POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [02.01.2013, 17:54:00] • Kamień Pomorski

Kamień Pomorski: eWUŚ w kamieńskim szpitalu działa sprawnie

Kamień Pomorski: eWUŚ w kamieńskim szpitalu działa sprawnie

fot. Wojtek Basałygo

Od 1 stycznia 2013 roku zmieniły się zasady rejestracji pacjentów do lekarza. Wystarczy numer PESEL, a w wyjątkowych sytuacjach oświadczenie pacjenta. W kamieńskim szpitalu system eWUŚ działa sprawnie.

- Po raz pierwszy, dzięki technice informatycznej, możemy tak wyraźnie pokazać, że liczy się przede wszystkim pacjent, a dopiero później dokument – informuje Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia.

Wielu pacjentów zgłasza się jednak wciąż z dokumentami ubezpieczenia. Wolą dmuchać na zimne i mieć pewność, że zostanie im udzielona pomoc medyczna. Podczas testów, zdarzało się w sporadycznych przypadkach, że niektórzy pacjenci nie figurowali w systemie elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ). W takich przypadkach musieli napisać oświadczenie, że są ubezpieczeni w ZUS lub KRUS.


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

pacjent • Piątek [04.01.2013, 23:10:13] • [IP: 89.229.95.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [03.01.2013, 16:11:19] • [IP: 79.184.184.***]

eWUŚ to system elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. Od 1 stycznia musi z niego korzystać każdy szpital i każda przychodnia - inaczej Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłaci im za leczenie. Rejestratorka loguje się do bazy i wpisuje PESEL pacjenta. W ciągu kilku sekund dostaje odpowiedź, czy pacjent jest w bazie ubezpieczonych NFZ, czy nie. W tym drugim wypadku musi złożyć oświadczenie, że opłaca składki. Kłopot polega na tym, że szpitale, a także zakłady opiekuńcze, w których chorzy przebywają latami, muszą teraz codziennie weryfikować uprawnienia wszystkich pacjentów – alarmuje „Gazeta Wyborcza”. Dotyczy to nawet emerytów i rencistów, którym świadczenia wypłaca ZUS i KRUS, a także tych, którym bezpłatne leczenie należy się z mocy prawa, jak kobiety w ciąży i w czasie połogu oraz dzieci. Tych ostatnich często nie ma w eWUŚ, bo rodzice nie zgłosili w zakładzie pracy, że mają być objęte ubezpieczeniem. Jeśli teraz pociechy znajdą się w szpitalu, to ich rodzice będą musieli codziennie składać osobne oświadczenie o prawie do bezpłatnego leczenia. – Przybyło nam pracy. Będą rosły góry papierów – skarży się „Gazecie Wyborczej” Ryszard Batycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Szpitale mają jeszcze jeden kłopot. Jeśli pacjenta nie ma w eWUŚ, to nie wiadomo, jak zaznaczać w elektronicznych sprawozdaniach z leczenia słanych do NFZ, że chory złożył oświadczenie albo przedstawił druk potwierdzający, iż firma opłaca mu składki. – W dodatku ten druk jest ważny 60 dni, ale do sprawozdania i tak trzeba codziennie wpisywać, że on jest. To absurd, który pokazuje, jak bardzo przepisy są niespójne – komentuje Marek Balicki, były minister zdrowia i szef Szpitala Wolskiego w Warszawie.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 16:09:57] • [IP: 83.21.100.***]

ewusia to typowy polskiprodukt- taki kubek z uszkiem w środku- mnie nie ma bo informatyk stwierdził ze nauczycieli, wojskowych i policjantów co nie mają 66 lat nie bedzie wpisywał do programu- tak stalinowska urawniłowka- a rypał pies ten kraj- czy mogłoby cos zostać zrobione od początku do końca dobrze?? teraz muszę pisać do nfozu, wyjaśniać, przepraszać że jestem na wcześniejszej emeryturze, prosić o wpisanie itd

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:28:32] • [IP: 83.11.81.**]

czyli jak...

Gość • Czwartek [03.01.2013, 13:16:30] • [IP: 83.11.81.**]

z ubezpieczeniem nie można się dostać a inaczej tak . ...

Gość • Czwartek [03.01.2013, 08:26:15] • [IP: 79.184.203.***]

DO IP83, 21, 124 NIE KAŻDY JEST TAKIM CHAMEM JAK TY I TAKICH WPISÓW NIE ROBI A JELOPA ZNAJDŻ SOBIE WŚRÓD NAJBLIŻSZYCH ZE ZŁOTYMI MYŚLAMI PRYMITYWIE WSTYDU NIE MASZ !!

Gość • Czwartek [03.01.2013, 08:20:16] • [IP: 77.254.74.**]

Dla mnie jest obojętnie czy będę się leczył u ewuś czy piotruś, mnie zależy na badania specjalistyczne nie czekać latami

Gość • Czwartek [03.01.2013, 07:56:33] • [IP: 83.21.205.**]

I się wam bezrobole upierd... teraz na krzywy ryj do lekarza chodzić. Może się kolejki zmniejszą. Za robotę się wziąć to będziecie mieli opłacane składki zdrowotne. A roboty jest od ch... tylko wam się nie chce. 10 lat leżenia prze tv i od razu by się chciało po 2 koła zarabiać. A startować od najniższej krajowej nieroby.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 07:50:27] • [IP: 178.37.163.***]

W oświadczeniu na pewno będzie nazwa firmy - gdzie pracujesz? Dla pacjentów eWUŚ ok. ale niektórzy pracodawcy mają w d... I o to chodzi, żeby tym sposobem ich wyłapać. I co? - ano bezrobocie wzrośnie, bo pracodawców zżera ZUS i podatki!!

Gość • Środa [02.01.2013, 23:25:53] • [IP: 83.21.124.**]

Ej jełopy jak nie macie nic mądrego do napisania to nie piszcie, a nie pokazujecie swoje prymitywne złote myśli pojęcia nie mając o tym temacie, ale co tam banda nierobów siedzi i nie mając co ze sobą zrobić udziela się na forum o sprawach o których nie ma pojęcia.

Gość • Środa [02.01.2013, 20:56:00] • [IP: 83.21.193.***]

coś się udało

Gość • Środa [02.01.2013, 20:54:11] • [IP: 87.205.53.***]

Oj, to teraz już mi się nie uda iść na lewo, jak to robiłam do tej pory. Bo nie sprawdzali, a ja mówiłam że jestem ubezpieczona, i rejestrowali i przyjmowali. A teraz lipa.

Gość • Środa [02.01.2013, 20:51:43] • [IP: 5.184.58.**]

bardzo dobrze okaże sie ile ludzi było krzdzonych robotami na czarno

Gość • Środa [02.01.2013, 20:24:51] • [IP: 83.8.103.***]

Poczekajcie aż wszyscy przytkają system... to będzie poleczka :)

Gość • Środa [02.01.2013, 20:20:39] • [IP: 79.184.203.***]

nie normalnie podaje swój pesel a wiedzą kim jestem dać im nagrodę jobla bo na nobla nie zasługują

Gość • Środa [02.01.2013, 19:10:54] • [IP: 80.245.190.**]

taaaaa Ewuś zawsze działała sprawnie :)

user • Środa [02.01.2013, 18:17:14] • [IP: 83.8.122.**]

nie wierzę

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Fermy zwierząt futerkowych do likwidacji? To może być początek końca ferm zwierząt futerkowych w Polsce. Projekt ustawy złożyli w Sejmie posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z nim całkowity zakaz hodowli np. norek czy lisów obowiązywałby od 2022 roku ■ Groźny wypadek za Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Dnia 18.11.2017r. od godz.12.00 do godz.18.00 serdecznie zapraszamy na "WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ ", oraz na pyszne domowe wypieki ,które odbędą się w świetlicy w Kołczewie.Pieniążki ze sprzedaży fantów zostaną przekazane do puli pieniędzy na zakup placu zabaw do Punktu Przedszkolnego oraz monitoringu do budynku szkolnego w Kołczewie. Dziękujemy i zapraszamy serdecznie. Rada Rodziców ■ Spotkanie z Romanem Czejarkiem w dziwnowskiej bibliotece. Już 24 listopada 2017r. o godz. 17.00 spotykamy się w Dziwnowie w Bibliotece - ponownie z dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, fotografem i podróżnikiem, autorem humorystycznych opowiadań, konferansjerem Romanem CZEJARKIEM ■ Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W Ładzinie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie w dniu 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina ■ W czwartek 09 listopada br. na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2017/2018 ■ 3 część Listów do M w kinie Eva w Międzyzdrojach! Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od piątku, 10 listopada w kinie obejrzymy takie produkcje jak: Między nami wampirami 3D, czy kontynuacja hitu kinowego Listy do M.3. ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. W Międzyzdrojach i Kamieniu Pomorskim powstaną nowe atrakcje!■ Edukacyjny Sejmik Krajoznawczy PTTK w Międzyzdrojach ■ Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, rozpoczęli na terenie 10 powiatów województwa Zachodniopomorskiego cykl bezpłatnych szkoleń dla rolników. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, ul. Wolińska 7B 8 listopada 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rolników z powiatu kamieńskiego ■ Nasz Czytelnik, który jest chwilowym opiekunem małego kotka, widocznego na zdjęciu, pragnie znaleźć mu nowy dom. Sam nie może zatrzymać go u siebie, gdyż jest już właścicielem kota oraz psa ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności ■ „Z gliny świat lepimy” to projekt, który polega na stworzeniu przy Kamieńskim Domu Kultury pracowni ceramicznej oraz poszerzeniu możliwości naszego cyklicznego projektu „Artystyczny Kulturobus”. W ramach programu Infrastruktura Domów Kultury otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 35 000 złotych na zakup pieca ceramicznego, przyczepki samochodowej i mebli plenerowych, które będą służyły naszym instruktorom do prowadzenia zajęć poza siedzibą KaDeKu ■ Na drodze krajowej numer 3, na wysokości miejscowości Piaski Wielkie kierowca samochodu ciężarowego uderzył w tył Emilbusa. - Kierowca TiR-a uderzył w tył skręcającego w prawo busa - informuje rzecznik kamieńskiej policji, Izabela Trepko. Na miejsce oprócz policji, wezwano także pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej kobiecie z dzieckiem. Z informacji policji, wynika, że źle się poczuli ■ Śmiertelny wypadek między Wisełką a Międzyzdrojami! Nie żyje 30 - letni kierowca opla! ■ Z inicjatywy radnych nowy plan zagospodarowania przestrzennego Międzyzdrojów uwzględni historyczną zabudowę ■