ikamien.pl • Środa [16.09.2020, 11:48:16] • zachodniopomorskie

„Pijany kierowca, wiózł dzieci do szkoły”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza zatrzymali do kontroli drogowej autokar przewożący dzieci do szkoły. Jak się okazało 58 letni kierowca był pijany, a w autobusie znajdowało się około 20 dzieci i opiekun. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 07.15 w Mirosławcu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej policji, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej autobus marki Setra, przewożący dzieci do szkoły. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 58 letniego kierującego, okazało się, że jest on po alkoholu.

Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany. 58 letni mężczyzna ruszył w trasę po dzieci z Mirosławca do pobliskich wiosek, następnie przywiózł je do Mirosławca, skąd miał dalej kontynuować jazdę po kolejne dzieci do Mirosławca Górnego.

Na szczęście został zatrzymany przez patrol drogówki. Dzieci wraz z opiekunem udały się do szkoły na zajęcia, a autobus został przekazany innemu kierowcy. Na pytanie funkcjonariuszy ruchu drogowego jakiego rodzaju alkohol 58 latek spożywał? Odpowiedział, że nie pił nic, oprócz kawy. Jednak po wytrzeźwieniu, podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu i wypicia kilku piw wieczorem przed pracą.

Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności na okres 2 lat próby, świadczenia pieniężnego w kwocie 5 tys. złotych, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, pokrycia kosztów sądowych, informowania sądu o przebiegu próby. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 1 roku do 10 lat oraz kara grzywny.

Policjanci apelują o rozwagę!

Z chwilą rozpoczęcia roku szkolnego, kontrole pojazdów przewożących dzieci to, codzienne zadanie policjantów w służbie.

asp. Beata Budzyń

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/32744/