POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [02.01.2013, 17:54:00] • Kamień Pomorski

Kamień Pomorski: eWUŚ w kamieńskim szpitalu działa sprawnie

Kamień Pomorski: eWUŚ w kamieńskim szpitalu działa sprawnie

fot. Wojtek Basałygo

Od 1 stycznia 2013 roku zmieniły się zasady rejestracji pacjentów do lekarza. Wystarczy numer PESEL, a w wyjątkowych sytuacjach oświadczenie pacjenta. W kamieńskim szpitalu system eWUŚ działa sprawnie.

- Po raz pierwszy, dzięki technice informatycznej, możemy tak wyraźnie pokazać, że liczy się przede wszystkim pacjent, a dopiero później dokument – informuje Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia.

Wielu pacjentów zgłasza się jednak wciąż z dokumentami ubezpieczenia. Wolą dmuchać na zimne i mieć pewność, że zostanie im udzielona pomoc medyczna. Podczas testów, zdarzało się w sporadycznych przypadkach, że niektórzy pacjenci nie figurowali w systemie elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ). W takich przypadkach musieli napisać oświadczenie, że są ubezpieczeni w ZUS lub KRUS.


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

pacjent • Piątek [04.01.2013, 23:10:13] • [IP: 89.229.95.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [03.01.2013, 16:11:19] • [IP: 79.184.184.***]

eWUŚ to system elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. Od 1 stycznia musi z niego korzystać każdy szpital i każda przychodnia - inaczej Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłaci im za leczenie. Rejestratorka loguje się do bazy i wpisuje PESEL pacjenta. W ciągu kilku sekund dostaje odpowiedź, czy pacjent jest w bazie ubezpieczonych NFZ, czy nie. W tym drugim wypadku musi złożyć oświadczenie, że opłaca składki. Kłopot polega na tym, że szpitale, a także zakłady opiekuńcze, w których chorzy przebywają latami, muszą teraz codziennie weryfikować uprawnienia wszystkich pacjentów – alarmuje „Gazeta Wyborcza”. Dotyczy to nawet emerytów i rencistów, którym świadczenia wypłaca ZUS i KRUS, a także tych, którym bezpłatne leczenie należy się z mocy prawa, jak kobiety w ciąży i w czasie połogu oraz dzieci. Tych ostatnich często nie ma w eWUŚ, bo rodzice nie zgłosili w zakładzie pracy, że mają być objęte ubezpieczeniem. Jeśli teraz pociechy znajdą się w szpitalu, to ich rodzice będą musieli codziennie składać osobne oświadczenie o prawie do bezpłatnego leczenia. – Przybyło nam pracy. Będą rosły góry papierów – skarży się „Gazecie Wyborczej” Ryszard Batycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Szpitale mają jeszcze jeden kłopot. Jeśli pacjenta nie ma w eWUŚ, to nie wiadomo, jak zaznaczać w elektronicznych sprawozdaniach z leczenia słanych do NFZ, że chory złożył oświadczenie albo przedstawił druk potwierdzający, iż firma opłaca mu składki. – W dodatku ten druk jest ważny 60 dni, ale do sprawozdania i tak trzeba codziennie wpisywać, że on jest. To absurd, który pokazuje, jak bardzo przepisy są niespójne – komentuje Marek Balicki, były minister zdrowia i szef Szpitala Wolskiego w Warszawie.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 16:09:57] • [IP: 83.21.100.***]

ewusia to typowy polskiprodukt- taki kubek z uszkiem w środku- mnie nie ma bo informatyk stwierdził ze nauczycieli, wojskowych i policjantów co nie mają 66 lat nie bedzie wpisywał do programu- tak stalinowska urawniłowka- a rypał pies ten kraj- czy mogłoby cos zostać zrobione od początku do końca dobrze?? teraz muszę pisać do nfozu, wyjaśniać, przepraszać że jestem na wcześniejszej emeryturze, prosić o wpisanie itd

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:28:32] • [IP: 83.11.81.**]

czyli jak...

Gość • Czwartek [03.01.2013, 13:16:30] • [IP: 83.11.81.**]

z ubezpieczeniem nie można się dostać a inaczej tak . ...

Gość • Czwartek [03.01.2013, 08:26:15] • [IP: 79.184.203.***]

DO IP83, 21, 124 NIE KAŻDY JEST TAKIM CHAMEM JAK TY I TAKICH WPISÓW NIE ROBI A JELOPA ZNAJDŻ SOBIE WŚRÓD NAJBLIŻSZYCH ZE ZŁOTYMI MYŚLAMI PRYMITYWIE WSTYDU NIE MASZ !!

Gość • Czwartek [03.01.2013, 08:20:16] • [IP: 77.254.74.**]

Dla mnie jest obojętnie czy będę się leczył u ewuś czy piotruś, mnie zależy na badania specjalistyczne nie czekać latami

Gość • Czwartek [03.01.2013, 07:56:33] • [IP: 83.21.205.**]

I się wam bezrobole upierd... teraz na krzywy ryj do lekarza chodzić. Może się kolejki zmniejszą. Za robotę się wziąć to będziecie mieli opłacane składki zdrowotne. A roboty jest od ch... tylko wam się nie chce. 10 lat leżenia prze tv i od razu by się chciało po 2 koła zarabiać. A startować od najniższej krajowej nieroby.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 07:50:27] • [IP: 178.37.163.***]

W oświadczeniu na pewno będzie nazwa firmy - gdzie pracujesz? Dla pacjentów eWUŚ ok. ale niektórzy pracodawcy mają w d... I o to chodzi, żeby tym sposobem ich wyłapać. I co? - ano bezrobocie wzrośnie, bo pracodawców zżera ZUS i podatki!!

Gość • Środa [02.01.2013, 23:25:53] • [IP: 83.21.124.**]

Ej jełopy jak nie macie nic mądrego do napisania to nie piszcie, a nie pokazujecie swoje prymitywne złote myśli pojęcia nie mając o tym temacie, ale co tam banda nierobów siedzi i nie mając co ze sobą zrobić udziela się na forum o sprawach o których nie ma pojęcia.

Gość • Środa [02.01.2013, 20:56:00] • [IP: 83.21.193.***]

coś się udało

Gość • Środa [02.01.2013, 20:54:11] • [IP: 87.205.53.***]

Oj, to teraz już mi się nie uda iść na lewo, jak to robiłam do tej pory. Bo nie sprawdzali, a ja mówiłam że jestem ubezpieczona, i rejestrowali i przyjmowali. A teraz lipa.

Gość • Środa [02.01.2013, 20:51:43] • [IP: 5.184.58.**]

bardzo dobrze okaże sie ile ludzi było krzdzonych robotami na czarno

Gość • Środa [02.01.2013, 20:24:51] • [IP: 83.8.103.***]

Poczekajcie aż wszyscy przytkają system... to będzie poleczka :)

Gość • Środa [02.01.2013, 20:20:39] • [IP: 79.184.203.***]

nie normalnie podaje swój pesel a wiedzą kim jestem dać im nagrodę jobla bo na nobla nie zasługują

Gość • Środa [02.01.2013, 19:10:54] • [IP: 80.245.190.**]

taaaaa Ewuś zawsze działała sprawnie :)

user • Środa [02.01.2013, 18:17:14] • [IP: 83.8.122.**]

nie wierzę

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■