POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [29.10.2013, 19:33:03] • Wolin

Przyznanie Władysławowi Filipowiakowi honorowego obywatelstwa

Przyznanie Władysławowi Filipowiakowi honorowego obywatelstwa

fot. Jarosław Niewinczany

Na dzisiejszej sesji rady miejskiej wolińscy radni podjęli uchwałę w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Wolin panu Władysławowi Filipowiakowi.

Na sesji rady miejskiej w Wolinie w dniu 29 października br. zastępca burmistrza Ryszard Mróz wraz z przewodniczącym rady Janem Frankowskim wręczyli Władysławowi Filipowiakowi odznakę Honorowego Obywatela Gminy Wolin przyznanego przez Radę Miejską. Wydarzenie to uświetnił występ chóru Julin.

Profesor Władysław Filipowiak polski historyk i archeolog urodził się w 1926 roku, z Ziemią Szczecińską związany od 1950 roku. Wpierw poprzez studia, a potem pracę w muzealnictwie. Od 1952 roku z ramienia Instytutu Archeologii i Etnologii PAN kierował wykopaliskami w Wolinie. W 1962 roku ukazała się jego pierwsza praca: Wolinianie. Studium osadnicze I. Profesor Władysław Filipowiak mimo, że od wielu lat jest na emeryturze, to o Wolinie nie zapomniał, często to miasto odwiedza. Dziś dzieło pana Profesora kontynuuje jego wnuk Wojciech Filipowiak.

Kam

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Czwartek [31.10.2013, 05:14:18] • [IP: 5.174.96.***]

Gość co pisze na złość: • Środa [30.10.2013, 21:37] • [IP: 31.174.80.***] do Gość • Środa [30.10.2013, 05:57] • [IP: 37.7.50.**] ty nieskończenie durny mały pętaku, co ty wiesz o Profesorze... JEŚLI W TAKIM STYLU UŻYWANEGO SŁOWNICTWA ODPOWIADA SIĘ W OBRONIE NA KOMENTARZ OSOBY KTÓRA WYTKNĘŁA FAKTY NIE MIŁE Z DOROBKU HONOROWEGO OBYWATELA WOLINA...TO BLADO WYGLĄDAJĄ TWOJE ARGUMENTY KIEDY ZAMIAST UŻYĆ SOLIDNYCH TWIERDZEŃ BY ZMIAŻDŻYĆ MOJĄ OPINIĘ W KAŻDEJ WZRUSZONEJ KWESTII... BARAN CO CZYNI, M.IN. ZADAJE GŁUPAWE PYTANIA CIĄGLE PODKREŚLAJĄC ŻE ZWRACA SIĘ DO ĆWOKA.MOIM ZAMIAREM NIE BYŁO OBRAŻANIE DLA SAMEGO OBRAŻANIA, LECZ PRZYPOMNIENIE M.IN. JAK KŁAMLIWIE PRZEZ DŁUGIE LATA PRZEDSTAWIANO SPOŁECZEŃSTWU HISTORIĘ" ZIEM ODZYSKANYCH" I WŁAŚNIE RÓWNIEŻ OWĄ NEGATYWNĄ ZASŁUGĘ MA WSPOMNIANY PROFESOR KIEDY TO NP.W WOLINIE PROWADZĄC WYKOPALISKA ARCHEOLOGICZNE DOKONYWAŁ CUDOWNYCH ODKRYĆ. A SAMYCH WPADEK MA TROCHĘ WIĘCEJ I M.IN. PISALI O TYM GAZETY I TEMATY WZRUSZONE W TV (NRF), OPARTE NA FAKTACH I PRAWDZIE MATERIALNEJ.ENDE.kj

Gość co pisze na złość: • Środa [30.10.2013, 21:37:55] • [IP: 31.174.80.***]

do Gość • Środa [30.10.2013, 05:57] • [IP: 37.7.50.**] ty nieskończenie durny mały pętaku, co ty wiesz o Profesorze, czy chociaż raz go widziałeś, czy z nim rozmawiałeś co ty wiesz o jego kontaktach z Otto Kunkelem, czy ty wiesz ćwoku kto to w ogóle był. Więc nie obrażaj człowieka który wiele zrobił dla Wolina, Kamienia Pomorskiego dla całego Pomorza Zachodniego.

Gość • Środa [30.10.2013, 18:53:28] • [IP: 81.219.101.***]

Profesor Filipowiak to wspaniały człowiek i wykładowca. Niech się nie wypowiadają i nie oceniają Profesora ci, którzy nie mieli z nim nigdy żadnego kontaktu. Jego dorobek jest ogromny, a jako nauczyciel akademicki był, jak już ktoś o tym wspomniał, wymagający, pełen pasji naukowej i dużo dający od siebie. Zajęcia i egzamin z archeologii w Muzeum Narodowym - niezapomniane wspomnienia i przeżycia.

essa czort • Środa [30.10.2013, 16:36:55] • [IP: 83.8.53.**]

Należało się !

Gość • Środa [30.10.2013, 11:09:12] • [IP: 83.8.198.**]

kiedy w wolinie będą kompetentni radni, to co jest na chwilę obecną to wstyd i żenada, jaka władza tacy radni głupolami łatwiej manipulować

Gość • Środa [30.10.2013, 09:53:31] • [IP: 83.11.254.***]

Pan Przewodniczący Rady nie dostrzegł zasług Premiera Mazowieckiego w budowę nowego ładu politycznego w Polsce, nie zarządził minuty ciszy na Jego cześć, ale w zamian, podczas małego święta demokracji, jakim jest sesja Rady Gminy, bredził coś o onanizowaniu.

Elf • Środa [30.10.2013, 09:07:16] • [IP: 83.15.113.***]

Zabłyszcz i ty anonimie, zrób coś, popracuj, wyjdź zza fartucha mamusi

Gość • Środa [30.10.2013, 08:55:56] • [IP: 95.83.253.***]

Pani Danuta lubi blyszczec w slowach i czynach swojego zycia schowaj sie kobieto.

Gość • Środa [30.10.2013, 08:00:08] • [IP: 83.15.113.***]

Gratulacje dla Pana Profesora! Jako pierwszy powinien był zostać Honorowym Obywatelem Wolina.

Gość • Środa [30.10.2013, 05:57:56] • [IP: 37.7.50.**]

(...) Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Wolin w 2013 roku !! prof. Wł. Filipowiak otrzymał za" odkrycia archeologiczne wg. scenariusza władz PRL-u iż Wolin to np. legendarna VINETA jak też iż przed ponad tysiącem lat należało do polskich słowian, stąd po II wojnie światowej wróciło do" macierzy" podobnie jak np. Szczecin wg. ówczesnej propagandy, etc. Czym ten Pan tak naprawdę pomimo że orientował się w prawdzie historycznej przyjął" pisanie historii" kiedy odmówił ów" szycie" Śp. dr hab. Przemysław Smolarek, a za odmowę dostał wilczy bilet na wyjazd ze Szczecina... DZIŚ CHWAŁA JEMU BO JEST TWÓRCĄ WSPANIAŁEGO MUZEUM MORSKIEGO W GDAŃSKU... a np. Odział Morski w Szczecinie za dyrektora Wł. Filipowiaka podupadł, dużo dzieł" zaginęło"etc. Pamiętam artykuły w periodykach historycznych m.in. z ostatnich lat PRL-u i np. wg. artefaktów archeologicznych Hamburg był osadą słowiańską... dodam; to tylko z 10 lat zabrakło owym" czerwonym historykom" i Paryż też był by osadą słowiańską w ich studiach nad osadnictwem... kj

Gość • Wtorek [29.10.2013, 22:46:53] • [IP: 83.11.72.**]

Gratulacje :) nareszcie, ktos super zostal doceniony!!

Gość • Wtorek [29.10.2013, 22:31:25] • [IP: 94.254.209.**]

Gratulacje naleza sie

Gość • Wtorek [29.10.2013, 21:40:52] • [IP: 178.238.243.***]

no i pani danuta ach ma pani parcie na szkło :)

Gość • Wtorek [29.10.2013, 21:13:09] • [IP: 83.8.129.**]

Chyba Panu Profesorowi

Gość • Wtorek [29.10.2013, 21:03:06] • [IP: 83.20.80.***]

Jak wiemy, zmarł pierwszy po wojnie nie komunistyczny Premier Polski, czy Przewodniczący Rady zarządził minutę ciszy na cześć Tadeusza Mazowieckiego?

Gość • Wtorek [29.10.2013, 19:58:00] • [IP: 77.253.192.**]

Miałam przyjemność być studentką Pana Profesora, którego mile wspominam. Był bardzo wymagającym Profesorem, ale też bardzo dużo dawał od siebie. Na zawsze w pamięci pozostaną ćwiczenia z tzw." skorupek" w piwnicach muzeum, które były tak fascynujące, że bardzo często kończyły się w godzinach nocnych.Gratuluję przyznanego Honorowego Obywatelstwa, życzę dużo zdrowia - była studentka.

Gość • Wtorek [29.10.2013, 19:46:42] • [IP: 87.205.68.**]

Wreszcie ktoś sensowny uhonorowany. Gratulacje

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach. ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■