POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [02.01.2013, 15:58:21] • Kamień Pomorski

Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim został przekształcony. Ważne zmiany!

Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim został przekształcony. Ważne zmiany!

fot. Wojtek Basałygo

Od 1 stycznia 2013 r. 79 najmniejszych sądów rejonowych, czyli takich w których pracuje do 9 sędziów włącznie, zostanie przekształconych (a nie zlikwidowanych) w wydziały zamiejscowe sąsiednich sądów rejonowych. Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim stał się wydziałem zamiejscowym Sadu Rejonowego w Świnoujściu.

 Celem zmian jest przede wszystkim bardziej racjonalne i elastyczne wykorzystanie potencjału sędziów, usprawnienie organizacji ich pracy, równomierne obciążenie ich obowiązkami (dzisiaj różnice pod tym względem są prawie 10 – krotne), dzięki czemu sądy będą lepiej służyć obywatelom.
 
Zmienią się pieczęcie i tablice na budynkach sądów, które od 1 stycznia 2013 r. staną się wydziałami zamiejscowymi innego sądu rejonowego. Z inną nazwą, ale w tym samym miejscu, z tymi samymi sędziami i urzędnikami sąd nadal będzie funkcjonował. Wciąż będzie można w nim załatwić istotne dla obywateli sprawy np.: złożenie pozwu, czy wniosku o wpis do księgi wieczystej. Nadal będą w nich funkcjonować tak jak dotychczas wydziały - cywilny, karny, rodzinny i nieletnich oraz ksiąg wieczystych. Po wejściu w życie reformy nie będzie przeszkód, aby w przekształconych w wydziały zamiejscowe sądach rejonowych nadal działały biura podawcze, czy np. kasy. Decyzję w tej sprawie podejmować będą prezesi sądów.
 
Dzięki reorganizacji będzie można zapewnić równe obciążenie pracą sędziów, bez względu na to, w którym sądzie pracują. Do tej pory w tych najmniejszych sądach nieobecność jednego lub dwóch sędziów w wydziale powodowała poważne problemy z opanowaniem wpływu i bardzo często skutkowała szybkim narastaniem zaległości. Jednocześnie z uwagi na niewielką obsadę orzeczniczą wydziałów, możliwości przesunięcia sędziów między nimi były niewielkie.
 
Dzięki reformie, po 1 stycznia 2013 r. będzie można efektywniej reagować na braki kadrowe lub zaległości w sądach. W ramach nowych, zreorganizowanych jednostek sędziowie będą mogli się wzajemnie wspierać w swojej pracy orzeczniczej. Obciążenie pracą sędziów będzie równomierne i, co najważniejsze, sprawy rozstrzygane będą szybciej.
 
W ramach reorganizacji powstały:

VI Zamiejscowy Wydział Cywilny z siedzibą w Kamieniu Pomorskim,
VII Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Kamieniu Pomorskim,
VIII Zamiejscowy Wydział Rodzinnych i Nieletnich z siedzibą w Kamieniu Pomorskim,
IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Kamieniu Pomorskim.

Zmienił się również numer rachunku bankowego na który należy dokonywać wpłat wnoszonych tytułem opłat sądowych, grzywien i kosztów:

Sąd Rejonowy w Świnoujściu
ul. Paderewskiego 6
72-600 Świnoujście
NBP O/O Szczecin
Nr rachunku: 46 1010 1599 0058 3222 3100 0000

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Czwartek [05.03.2015, 12:54:44] • [IP: 83.11.163.***]

Życzę powodzenia by się tam dodzwonić na stronie Inter, , , Znalazłem 6 nr Tel niestety żaden nieaktualny pod nr informacj telefonicznej też numeròw nie maja, , BRAWO, ,.

Gość • Czwartek [31.01.2013, 14:55:59] • [IP: 93.151.144.***]

SAD W KAMIENIU JEST POTRZEBNY. W SIERPNIU MIALAM SPRAWE O POZBAWIENIE BYLEGO MEZA PRAW DO DZIECKA I GDYBY NIE SAD W KAMIENIU MUSIALABYM JECHAC DO SWINOUJCIA A TAM SEDZINA NIE JEST ZBYT MILA I WYROZUMIALA, NIE INTERESUJA JEJ SPRAWY MATEK BO STOI ZA FACETAMI. NA PEWNO BYM PRZEGRALA. A OJCIEC KTORY NIE PLACI NIE ODZìWIEDZA DZIECKA NIE DZWONI I GO NIC NIE OBCHODZI MOGLBY CIAGLE DECYDOWAC O SZKOLE I ZDROWIU DZIECKA A NAWET DOKUMENTACH. A TO OZNACZA ZE CIAGLE GO TRZEBA SZUKAC I PROSIC BY PRZYJECHAL DO URZEDU I ZLOZYL PODPIS. RAZ MI POWIEDZIAL ZE CHCE ZA TO 500 ZL. A TAK ZABRALAM PRAWA DO DZIECKA I SAMA DECYDUJE. BEZ OBAW ZE BEDE KIEDYS NAPRAWDE MUSIALA MU ZAPLACIC. A DO SWINOUSCIA DALEKO I DROGO. SAD JEST DLA WSZYSTKICH NIE TYLKO DLA TYCH CO MUSZA PLACIC DLATEGO GO W KAMIENIU NIECHCA, ALE JAK BEDA MIELI SPRAWE O COKOLWIEK I BEDA SIE MUSIELI WSTAWIC PARE RAZY DO SADU ZAPLACIC ZA BILET LUB BENZYNE TO DOPIERO BEDA ZALOWAC ZE SADU W KAMIENU POMORSKIM NIE MA. POZDRAWIAM

Gość • Niedziela [06.01.2013, 00:06:21] • [IP: 83.21.93.**]

Sąd zniesiony i szkoda, bo ta zmiana to największa głupota gowina, która właściwie niczego nie zmienia. Jednak gowin musiał coś zrobić by zgarnąć premię. Niezależnie od tego Wy na Waszej stronie" Urzędy i instytucje" nadal nie zmieniliście danych Sądu. Numery telefonów od roku już są nieaktualne.

Gość • Piątek [04.01.2013, 19:36:15] • [IP: 31.63.194.**]

jestem za likwidacją sądu w kamieniu

Gość • Piątek [04.01.2013, 15:55:32] • [IP: 79.190.103.***]

prawda powiat kamieński co to ma być. kupa urzędasów -nierobów. reorganizacja sądów -popieram. wezmą sie do roboty i będą pod lepszą kontrolą nasi sędziowie.

Gość • Piątek [04.01.2013, 10:28:17] • [IP: 83.8.120.**]

jestem za likwidacją sądu

Gość • Piątek [04.01.2013, 05:40:28] • [IP: 83.168.85.***]

tak, ludzie będą karani za myślenie, wyrażanie własnych opinii, żeby sie odwołać od wyroku musieliby jeździć hen, hen tracić czas i pieniądze- O TO ChODZI

Gość • Czwartek [03.01.2013, 21:08:22] • [IP: 37.47.43.***]

Gosciu 95.41.95.ty to możesz sobie palcem w nosie pokręcić nie rozumiesz tematu to spadaj

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:54:50] • [IP: 95.41.95.***]

JA JESTEM ZA LIKWIDACIĄ POWIATU KAMIEŃSKIEGO

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:29:02] • [IP: 83.21.202.***]

sąd w kamieniu...czy to nie relacje rodzinne każdy z każdym powiązany i wyroki mamy jakie mamy

Gość • Czwartek [03.01.2013, 15:15:02] • [IP: 178.181.32.**]

Zamiejscowy brzmi jak zaściankowy

Gość • Czwartek [03.01.2013, 13:15:44] • [IP: 79.186.193.***]

ja jestem za likwidacją Sądu w Kamieniu.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 12:15:49] • [IP: 83.11.104.***]

Popieram decyzje ministra przedstawione w artykule informacyjnym, uważam, że wszystkie działania zmierzające do usprawnienia funkcjonowania kraju są potrzebne i uzasadnione. Nie uwłacza to w najmniejszym stopniu prestiżowi miasta na pewno są niedogodne dla kilku urzędników bezpośrednio zatrudnionych w tej placówce ale to w obliczu nadrzędnych spraw są mało ważne.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 11:57:04] • [IP: 77.112.109.**]

POWIAT GRYFICKO- KAMIEŃSKI SIE SZYKUJE SIEDZIBA POWIATOWA GRYFICE

Gość • Czwartek [03.01.2013, 11:13:07] • [IP: 83.21.213.***]

teraz ma byść zlikwidowana policja w Kamieniu i podłączona pod gryfice

Gość • Czwartek [03.01.2013, 10:05:59] • [IP: 83.19.184.***]

Kuny nie brakuje, kuna jest na ratuszu, Ktoś jest w niewiedzy.

Gość • Czwartek [03.01.2013, 08:16:26] • [IP: 77.254.74.**]

Każdy minister czy ministerek za punkt honoru stawia sobie, że po nim coś zostanie. Więc Gowinek też zadziałał i już może spokojnie odejść. Gdyby ktoś myślał to połączyłby Kamień z Gryficami, bliżej i łatwiejszy dojazd a tak...no cóż wieś tańczy wieś śpiewa

Gość • Czwartek [03.01.2013, 07:56:18] • [IP: 178.37.163.***]

Czy to ważne jak nazywają się Sądy?? Czy to takie ważne, czy są samodzielne, czy podlegają?? Jak narozrabiasz to i tak Cię udupią, że się nie pozbierasz!! Lepiej pilnuj się jeden z drugim i trzymaj od nich z daleka!!

Gość • Środa [02.01.2013, 23:28:11] • [IP: 46.113.80.***]

Życzliwy: Przesympatyczny ksiądz z filmu" U Pana Boga za miedzą" tak by to skomentował" psu w dupę ta cała reforma" i miałby rację - pozdrawiam!

MOKIKI • Środa [02.01.2013, 22:11:04] • [IP: 178.56.188.**]

Jeżeli już chcieli łączyć sądy, to mogli połączyć Kamień z Gryficami.Odległość dwa razy krótsza

Gość • Środa [02.01.2013, 21:56:15] • [IP: 31.63.218.***]

prawdopodobnie kierownictwo sądu zostanie przeniesione do Świnoujscia a z nim pieniadze, archiwa itp. a następny etap to likwidacja. I co nas czeka. Wieś Kamień koło miasta Golczewo.

Gość • Środa [02.01.2013, 21:55:08] • [IP: 79.186.166.***]

no w końcu nie ma w kamieniu prezesa hura hura hura i będą mniejsze pensje hura hura hura

Gość • Środa [02.01.2013, 21:36:56] • [IP: 77.253.128.**]

już przewidziano przesunięcie kilku etatów do Świnoujścia i to nie dotyczy sędziów, teoretycznie można dojeżdżać, ale posiadając małe dzieci już nie koniecznie więc przestańcie powtarzać jak mantrę te propagandę ministerialną i przyjrzyjcie się jakie są konsekwencje tej reformy w praktyce

Gość • Środa [02.01.2013, 19:15:02] • [IP: 83.8.197.***]

Szkoda słów...

Gość • Środa [02.01.2013, 18:03:26] • [IP: 95.41.183.***]

ludzi coraz mniej, pks w rozsypce, pkp też się wycofuje, produkcja i usługi w odwrocie, a aparat ucisku ma się dobrze, jak miło

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na Wybrzeżu prognozowane są silne porywy zachodniego i północno - zachodniego wiatru o prędkości do 80-90 km/h ■ Stop przemocy w rodzinie. O tym jak skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie dowiedzą się członkowie gminnych zespołów interdyscyplinarnych z województwa zachodniopomorskiego podczas 2-dniowych szkoleń, 26-27 października - powiat kamieński. Spotkania dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewody Zachodniopomorskiego ■ Wizyta w Wolińskim Parku Narodowym pracowników z Hortobágyi Nemzeti Park ■ Ponad 13 milionów noclegów wykupili w ubiegłym roku turyści w województwie zachodniopomorskim - wynika z danych GUS-u. To przyjezdni nie tylko z Polski, ale całej Europy. Jak twierdzi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, to lepszy wynik niż osiągają takie regiony turystyczne jak Malta, Bułgaria, Belgia czy Finlandia ■ Festyn Rodzinny III Święto Pieczonego Ziemniaka w Wapnicy ■ Renault dachowało na 102. Kierująca jechała zbyt szybko!. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej numer 102. W pobliżu miejscowości Wisełka, kierująca renault megane jechała zbyt szybko, wpadła w poślizg, a następnie osobówka dachowała. W momencie wypadku, pojazdem podróżowały dwie osoby. - Kierująca i pasażerka opuściły pojazd o własnych siłach, zostały przetransportowane do najbliższego szpitala – mówi rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Nowy film Patryka Vegi- Botoks do obejrzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! ■ Kolejne spotkanie Żaków za nami. W słoneczną niedzielę w Świnoujściu na boisku syntetycznym odbył się kolejny turniej ligowy Żaków ZZPN. ■ Akt założycielski szkoły podstawowej w Dziwnowie. Dotychczasowa sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27, z dniem 1 września 2017 r. staje się ośmioletnią Szkołą Podstawową im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27 ■ Awaria sieci Orange! Telefony pokazują brak zasięgu!■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■