POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Piątek [20.12.2013, 17:05:29] • Zalesie

Właściciel "nielegalnego muzeum" z bronią nie pójdzie do więzienia

Śledztwo w sprawie ekspozycji broni w Zalesiu koło Międzyzdrojów umorzone. Świnoujska prokuratura uznała, że sprawa dotyczy czynu o niskiej szkodliwości. Postępowanie trwało od sierpnia, gdy policjanci na terenie "Bunkra V-3" znaleźli kilkadziesiąt sztuk broni.

- Właścicielowi kolekcji groziło 10 lat więzienia - mówi prokurator rejonowy w Świnoujściu Włodzimierz Cetner. - Większa część przedmiotów ujawnionych w tym bunkrze stanowiła istotne części broni palnej, na które zgodnie z ustawą, jest wymagane pozwolenie. Większość jednak była uszkodzona, skorodowana, przewiercona i nienadająca się do użytku oprócz celów hobbystycznych, dlatego podjęto taką decyzję.

Właściciel kolekcji nie chce sprawy komentować. Mówi jedynie, że nie zrezygnuje z prowadzenia ekspozycji. Popiera go burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz.

- Prowadzą to osoby zakochane w tym, co robią. Rozumiem służby, które muszą reagować, ale prywatnie obrzydza mnie podcinanie skrzydeł przez donosy podszyte zawiścią i złością - mówi Dorosz.

Muzeum powstało w poniemieckim bunkrze 6 lat temu. W pobliżu stanowiska tajnej broni Hitlera - superdziała V-3. Technologiczną innowacją tej broni były ładunki napędzające. Umieszczone wzdłuż lufy długiego działa, wybuchały, gdy obok przelatywał pocisk, dając dodatkowe przyspieszenie. Prędkość wylotowa pocisku V-3 wynosiła około 1500 m/s.

2013-12-20, 07:08 Autor: Sławomir Orlik


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Sobota [04.01.2014, 21:15:55] • [IP: 46.205.70.**]

Jak zwykle Dorosz wszystko mu załatwił, ręka ręke myje, Nogala to w końcu jest jego Sekretarzem, prawo jest prawem i wszyscy powinni odpowiadać przed Wymiarem Sprawiedliwości w tym samym zakresie.

Gość • Sobota [04.01.2014, 11:04:29] • [IP: 201.77.33.***]

Tu jest sedno sprawy: jak szwagier wsiada pijany za kierownice to na policje nie dzwonia. Ale zeby komus zrobic na zlosc bezinteresownie to pewnie. Jakie to polskie.

Gość • Piątek [03.01.2014, 11:36:55] • [IP: 93.94.191.***]

Panie Piotrze wyrazy szacunku dla tego co Pan robi wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku a donosiciele niech pękają z zazdrości i bezsilności

Gość • Piątek [27.12.2013, 14:38:28] • [IP: 90.218.11.***]

Władze powiatu powinny temu panu pomóc i zorganizować muzeum z prawdziwego zdarzenia, bo to miejsce jest niewątpliwą atrakcją turystyczną. " cudze chwalicie a swojego nie znacie"

Gość • Wtorek [24.12.2013, 12:52:01] • [IP: 83.21.194.***]

dziwi tylko jedno iż ci co powinni pilnować porządku zajmują sie rzeczami które sa jasne na pierwszy rzut oka NAWET zwykły laik potrafi odróżnić, broń nadająca sie do użytku a bron o walorach jedynie muzealnych i pokazowych lecz w Polsce tak już jest najpierw sie oskarża potem myśli czy tak naprawdę ci policjanci, prokuratura niema nic do roboty, a chyba ze przyspawali ich do stołków lub trzeba powalczyć o awas to by tłumaczyło działania naszych słuzb

waldi • Poniedziałek [23.12.2013, 11:27:45] • [IP: 89.101.35.**]

Temu panu - prawdziwemu pasjonatowi należy pomóc a nie straszyć więzieniem. Kiedy z nim parę lat temu rozmawiałem, to powiedział, ze lepiej zająć młodzież np historią niż ma się szwendać bez sensu po ulicach. I tak było dopóki szlag nie trafił psa i nowy łańcuch. Jeśli rzeczywiście gmina ma chęć mu pomóc to chwała p.Doroszowi. Najprawdopodobniej w moim mieście nie dostałby żadnej pomocy od" prezia". Bo pieprzona karuzela kultury ważniejsza.

Gość • Sobota [21.12.2013, 21:05:57] • [IP: 79.186.188.***]

Pan Pioter zrobił bardzo dobrą robotę, pewne niedociągnięcia z używaniem nazwy muzeum mam nadzieję, że już usunął i może legalnie działać jako muzeum.Prawnicy z UM i Powiatu powinni wesprzeć te działania wiodące do rangi muzeum bo to było muzeum tyle, że bez parafki ministerstwa.Koniec i kropka.Panie Piotrze, głowa do góry!

Golf • Sobota [21.12.2013, 08:21:19] • [IP: 31.2.101.***]

To terroryści w rząd wycelowali. Afera o kawał rury. Chłopaki zajmują się historia, dbają o nią aby nie trafiła na złom a tu zadyma wstyd i śmiechu warte. A i mały donos a RUDY 102 ma przegląd i ubezpieczenie może warto to sprawdzić ?

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE Ważność: od godz. 22:00 dnia 24-01-2021 do godz. 09:00 dnia 26-01-2021 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury do i poniżej 0°C, który będzie powodować oblodzenia na wilgotnych i mokrych nawierzchniach dróg oraz chodników. W ciągu dnia temperatury miejscami wzrosną do 1°C/2°C lub nieco wyżej, jednak wieczorami i kolejnej nocy ponownie spadną do minusowych. Będą też występować miejscami słabe przelotne opady mokrego śniegu, a także deszczu ze śniegiem, które mogą być marznące. śliskie powierzchnie dróg i chodników; utrudnienia komunikacyjne; zjawisko gołoledzi. ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■