ikamien.pl • Środa [14.10.2020, 10:13:11] • Gmina Golczewo

Zakończenie projektu z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w Gminie Golczewo

Zakończenie projektu z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w Gminie Golczewo

fot. golczewo.pl

Wraz z Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie od początku lata podnosimy kompetencje cyfrowe mieszkańców starając się włączać w cyfrowy świat każdego, kto tylko zechce.

Podsumowując projekt pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”, który jest realizowany przez gminę Golczewo w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa, działania 3.1.: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych - zbliżamy się do końca jego realizacji. Większość szkoleń odbyła się w okresie letnim. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej – osób w każdym wieku (zgodnie z założeniami programu powyżej 25-tego roku życia).

Obecnie odbywają się ostatnie szkolenia, oczywiście z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. W efekcie nawrotu obostrzeń, które ograniczają spotkania z ludźmi i powiększają izolację często osób starszych, mających niejednokrotnie problem z załatwieniem na odległość wydawałoby się prostych spraw urzędowych, organizowane szkolenia były i są możliwością zapoznania się z metodami sprawnego poradzenia sobie z tego typu zadaniami na co dzień oraz z szeroką ofertą rozrywki dostępnej w Internecie. Pokazano uczestnikom szkoleń, że można zwiedzać muzea on-line, korzystać z bezpłatnych audiobooków, brać udział w forach i grupach dyskusyjnych, dzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami, jak zamieścić zdjęcie w Internecie czy skorzystać z możliwości bezpłatnego oglądania starych filmów. Korzystając z Internetu można odświeżyć dawne znajomości, spotkać osoby z dawnych lat, zapoznać się z ciekawostkami z życia ulubionych bohaterów czy też gwiazd kina lub estrady. Jednocześnie nauczyć się bezpiecznego poruszania w gąszczu internetowych informacji. Bardzo cieszy nas tak duże zaangażowanie w uczestnictwo w prowadzonych szkoleniach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkoleń.

źródło: www.golczewo.pl

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/32987/