ikamien.pl • Wtorek [22.09.2020, 16:18:13] • zachodniopomorskie

„Sara” na gorącym uczynku zatrzymała włamywaczy

„Sara” na gorącym uczynku zatrzymała włamywaczy

fot. Policja

Policyjny pies doprowadził swojego przewodnika do włamywaczy. Zaskoczeni mężczyźni podjęli próbę ucieczki, jednak bezskutecznie. Po krótkiej chwili zostali obezwładnieni i pod czujnym okiem Sary oczekiwali na drugi policyjny patrol. Za popełniony czym może grozić im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych Przewodnik Psa Służbowego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał zgłoszenie, że na terenie nieczynnego kompleksu budynków doszło do włamania.

Przewodnik wraz ze swoim czworonożnym partnerem natychmiast przystąpili do sprawdzenia terenu. Idąc śladami włamywaczy, Sara natychmiast podjęła trop, i wspólnie ze swoim przewodnikiem doprowadziła do pomieszczenia gdzie znajdowali się mężczyźni. Włamywacze zauważyli policjanta z psem, a następnie podjęli próbę ucieczki. St. asp. Marcin Jaroszyński ostrzegł mężczyzn, że jeżeli się nie zatrzymają użyje psa służbowego. Już po krótkiej chwili mężczyźni zostali obezwładnieni i pod czujnym okiem Sary oczekiwali na drugi policyjny patrol.

Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem.

Policyjny czworonożny funkcjonariusz po raz kolejny wzorowo wywiązał się ze swoich zadań. Jeśli Ty również kochasz zwierzęta i chciałbyś, chciałabyś z nimi pracować tak jak nasi przewodnicy, to zapraszamy w nasze szeregi.

ZKS KMP

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/32792/