ikamien.pl • Wtorek [19.11.2019, 17:46:46] • Golczewo

Urodził się w centrum Golczewa. Poród odebrał tata!

Urodził się w centrum Golczewa. Poród odebrał tata!

fot. Czytelnik

Niezwykłe narodziny miały miejsce w centrum Golczewa. Maleńki Olaf tak spieszył się do rodziców, że nie poczekał na ratowników medycznych.

O niezwykłych narodzinach małego Golczewianina dowiedzieliśmy się od jego cioci. Pani Ewa opisała niezwykłe zdarzenie w nocy, które miało miejsce na ulicy Zwycięstwa 4 przy rondzie.

- Dnia 19.11.2019 r. około godz. 1:00 przyszedł na świat Olaf Decyk urodzony w Golczewie w wyjątkowych okolicznościach a mianowicie w domu! Poród odebrał ojciec dziecka Paweł Decyk - pisze Ewa Leśniak. - Po północy matka dziecka Dominika Garbaciak poczuła silne bóle brzucha. Poszła do toalety i nagle odeszły jej wody płodowe więc szybko zadzwoniła do swojej mamy aby powiadomiła pogotowie. Nagle poczuła że główka dziecka już wychodzi więc uświadomiła ojca dziecka że musi jej pomóc urodzić i odebrać poród. Tatuś był w szoku, tym bardziej, że panicznie boi się krwi i na jej widok porostu mdleje. Ma tak od małego. Wszystko działo się bardzo szybko, więc nie miał chwili na panikę i musiał stanąć na wysokości zadania. Własnoręcznie odebrał poród! Towarzyszyły im łzy, wielki stres i niesamowite szczęście. Paweł przezwyciężył swój lęk, a Dominika urodziła prześlicznego chłopca. Szoku doznała także babcia kiedy szybko przyjechała i zobaczyła zawiniątko w rękach córki. Świeżo upieczeni rodzice mają również starszą córeczkę 3 letnia Nadię która ma teraz braciszka. Olafek waży 3580g i mierzy 53cm. Mama, tata i dziecko czują się dobrze.

Jak widać maleńki Olaf bardzo spieszył się, by przywitać rodziców. Nie poczekał nawet na ratowników medycznych.

- Wezwanie do jednego z domów w Golczewie otrzymaliśmy o godzinie 1 w nocy. Ze zgłoszenia wynikało, że 22-letnia kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży, zaczęła rodzić. Kiedy po kilku minutach zespół ratownictwa medycznego przybył na miejsce, dziecko było już w ramionach mamy. Zdrowy chłopiec otrzymał ostatecznie 10 punktów w skali Apgar. Z informacji przekazanych przez mamę dziecka, chłopiec będzie miał na imię Olaf. Ratownicy medyczni zabezpieczyli dzielną mamę i maluszka i przetransportowali ich bezpiecznie do szpitala - informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/30017/