ikamien.pl • Środa [24.06.2020, 08:54:11] • Gmina Międzyzdroje

Potrzebna korekta poziomów nowej ścieżki rowerowej w Międzyzdrojach

Potrzebna korekta poziomów nowej ścieżki rowerowej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Trwa budowa ścieżki rowerowej dookoła Zalewu Szczecińskiego w gminie Międzyzdroje. Deszcze obnażyły drobne, ale uciążliwe błędy.

24.01.2020 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie w sprawie przekazania placu budowy, w którym udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z Koszalina, Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim oraz Inspektor nadzoru i samorządowcy. Wykonawca PRD z Nowogardu. Zaraz roboty ruszyły z kopyta.

Potrzebna korekta poziomów nowej ścieżki rowerowej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Wykonawca chyba jest już na półmetku. Na wielu odcinkach, tak jak na Turkusowej w Wapnicy można już korzystać z nowej drogi. Cieszy to że roboty posuwają się do przodu i cały zaplanowany odcinek będzie gotowy już chyba na przyszły sezon. Jednak mieszkańcy zauważyli drobną wadę na krótkim odcinku ścieżki rowerowej starej DK nr 3. Na tym odcinku jeszcze trwają roboty drogowe, ale ostatnie opady obnażyły lekkie zapadnięcie nawierzchni starej trójki, wzdłuż której położono asfalt na nowej ścieżce rowerowej. Wcześniej woda spływała na pobocze i wsiąkała. Wtedy woda sporadycznie była krótko tylko na krawędziach jezdni. Prosimy wykonawcę na pochylenie się nad tym drobnym błędem, trudnym do zauważenia jak nie ma deszczów. Samo odwodnienie może nie wystarczyć. Coś jest źle z odpowiednimi poziomami starej jezdni i przyległej blisko do niej ścieżki rowerowe. Widać to dokładnie na zdjęciach.

Andrzej Ryfczyński

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/32001/