POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [02.01.2013, 15:58:21] • Kamień Pomorski

Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim został przekształcony. Ważne zmiany!

Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim został przekształcony. Ważne zmiany!

fot. Wojtek Basałygo

Od 1 stycznia 2013 r. 79 najmniejszych sądów rejonowych, czyli takich w których pracuje do 9 sędziów włącznie, zostanie przekształconych (a nie zlikwidowanych) w wydziały zamiejscowe sąsiednich sądów rejonowych. Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim stał się wydziałem zamiejscowym Sadu Rejonowego w Świnoujściu.

 Celem zmian jest przede wszystkim bardziej racjonalne i elastyczne wykorzystanie potencjału sędziów, usprawnienie organizacji ich pracy, równomierne obciążenie ich obowiązkami (dzisiaj różnice pod tym względem są prawie 10 – krotne), dzięki czemu sądy będą lepiej służyć obywatelom.
 
Zmienią się pieczęcie i tablice na budynkach sądów, które od 1 stycznia 2013 r. staną się wydziałami zamiejscowymi innego sądu rejonowego. Z inną nazwą, ale w tym samym miejscu, z tymi samymi sędziami i urzędnikami sąd nadal będzie funkcjonował. Wciąż będzie można w nim załatwić istotne dla obywateli sprawy np.: złożenie pozwu, czy wniosku o wpis do księgi wieczystej. Nadal będą w nich funkcjonować tak jak dotychczas wydziały - cywilny, karny, rodzinny i nieletnich oraz ksiąg wieczystych. Po wejściu w życie reformy nie będzie przeszkód, aby w przekształconych w wydziały zamiejscowe sądach rejonowych nadal działały biura podawcze, czy np. kasy. Decyzję w tej sprawie podejmować będą prezesi sądów.
 
Dzięki reorganizacji będzie można zapewnić równe obciążenie pracą sędziów, bez względu na to, w którym sądzie pracują. Do tej pory w tych najmniejszych sądach nieobecność jednego lub dwóch sędziów w wydziale powodowała poważne problemy z opanowaniem wpływu i bardzo często skutkowała szybkim narastaniem zaległości. Jednocześnie z uwagi na niewielką obsadę orzeczniczą wydziałów, możliwości przesunięcia sędziów między nimi były niewielkie.
 
Dzięki reformie, po 1 stycznia 2013 r. będzie można efektywniej reagować na braki kadrowe lub zaległości w sądach. W ramach nowych, zreorganizowanych jednostek sędziowie będą mogli się wzajemnie wspierać w swojej pracy orzeczniczej. Obciążenie pracą sędziów będzie równomierne i, co najważniejsze, sprawy rozstrzygane będą szybciej.
 
W ramach reorganizacji powstały:

VI Zamiejscowy Wydział Cywilny z siedzibą w Kamieniu Pomorskim,
VII Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Kamieniu Pomorskim,
VIII Zamiejscowy Wydział Rodzinnych i Nieletnich z siedzibą w Kamieniu Pomorskim,
IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Kamieniu Pomorskim.

Zmienił się również numer rachunku bankowego na który należy dokonywać wpłat wnoszonych tytułem opłat sądowych, grzywien i kosztów:

Sąd Rejonowy w Świnoujściu
ul. Paderewskiego 6
72-600 Świnoujście
NBP O/O Szczecin
Nr rachunku: 46 1010 1599 0058 3222 3100 0000

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Czwartek [05.03.2015, 12:54:44] • [IP: 83.11.163.***]

Życzę powodzenia by się tam dodzwonić na stronie Inter, , , Znalazłem 6 nr Tel niestety żaden nieaktualny pod nr informacj telefonicznej też numeròw nie maja, , BRAWO, ,.

Gość • Czwartek [31.01.2013, 14:55:59] • [IP: 93.151.144.***]

SAD W KAMIENIU JEST POTRZEBNY. W SIERPNIU MIALAM SPRAWE O POZBAWIENIE BYLEGO MEZA PRAW DO DZIECKA I GDYBY NIE SAD W KAMIENIU MUSIALABYM JECHAC DO SWINOUJCIA A TAM SEDZINA NIE JEST ZBYT MILA I WYROZUMIALA, NIE INTERESUJA JEJ SPRAWY MATEK BO STOI ZA FACETAMI. NA PEWNO BYM PRZEGRALA. A OJCIEC KTORY NIE PLACI NIE ODZìWIEDZA DZIECKA NIE DZWONI I GO NIC NIE OBCHODZI MOGLBY CIAGLE DECYDOWAC O SZKOLE I ZDROWIU DZIECKA A NAWET DOKUMENTACH. A TO OZNACZA ZE CIAGLE GO TRZEBA SZUKAC I PROSIC BY PRZYJECHAL DO URZEDU I ZLOZYL PODPIS. RAZ MI POWIEDZIAL ZE CHCE ZA TO 500 ZL. A TAK ZABRALAM PRAWA DO DZIECKA I SAMA DECYDUJE. BEZ OBAW ZE BEDE KIEDYS NAPRAWDE MUSIALA MU ZAPLACIC. A DO SWINOUSCIA DALEKO I DROGO. SAD JEST DLA WSZYSTKICH NIE TYLKO DLA TYCH CO MUSZA PLACIC DLATEGO GO W KAMIENIU NIECHCA, ALE JAK BEDA MIELI SPRAWE O COKOLWIEK I BEDA SIE MUSIELI WSTAWIC PARE RAZY DO SADU ZAPLACIC ZA BILET LUB BENZYNE TO DOPIERO BEDA ZALOWAC ZE SADU W KAMIENU POMORSKIM NIE MA. POZDRAWIAM

Gość • Niedziela [06.01.2013, 00:06:21] • [IP: 83.21.93.**]

Sąd zniesiony i szkoda, bo ta zmiana to największa głupota gowina, która właściwie niczego nie zmienia. Jednak gowin musiał coś zrobić by zgarnąć premię. Niezależnie od tego Wy na Waszej stronie" Urzędy i instytucje" nadal nie zmieniliście danych Sądu. Numery telefonów od roku już są nieaktualne.

Gość • Piątek [04.01.2013, 19:36:15] • [IP: 31.63.194.**]

jestem za likwidacją sądu w kamieniu

Gość • Piątek [04.01.2013, 15:55:32] • [IP: 79.190.103.***]

prawda powiat kamieński co to ma być. kupa urzędasów -nierobów. reorganizacja sądów -popieram. wezmą sie do roboty i będą pod lepszą kontrolą nasi sędziowie.

Gość • Piątek [04.01.2013, 10:28:17] • [IP: 83.8.120.**]

jestem za likwidacją sądu

Gość • Piątek [04.01.2013, 05:40:28] • [IP: 83.168.85.***]

tak, ludzie będą karani za myślenie, wyrażanie własnych opinii, żeby sie odwołać od wyroku musieliby jeździć hen, hen tracić czas i pieniądze- O TO ChODZI

Gość • Czwartek [03.01.2013, 21:08:22] • [IP: 37.47.43.***]

Gosciu 95.41.95.ty to możesz sobie palcem w nosie pokręcić nie rozumiesz tematu to spadaj

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:54:50] • [IP: 95.41.95.***]

JA JESTEM ZA LIKWIDACIĄ POWIATU KAMIEŃSKIEGO

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:29:02] • [IP: 83.21.202.***]

sąd w kamieniu...czy to nie relacje rodzinne każdy z każdym powiązany i wyroki mamy jakie mamy

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:15:02] • [IP: 178.181.32.**]

Zamiejscowy brzmi jak zaściankowy

Gość • Czwartek [03.01.2013, 13:15:44] • [IP: 79.186.193.***]

ja jestem za likwidacją Sądu w Kamieniu.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 12:15:49] • [IP: 83.11.104.***]

Popieram decyzje ministra przedstawione w artykule informacyjnym, uważam, że wszystkie działania zmierzające do usprawnienia funkcjonowania kraju są potrzebne i uzasadnione. Nie uwłacza to w najmniejszym stopniu prestiżowi miasta na pewno są niedogodne dla kilku urzędników bezpośrednio zatrudnionych w tej placówce ale to w obliczu nadrzędnych spraw są mało ważne.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 11:57:04] • [IP: 77.112.109.**]

POWIAT GRYFICKO- KAMIEŃSKI SIE SZYKUJE SIEDZIBA POWIATOWA GRYFICE

Gość • Czwartek [03.01.2013, 11:13:07] • [IP: 83.21.213.***]

teraz ma byść zlikwidowana policja w Kamieniu i podłączona pod gryfice

Gość • Czwartek [03.01.2013, 10:05:59] • [IP: 83.19.184.***]

Kuny nie brakuje, kuna jest na ratuszu, Ktoś jest w niewiedzy.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 08:16:26] • [IP: 77.254.74.**]

Każdy minister czy ministerek za punkt honoru stawia sobie, że po nim coś zostanie. Więc Gowinek też zadziałał i już może spokojnie odejść. Gdyby ktoś myślał to połączyłby Kamień z Gryficami, bliżej i łatwiejszy dojazd a tak...no cóż wieś tańczy wieś śpiewa

Gość • Czwartek [03.01.2013, 07:56:18] • [IP: 178.37.163.***]

Czy to ważne jak nazywają się Sądy?? Czy to takie ważne, czy są samodzielne, czy podlegają?? Jak narozrabiasz to i tak Cię udupią, że się nie pozbierasz!! Lepiej pilnuj się jeden z drugim i trzymaj od nich z daleka!!

Gość • Środa [02.01.2013, 23:28:11] • [IP: 46.113.80.***]

Życzliwy: Przesympatyczny ksiądz z filmu" U Pana Boga za miedzą" tak by to skomentował" psu w dupę ta cała reforma" i miałby rację - pozdrawiam!

MOKIKI • Środa [02.01.2013, 22:11:04] • [IP: 178.56.188.**]

Jeżeli już chcieli łączyć sądy, to mogli połączyć Kamień z Gryficami.Odległość dwa razy krótsza

Gość • Środa [02.01.2013, 21:56:15] • [IP: 31.63.218.***]

prawdopodobnie kierownictwo sądu zostanie przeniesione do Świnoujscia a z nim pieniadze, archiwa itp. a następny etap to likwidacja. I co nas czeka. Wieś Kamień koło miasta Golczewo.

Gość • Środa [02.01.2013, 21:55:08] • [IP: 79.186.166.***]

no w końcu nie ma w kamieniu prezesa hura hura hura i będą mniejsze pensje hura hura hura

Gość • Środa [02.01.2013, 21:36:56] • [IP: 77.253.128.**]

już przewidziano przesunięcie kilku etatów do Świnoujścia i to nie dotyczy sędziów, teoretycznie można dojeżdżać, ale posiadając małe dzieci już nie koniecznie więc przestańcie powtarzać jak mantrę te propagandę ministerialną i przyjrzyjcie się jakie są konsekwencje tej reformy w praktyce

Gość • Środa [02.01.2013, 19:15:02] • [IP: 83.8.197.***]

Szkoda słów...

Gość • Środa [02.01.2013, 18:03:26] • [IP: 95.41.183.***]

ludzi coraz mniej, pks w rozsypce, pkp też się wycofuje, produkcja i usługi w odwrocie, a aparat ucisku ma się dobrze, jak miło

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Z powodu nocnej wichury i burzy na granicy województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego między stacjami Dobiegniew i Rębusz doszło do połamania ok 30 drzew które spadły na siec trakcyjną zrywając ją i blokując całkowicie trasę Poznań - Szczecin. W związku z powyższym pociąg "Szczecinianin" z Warszawy do Świnoujścia planowy przyjazd godz. 8:25 jest opóźniony około 300 minut ■ Gines i Gustaw, czyli kumple na zabój. Zaczęło się ponad dwa lata temu. W gospodarstwie w Połchowie pod Kamieniem Pomorskim Gustaw, jeden ze źrebaków koni huculskich zaprzyjaźnił się z… owczarkiem niemieckim. Matka źrebaka zaakceptowała tę relację. Pies Gines całe dnie bawił się więc ze swoim młodym przyjacielem ■ „Dialog serc” - finisaż haftów Janiny Bagrowskiej oraz wieczór poetycko-muzyczny ■ 76. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej – Dzień Weterana ■ Dzik przyczyną groźnego wypadku drogowego ■ Zapraszamy na Dożynki Gminne oraz Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP! ■ Na sto siódemce na wysokości skrzyżowania do Grabowa Ford Transit najechał na stojący przed nim samochód VW Golf. ■ Mistrzostwa Świata Optimist oficjalnie otwarte! ■ Dziwnów to miasto mistrzostw świata – powiedział Grzegorz Jóźwiak podczas otwarcia mistrzostow ■ Około 510 uczniów rozpocznie niebawem rok szkolny w gminie Międzyzdroje. Najlepsi w nauce mogą liczyć na płatne stypendium naukowe za najwyższe osiągnięcia w nauce. ■ Aleksander Doba odwiedził Kamień Pomorski! ■ Uwaga! Za pomoc w odnalezieniu maszyny do lodów nagroda 10 tysięcy złotych! ■ Podpisano umowę na budowę mikroinstalacji prosumenckich w Gminie Świerzno ■ Po czterech latach duszpasterskiej posługi ksiądz Bartek Bugajak opuszcza parafię pw. św. Ottona biskupa Bambergu w Kamieniu Pomorskim ■ DZIWNÓW: Już jutro uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata 2015 w klasie Optimist ■ Oculus 7D w Międzyzdrojach – rozszerz doznania z gry! ■ Dożynki w Centrum Słowian i Wikingów ■ Na krajowej 3 do rowu wjechało BMW! Tym razem nikt nie ucierpiał... ■ Seaside Boxing Show VII w Międzyzdrojach już za nami! ■ Woda w Bałtyku nadal lodowata. Zakazy kąpieli wciąż obowiązują ■ Seaside Boxing Show VII w Międzyzdrojach już za nami! Zobacz zdjęcia! ■ Pijany szaleniec chciał wysadzić stację benzynową! Miał 2,5 promila.