POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [27.03.2013, 12:10:43] • Kamień Pomorski

Kamień Pomorski: Piotr Bahrynowski został dyrektorem MOSiR-u

Kamień Pomorski: Piotr Bahrynowski został dyrektorem MOSiR-u

Piotr Bahrynowski (w tle) prowadzi zespół siatkarek ręcznych Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy Otton.( fot. Organizator )

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma nowego dyrektora. - Kandydat spełnił wszystkie warunki formalne, posiada duże doświadczenie zawodowe, a w rozmowie rekrutacyjnej wykazał się dobrą znajomością zakresem zadań zarówno całego zespołu, jak i danego stanowiska – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

- Zaprezentował koncepcję kierowania i funkcjonowania placówki MOSiR, która pozwala sądzić, iż kandydat w pełni nawiąże się z powierzonych mu obowiązków i będzie kierować powierzoną mu jednostką w sposób kompetentny – informuje burmistrz Kamienia Pomorskiego.


komentarzy: 88, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 88

Gość • Środa [22.10.2014, 15:35:33] • [IP: 83.27.199.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.05.2014, 11:05:45] • [IP: 89.66.108.***]

Jego córka po" finale" lubi długo bawić się" mleczkiem" - wylewać z buzi na podłogę i zlizywać. Na koniec wszystko połyka i robią jej się takie duże oczy ze szczęścia. Lubi też gdy bawi się z nią trzech lub więcej chłopców na raz. Wszystkich pomieści, taka wygimnastykowana!

Gość • Środa [22.01.2014, 12:43:41] • [IP: 193.24.14.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [19.01.2014, 01:28:56] • [IP: 83.25.148.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [07.01.2014, 10:06:21] • [IP: 83.11.94.**]

do gościa IP 178235 z06.01.godz 21.07 absplotnie nie są to oszczerstwa, ale prosze zapoznac się z wyrokiem SN Izbą CYWILNĄ sprawa CR438/82, która mówi; osoba, która wiedziała, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu razem z nim tą jazdę odbyła godzi się z ujemnymi następstwami takiego postępowania co nalezy ocenić jako przyczynienia sie do wypadku.SPRAWCA WYPADKU na pewno będzie miał obrońcę i to z urzędu bo tak mu się należy więc obrona jego będzie jak najbardziej powoływać się i za obronę będzie brała to, że pasażer wiedział, a nic nie zrobił, żeby wstrzymać od takiego czynu. Więć kto pisze, że to jest oszczerstwo jest w błedzie i nie zna absolutnie prawa kk i kpk oraz KC

Gość • Wtorek [07.01.2014, 08:16:37] • [IP: 62.69.207.***]

Pan Piotr B. od zawsze był w porządku człowiekiem. W Gimnazjum jak dobrze pamiętam miałam z nim WF. Natomiast Adę też dobrze znałam. Należała do skromnych i wartościowych dziewczyn. To, że jej nie wyszło w poprzednim małżeństwie-zdarza się. A że związała się z Mateuszem-jej wybór. Szczerze-gdyby mój facet wsiadł po pijaku do samochodu-zrobiłabym wszystko aby go powstrzymać (choć wiem, że by tego nie zrobił) jednak jakby to nic nie dało- nie puściłabym go samego. Próbowałabym na pewno zabrać kluczyki a w najgorszym wypadku podczas jazdy zaciągnęłabym hamulec ręczny. Chociaż to tylko tak się łatwo mówi- to są sekundy-człowiek w takich chwilach nie myśli. I darujcie sobie takie głupie komentarze na temat Ady rodziców czy rodziców Mateusza. Oni wychowali z pewnością najlepiej jak potrafili, a Ada i Mateusz są dorośli. Czasami człowiek wychowa dziecko na super człowieka, a ono wpadnie w złe towarzystwo i nie mamy na to wpływu. Oczywiście współczuje rodzinom ofiar i rodzicom Ady i Mateusza.

Gość • Poniedziałek [06.01.2014, 23:58:38] • [IP: 188.147.123.**]

Nic takiego nie zrobiła, tylko trochę się obracała w środowisku patologii.

Gość • Poniedziałek [06.01.2014, 21:07:27] • [IP: 178.235.186.*]

jestescie nienormalni, ta dziewczyna jego corka nic zlego nie zabila, mogla wsiasc to wsiadla i to je sprawa i nie poelnila przestepstwa ze to zrobila, a wy mam nadzieje ze pojdziecie do wiezienia za te oszczerstwa

Gość • Niedziela [05.01.2014, 13:52:21] • [IP: 83.11.149.***]

byłą mężatką i chyba nazywałAa się PAWLAK, czy ona pracuje w PGK Kamień Pomorski za sekretarkę napiszcie.

Gość • Sobota [04.01.2014, 22:55:01] • [IP: 89.65.2.***]

Ta jego córcia była mężatką. Przynajmniej tak wynikało ze zdjęcia, które B* miał na swoim profilu nk.pl (notabene już go skasował). Czy ktoś wie dlaczego nie żyła z mężem tylko z tą patologią sokołem?

Gość • Sobota [04.01.2014, 21:46:20] • [IP: 83.242.65.**]

Ciężko go oceniać, ale mi nawet go trochę szkoda. Mimo wszystko wygląda na przyzwoitego człowieka, wątpię, by tak źle córkę wychował, a teraz musi za nią nadstawiać karku. Znacznie bardziej prawdopodobne mi się wydaje, że dziewczyna chciała się zbuntować przeciw rodzicom i dlatego przystała do środowiska patoli, zgodnie z powiedzeniem" na złość mamie odmrożę sobie uszy". IMHO rodzice okazali się słabymi psychologami, że nie potrafili poradzić sobie z takim młodzieńczym buntem, ale niekoniecznie złymi wychowawcami.

Gość • Sobota [04.01.2014, 19:57:17] • [IP: 83.25.166.***]

uważam, że broniąc patologicznej córeczki broni siebie samego, gdyż jest osobą publiczną, a tu pech córeczka pokazała jak wygląda ich życie w rodzinie. A żona tego dyrektorka jako osoba w katedrze przygotowująca do sakramentu nie potrafiła też zaradzić i wskazać ścieżkę normalnego zycia dla córuni. Musiała stać się tragedia obcych ludzi, aby zrozumieli kim jest naprawe ich córeczka.

Gość • Sobota [04.01.2014, 15:55:31] • [IP: 83.11.173.**]

Jesteście niepoważni, niedługo wszyscy będą winni, tylko nie pijany kierowca. Trudno odpowiadać za czyny dorosłych dzieci. Was pewnie też rodzice nie wychowywali na internetowe hieny. Nie znam tego człowieka, ale nie zakładam, że w mordercy, pijaku i złodzieju widział dla córki idealnego partnera i aprobował ich związek. Ona sama postępowała skrajnie głupio i bezmyślnie zadając się z kimś takim, ale nie zmienia to faktu, że samochód prowadził ten dresiarz. Podejrzewam ponadto, że gdyby współpasażerem był mężczyzna, to pod jego adresem nie wylałoby się tyle jadu, co wobec tej dziewczyny. W Polsce niestety mamy tendencję do obdzielania winą wszystkich i zdejmowania jej ze sprawcy - nie inaczej jest w tej sprawie.

Gość • Sobota [04.01.2014, 15:16:53] • [IP: 178.42.170.**]

Broń pan dalej córeczki zakłamuj rzeczywistość. Ale pamiętaj Pan nie jesteście anonimowi a ludziom nerwy puszczają coraz bardziej !

pan z wawy • Sobota [04.01.2014, 12:14:32] • [IP: 89.70.154.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.01.2014, 09:22:15] • [IP: 95.160.163.***]

Hahahaha gratuluję wyboru :) Ja to bym go wybrał na prowadzącego jakiś program w telewizji hmmm... może, , Super nianie" albo, , Surowi rodzice" :) Może coś nowego, , Jak wychować łysego dresiarza". To takie normalne tatuś na stanowisku a synek naćpany rozbija się BMW :) Umiał uczyć ale swojego nie wychował - zawsze tak jest. To chyba z powodu, iż człowiek poświęca się dla innych, chce być dla nich jak rodzic a o swoich dzieciach zapomina - to chyba jakaś przypadłość nauczycielska.

Gość • Sobota [04.01.2014, 00:42:07] • [IP: 83.10.227.**]

* z rodziną powinien wyjechać z Polski na rok czasu, chociaż córka może trafić do wiezienia za współudział w morderstwie.

Gość • Piątek [03.01.2014, 21:03:36] • [IP: 109.243.241.***]

Córcia blachara

Gość • Piątek [03.01.2014, 20:35:27] • [IP: 79.187.18.***]

Pogratulować tatusiowi córeczki, która z pijanym ćpunem zagrała w żywe kręgle.

Gośćkobieta • Piątek [03.01.2014, 17:08:08] • [IP: 83.11.227.**]

patologiczna córeczka pokazała z jakiego domu się wywodzi.NATYCHMIAST Z NIĄ DO KRYMINAŁU JEST WSPÓŁWINNA ŚMIERCI TYLE NIEWINNYCH OSÓB. Obojętnie ile ma lat, za taki czyn odpowiada cała jej rodzina tym bardziej ojciec nauczyciel. dlaczego ojciec stawa w jej obronie, aby nie znalazła się w kryminale przecież ma krew na ręku, a w sumieniu brud i syf za to co zrobiła.

Gość • Piątek [03.01.2014, 16:36:59] • [IP: 83.30.15.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [03.01.2014, 16:21:52] • [IP: 79.189.74.**]

Proponuję zbluzgać jeszcze jej matkę, ciotkę, babcię, dziadka i wszystkich na literę B. Co Czemu ten człowiek winien, że się n a nim tak wyżywacie?? Spokojnie, karma, którą tu siejecie powraca mocniejsza zawistne, plujące jadem polactwo... tfuu!

Gość • Piątek [03.01.2014, 15:56:55] • [IP: 46.128.140.***]

Ta kobieta ma 26 lat!! Czemu winien jest ojciec lub matka? Odpowiedzialnosc mozna brac za dzieci a nie za doroslych ludzi.

Gość • Piątek [03.01.2014, 14:25:47] • [IP: 83.9.36.**]

Zostawcie Bogu ducha winnego człowieka hieny!

Gość • Piątek [03.01.2014, 14:09:01] • [IP: 89.70.66.**]

Świetnie Pan wychował córkę ADRIANE BAHRYNDOWSKĄ, która pozwoliła prowadzić pijanemu i naćpanemu mordercy. Czy swoimi podopiecznymi również Pa się zajmie na takim poziomie?? Przekaże takie wartości...plunęłabym w twarz Pańskiej małej blacharze...wstyd. ZERO wartości.

Oglądasz 1-25 z 88
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Kamieński magistrat: Lipowa będzie remontowana. Po naszym artykule na temat dziurawej nawierzchni ulicy Lipowej w Kamieniu Pomorskim urzędnicy w końcu wzięli się do pracy. Z informacji przekazanej nam przez sekretarz gminy Kamień Pomorski Anny Stanaszek- Kaczor wynika, że droga nareszcie doczeka się remontu. - Droga będzie remontowana- informuje portal ikamien.pl sekretarz gminy Anna Stanaszek- Kaczor. ■ Amica JKKP Team – nowy etap kamieńskiego żeglarstwa. Reprezentacja Jacht Klubu Kamień Pomorski startująca z Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej i Szczecińskiej Lidze Regatowej ma nowego sponsora. Klub z Mariny Kamień Pomorski nawiązał współpracę z renomowanym producentem sprzętu AGD - firmą Amica. Tym samym doskonale radzący sobie team, debiutujący w tym roku w żeglarskich ligach, dołączy do takich sportowych marek wpieranych przez koncern w Wronek jak Lech Poznań czy Agnieszka Radwańska. Amica JKKP Team (bo taką teraz nazwę nosi reprezentacja JKKP) zdecydowanie prowadzi w Szczecińskiej Lidze Regatowej wyrastając na faworyta tych rozgrywek. ■ W niemal całym kraju temperatura maksymalna powietrza osiągnie i przekroczy 30°C ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu. ENEA Operator informuje o kolejnych planowanych przerwach w dostawie prądu. 27 czerwca 2016r. od godziny 8:00 do 14:00 planowane jest wyłączenie prądu w miejscowości Niemica ■ OREW z Ostromic na wycieczce. Dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego z Ostromic bardzo aktywnie rozpoczęła swoją prace w czerwcu. Oprócz zajęć rewalidacyjno – wychowawczych oraz edukacyjno- terapeutycznych postanowiliśmy naszym młodszym i starszym dzieciom pokazać kawałek naszej pięknej Polski. Podzieliśmy się na dwie grupy ■ Muzyczne sukcesy uczniów szkoły muzycznej w Kamieniu Pomorskim. Rok szkolny 2015/2016 to drugi rok działalności szkoły muzycznej I stopnia w naszym mieście do której uczęszcza najzdolniejsza muzycznie młodzież z powiatu. Pomimo krótkiego stażu szkoły uczniowie mogą się pochwalić udziałem i osiągnięciami w konkursach instrumentalnych organizowanych dla szkół muzycznych w Polsce. Gigantem naszej szkoły jest Kamil Szymański, uczeń klasy akordeonu pana Kacpra Trębacza, który udowodnił , że jego ubiegłoroczne sukcesy nie były dziełem przypadku. W tym roku szkolnym Kamil zdobył tytuł laureata podczas XXI Muzycznych Spotkań Słupeckich, wywalczył I miejsce w V Zachodniopomorskim Konkursie Akordeonowym w Pyrzycach oraz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy. Jego młodszy kolega Filip Wojciechowski, idąc w ślady Kamila, już w pierwszym roku nauki został wyróżniony w V Zachodniopomorskim Konkursie Akordeonowym w Pyrzycach. ■ Mieszkańcy Skarchowa: Chodnik wstydu szpeci całą okolicę! W ten niewybredny sposób mieszkańcy niewielkiej wsi Skarchowo w gminie Kamień Pomorski opisują stan chodnika, o którego płyty potykają się niemal codziennie! - Nie da się po nim chodzić, jest to chyba jedyna wioska w powiecie kamieńskim w której nie ma nowego chodnika- opisuje Czytelnik ■ Zespół Folklorystyczny „Perlynka” grał, tańczył i śpiewał na kamieńskich błoniach. Kamieński Dom Kultury oraz Pistacchio Ice & Coffee zafundowali mieszkańcom Kamienia Pomorskiego koncert na błoniach w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Perlynka” (Perełka) ze Sławuty na Ukrainie ■ Międzyzdroje, Dziwnów i Świerzno. Tam najdrożsi sekretarze gmin w powiecie. Po opublikowaniu w Biuletynie Informacji Publicznej wszystkich oświadczeń majątkowych włodarzy naszego powiatu pokażemy zarobki starosty, burmistrzów, wójta i ich zastępców ■ Świnoujście ma gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego! Na uroczystościach najważniejsze osoby w państwie!. Już od dzisiaj gazoport w Świnoujściu będzie nosił imię tragicznie zmarłego w Smoleńsku, prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego! W uroczystościach wzięły udział najważniejsze osoby w państwie, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele, premier Beatą Szydło, Jarosławem Kaczyńskim oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, ministrem spraw wewnętrzych Mariuszem Błaszczakiem i ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim. Ceremonia rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00. Jak pierwszy do zgromadzonych gości przemówił prezes PiS-u. ■ Wodecki śpiewał o golasach w Chałupach, a my mieliśmy Lubiewo. Jest taka mała stacyjka „Lubiewo”, koło Międzyzdrojów, na której mało kto teraz wysiada czy wsiada do pociągu. Pod koniec lata 2015 r. zrobiłem tam zdjęcia – pisze znany świnoujski fotograf Andrzej Ryfczyński ■ Po samotnym rejsie dookoła świata Szymon Kuczyński powrócił do Polski. Przez 3 dni Marina Kamień Pomorski gościła u siebie Szymona Kuczyńskiego – żeglarza samotnika, który właśnie powrócił do Polski po blisko dwuletnim, samotnym rejsie dookoła świata. Szymon został w sobotę 11 czerwca przyholowany do Kamienia Pomorskiego z Dziwnowa przez członków Jacht Klubu Kamień Pomorski, którego jest członkiem od 2013 roku ■ Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo, pomogły negocjacje policjantów Kamieńscy funkcjonariusze odwiedli mężczyznę od samobójstwa. 51- letni mieszkaniec Wołowca zamknął się w pomieszczeniu gospodarczym z zamiarem odebrania sobie życia. Policjanci postanowili negocjować ■ Na drodze krajowej numer 3 doszło do wypadku. Na wysokości Wolina zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz bus ■ W Golczewie Burmistrz dostał absolutorium i kwiaty. W Golczewie podczas sesji radni udzielili burmistrzowi Andrzejowi Danielukowi absolutorium, a Teresa Waszczenko wiceprzewodnicząca rady wręczyła mu bukiet kwiatów za wykonanie budżetu w 2015 roku i dobrą współpracę z radą ■ Nowa promocja Centrum Słowian i Wikingów. „Naturalnie Polska” to program podróżniczy, emitowany na antenie Planete +. W każdym odcinku programu, prowadzący - Łukasz Tulej pokazuje najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Polsce, zachęcając tym samym widzów, do aktywnej turystyki w danym rejonie. Promowane są w tym programie mniej oczywiste turystycznie miejsca, które kryją w sobie wielkie piękno ■ Tytuł tej informacji może nie jest najwyższych lotów, ale inny trudno by wymyślić. Otóż w cztery dni po tragedii, jaka wydarzyła się na molo w Kamieniu Pomorskim Urząd Morski zainstalował na molo łatwo dostępne koło ratunkowe ■ Terminal LNG w Świnoujściu będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego! Już 18 czerwca odbędzie się wielka uroczystość! ■ Wojewoda Zachodniopomorski zakończył spór wokół wieży telefonii komórkowej we Wrzosowie. ■ Szymon Kuczyński kończy swój rejs dookoła Świata! W ten piątek do Dziwnowa przypłynie i tym samym zakończy swój rejs dookoła Świata - Szymon Kuczyński. Podróżnik jesienią 2014 roku wypłynął z Dziwnowa na wielomiesięczną, samotną wyprawę, która swój finał będzie miała właśnie 10 czerwca. ■ Jadwiga Adamowicz odwołana z funkcji Przewodniczącej Rady Powiatu Kamieńskiego! Zastąpi ją Sebastian Mamzer! ■ V miejsce Michała Wandachowicza w Mistrzostwach Polski Żaków w grze podwójnej! ■ Od siedemdziesięciu lat strażacy ochotnicy z Rozwarowa ratują życie, zdrowie oraz dobytek nie tylko mieszkańców swojej miejscowości ■ IX wojewódzki Finał szkoleń akcji Błękitny Patrol zakończony! Puchar Marszałka wrócił do Polic. Międzyzdroje na dziewiątym miejscu. ■ Dowiedz się jak, udzielać pierwszej pomocy w Kamieniu Pomorskim! 11 czerwca w ramach IX edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, mieszkańcy Kamienia Pomorskiego będą mogli dowiedzieć się więcej na temat pierwszej pomocy i honorowego krwiodawstwa oraz ich znaczenia dla ratowania ludzkiego życia. Po raz pierwszy kampanię wspiera Drużyna#M. ■ Płetwonurek z Dziwnowa odnalazł drugą ofiarę tragicznego zdarzenia na Zalewie Kamieńskim. Płetwonurek z Dziwnowa odnalazł drugą ofiarę tragicznego zdarzenia na Zalewie Kamieńskim. ■ Akcja kwiatki za elektroodpadki zakończona sukcesem. Piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy upłynęło w bardzo ekologicznym stylu. Po raz drugi w tym roku szkolnym zbieraliśmy elektroodpady, które jak się okazuje, mimo prowadzonych od kilku lat akcji, ciągle zalegają w naszych domostwach. ■ Policja poszukuje 39- letniego mieszkańca Koplina, który wyszedł z domu dwa dni temu. 39- latek dwa dni temu wyszedł z domu i do tej pory nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Jacek Opowicz ostatnio był widziany jak przejeżdżał rowerem w miejscowości Dargoszewo. Tam ślad po mężczyźnie się urywa. - Od niedzieli trwa akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowanych jest kilkunastu policjantów, oraz 21 strażaków. Służby przeczesują las, oraz sprawdzają ścieżki polne w okolicach miejscowości w której mężczyzna był widziany po raz ostatni- informuje portal ikamien.pl rzecznik kamieńskiej policji Izabela Trepko. ■ Energa Sailing Cup Puchar Dziwnowa. W ubiegłym roku Dziwnów był miejscem rozgrywania Mistrzostw Świata w klasie Optimist. W tym roku natomiast żeglarze w klasie Optimist walczyli o nominacje do udziału w Mistrzostwach Świata w Portugalii oraz Mistrzostwach Europy we Włoszech ■ Gimnazjaliści z Międzyzdrojów będą walczyć o Puchar Marszałka! Jakie znaki występują na kąpielisku i co oznaczają? Jak poprawnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową? Jak ułożyć nieprzytomną, oddychającą osobę? Jakiego sprzętu użyć aby bezpiecznie udzielić pomocy tonącemu? Te i inne zadania rozwiązują dzisiaj gimnazjaliści podczas finałowych zmagań wojewódzkiej akcji Błękitny Patrol, realizowanej przez WOPR pod patronatem Wojewody i Marszałka Województwa ■ SOBOTA: Kolejne sukcesy piłkarzy z Gostynia. Wynik 6:1 Bałtyku z Radowem Małym. Wśród kibiców wielka radość. ■ Dzień Języków Obcych w Gimnazjum „Pomerania“ w Dziwnowie „Iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem“. Przedstawiony cytat wskazuje na znaczenie nauki języków obcych, które poszerzają horyzonty, rozwijają osobowość oraz doskonalą kompetencje społeczne. Porozumiewanie się w językach obcych należy do kompetencji kluczowych, które warunkują powodzenie na dzisiejszym rynku pracy. Język angielski, jako współczesna „lingua franca”, jest językiem powszechnej komunikacji, do czego przyczyniła się niewątpliwie globalizacja oraz rozwój nowoczesnych technologii. Jego znajomość stanowi konieczność dla młodych ludzi. Przy tym warto jest umieć język niemiecki, jako język naszego sąsiada i częstego turysty. ■ Nie będzie sesji nadzwyczajnej w Wolinie w sprawie likwidacji przejazdów kolejowo-drogowych. Jakiś czas temu informowaliśmy naszych Czytelników, szczególnie tych, mieszkających w Gminie Wolin o zamiarze likwidacji przez PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie przejazdów kolejowo-drogowych w Troszynie, Rzeczynie oraz Warnowie. ■ Stowarzyszenie Archeozdroje przygotowało wystawę pt. „Rekonstrukcja Słowiańskich Kabłączków Skroniowych, które mogła wykonać słowiańska kobieta bez pomocy rzemieślników- odlewnika i kowala”. Zaprezentujemy również przypuszczalne sposoby noszenia tej narodowej słowiańskiej biżuterii na podstawie opisów z wykopalisk zawartych w pracach archeologów. W wielu wykopaliskach archeologicznych zachowały się kabłączki umieszczone na pasku skóry, rzadziej w tkaninie- czółku, którą mógł być len i wełna -popularne tekstylia do wyrobu odzieży. ■