POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [29.10.2013, 19:33:03] • Wolin

Przyznanie Władysławowi Filipowiakowi honorowego obywatelstwa

Przyznanie Władysławowi Filipowiakowi honorowego obywatelstwa

fot. Jarosław Niewinczany

Na dzisiejszej sesji rady miejskiej wolińscy radni podjęli uchwałę w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Wolin panu Władysławowi Filipowiakowi.

Na sesji rady miejskiej w Wolinie w dniu 29 października br. zastępca burmistrza Ryszard Mróz wraz z przewodniczącym rady Janem Frankowskim wręczyli Władysławowi Filipowiakowi odznakę Honorowego Obywatela Gminy Wolin przyznanego przez Radę Miejską. Wydarzenie to uświetnił występ chóru Julin.

Profesor Władysław Filipowiak polski historyk i archeolog urodził się w 1926 roku, z Ziemią Szczecińską związany od 1950 roku. Wpierw poprzez studia, a potem pracę w muzealnictwie. Od 1952 roku z ramienia Instytutu Archeologii i Etnologii PAN kierował wykopaliskami w Wolinie. W 1962 roku ukazała się jego pierwsza praca: Wolinianie. Studium osadnicze I. Profesor Władysław Filipowiak mimo, że od wielu lat jest na emeryturze, to o Wolinie nie zapomniał, często to miasto odwiedza. Dziś dzieło pana Profesora kontynuuje jego wnuk Wojciech Filipowiak.

Kam

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Czwartek [31.10.2013, 05:14:18] • [IP: 5.174.96.***]

Gość co pisze na złość: • Środa [30.10.2013, 21:37] • [IP: 31.174.80.***] do Gość • Środa [30.10.2013, 05:57] • [IP: 37.7.50.**] ty nieskończenie durny mały pętaku, co ty wiesz o Profesorze... JEŚLI W TAKIM STYLU UŻYWANEGO SŁOWNICTWA ODPOWIADA SIĘ W OBRONIE NA KOMENTARZ OSOBY KTÓRA WYTKNĘŁA FAKTY NIE MIŁE Z DOROBKU HONOROWEGO OBYWATELA WOLINA...TO BLADO WYGLĄDAJĄ TWOJE ARGUMENTY KIEDY ZAMIAST UŻYĆ SOLIDNYCH TWIERDZEŃ BY ZMIAŻDŻYĆ MOJĄ OPINIĘ W KAŻDEJ WZRUSZONEJ KWESTII... BARAN CO CZYNI, M.IN. ZADAJE GŁUPAWE PYTANIA CIĄGLE PODKREŚLAJĄC ŻE ZWRACA SIĘ DO ĆWOKA.MOIM ZAMIAREM NIE BYŁO OBRAŻANIE DLA SAMEGO OBRAŻANIA, LECZ PRZYPOMNIENIE M.IN. JAK KŁAMLIWIE PRZEZ DŁUGIE LATA PRZEDSTAWIANO SPOŁECZEŃSTWU HISTORIĘ" ZIEM ODZYSKANYCH" I WŁAŚNIE RÓWNIEŻ OWĄ NEGATYWNĄ ZASŁUGĘ MA WSPOMNIANY PROFESOR KIEDY TO NP.W WOLINIE PROWADZĄC WYKOPALISKA ARCHEOLOGICZNE DOKONYWAŁ CUDOWNYCH ODKRYĆ. A SAMYCH WPADEK MA TROCHĘ WIĘCEJ I M.IN. PISALI O TYM GAZETY I TEMATY WZRUSZONE W TV (NRF), OPARTE NA FAKTACH I PRAWDZIE MATERIALNEJ.ENDE.kj

Gość co pisze na złość: • Środa [30.10.2013, 21:37:55] • [IP: 31.174.80.***]

do Gość • Środa [30.10.2013, 05:57] • [IP: 37.7.50.**] ty nieskończenie durny mały pętaku, co ty wiesz o Profesorze, czy chociaż raz go widziałeś, czy z nim rozmawiałeś co ty wiesz o jego kontaktach z Otto Kunkelem, czy ty wiesz ćwoku kto to w ogóle był. Więc nie obrażaj człowieka który wiele zrobił dla Wolina, Kamienia Pomorskiego dla całego Pomorza Zachodniego.

Gość • Środa [30.10.2013, 18:53:28] • [IP: 81.219.101.***]

Profesor Filipowiak to wspaniały człowiek i wykładowca. Niech się nie wypowiadają i nie oceniają Profesora ci, którzy nie mieli z nim nigdy żadnego kontaktu. Jego dorobek jest ogromny, a jako nauczyciel akademicki był, jak już ktoś o tym wspomniał, wymagający, pełen pasji naukowej i dużo dający od siebie. Zajęcia i egzamin z archeologii w Muzeum Narodowym - niezapomniane wspomnienia i przeżycia.

essa czort • Środa [30.10.2013, 16:36:55] • [IP: 83.8.53.**]

Należało się !

Gość • Środa [30.10.2013, 11:09:12] • [IP: 83.8.198.**]

kiedy w wolinie będą kompetentni radni, to co jest na chwilę obecną to wstyd i żenada, jaka władza tacy radni głupolami łatwiej manipulować

Gość • Środa [30.10.2013, 09:53:31] • [IP: 83.11.254.***]

Pan Przewodniczący Rady nie dostrzegł zasług Premiera Mazowieckiego w budowę nowego ładu politycznego w Polsce, nie zarządził minuty ciszy na Jego cześć, ale w zamian, podczas małego święta demokracji, jakim jest sesja Rady Gminy, bredził coś o onanizowaniu.

Elf • Środa [30.10.2013, 09:07:16] • [IP: 83.15.113.***]

Zabłyszcz i ty anonimie, zrób coś, popracuj, wyjdź zza fartucha mamusi

Gość • Środa [30.10.2013, 08:55:56] • [IP: 95.83.253.***]

Pani Danuta lubi blyszczec w slowach i czynach swojego zycia schowaj sie kobieto.

Gość • Środa [30.10.2013, 08:00:08] • [IP: 83.15.113.***]

Gratulacje dla Pana Profesora! Jako pierwszy powinien był zostać Honorowym Obywatelem Wolina.

Gość • Środa [30.10.2013, 05:57:56] • [IP: 37.7.50.**]

(...) Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Wolin w 2013 roku !! prof. Wł. Filipowiak otrzymał za" odkrycia archeologiczne wg. scenariusza władz PRL-u iż Wolin to np. legendarna VINETA jak też iż przed ponad tysiącem lat należało do polskich słowian, stąd po II wojnie światowej wróciło do" macierzy" podobnie jak np. Szczecin wg. ówczesnej propagandy, etc. Czym ten Pan tak naprawdę pomimo że orientował się w prawdzie historycznej przyjął" pisanie historii" kiedy odmówił ów" szycie" Śp. dr hab. Przemysław Smolarek, a za odmowę dostał wilczy bilet na wyjazd ze Szczecina... DZIŚ CHWAŁA JEMU BO JEST TWÓRCĄ WSPANIAŁEGO MUZEUM MORSKIEGO W GDAŃSKU... a np. Odział Morski w Szczecinie za dyrektora Wł. Filipowiaka podupadł, dużo dzieł" zaginęło"etc. Pamiętam artykuły w periodykach historycznych m.in. z ostatnich lat PRL-u i np. wg. artefaktów archeologicznych Hamburg był osadą słowiańską... dodam; to tylko z 10 lat zabrakło owym" czerwonym historykom" i Paryż też był by osadą słowiańską w ich studiach nad osadnictwem... kj

Gość • Wtorek [29.10.2013, 22:46:53] • [IP: 83.11.72.**]

Gratulacje :) nareszcie, ktos super zostal doceniony!!

Gość • Wtorek [29.10.2013, 22:31:25] • [IP: 94.254.209.**]

Gratulacje naleza sie

Gość • Wtorek [29.10.2013, 21:40:52] • [IP: 178.238.243.***]

no i pani danuta ach ma pani parcie na szkło :)

Gość • Wtorek [29.10.2013, 21:13:09] • [IP: 83.8.129.**]

Chyba Panu Profesorowi

Gość • Wtorek [29.10.2013, 21:03:06] • [IP: 83.20.80.***]

Jak wiemy, zmarł pierwszy po wojnie nie komunistyczny Premier Polski, czy Przewodniczący Rady zarządził minutę ciszy na cześć Tadeusza Mazowieckiego?

Gość • Wtorek [29.10.2013, 19:58:00] • [IP: 77.253.192.**]

Miałam przyjemność być studentką Pana Profesora, którego mile wspominam. Był bardzo wymagającym Profesorem, ale też bardzo dużo dawał od siebie. Na zawsze w pamięci pozostaną ćwiczenia z tzw." skorupek" w piwnicach muzeum, które były tak fascynujące, że bardzo często kończyły się w godzinach nocnych.Gratuluję przyznanego Honorowego Obywatelstwa, życzę dużo zdrowia - była studentka.

Gość • Wtorek [29.10.2013, 19:46:42] • [IP: 87.205.68.**]

Wreszcie ktoś sensowny uhonorowany. Gratulacje

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Imprezowy kurczak hitem tego lata. Tańczy, śpiewa, bawi - to nowa maskotka tegorocznych wakacji. Jego pełna nazwa brzmi: Kurczak Imprezowy Happy Man, co doskonale oddaje typ rozrywki, jakiej możemy się spodziewać dając się ponieść "kurczakowym" rytmom ■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■