Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [02.01.2013, 15:58:21] • Kamień Pomorski

Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim został przekształcony. Ważne zmiany!

Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim został przekształcony. Ważne zmiany!

fot. Wojtek Basałygo

Od 1 stycznia 2013 r. 79 najmniejszych sądów rejonowych, czyli takich w których pracuje do 9 sędziów włącznie, zostanie przekształconych (a nie zlikwidowanych) w wydziały zamiejscowe sąsiednich sądów rejonowych. Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim stał się wydziałem zamiejscowym Sadu Rejonowego w Świnoujściu.

 Celem zmian jest przede wszystkim bardziej racjonalne i elastyczne wykorzystanie potencjału sędziów, usprawnienie organizacji ich pracy, równomierne obciążenie ich obowiązkami (dzisiaj różnice pod tym względem są prawie 10 – krotne), dzięki czemu sądy będą lepiej służyć obywatelom.
 
Zmienią się pieczęcie i tablice na budynkach sądów, które od 1 stycznia 2013 r. staną się wydziałami zamiejscowymi innego sądu rejonowego. Z inną nazwą, ale w tym samym miejscu, z tymi samymi sędziami i urzędnikami sąd nadal będzie funkcjonował. Wciąż będzie można w nim załatwić istotne dla obywateli sprawy np.: złożenie pozwu, czy wniosku o wpis do księgi wieczystej. Nadal będą w nich funkcjonować tak jak dotychczas wydziały - cywilny, karny, rodzinny i nieletnich oraz ksiąg wieczystych. Po wejściu w życie reformy nie będzie przeszkód, aby w przekształconych w wydziały zamiejscowe sądach rejonowych nadal działały biura podawcze, czy np. kasy. Decyzję w tej sprawie podejmować będą prezesi sądów.
 
Dzięki reorganizacji będzie można zapewnić równe obciążenie pracą sędziów, bez względu na to, w którym sądzie pracują. Do tej pory w tych najmniejszych sądach nieobecność jednego lub dwóch sędziów w wydziale powodowała poważne problemy z opanowaniem wpływu i bardzo często skutkowała szybkim narastaniem zaległości. Jednocześnie z uwagi na niewielką obsadę orzeczniczą wydziałów, możliwości przesunięcia sędziów między nimi były niewielkie.
 
Dzięki reformie, po 1 stycznia 2013 r. będzie można efektywniej reagować na braki kadrowe lub zaległości w sądach. W ramach nowych, zreorganizowanych jednostek sędziowie będą mogli się wzajemnie wspierać w swojej pracy orzeczniczej. Obciążenie pracą sędziów będzie równomierne i, co najważniejsze, sprawy rozstrzygane będą szybciej.
 
W ramach reorganizacji powstały:

VI Zamiejscowy Wydział Cywilny z siedzibą w Kamieniu Pomorskim,
VII Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Kamieniu Pomorskim,
VIII Zamiejscowy Wydział Rodzinnych i Nieletnich z siedzibą w Kamieniu Pomorskim,
IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Kamieniu Pomorskim.

Zmienił się również numer rachunku bankowego na który należy dokonywać wpłat wnoszonych tytułem opłat sądowych, grzywien i kosztów:

Sąd Rejonowy w Świnoujściu
ul. Paderewskiego 6
72-600 Świnoujście
NBP O/O Szczecin
Nr rachunku: 46 1010 1599 0058 3222 3100 0000

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Czwartek [31.01.2013, 14:55:59] • [IP: 93.151.144.***]

SAD W KAMIENIU JEST POTRZEBNY. W SIERPNIU MIALAM SPRAWE O POZBAWIENIE BYLEGO MEZA PRAW DO DZIECKA I GDYBY NIE SAD W KAMIENIU MUSIALABYM JECHAC DO SWINOUJCIA A TAM SEDZINA NIE JEST ZBYT MILA I WYROZUMIALA, NIE INTERESUJA JEJ SPRAWY MATEK BO STOI ZA FACETAMI. NA PEWNO BYM PRZEGRALA. A OJCIEC KTORY NIE PLACI NIE ODZìWIEDZA DZIECKA NIE DZWONI I GO NIC NIE OBCHODZI MOGLBY CIAGLE DECYDOWAC O SZKOLE I ZDROWIU DZIECKA A NAWET DOKUMENTACH. A TO OZNACZA ZE CIAGLE GO TRZEBA SZUKAC I PROSIC BY PRZYJECHAL DO URZEDU I ZLOZYL PODPIS. RAZ MI POWIEDZIAL ZE CHCE ZA TO 500 ZL. A TAK ZABRALAM PRAWA DO DZIECKA I SAMA DECYDUJE. BEZ OBAW ZE BEDE KIEDYS NAPRAWDE MUSIALA MU ZAPLACIC. A DO SWINOUSCIA DALEKO I DROGO. SAD JEST DLA WSZYSTKICH NIE TYLKO DLA TYCH CO MUSZA PLACIC DLATEGO GO W KAMIENIU NIECHCA, ALE JAK BEDA MIELI SPRAWE O COKOLWIEK I BEDA SIE MUSIELI WSTAWIC PARE RAZY DO SADU ZAPLACIC ZA BILET LUB BENZYNE TO DOPIERO BEDA ZALOWAC ZE SADU W KAMIENU POMORSKIM NIE MA. POZDRAWIAM

Gość • Niedziela [06.01.2013, 00:06:21] • [IP: 83.21.93.**]

Sąd zniesiony i szkoda, bo ta zmiana to największa głupota gowina, która właściwie niczego nie zmienia. Jednak gowin musiał coś zrobić by zgarnąć premię. Niezależnie od tego Wy na Waszej stronie" Urzędy i instytucje" nadal nie zmieniliście danych Sądu. Numery telefonów od roku już są nieaktualne.

Gość • Piątek [04.01.2013, 19:36:15] • [IP: 31.63.194.**]

jestem za likwidacją sądu w kamieniu

Gość • Piątek [04.01.2013, 15:55:32] • [IP: 79.190.103.***]

prawda powiat kamieński co to ma być. kupa urzędasów -nierobów. reorganizacja sądów -popieram. wezmą sie do roboty i będą pod lepszą kontrolą nasi sędziowie.

Gość • Piątek [04.01.2013, 10:28:17] • [IP: 83.8.120.**]

jestem za likwidacją sądu

Gość • Piątek [04.01.2013, 05:40:28] • [IP: 83.168.85.***]

tak, ludzie będą karani za myślenie, wyrażanie własnych opinii, żeby sie odwołać od wyroku musieliby jeździć hen, hen tracić czas i pieniądze- O TO ChODZI

Gość • Czwartek [03.01.2013, 21:08:22] • [IP: 37.47.43.***]

Gosciu 95.41.95.ty to możesz sobie palcem w nosie pokręcić nie rozumiesz tematu to spadaj

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:54:50] • [IP: 95.41.95.***]

JA JESTEM ZA LIKWIDACIĄ POWIATU KAMIEŃSKIEGO

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:29:02] • [IP: 83.21.202.***]

sąd w kamieniu...czy to nie relacje rodzinne każdy z każdym powiązany i wyroki mamy jakie mamy

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:15:02] • [IP: 178.181.32.**]

Zamiejscowy brzmi jak zaściankowy

Gość • Czwartek [03.01.2013, 13:15:44] • [IP: 79.186.193.***]

ja jestem za likwidacją Sądu w Kamieniu.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 12:15:49] • [IP: 83.11.104.***]

Popieram decyzje ministra przedstawione w artykule informacyjnym, uważam, że wszystkie działania zmierzające do usprawnienia funkcjonowania kraju są potrzebne i uzasadnione. Nie uwłacza to w najmniejszym stopniu prestiżowi miasta na pewno są niedogodne dla kilku urzędników bezpośrednio zatrudnionych w tej placówce ale to w obliczu nadrzędnych spraw są mało ważne.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 11:57:04] • [IP: 77.112.109.**]

POWIAT GRYFICKO- KAMIEŃSKI SIE SZYKUJE SIEDZIBA POWIATOWA GRYFICE

Gość • Czwartek [03.01.2013, 11:13:07] • [IP: 83.21.213.***]

teraz ma byść zlikwidowana policja w Kamieniu i podłączona pod gryfice

Gość • Czwartek [03.01.2013, 10:05:59] • [IP: 83.19.184.***]

Kuny nie brakuje, kuna jest na ratuszu, Ktoś jest w niewiedzy.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 08:16:26] • [IP: 77.254.74.**]

Każdy minister czy ministerek za punkt honoru stawia sobie, że po nim coś zostanie. Więc Gowinek też zadziałał i już może spokojnie odejść. Gdyby ktoś myślał to połączyłby Kamień z Gryficami, bliżej i łatwiejszy dojazd a tak...no cóż wieś tańczy wieś śpiewa

Gość • Czwartek [03.01.2013, 07:56:18] • [IP: 178.37.163.***]

Czy to ważne jak nazywają się Sądy?? Czy to takie ważne, czy są samodzielne, czy podlegają?? Jak narozrabiasz to i tak Cię udupią, że się nie pozbierasz!! Lepiej pilnuj się jeden z drugim i trzymaj od nich z daleka!!

Gość • Środa [02.01.2013, 23:28:11] • [IP: 46.113.80.***]

Życzliwy: Przesympatyczny ksiądz z filmu" U Pana Boga za miedzą" tak by to skomentował" psu w dupę ta cała reforma" i miałby rację - pozdrawiam!

MOKIKI • Środa [02.01.2013, 22:11:04] • [IP: 178.56.188.**]

Jeżeli już chcieli łączyć sądy, to mogli połączyć Kamień z Gryficami.Odległość dwa razy krótsza

Gość • Środa [02.01.2013, 21:56:15] • [IP: 31.63.218.***]

prawdopodobnie kierownictwo sądu zostanie przeniesione do Świnoujscia a z nim pieniadze, archiwa itp. a następny etap to likwidacja. I co nas czeka. Wieś Kamień koło miasta Golczewo.

Gość • Środa [02.01.2013, 21:55:08] • [IP: 79.186.166.***]

no w końcu nie ma w kamieniu prezesa hura hura hura i będą mniejsze pensje hura hura hura