ikamien.pl • Poniedziałek [03.06.2019, 21:04:28] • Międzyzdroje

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

fot. Andrzej Ryfczyński

Jaki może być najlepszy prezent na Dzień Dziecka w 2019r.? Taki, który daje dużo dobrej zabawy, a przy okazji rozwija wyobraźnię czy kreatywność młodego człowieka. Tak, to udział naszych dzieci i młodzieży w tegorocznym Najlepszym Dniu Dziecka na Wyspach!

1 czerwca 2019 r. na promenadzie oraz w międzyzdrojskim Amfiteatrze setki dzieci obchodziły swoje święto. Punktualnie o godzinie 12:00 imprezę otworzył Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek oraz Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach Artur Duszyński.

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

fot. Andrzej Ryfczyński

W ramach programu artystycznego na scenie amfiteatru w Międzyzdrojach można było zobaczyć występy młodych wokalistów i tancerzy z Łotwy, Niemiec, Białorusi i Polski – uczestników XV Międzynarodowego konkursu-festiwalu „Karawana Kultury - Baltic Music Race”. W między czasie „Ekipa Wesołej Konewki” rozbawiała ze sceny wszystkich do łez i zabierała wszystkie dzieci do zabawy. Odbywały się wszelkiego rodzaju konkursy. Dzieciom malowano buzie oraz wręczano dmuchane baloniki. Najmłodsi chętnie brali udział w konkursach z nagrodami. Wata cukrowa, kukurydza, grochówka, deserki danio rozdawane przez ekipę Małego Głoda, dmuchany plac zabaw,– i to wszystko za darmo dla dzieci oraz ich opiekunów w prezencie na Dzień Dziecka!

Za nami 10. edycja Najlepszego Dnia Dziecka Na Wyspach!

fot. Andrzej Ryfczyński

Tradycyjnie w czasie imprezy odbył się konkurs plastyczny „ Na dwóch kołach”, tematem którego były „Moje wymarzone wakacje”. Dla zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: do 6 lat i do 16 lat główną nagrodą były dwa rowery ufundowane przez Hotel „Aurora Family & Spa” oraz Berlin Doner Kebap.
Na skwerze rekreacyjnym Komenda Powiatowa Policji z Kamienia Pomorskiego oraz Żołnierze z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa udostępnili dzieciom do zabawy swój sprzęt. Można było też pojeździć na konikach i kucykach.

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/28395/