwestycja polegająca na zagospodarowaniu terenu wokół jeziora Szczucze dla celów rekreacyjno-turystycznych ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ Nowa część Piratów z Karaibów. Zemsta Salazara w kinie Eva w Międzyzdrojach.Kino Eva zaprasza na seanse. Od 9 czerwca w międzyzdrojskim kinie obejrzymy takie produkcje jak: Dzieciak rządzi oraz kolejna część kultowych Piratów z Karaibów. Zemsta Salazara w 3D ■ Bałtyk wyrzuca na brzeg martwe foki. Na ssaki natknięto się też na plażach w Międzyzdrojach, Dziwnówku i Łukęcinie ■ Weronika Jaroszek z Klubu Sportów Wodnych „Baltic” Dziwnów na drugim miejscu po pierwszym dniu III eliminacji do Mistrzostw Europy i Świata w klasie Optimist ■ Program Wojewódzki „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” We wtorek (30.05.2017r.) Gimnazjum w Świerznie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim wspólnie z przedstawicielem Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim przeprowadzili wykład na temat „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach ■