ikamien.pl • Poniedziałek [03.08.2020, 21:45:42] • Międzyzdroje

Mury nowego ratusza już stoją w Międzyzdrojach

Mury nowego ratusza już stoją w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

W marcu 2019 roku, po wylaniu płyty fundamentowej, prace budowlane nowego ratusza ruszyły pełną parą. Dzisiaj stoją już mury, jest część dachu, widać montowane okna.

Jak nas wcześniej informował prezes spółki ,,Nowe Centrum" Mateusz Flotyński, odpowiedzialny za realizację inwestycji:
-Podpisany kontrakt na budowę ratusza przewiduje zakończenie prac w stanie surowym zamkniętym na październik 2020 r., ich koszt to 10 mln zł netto.

Mury nowego ratusza już stoją w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Przypomnijmy co wtedy powiedział Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek:
- Powstający w centrum miasta kompleks, to przede wszystkim budynki użyteczności publicznej przeznaczone dla mieszkańców naszego miasta: biblioteka, siedziba MTBS, Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze świetlicą środowiskową oraz nowy urząd miejski. Zależy mi, aby był on w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych, aby mieszkańcy i goście, którzy będą załatwiać sprawę w przyszłym urzędzie mogli to robić w odpowiednich warunkach, z poszanowaniem ich prywatności. Utworzenie centrum administracyjnego poprzez umieszczenie instytucji w jednym miejscu ułatwi naszym mieszkańcom dostęp do nich.

Mury nowego ratusza już stoją w Międzyzdrojach

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Musimy się przyzwyczaić do tego, że mam mieszane uczucia, ponieważ nasz nowy ratusz będzie zamknięty w kwartale osiedla wewnątrz, a nie przy ulicy reprezentacyjnej. No cóż, taka lokalizacja obiektów komercyjnych jest mało atrakcyjna i nikt nie chciał tam stawiać budynku mieszkalnego, a ratusz można. Tak zadecydowano i zaprojektowano, to teraz tak będzie.

Andrzej Ryfczyński

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/32371/