POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [28.11.2012, 18:57:30] • Golczewo

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Zbigniew Idziaszek z firmy Madama, budującej ubojnię drobiu w Golczewie.( fot. Wojtek Basałygo )

Na łamach portalu ikamien.pl szeroko opisywaliśmy kontrowersje wokół budowanej ubojni drobiu w Golczewie. Jeden z mieszkańców, w przesłanym do Wojewody Zachodniopomorskiego piśmie chciał, aby sprawdzić możliwość unieważnienia decyzji Starosty Kamieńskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę. Wojewoda dokładnie przyjrzał się sprawie.

Analiza akt nie wykazała, aby w sprawie wydania decyzji były jakiekolwiek nieprawidłowości. Wszystkie projekty posiadają niezbędne uzgodnienia, opinie i zezwolenia. Były wykonane przez osoby posiadające uprawnienia. W ocenie wojewody brak jest podstaw do wszczęcia z urzędu postępowania w sprawie nieważności decyzji Starosty Kamieńskiego.


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Wtorek [11.12.2012, 08:54:57] • [IP: 83.12.40.**]

Co po potencjale przyrodniczym jak w Golczewie Nic nie ma, najlepiej nie pracować, nie tworzyć przemysłu i spokojnie sobie dogorywać na łonie natury - ciekawe czemu teraz się protestuje w przypadku zakładu na uboczu z ultra nowoczesną oczyszczalnia (za pozostałe odpady to aż się biją żeby zabrać) a o codziennych trucicieli to się nikt nie martwi. Będzie Golczewo - 40 sklepów spożywczo monopolowych - gdzie ludzie przecież zarabiają miliony i utrzymają socjal dla pozostałych mieszkańców. Pogratulować! Promujcie region - jezioro z linia kablową i ekstra infrastrukturę turystyczną!! Odrzucajcie inwestorów, róbcie problemy a w przyszłości kolejki będą stały żeby zostawić w gminie pieniądze. Wystarczy popatrzeć za ceny nieruchomości w Golczewie i datowanie ogłoszeń - jakoś nikt nie wali drzwiami i oknami. Dla informacji najlepiej zorientowanych - ścieki oczyszczone to nie szlam tylko wody oczyszczone do poziomy o niebo lepszego jak to co płynie w strumieniu, a odpady miękkie są przerabiane i odbierane codziennie

Gość • Piątek [30.11.2012, 20:30:20] • [IP: 188.47.138.**]

odwal się od burmistrza w Wolinie są 2 markety i małe sklepy też są i mają się dobrze podejrzewam że większość mieszkańców jest ZADOWOLONA Z DECYZJI BURMISTRZA

Gość • Piątek [30.11.2012, 13:54:42] • [IP: 79.186.114.***]

nareszcie jest u nas jakiś market, nie trzeba będzie jeździć po zakupy do Kamienia czy Gryfic, drobne zakupy i tak będą robione w najbliższych miejsca zamieszkania sklepach

Gość • Piątek [30.11.2012, 10:45:14] • [IP: 83.21.192.**]

a ja się pytam kto wydał pozwolenie na te polo, zobaczycie jak sklepikarze będą zwijali interes. brawo panie burmistrzu brawo. ja uważam że pan tak rządzi gminą jak tusk panstwem. wszystko pod publiczkę.

Gość • Piątek [30.11.2012, 08:31:47] • [IP: 83.8.202.**]

Co to znaczy trochę poszeleścić...a nie wstrzymuje budowy? po co ta obłuda, a te doniesienia to z troski o Golczewo?

Gość • Piątek [30.11.2012, 07:56:02] • [IP: 77.254.75.**]

na miejscu ubojni bedzie oczyszczalnia ścieków tyle w temacie.

student • Czwartek [29.11.2012, 22:27:06] • [IP: 109.243.181.**]

był już jeden inwestor co mu p Kołodzińscy nie przeszkadzali - kupił tartak i go zamknął i to nie koniecznie miało coś wspólnego z ochroną środowiska. To może p Zygmunt odkupupi od Idziaszka ubojnie i ją zamknie -będzie bohaterem U3W

Gość • Czwartek [29.11.2012, 21:10:01] • [IP: 79.186.114.**]

Na jakiej podstawie wydano pozwolenie na budowę kiedy inwestor nie załatwił sprawy ze" ściekami"? Nikt z nas" szaraków" pozwolenia by nie dostał, a tu proszę, wystarczy trochę poszeleścić i... umoczył gość połowę pryncypałów. Przed rozpoczęciem budowy ta sprawa powinna być załatwiona i nie byłoby takich problemów. Nikomu na początku woda sodowa do głowy nie uderza... a jeśli nawet to inwestor zmieniłby projekt (po analizie kosztów) i ominą trudności... Teraz trzeba się męczyć z kobietą, ale z drugiej strony to ona ma rację. To jest jej kawałek ziemi i ma prawo chcieć ile jej się podoba. Jak inwestor zlekceważył ją na wstępie to teraz niech płacze. A może jeszcze inaczej. Może było tak, że inwestor postanowił wykorzystać ów" małą niedogodność", bo z doświadczenia wie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, i teraz sprytnie manipuluje opinią publiczną (mówi wszystkim że to ona wstrzymuje budowę" 100miejsc pracy") aby uprzykrzyć życie kobiecie. Dzięki takiemu posunięciu z pewnością próbuje co ugrać dla siebie...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 19:47:31] • [IP: 83.8.202.**]

Na tłumy turystów nie ma co liczyć, ludzie potrzebują pracy a nasi radni nie zrobią nic w tym kierunku, jeszcze wspierają prywatę i pieniactwo.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 17:00:00] • [IP: 83.21.220.**]

to wy ludzie sam jesteście sobie winni wybieracie takich radnych

Gość • Czwartek [29.11.2012, 16:51:37] • [IP: 83.21.200.**]

Bardzo dobrze że powstają kolejne miejsca pracy.Brawo.Zawsze coś komuś będzie przeszkadzać, a w szczególności tym którzy mają co do gara włożyć lub nie widzą żadnej korzyści dla siebie.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 10:53:46] • [IP: 192.168.18.**]

jaki biznes na turystach a co tu zwiedzać opuszczony dworzec pkp i kazika ile można biegać po tym lesie golczewo jak i cały nasz region jest w stasznym dołku finansowym ludzie od sierpnia siedząw domach i nawet nosa nie wychylają ale niedługo życie zacznie tętnić jak polo ten luksus otworzą wszystkie sklepiki pod krowi ogon na zgnojenie nase miasta powoli umieraja pks też niedostał pęnsji busy wykończom autosanu troche szkoba bo po wioskach nie pojadą i cofamy się cywilizacyjnie 120 lat temu pociąg przyjechał do kamienia ateraz koniec komunikacji paliwo dajcie do góry bo wóda i paierochy tak nie idą to przeciez 60 procent ceny to podatek aza i tak wydatki rządu coraz większe od przychodów kiedy ogłoszą bankructwo niewiem wszystko zależy od tuska tak na marginesie jaka firm przynosząca straty by tak funkcjonowała niewiwe a unas można tak siędzieje w um goczewo

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:34:33] • [IP: 46.204.57.***]

turystyka to też biznes, bierz inicjatywę i do dzieła

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:24:29] • [IP: 81.219.207.***]

Ale ktoś powiedział miasteczko turystyczne :) hehehhehe to było 25 lat temu. Lepiej żeby były miejsca pracy dla ludzi

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:42:02] • [IP: 77.253.238.***]

Fajnie to brzmi -" Sami nie użyczą rowu"...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:06:03] • [IP: 46.204.74.**]

może wie wojewoda? albo maślak.

Gargamel • Czwartek [29.11.2012, 07:40:08] • [IP: 212.14.14.***]

Ciekawe co stanie się ze ściekami i odpadami z tego zakładu; poza tym stawianie ubojni w pięknym miejscu o turystycznym potencjale nie wpłynie korzystnie na promowanie regionu, ale to już musztarda...

• Czwartek [29.11.2012, 06:28:59] • [IP: 37.209.146.**]

Jeden z mieszkańców jest równie zadowolony z opinii wojewody jak i p. Idziaszek. Im mniej wątpliwości przy budowie tej inwestycji tym lepiej, a ponad to opinia ta zdejmuje z mieszkańca całkowicie odpowiedzialność obywatelską z tyt art 304 par.1 kpk. I częściowo zdejmuje z innych osób. Same sukcesy.

Gość • Środa [28.11.2012, 23:47:58] • [IP: 83.8.204.***]

Sami nie użyczą rowu, to chociaż niech się Idziaszek wyłoży jak cofną mu pozwolenie.Zawsze znajdzie się jakiś powód aby zablokować jakąś inwestycję.Majętni ludzie, to co ich obchodzą inni.Parę jeszcze donosów i poparcie w tym grupy radnych i krok do tyłu.Wstyd, udawanie tylko zatroskania o ochronę środowiska i praworządność.OBŁUDA

KI-JANKA • Środa [28.11.2012, 22:46:29] • [IP: 164.127.163.**]

Duży szacun dla ikamień, za rzetelne informacje. Na konkurencyjnym portalu p. Żelka sprzyjającym p Kołodzińskiej cicho-sza, bo to przecież nienajlepsza informacja i zmanipulować ją ciężko - a tak to się tam odbywa.

Gość • Środa [28.11.2012, 22:45:04] • [IP: 46.205.17.***]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:43:49] • [IP: 46.205.110.**]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:38:40] • [IP: 46.205.66.***]

a jak legenda o żabce dotyczy idziaszka i żaba zamieni kurczaki w kijanki? to będzie historia panie danieluk!

Gość • Środa [28.11.2012, 22:32:14] • [IP: 37.30.141.**]

ten pan na zdjęciu to właściciel ferm jak i powstałej ubojni a nie budującej

Gość • Środa [28.11.2012, 22:18:40] • [IP: 79.190.89.***]

To dobra wiadomość dla mieszkańców Golczewa, ale obawiam się że to jeszcze nie koniec pieniactwa Radnej Janiny Kołodzińskiej i jej męża.To żli ludzie.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nad zachodnią, centralną i częściowo północną i północno-wschodnią Polską możliwe są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu o wydajności do 15-25 mm, opady gradu o średnicy do 1-3 cm oraz silniejsze podmuchy wiatru osiągające prędkość do 60-75 km/h ■ Woda na terenie całej gminy Dziwnów jest już przydatna do spożycia. Także na terenie całego Dziwnowa ■ Koncepcja sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego nabiera realnego kształtu. W Kołobrzegu miało miejsce podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie zawarcia partnerstwa przy podjęciu stosownych działań na rzecz wytyczenia i oznakowania „Sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego” oraz ewentualnej budowie, rozbudowie lub przebudowie infrastruktury technicznej służącej przemieszczaniu się rowerzystów ■ Większe domowe budżety dzięki programowi „500+”. W dwa miesiące tego roku mieszkańcy gminy Golczewo na swoje pociechy dostali już w sumie blisko pół miliona złotych. To efekt rządowego programu 500 plus. Chcielibyśmy zaprosić naszych Czytelników do dyskusji o tym, co znaczą te dodatkowe pieniądze w ich domowym budżecie ■ Przeczytaj dlaczego warto chodzić do Zespołu Szkół Społecznych w Dziwnowie. W ciągu kilku lat od swojego powstania Zespół Szkół Społecznych w Dziwnowie wypracował bardzo wysoki poziom kształcenia potwierdzany między innymi najlepszymi wynikami maturalnymi na terenie Powiatu Kamieńskiego -w roku 2015 (100% zdawalności), czy sukcesów uczniów na kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. To, co jednak skupia coraz większe zainteresowanie wokół szkoły to sposoby podnoszenia efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi- a więc zarówno uczniów zdolnych, jak i uczniów mających trudności w nauce ■ Języki obce nie są nam obce- wyjątkowe wydarzenie w Gimnazjum w Świerznie! W piątek, 20 maja 2016 w Gimnazjum w Świerznie odbyło się wydarzenie promujące naukę języków obcych pod hasłem „Języki obce nie są nam obce”. ■ Centrum topograficzne Międzyzdrojów - czyli trudne torfowe i podmokłe tereny do zagospodarowania. Strach przed terroryzmem zmusił wielu turystów do rezygnacji z wyjazdów w miejsca, które zawsze chcieli odwiedzić. Polska w obliczu innych państw UE dotkniętych terroryzmem, wydaje się bardzo bezpiecznym miejscem na wakacje. Czy w związku z tym, podczas nadchodzących wakacji, będzie można spodziewać się ogromnej ilości turystów nie tylko z Polski, ale przede wszystkim innych krajów, a szczególnie ze Skandynawii? Jest to bardzo prawdopodobne, dlatego też przygotowania do sezonu na całym wybrzeżu są bardzo intensywne. W Międzyzdrojach podejmuje się wszelkie inicjatywy na rzecz zwiększenia miejsc parkingowych i miejsc na rozłożenie namiotu. Są także próby uporządkowania trudnych podmokłych terenów w centrum Międzyzdrojów. ■ Co obejrzymy w kinie Eva w Międzyzdrojach? Wiemy co czeka na prawdziwych kinomaniaków w kinie Eva w Międzyzdrojach. Od 27 maja w repertuarze takie filmy jak: Dzielny kogut Maniek, Błogosławiona wina, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów 2 D oraz Cleverfield Lane 10. ■ Ścieżką spacerową im Janusza Domańskiego wokół jeziora Szczuczego w Golczewie. Festyn sportowy pn. „Bieg 16 Zakrętów – Memoriał im. Janusza Domańskiego” w Golczewie rozpoczęto otwarciem Ścieżki spacerowej im Janusza Domańskiego. ■ 60-latek został złapany gdy ograbiał grób! Grozi mu teraz nawet do 8 lat więzienia! Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim kilka dniu temu zatrzymali mieszkańca gm. Kamień Pomorski, który w dniu 08 maja 2016 roku ograbił jeden z grobów na terenie cmentarza komunalnego w Kamieniu Pomorskim. ■ Wyjazd do fabryki mebli IKEA w Goleniowie. Dnia 18.05.2016 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy (SPdP) wraz z uczestnikami WTZ w ramach zwiedzania zakładów pracy odwiedzili fabrykę IKEI w Goleniowie. Wizyta w IKEI rozpoczęła się od pogadanki dotyczącej firmy, czym się firma zajmuje, co produkuje. Uczniowie SPdP i uczestnicy WTZ mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w zakładzie pracy, jakim jest fabryka IKEA ■ Wątpliwej urody ozdoba na ulicy Dworcowej. O pozostałości w postaci znaku drogowego zasłoniętego folią na ulicy Dworcowej w Kamieniu Pomorskim po remoncie ulic: Dziwnowskiej, Bolesława Chrobrego oraz Mieszka I poinformował naszą redakcję Czytelnik ■