POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [16.10.2013, 07:38:13] • Świerzno

Czy Rejon Dróg Wojewódzkich w Gryficach czeka na nieszczęście?

Czy Rejon Dróg Wojewódzkich w Gryficach czeka na nieszczęście?

fot. Sławomir Ryfczyński

Od kilku miesięcy trwają prace przy budowie ronda w miejscowości Świerzno w ciągu dróg wojewódzkich 103 i 105. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Czy plac budowy jest właściwie zabezpieczony przez wykonawcę?

Jak wynika z informacji naszych czytelników, jest tylko kwestią czasu gdy dojdzie tam do tragicznego w skutkach zdarzenia. Postanowiliśmy sprawdzić to miejscu.

Czy Rejon Dróg Wojewódzkich w Gryficach czeka na nieszczęście?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zabezpieczenie placu budowy ronda wygląda wręcz fatalnie, by nie napisać tragicznie. Z ziemi wystają metalowe pręty nie oznakowane ani w dzień, ani w nocy. Nadziać się może na nie pojazd samochodowy np. kiedy kierowca, a co gorsze motocyklista czy rowerzysta olśniony światłami pojazdu nadjeżdżającego z naprzeciwka może owych nie oznakowanych prętów nie dostrzec. Efekt takiego zdarzenia nie trudno przewidzieć. W nocy pozostawione na placu budowy maszyny budowlane także nie są w należyty sposób zabezpieczone-oświetlone.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach, powinny czym prędzej dokonać lustracji placu budowy ronda w Świerznie pod kątem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie po zmroku.

- Oznakowanie ronda jest zgodne z projektem tymczasowej organizacji ruchu. Przekazanie placu budowy miało miejsce 9 sierpnia 2013, zakończenie prac przewidziane jest na koniec października. Koszt robót podstawowych to 998 tys. zł., koszt robót uzupełniających to 127,869 tys. zł. - informuje nas Inspektor Nadzoru Bożena Cichoń.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gośćandu • Piątek [18.10.2013, 18:41:50] • [IP: 83.8.61.***]

Z tym burdelem chłopak wie przecież jego matka tam pracuje..

Gość • Czwartek [17.10.2013, 21:35:05] • [IP: 213.238.102.***]

ale będzie i ładnie i bezpiecznie, chociaż wcześniej też było bezpiecznie tylko droga nie najlepsza

Gość • Czwartek [17.10.2013, 19:57:58] • [IP: 83.25.89.***]

ciężko się teraz podczas tego remontu jeździ, codziennie innaczej

Gość • Czwartek [17.10.2013, 16:58:25] • [IP: 46.77.124.***]

Zdarzyło mi się pare razy tamtędy przejeżdzać ale burdelu nie widziałam tylko pracujących tam ludzi :-)

Gość • Czwartek [17.10.2013, 11:59:37] • [IP: 95.40.82.***]

Burdel * to ty masz na mordzie napisane ! ale wy ludzie żałosni jestescie zrobic cos to jeszcze zle ciekawe ktory taki mądry z czytelnikow do ikamien napisal!

Gość • Czwartek [17.10.2013, 10:08:28] • [IP: 46.169.123.***]

No i mamy wreszcie burdel w Świerznie

Gość • Środa [16.10.2013, 21:51:14] • [IP: 46.205.136.***]

Znaki sa ustawione zle, myla uczestnikow ruchu, napewno projekt tymczasowej organizacji ruchu jest inny niz rzeczywiscie jest na placu budowy.

Gość • Środa [16.10.2013, 20:44:53] • [IP: 81.219.163.***]

kładą już asfalt zrobią i będzie ok dajcie spokój nie dogodzi nikomu

Gość • Środa [16.10.2013, 18:00:01] • [IP: 62.178.183.***]

Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Może najlepiej nic nie robić? ehh, wtedy też żle hehe

Gość • Środa [16.10.2013, 16:43:06] • [IP: 83.25.247.***]

nie przesadzacie czasami?Jeżdżę tamtędy 2 x dziennie światła śa zsynchronizowane. Czeka się około 3min na zmianę. Przejeżdża spokojnie 10km na godzinę i po kłopocie.Kierowcy stosujcie się do znaków i sygnalizacji, używajcie czasami mózgu (to nie boli) i wszystko będzie bezproblemowo

Gość • Środa [16.10.2013, 15:53:23] • [IP: 178.183.180.**]

Jeżdżę tam czasem nawet kilka razy dziennie, jakoś nie narzekam. Stanie na" światłach" wcale nie jest takie długie, odcinek do pokonania malutki !! Pręty dawno zniknęły, są niedogodności, jak wszędzie, ale za parę dni, będzie i bezpiecznie i ładnie. Nie przesadzajcie z tym" ryzykiem".

Gość • Środa [16.10.2013, 13:53:50] • [IP: 46.204.103.**]

kilka miesięcy? bez przesady ludzie ogarnijcie się! robią źle! nie robią też źle! Wam to się nigdy nie dogodzi!

Gość • Środa [16.10.2013, 10:57:54] • [IP: 176.2.96.*]

Dobrze zorganizowane i zabezpieczone remonty dróg sa w Niemczech Wielu naszych inwestorow powinno sie tam uczyc.

Gość • Środa [16.10.2013, 09:14:05] • [IP: 83.23.205.**]

STALIŚMY NA TYCH ŚWIATŁACH DZIĘKUJE I NIE POSTOJĘ AŻ NIE WYREMONTUJĄ JA MIAŁAM JUŻ PO POLICJE PÓJŚĆ TAKIE BYŁO NIEBEZPIECZEŃSTWO

Gość • Środa [16.10.2013, 09:07:23] • [IP: 83.16.228.***]

znowu jakiś nawiedzony uprzejmie doniósł a zdjęcie faktycznie już historyczne. co do oznakowania to nie ma się czego czepiać ważne ze roboty na ukończeniu

Gość • Środa [16.10.2013, 08:38:41] • [IP: 83.23.205.**]

SWIATŁA SĄ DO NICZEGO ZAPALAJĄ SIĘ KIEDY CHCĄ

Gość • Środa [16.10.2013, 08:16:56] • [IP: 95.129.225.***]

W niedziele jeszcze tak było, więc dużo się nie zmieniło. Mieszkam to widzę.

Gość • Środa [16.10.2013, 08:14:14] • [IP: 79.186.165.***]

Spóżnione stare zdj. już dawno w tym miejscu jest chodnik, w poniedziałek tamtędy przejeżdżałam...