POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [28.11.2012, 18:57:30] • Golczewo

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Zbigniew Idziaszek z firmy Madama, budującej ubojnię drobiu w Golczewie.( fot. Wojtek Basałygo )

Na łamach portalu ikamien.pl szeroko opisywaliśmy kontrowersje wokół budowanej ubojni drobiu w Golczewie. Jeden z mieszkańców, w przesłanym do Wojewody Zachodniopomorskiego piśmie chciał, aby sprawdzić możliwość unieważnienia decyzji Starosty Kamieńskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę. Wojewoda dokładnie przyjrzał się sprawie.

Analiza akt nie wykazała, aby w sprawie wydania decyzji były jakiekolwiek nieprawidłowości. Wszystkie projekty posiadają niezbędne uzgodnienia, opinie i zezwolenia. Były wykonane przez osoby posiadające uprawnienia. W ocenie wojewody brak jest podstaw do wszczęcia z urzędu postępowania w sprawie nieważności decyzji Starosty Kamieńskiego.


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Wtorek [11.12.2012, 08:54:57] • [IP: 83.12.40.**]

Co po potencjale przyrodniczym jak w Golczewie Nic nie ma, najlepiej nie pracować, nie tworzyć przemysłu i spokojnie sobie dogorywać na łonie natury - ciekawe czemu teraz się protestuje w przypadku zakładu na uboczu z ultra nowoczesną oczyszczalnia (za pozostałe odpady to aż się biją żeby zabrać) a o codziennych trucicieli to się nikt nie martwi. Będzie Golczewo - 40 sklepów spożywczo monopolowych - gdzie ludzie przecież zarabiają miliony i utrzymają socjal dla pozostałych mieszkańców. Pogratulować! Promujcie region - jezioro z linia kablową i ekstra infrastrukturę turystyczną!! Odrzucajcie inwestorów, róbcie problemy a w przyszłości kolejki będą stały żeby zostawić w gminie pieniądze. Wystarczy popatrzeć za ceny nieruchomości w Golczewie i datowanie ogłoszeń - jakoś nikt nie wali drzwiami i oknami. Dla informacji najlepiej zorientowanych - ścieki oczyszczone to nie szlam tylko wody oczyszczone do poziomy o niebo lepszego jak to co płynie w strumieniu, a odpady miękkie są przerabiane i odbierane codziennie

Gość • Piątek [30.11.2012, 20:30:20] • [IP: 188.47.138.**]

odwal się od burmistrza w Wolinie są 2 markety i małe sklepy też są i mają się dobrze podejrzewam że większość mieszkańców jest ZADOWOLONA Z DECYZJI BURMISTRZA

Gość • Piątek [30.11.2012, 13:54:42] • [IP: 79.186.114.***]

nareszcie jest u nas jakiś market, nie trzeba będzie jeździć po zakupy do Kamienia czy Gryfic, drobne zakupy i tak będą robione w najbliższych miejsca zamieszkania sklepach

Gość • Piątek [30.11.2012, 10:45:14] • [IP: 83.21.192.**]

a ja się pytam kto wydał pozwolenie na te polo, zobaczycie jak sklepikarze będą zwijali interes. brawo panie burmistrzu brawo. ja uważam że pan tak rządzi gminą jak tusk panstwem. wszystko pod publiczkę.

Gość • Piątek [30.11.2012, 08:31:47] • [IP: 83.8.202.**]

Co to znaczy trochę poszeleścić...a nie wstrzymuje budowy? po co ta obłuda, a te doniesienia to z troski o Golczewo?

Gość • Piątek [30.11.2012, 07:56:02] • [IP: 77.254.75.**]

na miejscu ubojni bedzie oczyszczalnia ścieków tyle w temacie.

student • Czwartek [29.11.2012, 22:27:06] • [IP: 109.243.181.**]

był już jeden inwestor co mu p Kołodzińscy nie przeszkadzali - kupił tartak i go zamknął i to nie koniecznie miało coś wspólnego z ochroną środowiska. To może p Zygmunt odkupupi od Idziaszka ubojnie i ją zamknie -będzie bohaterem U3W

Gość • Czwartek [29.11.2012, 21:10:01] • [IP: 79.186.114.**]

Na jakiej podstawie wydano pozwolenie na budowę kiedy inwestor nie załatwił sprawy ze" ściekami"? Nikt z nas" szaraków" pozwolenia by nie dostał, a tu proszę, wystarczy trochę poszeleścić i... umoczył gość połowę pryncypałów. Przed rozpoczęciem budowy ta sprawa powinna być załatwiona i nie byłoby takich problemów. Nikomu na początku woda sodowa do głowy nie uderza... a jeśli nawet to inwestor zmieniłby projekt (po analizie kosztów) i ominą trudności... Teraz trzeba się męczyć z kobietą, ale z drugiej strony to ona ma rację. To jest jej kawałek ziemi i ma prawo chcieć ile jej się podoba. Jak inwestor zlekceważył ją na wstępie to teraz niech płacze. A może jeszcze inaczej. Może było tak, że inwestor postanowił wykorzystać ów" małą niedogodność", bo z doświadczenia wie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, i teraz sprytnie manipuluje opinią publiczną (mówi wszystkim że to ona wstrzymuje budowę" 100miejsc pracy") aby uprzykrzyć życie kobiecie. Dzięki takiemu posunięciu z pewnością próbuje co ugrać dla siebie...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 19:47:31] • [IP: 83.8.202.**]

Na tłumy turystów nie ma co liczyć, ludzie potrzebują pracy a nasi radni nie zrobią nic w tym kierunku, jeszcze wspierają prywatę i pieniactwo.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 17:00:00] • [IP: 83.21.220.**]

to wy ludzie sam jesteście sobie winni wybieracie takich radnych

Gość • Czwartek [29.11.2012, 16:51:37] • [IP: 83.21.200.**]

Bardzo dobrze że powstają kolejne miejsca pracy.Brawo.Zawsze coś komuś będzie przeszkadzać, a w szczególności tym którzy mają co do gara włożyć lub nie widzą żadnej korzyści dla siebie.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 10:53:46] • [IP: 192.168.18.**]

jaki biznes na turystach a co tu zwiedzać opuszczony dworzec pkp i kazika ile można biegać po tym lesie golczewo jak i cały nasz region jest w stasznym dołku finansowym ludzie od sierpnia siedząw domach i nawet nosa nie wychylają ale niedługo życie zacznie tętnić jak polo ten luksus otworzą wszystkie sklepiki pod krowi ogon na zgnojenie nase miasta powoli umieraja pks też niedostał pęnsji busy wykończom autosanu troche szkoba bo po wioskach nie pojadą i cofamy się cywilizacyjnie 120 lat temu pociąg przyjechał do kamienia ateraz koniec komunikacji paliwo dajcie do góry bo wóda i paierochy tak nie idą to przeciez 60 procent ceny to podatek aza i tak wydatki rządu coraz większe od przychodów kiedy ogłoszą bankructwo niewiem wszystko zależy od tuska tak na marginesie jaka firm przynosząca straty by tak funkcjonowała niewiwe a unas można tak siędzieje w um goczewo

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:34:33] • [IP: 46.204.57.***]

turystyka to też biznes, bierz inicjatywę i do dzieła

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:24:29] • [IP: 81.219.207.***]

Ale ktoś powiedział miasteczko turystyczne :) hehehhehe to było 25 lat temu. Lepiej żeby były miejsca pracy dla ludzi

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:42:02] • [IP: 77.253.238.***]

Fajnie to brzmi -" Sami nie użyczą rowu"...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:06:03] • [IP: 46.204.74.**]

może wie wojewoda? albo maślak.

Gargamel • Czwartek [29.11.2012, 07:40:08] • [IP: 212.14.14.***]

Ciekawe co stanie się ze ściekami i odpadami z tego zakładu; poza tym stawianie ubojni w pięknym miejscu o turystycznym potencjale nie wpłynie korzystnie na promowanie regionu, ale to już musztarda...

• Czwartek [29.11.2012, 06:28:59] • [IP: 37.209.146.**]

Jeden z mieszkańców jest równie zadowolony z opinii wojewody jak i p. Idziaszek. Im mniej wątpliwości przy budowie tej inwestycji tym lepiej, a ponad to opinia ta zdejmuje z mieszkańca całkowicie odpowiedzialność obywatelską z tyt art 304 par.1 kpk. I częściowo zdejmuje z innych osób. Same sukcesy.

Gość • Środa [28.11.2012, 23:47:58] • [IP: 83.8.204.***]

Sami nie użyczą rowu, to chociaż niech się Idziaszek wyłoży jak cofną mu pozwolenie.Zawsze znajdzie się jakiś powód aby zablokować jakąś inwestycję.Majętni ludzie, to co ich obchodzą inni.Parę jeszcze donosów i poparcie w tym grupy radnych i krok do tyłu.Wstyd, udawanie tylko zatroskania o ochronę środowiska i praworządność.OBŁUDA

KI-JANKA • Środa [28.11.2012, 22:46:29] • [IP: 164.127.163.**]

Duży szacun dla ikamień, za rzetelne informacje. Na konkurencyjnym portalu p. Żelka sprzyjającym p Kołodzińskiej cicho-sza, bo to przecież nienajlepsza informacja i zmanipulować ją ciężko - a tak to się tam odbywa.

Gość • Środa [28.11.2012, 22:45:04] • [IP: 46.205.17.***]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:43:49] • [IP: 46.205.110.**]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:38:40] • [IP: 46.205.66.***]

a jak legenda o żabce dotyczy idziaszka i żaba zamieni kurczaki w kijanki? to będzie historia panie danieluk!

Gość • Środa [28.11.2012, 22:32:14] • [IP: 37.30.141.**]

ten pan na zdjęciu to właściciel ferm jak i powstałej ubojni a nie budującej

Gość • Środa [28.11.2012, 22:18:40] • [IP: 79.190.89.***]

To dobra wiadomość dla mieszkańców Golczewa, ale obawiam się że to jeszcze nie koniec pieniactwa Radnej Janiny Kołodzińskiej i jej męża.To żli ludzie.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga, mieszkańcy rejonu Golczewo - zabraknie prądu. ENEA Operator informuje o planowanych przerwach w dostawie prądu w rejonie Golczewo. 12 grudnia 2016r. od godziny 10:00 do 13:00 planowane jest wyłączenie w miejscowościach Balbiców 1,2,3,4 i Sosnowice 4,5. ■ UWAGA! Jak informuje centrum meteorologiczne MeteoSky, od godz. 19:00 dnia 07-12-2016 do godz. 11:00 dnia 08-12-2016 prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu, które w połączeniu z wychłodzonymi nawierzchniami dróg i chodników powodować będą gołoledź! ■ Po miesiącach ukończono budowę zejścia technicznego na plażę w Międzywodziu na ulicy Szkolnej wraz ze schodami na promenadę ■ Właścicielu, sprzątaj po swoim psie! Problem psich kup jest wciąż aktualny. Mimo licznych koszy i śmietników, nie wszyscy posiadacze czworonogów z nich korzystają. Przyzwyczajeni do swobodnego wypuszczania psa na trawnik, zatrzymywania się na chodniku, pozostawiają psie odchody i beztrosko kontynuują spacer. Taka sytuacja ma miejsce w każdej miejscowości. ■ Ponad 880 tysięcy złotych wynagrodzenia dla prezesów pięciu międzyzdrojskich spółek! W październiku jeden z naszych Czytelników pytał po co gminie Międzyzdroje takie spółki jak: Nowe Centrum czy Promenada? Ile kosztuje gminę utrzymanie ich prezesów i zarządów? Tego typu działalność mogłoby prowadzić przecież MTBS, tak jak funkcjonuje to np. w Kamieniu Pomorskim. Z tymi pytaniami zwróciliśmy się wówczas do burmistrza Międzyzdrojów. Leszek Dorosz przekonywał, że międzyzdrojskie spółki to innowacyjne zarządzanie, inwestycje, ochrona lokalnych miejsc pracy oraz wiele innych korzyści dla rozwoju gminy ■ Butla z gazem przyczyną wybuchu w mieszkaniu. Jedna osoba ranna. Dramatyczne chwile przeżyli mieszkańcy ulicy Myśliwskiej w Międzyzdrojach. Tuż przed godziną 22:00 usłyszeli wybuch. Jak się okazało, przyczyną był gaz, który eksplodował na parterze w jednym z domów. Na skutek wybuchu zostały wyrwane framugi okienne i szyby, zniszczeniu uległa też ściana frontowa budynku ■ Na trasie Wysoka Kamieńska - Parłówko volvo uderzyło w drzewo. Dwoje dzieci w szpitalu. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 108, między Wysoką- Kamieńską a Parłówkiem. Kierująca volvo, 36- letnia kobieta zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Uderzenie było na tyle silne, że drzewo przechyliło się na linię energetyczną. Na miejsce oprócz ratowników medycznych wezwano także pogotowie energetyczne i straż pożarną. Jak podaje policja, w wypadku nikt nie ucierpiał. - Dwoje dzieci, które podróżowały osobówką zostały przewiezione na obserwację do szpitala w Szczecinie- informuje rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ W jednym z mieszkań w tej niewielkiej miejscowości w gminie Wolin ujawniono zwłoki. Na ciało 70- letniego mężczyzny natknęła się właścicielka mieszkania, które starszy mężczyzna od niej wynajmował. Jak podaje policja, zgon nastąpił z przyczyn naturalnych ■ Po 44 latach w Wysokiej Kamieńskiej znowu sesja samorządu terytorialnego■ ENEA Operator sp. z o.o. informuje o planowanym wyłączeniu Kamień Pomorski w dniach: 2016-12-01, w godzinach: 1 gru 09:00 - 1 gru 14:00 w miejscowości Żółcino ■ Co dalej z oświatą w gminie Międzyzdroje? Środowa debata w MDK-u. Planowana reforma oświatowa wzbudza wśród różnych środowisk wiele emocji i kontrowersji. „Jak najmniej boleśnie” przez nią przejść dyskutowano w ramach zorganizowanego przez Burmistrza Międzyzdrojów Forum, w dniu 23 listopada br. w sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury. W spotkaniu uczestniczyło niemal całe grono pedagogiczne Gimnazjum nr 1, przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, Przedszkola Miejskiego, Radni Rady Miejskiej, oraz przedstawiciele instytucji i rodzice - mieszkańcy Międzyzdrojów i sołectw. ■ Zachodniopomorskie zagrożone ptasią grypą! Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski podpisał rozporządzenie w sprawie określenia obszarów zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tych obszarach ■ Dywersyfikacja dostaw źródeł energii jako podstawowy element bezpieczeństwa Państwa. W dniach 23-25 listopada 2016 roku w Międzyzdrojach odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa „Dywersyfikacja dostaw źródeł energii jako podstawowy element bezpieczeństwa Państwa”. Organizatorami konferencji była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System S.A. , Polska Grupa Energetyczna PGE S.A. oraz Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A ■ Wspólne robienie świątecznych kartek w DPS Śniatowo. Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, więc kolejny raz członkowie Stowarzyszenia UTW wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie, aby pomóc pensjonariuszom przy robieniu świątecznych kartek ■ OTRZĘSINY SHOW w Gimnazjum w Świerznie. 22 listopada 2016r. w Gimnazjum w Świerznie odbyła się coroczna impreza z okazji otrzęsin pierwszoklasistów. Uczniowie klasy IA z wychowawczynią p. Beatą Jaroszyńską i klasy IB z p. Jolantą Kalbarczyk zmagali się w wielu konkurencjach intelektualno-sportowych z dużą dawką humoru. „Sławne Koty”, „Czy znasz swojego wychowawcę?’, „Kocie powiedzenia”, „Jajeczny wyścig” to tylko niektóre z konkurencji, w których musieli sprawdzić się uczniowie klas pierwszych ■ Wstydliwy problem Międzyzdrojów, czyli… dlaczego tu tak śmierdzi? Latem są takie dni, że smród w pobliżu oczyszczalni ścieków nie pozwala zbliżać się do budynków tam ludziom wrażliwym na zapachy. Stara mała oczyszczalnia ścieków w Międzyzdrojach już od dawnaanie sprostać coraz większej liczbie przyłączanych do sieci obiektów ■ W Międzyzdrojach powstał eksklu nie jest w stzywny Lidl! 1 grudnia wielkie otwarcie! Nowy sklep sieci Lidl przy ulicy Niepodległości i Komunalnej w Międzyzdrojach może zachwycić nawet najbardziej wybrednych klientów. Ten ekskluzywny i przestrzenny market wyposażony w nowoczesne kasy i stoiska powstał w wyjątkowo ekspresowym tempie, bo w zaledwie pół roku! Już 1 grudnia mieszkańcy Międzyzdrojów oraz okolic będą mogli zrobić zakupy w nowym Lidlu ■