ikamien.pl • Wtorek [12.02.2019, 17:27:12] • Dziwnów

W Dziwnowie powstanie sklep „Dino”. Mieszkaniec niepokoi się płynnością ruchu

W Dziwnowie powstanie sklep „Dino”. Mieszkaniec niepokoi się płynnością ruchu

fot. Czytelnik

Mieszkaniec Dziwnowa zwrócił uwagę na możliwość zakłócenia płynności ruchu w mieście. Może to być efektem ubocznym planowanej na terenie Dziwnowa budowy sklepu wielkopowierzchniowego, do którego zjeżdżać się będzie z istniejących tam rond.

"W Dziwnowie powstanie kolejny sklep wielkopowierzchniowy. Po obiektach sieci Polo Market i Biedronka do Dziwnowa wchodzi polski gracz, czyli sieć sklepów Dino.

Rozpoczęły się prace na działce położonej między DW102 i ul. Marynarki Wojennej w Dziwnowie. Oprócz sklepu powstanie parking. Sieć już szuka pracowników do budowanego sklepu.


Wjazd na teren sklepu zaplanowano z drogi wojewódzkiej, tuż przy nowo powstałym rondzie. Jeżeli nic się nie zmieni to zapowiadają się spore korki w okresach letnich. W Dziwnowie obecnie jest most zwodzony, otwierany w sezonie prawie co godzinę. Po obu jego stronach wybudowano ronda, które spowalniają ruch. Teraz wszystko wskazuje na to, że kierowcy po zjeździe z każdego z rond napotkają wjazd do marketu. To musi budzić obawy o płynność ruchu." - opisuje swoje spostrzeżenia Czytelnik.

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/27404/