POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [28.11.2012, 18:57:30] • Golczewo

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Golczewo: Decyzja w sprawie ubojni drobiu zgodna z prawem

Zbigniew Idziaszek z firmy Madama, budującej ubojnię drobiu w Golczewie.( fot. Wojtek Basałygo )

Na łamach portalu ikamien.pl szeroko opisywaliśmy kontrowersje wokół budowanej ubojni drobiu w Golczewie. Jeden z mieszkańców, w przesłanym do Wojewody Zachodniopomorskiego piśmie chciał, aby sprawdzić możliwość unieważnienia decyzji Starosty Kamieńskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę. Wojewoda dokładnie przyjrzał się sprawie.

Analiza akt nie wykazała, aby w sprawie wydania decyzji były jakiekolwiek nieprawidłowości. Wszystkie projekty posiadają niezbędne uzgodnienia, opinie i zezwolenia. Były wykonane przez osoby posiadające uprawnienia. W ocenie wojewody brak jest podstaw do wszczęcia z urzędu postępowania w sprawie nieważności decyzji Starosty Kamieńskiego.


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Wtorek [11.12.2012, 08:54:57] • [IP: 83.12.40.**]

Co po potencjale przyrodniczym jak w Golczewie Nic nie ma, najlepiej nie pracować, nie tworzyć przemysłu i spokojnie sobie dogorywać na łonie natury - ciekawe czemu teraz się protestuje w przypadku zakładu na uboczu z ultra nowoczesną oczyszczalnia (za pozostałe odpady to aż się biją żeby zabrać) a o codziennych trucicieli to się nikt nie martwi. Będzie Golczewo - 40 sklepów spożywczo monopolowych - gdzie ludzie przecież zarabiają miliony i utrzymają socjal dla pozostałych mieszkańców. Pogratulować! Promujcie region - jezioro z linia kablową i ekstra infrastrukturę turystyczną!! Odrzucajcie inwestorów, róbcie problemy a w przyszłości kolejki będą stały żeby zostawić w gminie pieniądze. Wystarczy popatrzeć za ceny nieruchomości w Golczewie i datowanie ogłoszeń - jakoś nikt nie wali drzwiami i oknami. Dla informacji najlepiej zorientowanych - ścieki oczyszczone to nie szlam tylko wody oczyszczone do poziomy o niebo lepszego jak to co płynie w strumieniu, a odpady miękkie są przerabiane i odbierane codziennie

Gość • Piątek [30.11.2012, 20:30:20] • [IP: 188.47.138.**]

odwal się od burmistrza w Wolinie są 2 markety i małe sklepy też są i mają się dobrze podejrzewam że większość mieszkańców jest ZADOWOLONA Z DECYZJI BURMISTRZA

Gość • Piątek [30.11.2012, 13:54:42] • [IP: 79.186.114.***]

nareszcie jest u nas jakiś market, nie trzeba będzie jeździć po zakupy do Kamienia czy Gryfic, drobne zakupy i tak będą robione w najbliższych miejsca zamieszkania sklepach

Gość • Piątek [30.11.2012, 10:45:14] • [IP: 83.21.192.**]

a ja się pytam kto wydał pozwolenie na te polo, zobaczycie jak sklepikarze będą zwijali interes. brawo panie burmistrzu brawo. ja uważam że pan tak rządzi gminą jak tusk panstwem. wszystko pod publiczkę.

Gość • Piątek [30.11.2012, 08:31:47] • [IP: 83.8.202.**]

Co to znaczy trochę poszeleścić...a nie wstrzymuje budowy? po co ta obłuda, a te doniesienia to z troski o Golczewo?

Gość • Piątek [30.11.2012, 07:56:02] • [IP: 77.254.75.**]

na miejscu ubojni bedzie oczyszczalnia ścieków tyle w temacie.

student • Czwartek [29.11.2012, 22:27:06] • [IP: 109.243.181.**]

był już jeden inwestor co mu p Kołodzińscy nie przeszkadzali - kupił tartak i go zamknął i to nie koniecznie miało coś wspólnego z ochroną środowiska. To może p Zygmunt odkupupi od Idziaszka ubojnie i ją zamknie -będzie bohaterem U3W

Gość • Czwartek [29.11.2012, 21:10:01] • [IP: 79.186.114.**]

Na jakiej podstawie wydano pozwolenie na budowę kiedy inwestor nie załatwił sprawy ze" ściekami"? Nikt z nas" szaraków" pozwolenia by nie dostał, a tu proszę, wystarczy trochę poszeleścić i... umoczył gość połowę pryncypałów. Przed rozpoczęciem budowy ta sprawa powinna być załatwiona i nie byłoby takich problemów. Nikomu na początku woda sodowa do głowy nie uderza... a jeśli nawet to inwestor zmieniłby projekt (po analizie kosztów) i ominą trudności... Teraz trzeba się męczyć z kobietą, ale z drugiej strony to ona ma rację. To jest jej kawałek ziemi i ma prawo chcieć ile jej się podoba. Jak inwestor zlekceważył ją na wstępie to teraz niech płacze. A może jeszcze inaczej. Może było tak, że inwestor postanowił wykorzystać ów" małą niedogodność", bo z doświadczenia wie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, i teraz sprytnie manipuluje opinią publiczną (mówi wszystkim że to ona wstrzymuje budowę" 100miejsc pracy") aby uprzykrzyć życie kobiecie. Dzięki takiemu posunięciu z pewnością próbuje co ugrać dla siebie...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 19:47:31] • [IP: 83.8.202.**]

Na tłumy turystów nie ma co liczyć, ludzie potrzebują pracy a nasi radni nie zrobią nic w tym kierunku, jeszcze wspierają prywatę i pieniactwo.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 17:00:00] • [IP: 83.21.220.**]

to wy ludzie sam jesteście sobie winni wybieracie takich radnych

Gość • Czwartek [29.11.2012, 16:51:37] • [IP: 83.21.200.**]

Bardzo dobrze że powstają kolejne miejsca pracy.Brawo.Zawsze coś komuś będzie przeszkadzać, a w szczególności tym którzy mają co do gara włożyć lub nie widzą żadnej korzyści dla siebie.

Gość • Czwartek [29.11.2012, 10:53:46] • [IP: 192.168.18.**]

jaki biznes na turystach a co tu zwiedzać opuszczony dworzec pkp i kazika ile można biegać po tym lesie golczewo jak i cały nasz region jest w stasznym dołku finansowym ludzie od sierpnia siedząw domach i nawet nosa nie wychylają ale niedługo życie zacznie tętnić jak polo ten luksus otworzą wszystkie sklepiki pod krowi ogon na zgnojenie nase miasta powoli umieraja pks też niedostał pęnsji busy wykończom autosanu troche szkoba bo po wioskach nie pojadą i cofamy się cywilizacyjnie 120 lat temu pociąg przyjechał do kamienia ateraz koniec komunikacji paliwo dajcie do góry bo wóda i paierochy tak nie idą to przeciez 60 procent ceny to podatek aza i tak wydatki rządu coraz większe od przychodów kiedy ogłoszą bankructwo niewiem wszystko zależy od tuska tak na marginesie jaka firm przynosząca straty by tak funkcjonowała niewiwe a unas można tak siędzieje w um goczewo

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:34:33] • [IP: 46.204.57.***]

turystyka to też biznes, bierz inicjatywę i do dzieła

Gość • Czwartek [29.11.2012, 09:24:29] • [IP: 81.219.207.***]

Ale ktoś powiedział miasteczko turystyczne :) hehehhehe to było 25 lat temu. Lepiej żeby były miejsca pracy dla ludzi

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:42:02] • [IP: 77.253.238.***]

Fajnie to brzmi -" Sami nie użyczą rowu"...

Gość • Czwartek [29.11.2012, 08:06:03] • [IP: 46.204.74.**]

może wie wojewoda? albo maślak.

Gargamel • Czwartek [29.11.2012, 07:40:08] • [IP: 212.14.14.***]

Ciekawe co stanie się ze ściekami i odpadami z tego zakładu; poza tym stawianie ubojni w pięknym miejscu o turystycznym potencjale nie wpłynie korzystnie na promowanie regionu, ale to już musztarda...

• Czwartek [29.11.2012, 06:28:59] • [IP: 37.209.146.**]

Jeden z mieszkańców jest równie zadowolony z opinii wojewody jak i p. Idziaszek. Im mniej wątpliwości przy budowie tej inwestycji tym lepiej, a ponad to opinia ta zdejmuje z mieszkańca całkowicie odpowiedzialność obywatelską z tyt art 304 par.1 kpk. I częściowo zdejmuje z innych osób. Same sukcesy.

Gość • Środa [28.11.2012, 23:47:58] • [IP: 83.8.204.***]

Sami nie użyczą rowu, to chociaż niech się Idziaszek wyłoży jak cofną mu pozwolenie.Zawsze znajdzie się jakiś powód aby zablokować jakąś inwestycję.Majętni ludzie, to co ich obchodzą inni.Parę jeszcze donosów i poparcie w tym grupy radnych i krok do tyłu.Wstyd, udawanie tylko zatroskania o ochronę środowiska i praworządność.OBŁUDA

KI-JANKA • Środa [28.11.2012, 22:46:29] • [IP: 164.127.163.**]

Duży szacun dla ikamień, za rzetelne informacje. Na konkurencyjnym portalu p. Żelka sprzyjającym p Kołodzińskiej cicho-sza, bo to przecież nienajlepsza informacja i zmanipulować ją ciężko - a tak to się tam odbywa.

Gość • Środa [28.11.2012, 22:45:04] • [IP: 46.205.17.***]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:43:49] • [IP: 46.205.110.**]

to żadna wiadomość woda na młyn naiwnych nie brakuje

Gość • Środa [28.11.2012, 22:38:40] • [IP: 46.205.66.***]

a jak legenda o żabce dotyczy idziaszka i żaba zamieni kurczaki w kijanki? to będzie historia panie danieluk!

Gość • Środa [28.11.2012, 22:32:14] • [IP: 37.30.141.**]

ten pan na zdjęciu to właściciel ferm jak i powstałej ubojni a nie budującej

Gość • Środa [28.11.2012, 22:18:40] • [IP: 79.190.89.***]

To dobra wiadomość dla mieszkańców Golczewa, ale obawiam się że to jeszcze nie koniec pieniactwa Radnej Janiny Kołodzińskiej i jej męża.To żli ludzie.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Półkolonie w PSOUU w Kamieniu Pomorskim. 20 lutego 2017r. w ramach realizacji programu pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2017r.” kamieńscy funkcjonariusze wraz z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili wykład dla dzieci przebywających na półkoloniach w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kamieniu Pomorskim. W trakcie spotkania dzieci miały okazję poznać podstawowe przepisy ruchu drogowego, zasady których powinny przestrzegać podczas spędzania czasu wolnego poza domem, a także jak należy zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi czy podczas ataku rozzłoszczonego psa. ■ Ulica Leśna w Golczewie to prawdziwa droga przez mękę - tak to widzą jej mieszkańcy. Często na łamach portalu ikamien poruszamy problemy mieszkańców, którzy są bezradni wobec władz, służb odpowiedzialnych np. za stan nawierzchni. Tym razem do naszej redakcji zwrócił się mieszkaniec Golczewa, konkretnie ulicy Leśnej, który w imieniu tamtejszych lokatorów prosi o nagłośnienie sprawy fatalnego stanu drogi ■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ W piątek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota! Czekamy na zdjęcia waszych mruczków! Perski, Bengalski, Brytyjski czy domowy krótkowłosy, wszystkie koty obchodzą dzisiaj swoje święto, z okazji którego życzymy mruczkom i ich właścicielom wszystkiego najlepszego i prosimy o przesyłanie ich zdjęć w tym wyjątkowym, kocim dniu ■ Łotr1.Gwiezdne wojny, Balerina oraz Ciemniejsza strona Greya. Na takie filmy tylko do kina EVA!Kino Eva zaprasza na seanse. Od 17 do 23 lutego na prawdziwych kinomaniaków czekają takie produkcje jak: Ciemniejsza strona Greya, Łotr 1. Gwiezdne wojny- historie, oraz Balerina ■ Gminna Rada Pożytku Publicznego już w pełnym składzie ■ Vienna House Amber Baltic na fali.Miedzyzdroje, 16 lutego 2017 roku – Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje zbiera kolejne laury po zmianach wprowadzonych w ubiegłym roku. Hotel, który kilka miesięcy temu świętował 25-lecie, został ogłoszony najlepszym hotelem w sieci Vienna House w 2016 roku, a jego dyrektor generalna, Monika Kowalska, odebrała wyróżnienie w Perłach Biznesu w kategorii Osobowość Biznesu 2016 ■ Akcja trzeźwość. W powiecie kamieńskim policjanci przebadali 580 kierowców! Żaden nie był pijany! W dniu 15 lutego 2017r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, Komisariatu Policji w Międzyzdrojach oraz Komisariatu Policji w Wolinie przeprowadzili na terenie Powiatu kamieńskiego działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. W ramach działań mundurowi przebadali urządzeniami typu Alco-Blow około 580 kierujących, nie ujawniając przy tym żadnej osoby, która zdecydowałaby się kierować pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu ■ O krok od tragedii na Norwida w Kamieniu Pomorskim! Mężczyzna rozpalił grilla w mieszkaniu! Ten incydent mógł się skończyć naprawdę tragicznie. Jeden z mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Norwida w Kamieniu Pomorskim postanowił urządzić sobie grilla. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że grillował w swoim własnym mieszkaniu. Zaniepokojeni sąsiedzi na widok dymu na miejsce wezwali strażaków - Zostaliśmy poinformowani, że przy Norwida pali się mieszkanie. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży. Do akcji ruszyły 2 zastępy strażaków z Jarszewa, 1 z Kamienia Pomorskiego, oraz 2 z Trzebieszewa- mówi dyżurny kamieńskiej straży pożarnej. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji sąsiadów i interwencji strażaków nikomu nic się nie stało ■ Niemożliwe stało się możliwe... Złodzieje okradli pustostan w Międzyzdrojach! ■