POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [28.11.2012, 18:57:30] • Golczewo

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Zbigniew Idziaszek z firmy Madama, budującej ubojnię drobiu w Golczewie.( fot. Wojtek Basałygo )

Na łamach portalu ikamien.pl szeroko opisywaliśmy kontrowersje wokół budowanej ubojni drobiu w Golczewie. Jeden z mieszkańców, w przesłanym do Wojewody Zachodniopomorskiego piśmie chciał, aby sprawdzić możliwość unieważnienia decyzji Starosty Kamieńskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę. Wojewoda dokładnie przyjrzał się sprawie.

Analiza akt nie wykazała, aby w sprawie wydania decyzji były jakiekolwiek nieprawidłowości. Wszystkie projekty posiadają niezbędne uzgodnienia, opinie i zezwolenia. Były wykonane przez osoby posiadające uprawnienia. W ocenie wojewody brak jest podstaw do wszczęcia z urzędu postępowania w sprawie nieważności decyzji Starosty Kamieńskiego.


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Wtorek [11.12.2012, 08:54:57] • [IP: 83.12.40.**]

Co po potencjale przyrodniczym jak w Golczewie Nic nie ma, najlepiej nie pracować, nie tworzyć przemysłu i spokojnie sobie dogorywać na łonie natury - ciekawe czemu teraz się protestuje w przypadku zakładu na uboczu z ultra nowoczesną oczyszczalnia (za pozostałe odpady to aż się biją żeby zabrać) a o codziennych trucicieli to się nikt nie martwi. Będzie Golczewo - 40 sklepów spożywczo monopolowych - gdzie ludzie przecież zarabiają miliony i utrzymają socjal dla pozostałych mieszkańców. Pogratulować! Promujcie region - jezioro z linia kablową i ekstra infrastrukturę turystyczną!! Odrzucajcie inwestorów, róbcie problemy a w przyszłości kolejki będą stały żeby zostawić w gminie pieniądze. Wystarczy popatrzeć za ceny nieruchomości w Golczewie i datowanie ogłoszeń - jakoś nikt nie wali drzwiami i oknami. Dla informacji najlepiej zorientowanych - ścieki oczyszczone to nie szlam tylko wody oczyszczone do poziomy o niebo lepszego jak to co płynie w strumieniu, a odpady miękkie są przerabiane i odbierane codziennie

Gość • Piątek [30.11.2012, 20:30:20] • [IP: 188.47.138.**]

odwal się od burmistrza w Wolinie są 2 markety i małe sklepy też są i mają się dobrze podejrzewam że większość mieszkańców jest ZADOWOLONA Z DECYZJI BURMISTRZA

Gość • Piątek [30.11.2012, 13:54:42] • [IP: 79.186.114.***]

nareszcie jest u nas jakiś market, nie trzeba będzie jeździć po zakupy do Kamienia czy Gryfic, drobne zakupy i tak będą robione w najbliższych miejsca zamieszkania sklepach

Gość • Piątek [30.11.2012, 10:45:14] • [IP: 83.21.192.**]

a ja się pytam kto wydał pozwolenie na te polo, zobaczycie jak sklepikarze będą zwijali interes. brawo panie burmistrzu brawo. ja uważam że pan tak rządzi gminą jak tusk panstwem. wszystko pod publiczkę.

Gość • Piątek [30.11.2012, 08:31:47] • [IP: 83.8.202.**]

Co to znaczy trochę poszeleścić...a nie wstrzymuje budowy? po co ta obłuda, a te doniesienia to z troski o Golczewo?

Gość • Piątek [30.11.2012, 07:56:02] • [IP: 77.254.75.**]

na miejscu ubojni bedzie oczyszczalnia ścieków tyle w temacie.

student • Czwartek [29.11.2012, 22:27:06] • [IP: 109.243.181.**]

był już jeden inwestor co mu p Kołodzińscy nie przeszkadzali - kupił tartak i go zamknął i to nie koniecznie miało coś wspólnego z ochroną środowiska. To może p Zygmunt odkupupi od Idziaszka ubojnie i ją zamknie -będzie bohaterem U3W

Gość • Czwartek [29.11.2012, 21:10:01] • [IP: 79.186.114.**]

Na jakiej podstawie wydano pozwolenie na budowę kiedy inwestor nie załatwił sprawy ze" ściekami"? Nikt z nas" szaraków" pozwolenia by nie dostał, a tu proszę, wystarczy trochę poszeleścić i... umoczył gość połowę pryncypałów. Przed rozpoczęciem budowy ta sprawa powinna być załatwiona i nie byłoby takich problemów. Nikomu na początku woda sodowa do głowy nie uderza... a jeśli nawet to inwestor zmieniłby projekt (po analizie kosztów) i ominą trudności... Teraz trzeba się męczyć z kobietą, ale z drugiej strony to ona ma rację. To jest jej kawałek ziemi i ma prawo chcieć ile jej się podoba. Jak inwestor zlekceważył ją na wstępie to teraz niech płacze. A może jeszcze inaczej. Może było tak, że inwestor postanowił wykorzystać ów" małą niedogodność", bo z doświadczenia wie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, i teraz sprytnie manipuluje opinią publiczną (mówi wszystkim że to ona wstrzymuje budowę" 100miejsc pracy") aby uprzykrzyć życie kobiecie. Dzięki takiemu posunięciu z pewnością próbuje co ugrać dla siebie...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 19:47:31] • [IP: 83.8.202.**]

Na tłumy turystów nie ma co liczyć, ludzie potrzebują pracy a nasi radni nie zrobią nic w tym kierunku, jeszcze wspierają prywatę i pieniactwo.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 17:00:00] • [IP: 83.21.220.**]

to wy ludzie sam jesteście sobie winni wybieracie takich radnych

Gość • Czwartek [29.11.2012, 16:51:37] • [IP: 83.21.200.**]

Bardzo dobrze że powstają kolejne miejsca pracy.Brawo.Zawsze coś komuś będzie przeszkadzać, a w szczególności tym którzy mają co do gara włożyć lub nie widzą żadnej korzyści dla siebie.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 10:53:46] • [IP: 192.168.18.**]

jaki biznes na turystach a co tu zwiedzać opuszczony dworzec pkp i kazika ile można biegać po tym lesie golczewo jak i cały nasz region jest w stasznym dołku finansowym ludzie od sierpnia siedząw domach i nawet nosa nie wychylają ale niedługo życie zacznie tętnić jak polo ten luksus otworzą wszystkie sklepiki pod krowi ogon na zgnojenie nase miasta powoli umieraja pks też niedostał pęnsji busy wykończom autosanu troche szkoba bo po wioskach nie pojadą i cofamy się cywilizacyjnie 120 lat temu pociąg przyjechał do kamienia ateraz koniec komunikacji paliwo dajcie do góry bo wóda i paierochy tak nie idą to przeciez 60 procent ceny to podatek aza i tak wydatki rządu coraz większe od przychodów kiedy ogłoszą bankructwo niewiem wszystko zależy od tuska tak na marginesie jaka firm przynosząca straty by tak funkcjonowała niewiwe a unas można tak siędzieje w um goczewo

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:34:33] • [IP: 46.204.57.***]

turystyka to też biznes, bierz inicjatywę i do dzieła

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:24:29] • [IP: 81.219.207.***]

Ale ktoś powiedział miasteczko turystyczne :) hehehhehe to było 25 lat temu. Lepiej żeby były miejsca pracy dla ludzi

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:42:02] • [IP: 77.253.238.***]

Fajnie to brzmi -" Sami nie użyczą rowu"...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:06:03] • [IP: 46.204.74.**]

może wie wojewoda? albo maślak.

Gargamel • Czwartek [29.11.2012, 07:40:08] • [IP: 212.14.14.***]

Ciekawe co stanie się ze ściekami i odpadami z tego zakładu; poza tym stawianie ubojni w pięknym miejscu o turystycznym potencjale nie wpłynie korzystnie na promowanie regionu, ale to już musztarda...

• Czwartek [29.11.2012, 06:28:59] • [IP: 37.209.146.**]

Jeden z mieszkańców jest równie zadowolony z opinii wojewody jak i p. Idziaszek. Im mniej wątpliwości przy budowie tej inwestycji tym lepiej, a ponad to opinia ta zdejmuje z mieszkańca całkowicie odpowiedzialność obywatelską z tyt art 304 par.1 kpk. I częściowo zdejmuje z innych osób. Same sukcesy.

Gość • Środa [28.11.2012, 23:47:58] • [IP: 83.8.204.***]

Sami nie użyczą rowu, to chociaż niech się Idziaszek wyłoży jak cofną mu pozwolenie.Zawsze znajdzie się jakiś powód aby zablokować jakąś inwestycję.Majętni ludzie, to co ich obchodzą inni.Parę jeszcze donosów i poparcie w tym grupy radnych i krok do tyłu.Wstyd, udawanie tylko zatroskania o ochronę środowiska i praworządność.OBŁUDA

KI-JANKA • Środa [28.11.2012, 22:46:29] • [IP: 164.127.163.**]

Duży szacun dla ikamień, za rzetelne informacje. Na konkurencyjnym portalu p. Żelka sprzyjającym p Kołodzińskiej cicho-sza, bo to przecież nienajlepsza informacja i zmanipulować ją ciężko - a tak to się tam odbywa.

Gość • Środa [28.11.2012, 22:45:04] • [IP: 46.205.17.***]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:43:49] • [IP: 46.205.110.**]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:38:40] • [IP: 46.205.66.***]

a jak legenda o żabce dotyczy idziaszka i żaba zamieni kurczaki w kijanki? to będzie historia panie danieluk!

Gość • Środa [28.11.2012, 22:32:14] • [IP: 37.30.141.**]

ten pan na zdjęciu to właściciel ferm jak i powstałej ubojni a nie budującej

Gość • Środa [28.11.2012, 22:18:40] • [IP: 79.190.89.***]

To dobra wiadomość dla mieszkańców Golczewa, ale obawiam się że to jeszcze nie koniec pieniactwa Radnej Janiny Kołodzińskiej i jej męża.To żli ludzie.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na Wybrzeżu prognozowane są silne porywy zachodniego i północno - zachodniego wiatru o prędkości do 80-90 km/h ■ Stop przemocy w rodzinie. O tym jak skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie dowiedzą się członkowie gminnych zespołów interdyscyplinarnych z województwa zachodniopomorskiego podczas 2-dniowych szkoleń, 26-27 października - powiat kamieński. Spotkania dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewody Zachodniopomorskiego ■ Wizyta w Wolińskim Parku Narodowym pracowników z Hortobágyi Nemzeti Park ■ Ponad 13 milionów noclegów wykupili w ubiegłym roku turyści w województwie zachodniopomorskim - wynika z danych GUS-u. To przyjezdni nie tylko z Polski, ale całej Europy. Jak twierdzi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, to lepszy wynik niż osiągają takie regiony turystyczne jak Malta, Bułgaria, Belgia czy Finlandia ■ Festyn Rodzinny III Święto Pieczonego Ziemniaka w Wapnicy ■ Renault dachowało na 102. Kierująca jechała zbyt szybko!. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej numer 102. W pobliżu miejscowości Wisełka, kierująca renault megane jechała zbyt szybko, wpadła w poślizg, a następnie osobówka dachowała. W momencie wypadku, pojazdem podróżowały dwie osoby. - Kierująca i pasażerka opuściły pojazd o własnych siłach, zostały przetransportowane do najbliższego szpitala – mówi rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Nowy film Patryka Vegi- Botoks do obejrzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! ■ Kolejne spotkanie Żaków za nami. W słoneczną niedzielę w Świnoujściu na boisku syntetycznym odbył się kolejny turniej ligowy Żaków ZZPN. ■ Akt założycielski szkoły podstawowej w Dziwnowie. Dotychczasowa sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27, z dniem 1 września 2017 r. staje się ośmioletnią Szkołą Podstawową im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27 ■ Awaria sieci Orange! Telefony pokazują brak zasięgu!■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■