ikamien.pl • Poniedziałek [21.09.2020, 14:12:03] • Międzyzdroje

Sezon ratowniczy 2020 w Międzyzdrojach bez ofiar

Sezon ratowniczy 2020 w Międzyzdrojach bez ofiar

fot. Andrzej Ryfczyński

Ratownicy na plaży w Międzyzdrojach sezon mieli pracowity i zakończyli z przysłowiowym zerem na koncie.

Sezon ratowniczy na plaży w Międzyzdrojach w tym roku rozpoczął się 15 czerwca. Na plaży znajdowały się początkowo dwa stanowiska ratownicze, jedno po zachodniej części molo i jedno po wschodniej. W czerwcu bezpieczeństwa na plaży strzegło siedmiu ratowników wodnych, w tym jeden ratownik medyczny. Od 1 lipca do 31 sierpni Międzyzdrojską plażę strzegło już 26 ratowników na ośmiu stanowiskach. W wrześniu taki sam układ jak w czerwcu, czyli dwa stanowiska. Tyle można było się dowiedzieć z oficjalnych informacji. Jednak o szczegóły sezonu zapytaliśmy się Piotra Goliana Koordynatora Ratowników w Międzyzdrojach:

Sezon ratowniczy 2020 w Międzyzdrojach bez ofiar

fot. Andrzej Ryfczyński

"W szczycie sezonu w lipcu i sierpniu ratownicy dyżurowali również w nocy. W tym roku sezon był dosyć specyficzny w związku z ogłoszoną w Polsce pandemią koronawirusa, oraz słabą aurą pogodową początek sezonu był spokojny dla naszych ratowników. Kiedy tylko pogoda się poprawiła można powiedzieć, że wczasowicze zapomnieli o pandemii i sezon ruszył pełną parą. Ratownicy interweniowali blisko 200 razy.

Sezon ratowniczy 2020 w Międzyzdrojach bez ofiar

fot. Andrzej Ryfczyński

Głównie do zdarzeń medycznych takich jak zasłabnięcia, ataki padaczki, złamania, przegrzania, podtopienia, ale także wielokrotnie w przypadkach zaginięć dzieci na lądzie. Bardzo duża ilość interwencji była na plażach niestrzeżonych w szczególności między zejściami G a L, gdzie ratownicy podejmowali osoby tonące z wody, przeprowadzili również kilka akcji tworząc tak zwany łańcuch życia szukając zaginionych osób w wodzie.
Ściągali także osoby na pontonach i materacach, które miały problemy z powrotem na brzeg.

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/32781/