POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [28.11.2012, 18:57:30] • Golczewo

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Zbigniew Idziaszek z firmy Madama, budującej ubojnię drobiu w Golczewie.( fot. Wojtek Basałygo )

Na łamach portalu ikamien.pl szeroko opisywaliśmy kontrowersje wokół budowanej ubojni drobiu w Golczewie. Jeden z mieszkańców, w przesłanym do Wojewody Zachodniopomorskiego piśmie chciał, aby sprawdzić możliwość unieważnienia decyzji Starosty Kamieńskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę. Wojewoda dokładnie przyjrzał się sprawie.

Analiza akt nie wykazała, aby w sprawie wydania decyzji były jakiekolwiek nieprawidłowości. Wszystkie projekty posiadają niezbędne uzgodnienia, opinie i zezwolenia. Były wykonane przez osoby posiadające uprawnienia. W ocenie wojewody brak jest podstaw do wszczęcia z urzędu postępowania w sprawie nieważności decyzji Starosty Kamieńskiego.


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Wtorek [11.12.2012, 08:54:57] • [IP: 83.12.40.**]

Co po potencjale przyrodniczym jak w Golczewie Nic nie ma, najlepiej nie pracować, nie tworzyć przemysłu i spokojnie sobie dogorywać na łonie natury - ciekawe czemu teraz się protestuje w przypadku zakładu na uboczu z ultra nowoczesną oczyszczalnia (za pozostałe odpady to aż się biją żeby zabrać) a o codziennych trucicieli to się nikt nie martwi. Będzie Golczewo - 40 sklepów spożywczo monopolowych - gdzie ludzie przecież zarabiają miliony i utrzymają socjal dla pozostałych mieszkańców. Pogratulować! Promujcie region - jezioro z linia kablową i ekstra infrastrukturę turystyczną!! Odrzucajcie inwestorów, róbcie problemy a w przyszłości kolejki będą stały żeby zostawić w gminie pieniądze. Wystarczy popatrzeć za ceny nieruchomości w Golczewie i datowanie ogłoszeń - jakoś nikt nie wali drzwiami i oknami. Dla informacji najlepiej zorientowanych - ścieki oczyszczone to nie szlam tylko wody oczyszczone do poziomy o niebo lepszego jak to co płynie w strumieniu, a odpady miękkie są przerabiane i odbierane codziennie

Gość • Piątek [30.11.2012, 20:30:20] • [IP: 188.47.138.**]

odwal się od burmistrza w Wolinie są 2 markety i małe sklepy też są i mają się dobrze podejrzewam że większość mieszkańców jest ZADOWOLONA Z DECYZJI BURMISTRZA

Gość • Piątek [30.11.2012, 13:54:42] • [IP: 79.186.114.***]

nareszcie jest u nas jakiś market, nie trzeba będzie jeździć po zakupy do Kamienia czy Gryfic, drobne zakupy i tak będą robione w najbliższych miejsca zamieszkania sklepach

Gość • Piątek [30.11.2012, 10:45:14] • [IP: 83.21.192.**]

a ja się pytam kto wydał pozwolenie na te polo, zobaczycie jak sklepikarze będą zwijali interes. brawo panie burmistrzu brawo. ja uważam że pan tak rządzi gminą jak tusk panstwem. wszystko pod publiczkę.

Gość • Piątek [30.11.2012, 08:31:47] • [IP: 83.8.202.**]

Co to znaczy trochę poszeleścić...a nie wstrzymuje budowy? po co ta obłuda, a te doniesienia to z troski o Golczewo?

Gość • Piątek [30.11.2012, 07:56:02] • [IP: 77.254.75.**]

na miejscu ubojni bedzie oczyszczalnia ścieków tyle w temacie.

student • Czwartek [29.11.2012, 22:27:06] • [IP: 109.243.181.**]

był już jeden inwestor co mu p Kołodzińscy nie przeszkadzali - kupił tartak i go zamknął i to nie koniecznie miało coś wspólnego z ochroną środowiska. To może p Zygmunt odkupupi od Idziaszka ubojnie i ją zamknie -będzie bohaterem U3W

Gość • Czwartek [29.11.2012, 21:10:01] • [IP: 79.186.114.**]

Na jakiej podstawie wydano pozwolenie na budowę kiedy inwestor nie załatwił sprawy ze" ściekami"? Nikt z nas" szaraków" pozwolenia by nie dostał, a tu proszę, wystarczy trochę poszeleścić i... umoczył gość połowę pryncypałów. Przed rozpoczęciem budowy ta sprawa powinna być załatwiona i nie byłoby takich problemów. Nikomu na początku woda sodowa do głowy nie uderza... a jeśli nawet to inwestor zmieniłby projekt (po analizie kosztów) i ominą trudności... Teraz trzeba się męczyć z kobietą, ale z drugiej strony to ona ma rację. To jest jej kawałek ziemi i ma prawo chcieć ile jej się podoba. Jak inwestor zlekceważył ją na wstępie to teraz niech płacze. A może jeszcze inaczej. Może było tak, że inwestor postanowił wykorzystać ów" małą niedogodność", bo z doświadczenia wie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, i teraz sprytnie manipuluje opinią publiczną (mówi wszystkim że to ona wstrzymuje budowę" 100miejsc pracy") aby uprzykrzyć życie kobiecie. Dzięki takiemu posunięciu z pewnością próbuje co ugrać dla siebie...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 19:47:31] • [IP: 83.8.202.**]

Na tłumy turystów nie ma co liczyć, ludzie potrzebują pracy a nasi radni nie zrobią nic w tym kierunku, jeszcze wspierają prywatę i pieniactwo.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 17:00:00] • [IP: 83.21.220.**]

to wy ludzie sam jesteście sobie winni wybieracie takich radnych

Gość • Czwartek [29.11.2012, 16:51:37] • [IP: 83.21.200.**]

Bardzo dobrze że powstają kolejne miejsca pracy.Brawo.Zawsze coś komuś będzie przeszkadzać, a w szczególności tym którzy mają co do gara włożyć lub nie widzą żadnej korzyści dla siebie.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 10:53:46] • [IP: 192.168.18.**]

jaki biznes na turystach a co tu zwiedzać opuszczony dworzec pkp i kazika ile można biegać po tym lesie golczewo jak i cały nasz region jest w stasznym dołku finansowym ludzie od sierpnia siedząw domach i nawet nosa nie wychylają ale niedługo życie zacznie tętnić jak polo ten luksus otworzą wszystkie sklepiki pod krowi ogon na zgnojenie nase miasta powoli umieraja pks też niedostał pęnsji busy wykończom autosanu troche szkoba bo po wioskach nie pojadą i cofamy się cywilizacyjnie 120 lat temu pociąg przyjechał do kamienia ateraz koniec komunikacji paliwo dajcie do góry bo wóda i paierochy tak nie idą to przeciez 60 procent ceny to podatek aza i tak wydatki rządu coraz większe od przychodów kiedy ogłoszą bankructwo niewiem wszystko zależy od tuska tak na marginesie jaka firm przynosząca straty by tak funkcjonowała niewiwe a unas można tak siędzieje w um goczewo

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:34:33] • [IP: 46.204.57.***]

turystyka to też biznes, bierz inicjatywę i do dzieła

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:24:29] • [IP: 81.219.207.***]

Ale ktoś powiedział miasteczko turystyczne :) hehehhehe to było 25 lat temu. Lepiej żeby były miejsca pracy dla ludzi

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:42:02] • [IP: 77.253.238.***]

Fajnie to brzmi -" Sami nie użyczą rowu"...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:06:03] • [IP: 46.204.74.**]

może wie wojewoda? albo maślak.

Gargamel • Czwartek [29.11.2012, 07:40:08] • [IP: 212.14.14.***]

Ciekawe co stanie się ze ściekami i odpadami z tego zakładu; poza tym stawianie ubojni w pięknym miejscu o turystycznym potencjale nie wpłynie korzystnie na promowanie regionu, ale to już musztarda...

• Czwartek [29.11.2012, 06:28:59] • [IP: 37.209.146.**]

Jeden z mieszkańców jest równie zadowolony z opinii wojewody jak i p. Idziaszek. Im mniej wątpliwości przy budowie tej inwestycji tym lepiej, a ponad to opinia ta zdejmuje z mieszkańca całkowicie odpowiedzialność obywatelską z tyt art 304 par.1 kpk. I częściowo zdejmuje z innych osób. Same sukcesy.

Gość • Środa [28.11.2012, 23:47:58] • [IP: 83.8.204.***]

Sami nie użyczą rowu, to chociaż niech się Idziaszek wyłoży jak cofną mu pozwolenie.Zawsze znajdzie się jakiś powód aby zablokować jakąś inwestycję.Majętni ludzie, to co ich obchodzą inni.Parę jeszcze donosów i poparcie w tym grupy radnych i krok do tyłu.Wstyd, udawanie tylko zatroskania o ochronę środowiska i praworządność.OBŁUDA

KI-JANKA • Środa [28.11.2012, 22:46:29] • [IP: 164.127.163.**]

Duży szacun dla ikamień, za rzetelne informacje. Na konkurencyjnym portalu p. Żelka sprzyjającym p Kołodzińskiej cicho-sza, bo to przecież nienajlepsza informacja i zmanipulować ją ciężko - a tak to się tam odbywa.

Gość • Środa [28.11.2012, 22:45:04] • [IP: 46.205.17.***]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:43:49] • [IP: 46.205.110.**]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:38:40] • [IP: 46.205.66.***]

a jak legenda o żabce dotyczy idziaszka i żaba zamieni kurczaki w kijanki? to będzie historia panie danieluk!

Gość • Środa [28.11.2012, 22:32:14] • [IP: 37.30.141.**]

ten pan na zdjęciu to właściciel ferm jak i powstałej ubojni a nie budującej

Gość • Środa [28.11.2012, 22:18:40] • [IP: 79.190.89.***]

To dobra wiadomość dla mieszkańców Golczewa, ale obawiam się że to jeszcze nie koniec pieniactwa Radnej Janiny Kołodzińskiej i jej męża.To żli ludzie.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Bohaterowie obchodzą swoje święto! Strażacy, dziękujemy Wam że jesteście! ■ Kamieński UTW z wizytą w szczecińskiej operze. W rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja, słuchacze kamieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w spektaklu muzyczno – baletowym „Dla Niepodległej”, wystawianym w Operze na Zamku w Szczecinie. ■ We wtorek około godz. 17-tej na sto siódemce, przed skrzyżowaniem Żółcino - Grabowo doszło zderzenia dwóch samochodów osobowych ■ Mistrzami Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016 zostali chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim. W piątek 29 kwietnia br. w kompleksie sportowym "Moje Boisko Orlik 2012" mieszczącym się przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim oraz na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016. W tegorocznym turnieju udział wzięło jedenaście reprezentacji szkół: Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gostyniu, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniewie, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie, Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie oraz Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej ■ Jest kontener, są śmieci... nie ma służb odpowiedzialnych za porządek. Zaczęła się majówka, przygotowania do niej trwały od dłuższego czasu, zwłaszcza w miejscowościach nadmorskich, atrakcyjnych turystycznie. Otworzyły się letnie kawiarnie i restauracje, smażalnie i wędzarnie kuszą zapachem rybki prosto z patelni, promenady zachęcają do spacerów. Sznury samochodów na drogach potwierdzają majówkową gotowość. Tylko widoki poboczy mogą popsuć tę wiosenną sielankę...Na taki właśnie zaśmiecony parking zwróciła uwagę nasza Czytelniczka ■ W górze słychać niezwykłe buczenie... Nadlatują! Zrobiło się ciepło i już się pojawiły. Jeszcze nie „żrą”, ale za chwilę się zacznie. Mieszkańcy przerażeni. Niebo w Lubinie czarne od krwiożerczych bestii. Całe chmary komarów krążą nad głowami mieszkańców podmiędzyzdrojskiego Lubina. Natknąć się można na nie na każdym kroku ■ Po 70 latach szerzenia oświaty Szkoła Podstawowa w Górkach odchodzi w niebyt. Na Jubileusz 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Górkach radni Rady Miejskiej Kamienia Pomorskiego na sesji w dniu 29 kwietnia 2016 roku, większością głosów podjęli uchwałę w sprawie jej likwidacji. ■ Podinspektor Jacek Cegieła Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie. Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, podinsp. Jacka Cegiełę. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyła się uroczystość wprowadzenia, w której wzięli udział I Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Szymczyk, Wojewoda Zachodniopomorski Piotr Jania, przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej oraz kadra kierownicza garnizonu zachodniopomorskiego. ■ Czytanie bajek w przedszkolu numer 1 w Kamieniu Pomorskim. W ramach integracji pokoleń, dwie wolontariuszki Ela i Stasia – słuchaczki kamieńskiego UTW, wybrały się tym razem do Przedszkola nr 1 przy ul. Wysockiego w Kamieniu Pomorskim aby dzieciom poczytać bajki. Czytanie odbyło się w dwóch grupach ■ Pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, 23-latek pod wpływem narkotyków wsiadł za kółko! Został zatrzymany w Dziwnówku! Skrajna nieodpowiedzialność i brak zdrowego rozsądku – tak trzeba podsumować zachowanie 23-letniego kierowcy Mercedesa, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego w Kamieniu Pomorskim. Młody mężczyzna jechał pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i pod działaniem narkotyku. Teraz stanie przed Sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. ■ Kadetki z klasy mundurowej odbyły praktykę w KPP w Kamieniu Pomorskim! Kadetki z klasy mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego im. ppor. E. Gierczak w Nowogardzie, odbyły dwudniową praktykę w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Uczennice poznały historię powstania Polskiej Policji, jej strukturę organizacyjną, zasady rekrutacji do policji ■ Potrzebujesz adwokata? Nowa kancelaria w Kamieniu Pomorskim zaprasza na dzień bezpłatnch porad. Nowo otwarta filia szczecińskiej Kancelarii Radcy Prawnego Aleksandry Usielskiej i Adwokata Jakuba Usielskiego zaprasza wszystkich mieszkańców Kamienia Pomorskiego i okolic na dzień porad prawnych udzielanych pro bono ■ UE wprowadzi ograniczenia w korzystaniu z portali społecznościowych. Dzieci poniżej 16. roku życia nie będą mogły korzystać z Facebooka, Twittera i Snapchata. ■ Szokujące dane! W marcu tak niskiej stopy bezrobocia w Zachodniopomorskim jeszcze nie było! 13,3 % tyle w marcu wyniosła stopa bezrobocia w województwie zachodniopomorskim. Takie dane podaje Wojewódzki Urząd Marszałkowski. To najniższy wynik dla tego miesiąca od wielu lat. Na rynku pracy wiosna zazwyczaj przynosi ożywienie i nowe oferty dla poszukujących zatrudnienia. To okres, gdy wiele firm rozpoczyna rekrutację, zapowiada inwestycje lub rozpoczyna przygotowania do sezonu letniego, tak istotnego dla gospodarki Pomorza Zachodniego. Efekty tych działań, często mają odzwierciedlenie we wskaźnikach pomiaru poziomu bezrobocia. ■ Na rozwój obszarów wiejskich blisko 43,9 mln euro. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zatwierdził do realizacji siedemnaście lokalnych strategii rozwoju. Są to kluczowe dla wiejskich i miejsko-wiejskich społeczności dokumenty, otwierające drogę do pozyskiwania środków z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. ■ Rośnie liczba nieszczepionych dzieci! Kamieński sanepid ostrzega przed konsekwencjami! Rusza Europejski Tydzień Szczepień 24-30 kwietnia. Co roku o ok. 40% rośnie liczba nieszczepionych dzieci. W roku 2016 Światowa Organizacja Zdrowia szczególną uwagę poświęca działaniom do wyeliminowania odry i różyczki. Odra to ciężka, niekiedy śmiertelna choroba zakaźna, która dzięki szczepieniom w Polsce należy do rzadkości. U dzieci nieszczepionych może powodować powikłania ■