ikamien.pl • Niedziela [11.08.2019, 10:27:02] • Międzyzdroje

Pani Marszałek Sejmu w Międzyzdrojach

Pani Marszałek Sejmu w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Małgorzata Kidawa-Błońska – polska socjolog, producentka filmowa, polityk, wicemarszałek Sejmu VIII kadencji, członkini Komisji Kultury i Środków Przekazu 7 sierpnia przebywała w Międzyzdrojach.

Do mnie zadzwoniła zastępca burmistrza Międzyzdrojów Pani Beata Kiryluk z informacją, że na krótko przyjeżdża do Międzyzdrojów znana mi Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i czy mogę towarzyszyć tej wizycie. Ucieszyłem się, ponieważ miałem przyjemność wcześniej swobodnie z Panią Marszałek rozmawiać. Ta przesympatyczna kobieta o bardzo wysokiej kulturze osobistej zawsze w moim sercu ma miejsce.

Przyjechałem na parking MDK-u. Wkrótce przyjechały samochody oblepione różnymi naklejkami Koalicji Obywatelskiej z której wysiadła cała grupa uśmiechniętych młodych ludzi w śród których była Pani Marszałek i parlamentarzyści. Było serdeczna powitanie. Gospodarzami byli: zastępca burmistrza Beata Kiryluk i Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach Jan Węglorz. Cała grupa ruszyła na promenadę. Z uśmiechem na ustach, rozdawano ulotkę - „szóstka Schetyny". Nie było żadnej bariery pomiędzy tą grupą, a spacerującymi ludźmi. Wymiana zdań, pozdrowień i uśmiechu widać było na każdym kroku. Był to zupełnie inny obraz jak często widzimy w telewizji. Aż żal, że ta wizyta trwała tak krótko, bo tylko 36 minut. Zaproponowałem zrobienie wspólnego zdjęcia przy nowo wybudowanym oceanarium. Pani Marszałek na pytanie dlaczego tak szybko opuszczają Międzyzdroje odpowiedziała mi że jej przykro. Bardzo mi się tu podoba, a do tego piękna pogoda. Jednak powstał taki harmonogram odwiedzenia Goleniowa, Międzyzdrojów, Dziwnowa, Rewala i dlatego tak szybko odjeżdżamy, by wszędzie zdążyć. Do zobaczenia już wkrótce.

Pani Marszałek Sejmu w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Pani Marszałek Sejmu w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/29083/