ikamien.pl • Poniedziałek [15.07.2019, 08:41:40] • Dziwnów

Jedźcie bez strachu

Jedźcie bez strachu

fot. ikamien.pl

Most w Dziwnowie jest bezpieczny. - Stan techniczny obiektu jest dobry i nie wymaga na dzień dzisiejszy napraw - zapewnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

W sierpniu ubiegłego roku w Genui, w północnej części Włoch, zawalił się wiadukt. Zginęły 43 osoby. Przyczyną tragedii był prawdopodobnie zły stan techniczny obiektu, m.in. korozja lin nośnych. Niedawno pozostałość wiaduktu wysadzono.

Postanowiliśmy zorientować się, w jakim stanie są najważniejsze mosty w naszej okolicy. Dziś - Dziwnów.

- Stan techniczny obiektu jest dobry i nie wymaga na dzień dzisiejszy napraw -zapewnia Bogdan Nowak, naczelnik Wydziału Mostów Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Zapytaliśmy, jak często jego stan techniczny jest sprawdzany.

- Most jest obiektem budowlanym, w związku z czym podlega kontroli okresowej przeprowadzanej raz do roku (przegląd podstawowy) oraz co 5 lat (przegląd rozszerzony), przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane, polegającej m.in. na sprawdzaniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, w myśl ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U.2019.1186 tj.) Prawo Budowlane – informuje Bogdan Nowak. - Ponadto most podlega bieżącej konserwacji i kontroli dokonywanej przez obsługę mostu i pracownika technicznego Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gryficach.

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/28804/