ikamien.pl • Wtorek [17.09.2019, 20:43:55] • Powiat Kamieński

W naszych dyskotekach bawią się bezpiecznie?

W naszych dyskotekach bawią się bezpiecznie?

Autor: vchalup( fot. Fotolia.com )

Media przestrzegają przed tzw. pigułką gwałtu, po której nie tylko można być wykorzystanym seksualnie, ale też ktoś może wyczyścić nam bankowe konto. Prokuraturę Rejonową w Kamieniu Pomorskim zapytaliśmy, czy takie przypadki miały miejsce w tym roku w powiecie kamieńskim.

Zwykle kojarzona jest z wykorzystaniem seksualnym kobiet, stąd powszechnie nazywana jest pigułką gwałtu. Narkotyk używany jest jednak także wtedy, gdy chce się komuś wyczyścić konto bankowe albo wyłudzić opłaty za usługi, z których się nie korzystało.

Podawana jest zwykle do drinków w klubach, na dyskotekach. Nie wyczujemy jej zapachu ani smaku. Środek działa w taki sposób, że człowiek jest przytomny, ale ma zaburzenia pamięci. Na tyle poważne, że nie jest w stanie przypomnieć sobie tego, co się działo.

Prokuraturę Rejonową w Kamieniu Pomorskim zapytaliśmy, czy takie przypadki miały miejsce w tym roku w powiecie kamieńskim.

- W Prokuraturze Rejonowej w Kamieniu Pomorskim w 2019 r. nie odnotowano spraw obejmujących zdarzenia, w których do popełnienia przestępstwa wykorzystano środki chemiczne potocznie określane jako „pigułka gwałtu ” - informuje Jarosław Przewoźny, prokurator rejonowy.

Nie można jednak wykluczyć, że ofiary pigułki nie zgłaszają się z takimi sprawami.

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/29209/