ikamien.pl • Środa [20.05.2015, 16:56:57] • Gmina Kamień Pomorski

W Benicach odbędzie się Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W Benicach odbędzie się Ogólnopolski Głos Profilaktyki

fot. Organizator

01 czerwca 2015 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbędzie się Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Ogólnopolski Głos Profilaktyki to kampania propagująca wśród dzieci i młodzieży a także wśród ich rodziców życie bez uzależnień, bez przemocy fizycznej i psychicznej oraz godne i odpowiedzialne.

Tegoroczna edycja działań w ramach „PaT” odbędzie się pod hasłem „Zryw Wolnych serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą..."

Do udziału zaproszone są wszystkie szkoły (podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne) z terenu Powiatu kamieńskiego i powiatów ościennych. Zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież i ich rodziców)

W „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki” w Benicach udział wezmą:
1. Wojewódzka i Powiatowa Stacja SANEPID (stoisko nt szkodliwości palenia, spirometr, krzyżówki, rebusy dla dzieci itp.)
2. Stowarzyszenie SOS dla Rodziny (do dyspozycji chętnych będzie prawnik i psycholog, będzie można porozmawiać nt pomocy prawnej, gdzie można udać się po pomoc w sprawach uzależnienia, przemocy)
3. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim (prelekcje nt narkotyków, przemocy. informacje jak założyć NIEBIESKĄ KARTĘ , BUS profilaktyczny, miasteczko ruchu drogowego, będzie można przyjechać własnym rowerem i sprawdzić w jaki sposób poruszać się bezpiecznie, pokaz szkolenia psów policyjnych , policja konna, pokaz radiowozów itp.)
4. Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim (stoisko Poradni Psychologiczno Pedagogicznej i PCPR)
5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach (przejażdżki bryczką, pokaz skoków, zajęcia w stajni - czyszczenie koni, karmienie - konkursy rzut podkową, poczęstunek)
6. Powiatowa Państwowa Straż Pożarna oraz Jednostki OSP.
7. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie (stoisko tematyczne Lasów Państwowych dotyczące tematu m.in. „jak zachowywać się bezpiecznie w lesie”).
8. Zachodniopomorski Odział Wojewódzki NFZ (stoisko profilaktyki zdrowotnej, karty EKUZ),
9. Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie (praktyki szkolnych programów profilaktycznych).
10. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie – Akademicki Ośrodek Jeździecki w Szczecinie (koordynacja akcji profilaktycznej Policji konnej).

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Benicach organizują: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach. Partnerami akcji są w/w instytucje i organizacje.

Piotr Pawełczyk ZSP Benice

Źródło: http://www.ikamien.pl/artykuly/14575/