ikamien.pl • Czwartek [12.12.2019, 17:40:27] • Kamień Pomorski

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

fot. Organizator

W środowy wieczór, 11 grudnia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem miało ono niezwykłą i ciekawą oprawę.

Tematem spotkania była powieść „Rozważna i romantyczna” Jane Austen. Z tej okazji na herbatkę i ciasteczka z popularną angielską pisarką zaprosiły nas damy z Klubu Przyjaciół Jane Austen. Panie ubrane w stroje z czasów regencji, przybliżyły uczestnikom wieczoru obyczaje, rozrywki, anegdoty dotyczące tamtych czasów.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

fot. Organizator

Przy słodkim poczęstunku rozmawialiśmy o roli kobiet w czasach Jane Austen, ich pragnieniach, marzeniach dotyczących zamążpójścia, układaniu planów na dalsze życie. Uznaliśmy, że jeśli chodzi o marzenia kobiet niewiele się zmienia. Zabawnym momentem spotkania była gra w pytania i odpowiedzi, uczestnicy musieli w ciekawy sposób odpowiedzieć na wylosowane pytania np. „Czy jesień wpływa na melancholię?” lub „Dlaczego słodycz cieszy?”. Była to jedna ze znanych rozrywek pań z zamożnych domów początku XIX wieku. Panie z Klubu wspominały również sztukę kaligrafii, robótki ręczne takie jak szydełkowanie, haft, przeróbki strojów, nakryć głowy, ale także zainteresowanie poezją, literaturą, malarstwem oraz muzyką.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

fot. Organizator

Dziękujemy paniom z Klubu Przyjaciół Jane Austen za ten wyjątkowy wieczór.

Magda Wolanowska PiMBP Kamień Pomorski

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/30254/