POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [29.10.2011, 11:23:33] • Międzyzdroje

Międzyzdroje: Czy powstaną nowe mieszkania komunalne?

Międzyzdroje: Czy powstaną nowe mieszkania komunalne?

fot. Wojtek Basałygo

Nie rozstrzygnięto w czwartek (27.10) przetargu na generalnego wykonawcę robót budowlanych niedokończonego budynku przy ulicy M.C. Skłodowskiej 5. Nie zgłosił się nikt chętny. Ponowny przetarg ma zostać ogłoszony w połowie listopada. To może być szansa dla 13 rodzin oczekujących na własne cztery kąty.

Istniejący projekt budowlany został zmieniony w taki sposób, że zaprojektowano dodatkową część budynku, dzięki czemu ilość mieszkań planowanych do oddania wzrosła do 43.

Najpierw nie udało się uzyskać pozwolenia na budowę w planowanym terminie, później niemożliwe okazało się rozpoczęcie inwestycji ze względu na brak pieniędzy. Teraz nie ma chętnych do wykonania przebudowy. Po wielu problemach z niedokończonym budynkiem zapowiada się jednak, że prace budowlane mogą ruszyć.

Rozwiązaniem okazało się wniesienie niedokończonej nieruchomości wraz z projektem i pozwoleniem na budowę do spółki „Nowe Centrum”.

- Spółka, w przeciwieństwie do gminy, ma możliwość zapłaty za roboty budowlane wykonawcy w formie rzeczowej tj. częścią wykonanych mieszkań. Dzięki temu po oddaniu obiektu spółka będzie mogła przenieść na Gminę część wybudowanych lokali, natomiast pozostałe sprzeda, dzięki czemu będzie mogła zapłacić
wykonawcy z własnych środków za wykonane prace, bądź też przeniesie na niego własność wybudowanych mieszkań – tłumaczy Mateusz Flotyński.

Na mieszkania komunalne zostanie przeznaczonych 13 lokali.


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Poniedziałek [31.10.2011, 10:36:29] • [IP: 83.11.85.**]

powiatowa kasa to 2000 na rękę więc dla niejednego szalony zarobek bo około 3 tys trzeba miec brutto by dostać tyle na rękę... No proszę dla niektórych to nic

Kipek • Poniedziałek [31.10.2011, 09:15:46] • [IP: 77.114.232.***]

Ile gmina zapłaciła za szkieletora ? Jakie poiosła dodatkowe koszty i ile jeszcze musi dopłacić żeby zakończyć inwestycję ? Zsumujmy te kwoty, podzielmy przez ilość metrów kwadratowych trzynastu lokali i wyjdzie cena m2. Będzie to miarodajne określenie gospodarności gminy Międzyzdroje.

Gość • Niedziela [30.10.2011, 20:02:28] • [IP: 83.23.205.***]

jestem za tym zeby cos zrobić z ta ruiną ale nie podoba mi się ta spółka z43 mieszkań dla miasta miało być 18 mieszkań a nie 13 a jak skończą zostanie 5 wałek tak jak z biedronką ciekawe czy po rozliczeniu zwróci się kasa za ziemie którą miasto dało spółce

Gość • Niedziela [30.10.2011, 19:29:23] • [IP: 83.21.144.***]

no powiatowa kasa to taki majetek czlowieku. mieszkan ma byc 13 bo inne spolka oddaje w zamian za wybudowanie tego budynku bo nie mogli dostac kredyty a robi to spolka bo gmina nie mogla. czapiacie sie lepiej niech te ruine wkocu zrobia

Gość • Niedziela [30.10.2011, 19:25:24] • [IP: 83.21.214.***]

Jezeli bedziesz ciezko pracowal to za jakies 25 lat bedzie cie stac na mieszkanie super :), kraj.

Gość • Niedziela [30.10.2011, 19:23:03] • [IP: 83.21.214.***]

Przechodzilem tamtedy dosc czesto i zawse sie zastanawialem dlaczego ten budynek jest nie dokanczany.

Gość • Niedziela [30.10.2011, 17:31:31] • [IP: 79.186.189.***]

ale się ulokował:) gminna kasa jest ok plus powiatowa i się kręci :)) mało tego nikt nic nie wie jak widzę. to ile tych mieszkań? 18?, 13? 39? czy 43?

Gość • Niedziela [30.10.2011, 17:25:11] • [IP: 83.21.164.***]

13 lokali reszta komercha wstyd!

Gość • Niedziela [30.10.2011, 13:58:33] • [IP: 83.23.205.***]

nic z tego nie rozumiem z tego co słyszałem to wykonowcą miała być firma która weszła do spółki oni mieli budować a gmina miała dać teren, budynek iprojekt i mieszkań miało byc conajmniej 18 może ktoś to wyjaśni czym wtakim razie ma zajmować się ta firma podobnie budowlana

Gość • Niedziela [30.10.2011, 13:23:36] • [IP: 89.174.73.**]

chyba 39??

Gość • Niedziela [30.10.2011, 08:22:58] • [IP: 83.11.77.***]

a dlaczego tylko 13

Gość • Niedziela [30.10.2011, 00:15:54] • [IP: 80.245.177.***]

a spółka to ma zarząd i prezesa. Zarząd i prezes za darmo nie robią. I tak o to wałek w żywe oczy:)

Gość • Sobota [29.10.2011, 23:51:56] • [IP: 109.77.194.**]

Rozdajecie mieszkania socjalne znajomym albo w niewiedzy ludzia ktorzy maja ziemie warta milijony zlotych z poprzedniego zwiazku znam takie przypadki pani mieszka w Szwecji a w miedzyzdrojach ma socjalne mieszkanie na ul 100 lecia zgroza i mieszkanie wlasnosciowe Wolinie i ziemie w Sulominie.

Gość • Sobota [29.10.2011, 20:08:09] • [IP: 80.245.177.**]

Dajcie mi mieszkanie !! Nierób międzyzdrojski.

Gość • Sobota [29.10.2011, 19:49:46] • [IP: 83.8.105.***]

13 lokali?? A ile pierwotnie miało być??

Gość • Sobota [29.10.2011, 19:32:30] • [IP: 83.11.71.***]

Prezesm spółki z udziałem gminy" nowe centrum"

Gość • Sobota [29.10.2011, 17:25:41] • [IP: 77.18.13.**]

tylko rozdają wszystko nierobą

Gość • Sobota [29.10.2011, 14:27:02] • [IP: 83.168.86.**]

A kim jest pan Flotyński ? Proszę podać funkcję.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■