POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [25.11.2012, 16:47:09] • Kamień Pomorski

Kamień Pomorski: 1200 kilogramów drewnianych klocków. Wybudowano wieżę po sam sufit

Kamień Pomorski: 1200 kilogramów drewnianych klocków. Wybudowano wieżę po sam sufit

fot. Wojtek Basałygo

Podczas zakończenia projektu "Artystyczny kulturobus", najmłodsi mieszkańcy Kamienia Pomorskiego konstruowali najróżniejsze budowle z drewnianych klocków. Największą frajdę sprawiało im o dziwo nie budowanie, ale niszczenie swoich prac. Podczas imprezy użyto około 80 tysięcy drewnianych klocków.

W niedzielę (25.11) Hala Widowiskowo – Sportowa wypełniła się dziećmi chcącymi spróbować swoich konstruktorskich umiejętności. Imprezę rozpoczął pokaz taneczny grupy Joli Trojan. Kolorowe tancerki i tancerze rozgrzały publiczność.

Kamień Pomorski: 1200 kilogramów drewnianych klocków. Wybudowano wieżę po sam sufit

fot. Wojtek Basałygo

Chwilę później z toreb wysypano ponad tonę drewnianych klocków. Najczęściej budowano wieże w których zamykano inne dzieci.

Kamień Pomorski: 1200 kilogramów drewnianych klocków. Wybudowano wieżę po sam sufit

fot. Wojtek Basałygo

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Dom Kultury + Edukacja Artystyczna.


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 19:50:33] • [IP: 37.30.121.**]

Wedle wyjaśnienia - nie był to Jarmark Świąteczny (tak jak w zeszłym roku w grudniu) tylko zakończenie projektu" Artystyczny kulturobus", występy były prezentacją tego, co dzieci zrobiły w ciągu warsztatów od początku października, które były darmowe dla wszystkich. Brak stoisk jest chyba zrozumiały, gdyż jarmark odbędzie się dopiero w grudniu. Jeżeli ktoś pisze o słabej informacji wstawiając tu komentarz, to chyba sam pokazuje swoją głupotę, bo wystarczy przeczytac ukazujące się od początku października informacje na temat projekt, również na stronie ikamień. Jak kogoś rzeczywiście zainteresowała impreza brak informacji gdzie się odbędzie, który rzeczywiście jest przeoczeniem, nie powinien stanowić problemu - od czego mamy telefony lub chociażby internet. I jeszcze jedno- budowanie z klocków nie jest tylko dla dzieci ale dla wszystkich a to ile dzieci przyszło na zabawę zależy tylko wyłącznie od Was drodzy rodzice - malkontenci!!

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 17:30:55] • [IP: 83.168.89.**]

wielka beznadzieja!!.Końcowe przedstawienie wg dzieci to koszmar z zombi!! Organizatorzy siedzieli w biurze z pizzą! Dzieci nie dostały nawet cukierka jak w tamtym roku

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 15:53:50] • [IP: 77.255.26.***]

Kto się bawi kolejką?-dorośli /ojcowie/. Kto się bawi klockami?-dorośli/ojcowie/. Ale były rodziny całe z dziećmi i to jest warte podkreślenia.

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 14:03:22] • [IP: 31.62.116.***]

i przez takie coś nie było KALF-u??

Sałata • Poniedziałek [26.11.2012, 11:06:28] • [IP: 83.21.94.***]

W odpowiedzi na wypowiedź Gość  Poniedziałek [26.11.2012, 08:29] Przeglądając fotogalerię z wydarzenia obiektywnie można stwierdzić, że dzieci było całkiem sporo. Narzekając na promocję, warto sobie uświadomić, że uczestnictwo w jakimkolwiek wydarzeniu kulturalnym wymaga pewnej samoorganizacji i minimum aktywności. Jeśli się czego nie wie, nie rozumie można zadzwonić do Domu Kultury, można napisać maila lub zajrzeć na ikamien.pl. Osobiście polecam Panu/Pani poprosić Dom Kultury o wpisanie na listę newslettera, co gwarantuje otrzymywanie wszystkich informacji o aktualnych wydarzeniach na maila. Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 10:47:51] • [IP: 82.145.86.***]

Ludzie! Piszcie po polsku, bez Caps Locka i ze znakami interpunkcyjnymi bo nie idzie was zrozumieć...

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 08:32:30] • [IP: 83.21.5.*]

TO NIBY MIAŁO BYĆ TO SAMO CO W ZESZŁYM ROKU Z KIERMASZAMI OZDÓB ??NIEPRAWDIPODOBNE NIC NIE BYŁO TAK NA SERIO NAWET DZIECI MALO BYŁO

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 08:29:43] • [IP: 83.21.5.*]

DOROŚLI SIE BAWILI W UKŁADANIE KLOCKÓW WSTYD BO POD SUFIT BTĆ NIE MUSIAŁY A DZIECI POWINNY SIE BAWIĆ NIE PANOWIE NA RUSZTOWANIU 4 DZIEWCZYNKI TO ZA MAŁO POWINNA BYĆ TAM MASA DZIECI NIE BYŁO GŁOŚNO ŻE BĘDZIE COŚ TAKIEGO I BARDZO ŻLE BO KAZDY BY Z WNUKIEM SIĘ WYBRAŁ A TAK LIPA ZERO DOBREJ ORGANIZACJI

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 08:26:26] • [IP: 95.41.11.***]

ale zdecydowanie w zeszłym roku było lepiej wiecej atrakcji poczęstunek i wiele stoisk z ozdobami świątecznymi a teraz to tak cienko i słabo

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 07:12:46] • [IP: 77.253.132.**]

informacja ze sie odbedzie byla, ale slabo dostepna i nie bylo napisane gdzie sie odbedzie!!

Gość • Poniedziałek [26.11.2012, 00:01:14] • [IP: 83.21.219.***]

to ta z dziwnowka Trojan??;/

Gość • Niedziela [25.11.2012, 19:36:57] • [IP: 83.25.42.***]

Szkoda tylko że nie było informacji, że taka impreza dla dzieci się odbędzie.

Gargamel • Niedziela [25.11.2012, 19:19:27] • [IP: 93.154.243.***]

I o to chodzi, i o to chodzi! oby więcej takich projektów i ludzi którym się chce.

Gość XD • Niedziela [25.11.2012, 19:06:20] • [IP: 109.243.163.***]

Byłam tam :) fajnie było ja kurat tańczyłam :) w zielonej koszulce ;)

Gość • Niedziela [25.11.2012, 18:44:42] • [IP: 83.21.219.***]

a gdzie lego? lego-lego!

Sałata • Niedziela [25.11.2012, 18:08:33] • [IP: 83.21.44.**]

Świetny projekt, prosty i dobrze przemyślany, dostosowany do realiów naszej gminy. Finał klockowy pewnie zostanie zapamiętany na długo. Kulturobus to wielki zasłużony plus dla Kamieńskiego Domu Kultury.

Gość • Niedziela [25.11.2012, 17:37:02] • [IP: 37.7.160.***]

Świetny pomysł. Oby takich programów było więcej. Gratulacje.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wolin: Zadymienie w kotłowni postawiło na nogi 5 zastępów straży pożarnej W domu jednorodzinnym w miejscowości Laska w gminie Wolin pojawił się dym. Duże ilości dymu wydobywały się z kotłowni. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. - Do działań ruszyli strażacy z PSP Międzyzdroje 2 zastępy, OSP Wolin 2 zastępy oraz 1 zastęp z OSP Troszyn- poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Michał Wiaderski. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 22 listopada około godziny 10:00. ■ 20 – 27 listopada 2020 - Europejski Tydzień Testowania ■ Dramat na drodze koło Miłachowa. W wypadku zginęła 18 - letnia dziewczyna! Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze koło miejscowości Miłachowo w gminie Kamień Pomorski. Kierowca z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Na miejscu zginęła pasażerka nissana, 18 - letnia dziewczyna, której zwęglone ciało znalazły służby. Poszkodowany został także kierujący pojazdem 20 - latek. - W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Gryficach - informuje Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim. Z informacji przekazanych przez policję wynika także, że kierowca osobówki pochodził z powiatu kamieńskiego, a jego pasażerka była spoza naszego powiatu ■ 350 balotów siana spłonęło w Laskach W czwartkowy poranek strażaków z powiatu kamieńskiego postawiła na nogi informacja o palących się balotach siana w miejscowości Laska w gminie Wolin. Na miejsce natychmiast zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Niestety, w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów strażaków pożar był już rozwinięty. W sumie spłonęło 350 balotów siana. W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy straży pożarnej z PSP Międzyzdroj, i po jednym z OSP Rozwarowo, OSP Troszyn i OSP Wolin. Do pożaru doszło w czwartek, 12 listopada, po godzinie 9:00. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie zatrudni osobę na stanowisku Terapeuta Zajęciowy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Praca od grudnia. Tel. 695175579 ■