POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [28.11.2012, 18:57:30] • Golczewo

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Zbigniew Idziaszek z firmy Madama, budującej ubojnię drobiu w Golczewie.( fot. Wojtek Basałygo )

Na łamach portalu ikamien.pl szeroko opisywaliśmy kontrowersje wokół budowanej ubojni drobiu w Golczewie. Jeden z mieszkańców, w przesłanym do Wojewody Zachodniopomorskiego piśmie chciał, aby sprawdzić możliwość unieważnienia decyzji Starosty Kamieńskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę. Wojewoda dokładnie przyjrzał się sprawie.

Analiza akt nie wykazała, aby w sprawie wydania decyzji były jakiekolwiek nieprawidłowości. Wszystkie projekty posiadają niezbędne uzgodnienia, opinie i zezwolenia. Były wykonane przez osoby posiadające uprawnienia. W ocenie wojewody brak jest podstaw do wszczęcia z urzędu postępowania w sprawie nieważności decyzji Starosty Kamieńskiego.


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Wtorek [11.12.2012, 08:54:57] • [IP: 83.12.40.**]

Co po potencjale przyrodniczym jak w Golczewie Nic nie ma, najlepiej nie pracować, nie tworzyć przemysłu i spokojnie sobie dogorywać na łonie natury - ciekawe czemu teraz się protestuje w przypadku zakładu na uboczu z ultra nowoczesną oczyszczalnia (za pozostałe odpady to aż się biją żeby zabrać) a o codziennych trucicieli to się nikt nie martwi. Będzie Golczewo - 40 sklepów spożywczo monopolowych - gdzie ludzie przecież zarabiają miliony i utrzymają socjal dla pozostałych mieszkańców. Pogratulować! Promujcie region - jezioro z linia kablową i ekstra infrastrukturę turystyczną!! Odrzucajcie inwestorów, róbcie problemy a w przyszłości kolejki będą stały żeby zostawić w gminie pieniądze. Wystarczy popatrzeć za ceny nieruchomości w Golczewie i datowanie ogłoszeń - jakoś nikt nie wali drzwiami i oknami. Dla informacji najlepiej zorientowanych - ścieki oczyszczone to nie szlam tylko wody oczyszczone do poziomy o niebo lepszego jak to co płynie w strumieniu, a odpady miękkie są przerabiane i odbierane codziennie

Gość • Piątek [30.11.2012, 20:30:20] • [IP: 188.47.138.**]

odwal się od burmistrza w Wolinie są 2 markety i małe sklepy też są i mają się dobrze podejrzewam że większość mieszkańców jest ZADOWOLONA Z DECYZJI BURMISTRZA

Gość • Piątek [30.11.2012, 13:54:42] • [IP: 79.186.114.***]

nareszcie jest u nas jakiś market, nie trzeba będzie jeździć po zakupy do Kamienia czy Gryfic, drobne zakupy i tak będą robione w najbliższych miejsca zamieszkania sklepach

Gość • Piątek [30.11.2012, 10:45:14] • [IP: 83.21.192.**]

a ja się pytam kto wydał pozwolenie na te polo, zobaczycie jak sklepikarze będą zwijali interes. brawo panie burmistrzu brawo. ja uważam że pan tak rządzi gminą jak tusk panstwem. wszystko pod publiczkę.

Gość • Piątek [30.11.2012, 08:31:47] • [IP: 83.8.202.**]

Co to znaczy trochę poszeleścić...a nie wstrzymuje budowy? po co ta obłuda, a te doniesienia to z troski o Golczewo?

Gość • Piątek [30.11.2012, 07:56:02] • [IP: 77.254.75.**]

na miejscu ubojni bedzie oczyszczalnia ścieków tyle w temacie.

student • Czwartek [29.11.2012, 22:27:06] • [IP: 109.243.181.**]

był już jeden inwestor co mu p Kołodzińscy nie przeszkadzali - kupił tartak i go zamknął i to nie koniecznie miało coś wspólnego z ochroną środowiska. To może p Zygmunt odkupupi od Idziaszka ubojnie i ją zamknie -będzie bohaterem U3W

Gość • Czwartek [29.11.2012, 21:10:01] • [IP: 79.186.114.**]

Na jakiej podstawie wydano pozwolenie na budowę kiedy inwestor nie załatwił sprawy ze" ściekami"? Nikt z nas" szaraków" pozwolenia by nie dostał, a tu proszę, wystarczy trochę poszeleścić i... umoczył gość połowę pryncypałów. Przed rozpoczęciem budowy ta sprawa powinna być załatwiona i nie byłoby takich problemów. Nikomu na początku woda sodowa do głowy nie uderza... a jeśli nawet to inwestor zmieniłby projekt (po analizie kosztów) i ominą trudności... Teraz trzeba się męczyć z kobietą, ale z drugiej strony to ona ma rację. To jest jej kawałek ziemi i ma prawo chcieć ile jej się podoba. Jak inwestor zlekceważył ją na wstępie to teraz niech płacze. A może jeszcze inaczej. Może było tak, że inwestor postanowił wykorzystać ów" małą niedogodność", bo z doświadczenia wie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, i teraz sprytnie manipuluje opinią publiczną (mówi wszystkim że to ona wstrzymuje budowę" 100miejsc pracy") aby uprzykrzyć życie kobiecie. Dzięki takiemu posunięciu z pewnością próbuje co ugrać dla siebie...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 19:47:31] • [IP: 83.8.202.**]

Na tłumy turystów nie ma co liczyć, ludzie potrzebują pracy a nasi radni nie zrobią nic w tym kierunku, jeszcze wspierają prywatę i pieniactwo.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 17:00:00] • [IP: 83.21.220.**]

to wy ludzie sam jesteście sobie winni wybieracie takich radnych

Gość • Czwartek [29.11.2012, 16:51:37] • [IP: 83.21.200.**]

Bardzo dobrze że powstają kolejne miejsca pracy.Brawo.Zawsze coś komuś będzie przeszkadzać, a w szczególności tym którzy mają co do gara włożyć lub nie widzą żadnej korzyści dla siebie.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 10:53:46] • [IP: 192.168.18.**]

jaki biznes na turystach a co tu zwiedzać opuszczony dworzec pkp i kazika ile można biegać po tym lesie golczewo jak i cały nasz region jest w stasznym dołku finansowym ludzie od sierpnia siedząw domach i nawet nosa nie wychylają ale niedługo życie zacznie tętnić jak polo ten luksus otworzą wszystkie sklepiki pod krowi ogon na zgnojenie nase miasta powoli umieraja pks też niedostał pęnsji busy wykończom autosanu troche szkoba bo po wioskach nie pojadą i cofamy się cywilizacyjnie 120 lat temu pociąg przyjechał do kamienia ateraz koniec komunikacji paliwo dajcie do góry bo wóda i paierochy tak nie idą to przeciez 60 procent ceny to podatek aza i tak wydatki rządu coraz większe od przychodów kiedy ogłoszą bankructwo niewiem wszystko zależy od tuska tak na marginesie jaka firm przynosząca straty by tak funkcjonowała niewiwe a unas można tak siędzieje w um goczewo

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:34:33] • [IP: 46.204.57.***]

turystyka to też biznes, bierz inicjatywę i do dzieła

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:24:29] • [IP: 81.219.207.***]

Ale ktoś powiedział miasteczko turystyczne :) hehehhehe to było 25 lat temu. Lepiej żeby były miejsca pracy dla ludzi

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:42:02] • [IP: 77.253.238.***]

Fajnie to brzmi -" Sami nie użyczą rowu"...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:06:03] • [IP: 46.204.74.**]

może wie wojewoda? albo maślak.

Gargamel • Czwartek [29.11.2012, 07:40:08] • [IP: 212.14.14.***]

Ciekawe co stanie się ze ściekami i odpadami z tego zakładu; poza tym stawianie ubojni w pięknym miejscu o turystycznym potencjale nie wpłynie korzystnie na promowanie regionu, ale to już musztarda...

• Czwartek [29.11.2012, 06:28:59] • [IP: 37.209.146.**]

Jeden z mieszkańców jest równie zadowolony z opinii wojewody jak i p. Idziaszek. Im mniej wątpliwości przy budowie tej inwestycji tym lepiej, a ponad to opinia ta zdejmuje z mieszkańca całkowicie odpowiedzialność obywatelską z tyt art 304 par.1 kpk. I częściowo zdejmuje z innych osób. Same sukcesy.

Gość • Środa [28.11.2012, 23:47:58] • [IP: 83.8.204.***]

Sami nie użyczą rowu, to chociaż niech się Idziaszek wyłoży jak cofną mu pozwolenie.Zawsze znajdzie się jakiś powód aby zablokować jakąś inwestycję.Majętni ludzie, to co ich obchodzą inni.Parę jeszcze donosów i poparcie w tym grupy radnych i krok do tyłu.Wstyd, udawanie tylko zatroskania o ochronę środowiska i praworządność.OBŁUDA

KI-JANKA • Środa [28.11.2012, 22:46:29] • [IP: 164.127.163.**]

Duży szacun dla ikamień, za rzetelne informacje. Na konkurencyjnym portalu p. Żelka sprzyjającym p Kołodzińskiej cicho-sza, bo to przecież nienajlepsza informacja i zmanipulować ją ciężko - a tak to się tam odbywa.

Gość • Środa [28.11.2012, 22:45:04] • [IP: 46.205.17.***]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:43:49] • [IP: 46.205.110.**]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:38:40] • [IP: 46.205.66.***]

a jak legenda o żabce dotyczy idziaszka i żaba zamieni kurczaki w kijanki? to będzie historia panie danieluk!

Gość • Środa [28.11.2012, 22:32:14] • [IP: 37.30.141.**]

ten pan na zdjęciu to właściciel ferm jak i powstałej ubojni a nie budującej

Gość • Środa [28.11.2012, 22:18:40] • [IP: 79.190.89.***]

To dobra wiadomość dla mieszkańców Golczewa, ale obawiam się że to jeszcze nie koniec pieniactwa Radnej Janiny Kołodzińskiej i jej męża.To żli ludzie.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pożegnanie lata w Dziwnowie! Od 2 do 4 września w Dziwnowie trwać będą regaty: Memoriał Andrzeja Skowrońskiego "Wuja". Oficjalne otwarcie regat- 3 września o godzinie 11.00. ■ Obchody 77. Rocznicy Wybuchu II wojny światowej w Kamieniu Pomorskim. Uroczystości rocznicowe odbędą się 1 września 2016 roku o godzinie 10:00 na cmentarzu wojennym. W programie uroczystości przewidziano polową mszę świętą w intencji ojczyzny, oficjalne przemówienia, Apel Poległych, salwę honorową, występy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych ■ Ottonowe Święto Plonów – Wolin 2016. Wolin park miejski 03.09.2016. Dożynkowe zaproszenie kierujemy do was szanowni i drodzy rolnicy, a razem z wami chcemy zaprosić mieszkańców gminy wolin. ■ Projekt pn.: ”Aktywność seniorów kluczem do sukcesu” w trakcie realizacji! Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo w rozwoju” realizuje po raz kolejny (III edycja) przedsięwzięcie kierowane do seniorów 60+ pn.: ”Aktywność seniorów kluczem do sukcesu”. Projekt realizowany jest w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS 2016) na lata 2014-2020, finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Partnerami projektu są Gminy: Wolin, Golczewo, Świerzno, Kamień Pomorski, Międzyzdroje i Dziwnów ■ W kamieńskim szpitalu urodziły się bliźniaki! To był naprawdę szczęśliwy dzień dla rodziców dwóch maleństw, które urodziły się w sobotę w kamieńskim szpitalu. Pani Agnieszka i pan Sylwester zostali rodzicami bliźniaczek. Dziewczynki Kaja Królik (waga 2750g, dł. 52cm) po prawej Iga Królik (waga 2500g, dł. 51cm) mają się dobrze ■ W Międzyzdrojach 3000 złotych poszybowało w niebo. Wandal dwukrotnie zniszczył balony z helem. Wojna konkurencji? ■ Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny im. Wł. Komara i T. Ślusarskiego już pełnoletni...To już tradycja, że w rocznicę śmierci znanych olimpijczyków na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd, z udziałem gwiazd sportu i sceny teatralnej, mistrzów i działaczy sportowych, zawodników, przyjaciół oraz tłumów publiczności mogliśmy uczestniczyć w pięknym wydarzeniu jakim niewątpliwie jest Mityng Lekkoatletyczny ■ W piątek Zachodniopomorskie żegna wojewodę. Decyzją wicewojewody jutro 19. sierpnia 2016 r. o godzinie 11.55 na terenie całego naszego województwa na minutę włączone zostaną syreny alarmowe dla uczczenia pamięci zmarłego Wojewody Zachodniopomorskiego Piotra Jani ■ Amika JKKP Team Wicemistrzem Polski! Koncertowe zakończenie Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Zwycięzcą IV rundy został zespół Sailing Event MOS Iława, a tytuł Klubowego Mistrza Polski 2016 przypadł SŻ KU AZS Politechniki Gdańskiej. Drugie miejsce dla zespołu z Mariny Kamień Pomorski - Amica JKKP Team, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się załoga MBSW Rainmaker Giżycko ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Klub Przyjaciół Jane Austen w Kamieniu Pomorskim serdecznie zapraszają turystów i mieszkańców naszego miasta na kaligraficzne zmagania w atmosferze początków XIX stulecia. ■ Śmietanka towarzyska i same nowości w Kinie Eva w Międzyzdrojach! BFG: Bardzo Fajny Gigant, Śmietanka towarzyska i Jason Bourne! Takie filmy przygotowało Kino EVA w Międzyzdrojach przy ulicy Bohaterów Warszawy 19 ■ Coraz więcej tajemnic gromadzi się wokół zatonięcia Zefira. Jacht-widmo czy prawdziwa tragedia? ■ Tomuś ze Świnoujścia potrzebuje Waszej pomocy! Uratujmy jego oczko! Siatkówczak – pan życia i śmierci. Nasz synek żyje, uśmiecha się, poznaje świat, na który patrzy. Taki obraz chcielibyśmy zachować przed naszymi oczami, jednak od niespełna roku, to co do tej pory było rzeczywistością, stało się marzeniem. Tomuś ma raka, śmiertelny, złośliwy guz, który umiejscowił się w prawym oku. www.siepomaga.pl/tomekcieciork ■ Szerszenie sieją postrach w powiecie kamieńskim! Szerszenie zagnieździły się w dwóch budynkach mieszkalnych. W obydwu przypadkach owady na miejsca bytowania wybrały sobie ocieplenie budynków. W piątek po godzinie 10.00 strażacy z JRG Kamień Pomorski zostali wezwani na ulicę Kopernika w Kamieniu Pomorskim, kilka minut później gniazdo szerszeni wyjechali usuwać strażacy z OSP Golczewo. W miejscowości Gadom, koło Golczewa owady zagnieździły się przy kominie ■ Międzyzdrojska lodziarnia ma szansę zostać najlepszą w województwie zachodniopomorskim! Plebiscyt trwa do końca sierpnia! Plebiscyt na najlepszą lodziarnię w województwie zachodniopomorskim już w trakcie. Ruszyła akcja AżNaLody. Do końca sierpnia wielbiciele lodów mogą oddawać głosy na jedną z 10 lodziarni biorących udział w plebiscycie. Wśród nich znalazła się międzyzdrojska lodziarnia Cafe Melba znajdująca się przy Placu Neptuna ■ Wolińskie klify mogą zostać jednym z cudów Polski! Rusza plebiscyt miesięcznika National Geographic Traveler. Rusza 6. edycja wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski” organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler. O to wyjątkowe wyróżnienie powalczą w tym roku, aż 32 niezwykłe miejsca w naszym kraju. Plebiscyt nie móglby się odbyć bez wyjątkowych miejsc z województwa zachodniopomorskiego, do konkursu zostały zgłoszone wolińskie klify. Aby zwiększyć ich szansę na zwycięstwo głosujcie na stronie 7cudow.national-geographic.pl. Głosowanie w plebiscycie odbywa się online i potrwa do 31 sierpnia br. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody. ■ III liga: Trzy punkty dla Vinety na inaugurację. Udanie rozpoczęli rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017 piłkarze pierwszej drużyny Vinety Wolin. Nasi seniorzy pewnie pokonali KS Chwaszczyno 4-2 (2-1). Mecz od pierwszych minut był bardzo atrakcyjny dla kibiców. Już w 6. minucie wynik uderzeniem z rzutu karnego otworzył najlepszy strzelec zespołu Adam Nagórski. Po chwili po składnej akcji całej drużyny Adrian Nagórski wypatrzył na dogodnej pozycji Kacpra Wittbrodta, który uderzeniem w długi róg podwyższył rezultat. Wraz ze zmianą pogody zmieniła się sytuacja na boisku. Od 25. minuty to goście uzyskali przewagę i zdobyli kontaktową bramkę, uderzeniem głową popisał się Krzysztof Wicki. Chwile później doskonałą okazję zmarnował Łukasz Kowalski ■