ikamien.pl • Poniedziałek [14.09.2020, 08:13:36] • Gmina Wolin

Mieszkaniec gminy Wolin: Powstała ścieżka i wielki niesmak

Mieszkaniec gminy Wolin: Powstała ścieżka i wielki niesmak

fot. Czytelnik

Mieszkaniec zwrócił uwagę na niedogodności, które powstały wraz z wybudowaniem ścieżki rowerowej wiodącej dookoła Zalewu Szczecińskiego. Według mieszkańców Skoszewa i Zagórza wiąże się to z utratą dostępu do wód zalewu.

- Wybudowano nam „mur Berliński”, mówią mieszkańcy Skoszewa i Zagórza (gmina Wolin).

Ścieżka wokół Zalewu Szczecińskiego spowodowała odcięcie okolicznych mieszkańców od wód zalewu. Pozamykano każdy wjazd metalowymi słupkami. W naszej miejscowości od zawsze korzystano z dóbr Zalewu, prawie na każdej posesji natkniemy się na łodzie, motorówki czy skutery wodne. Przed budową ścieżki rowerowej mieliśmy pełny dostęp do wody, bezproblemowo można było korzystać z uroków okolicznych terenów wodnych. Żaden z urzędników nie przewidział, że budowa ścieżki odetnie okolicznych mieszkańców, jak i turystów od możliwości wodowania sprzętu - pisze mieszkaniec.

Próżno szukać interwencji Gminy w tej sprawie, nie było konsultacji społecznych. Mieszkańcy na własną rękę zorganizowali spotkanie w 2019 roku z przedstawicielami Wód Polskich, Urzędu Marszałkowskiego i Gminy Wolin. Gmina zobowiązała się pomóc w sprawie, lecz sprawa stanęła w martwym punkcie. Nic się nie dzieje, a my pozostaliśmy sami sobie. Wystosowaliśmy pisma do wielu instytucji, żadna nie widzi przeciwwskazań do wybudowania małego slipu. Na blisko 30 km brak możliwości zwodowania chociażby kajaka. Czego nie można powiedzieć o sąsiedniej Gminie Stepnica, w której zadbano o interesy mieszkańców.. Wiele Gmin w Polsce może tylko pomarzyć o takich warunkach turystycznych, a u nas przechodzi się obojętnie obok wzbogacenia atrakcyjności Gminy. Jesteśmy zażenowani obecną sytuacja i postawą Władz.

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/32724/