ikamien.pl • Środa [03.07.2019, 21:45:23] • Golczewo

Wystawa prac poplenerowych Golczewo 2019

Wystawa prac poplenerowych Golczewo 2019

fot. Urząd Miejski w Golczewie

Na przełomie czerwca i lipca br. w Golczewie odbył się już po raz kolejny plener malarski z udziałem studentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Grupa młodzieży pod opieką dr Macieja Osmyckiego i Arkadiusza Piętaka na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie Mariusza Michalika spędziła w Golczewie pracowite półtora tygodnia.

Podczas tego pobytu mogliśmy obserwować studentów ze sztalugami i pędzlem w rękach w różnych zakątkach Golczewa. Młodzi artyści utrwalali na płótnie ciekawe miejsca naszego miasta.

Wystawa prac poplenerowych Golczewo 2019

fot. Urząd Miejski w Golczewie

Zakończeniem pleneru malarskiego jest wernisaż prac, który w tym roku odbył się na terenie golczewskiej szkoły (2 lipca). Podczas uroczystości studenci zaprezentowali wszystkie swoje prace. Ci młodzi artyści w swoich pracach uchwycili piękno naszego miasteczka, miejsca, które są dowodem bogatych walorów przyrodniczych i historycznych tego terenu.

Dziękujemy Wszystkim, dzięki którym jest organizowany coroczny plener, przede wszystkim dyrekcji miejscowego Zespołu Szkół Publicznych i panom Maciejowi Osmyckiemu i Arkadiuszowi Piętakowi. To dzięki zaangażowaniu tych osób tradycja plenerów malarskich w Golczewie jest nadal kontynuowana.

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/28679/