POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [29.10.2011, 11:23:33] • Międzyzdroje

Międzyzdroje: Czy powstaną nowe mieszkania komunalne?

Międzyzdroje: Czy powstaną nowe mieszkania komunalne?

fot. Wojtek Basałygo

Nie rozstrzygnięto w czwartek (27.10) przetargu na generalnego wykonawcę robót budowlanych niedokończonego budynku przy ulicy M.C. Skłodowskiej 5. Nie zgłosił się nikt chętny. Ponowny przetarg ma zostać ogłoszony w połowie listopada. To może być szansa dla 13 rodzin oczekujących na własne cztery kąty.

Istniejący projekt budowlany został zmieniony w taki sposób, że zaprojektowano dodatkową część budynku, dzięki czemu ilość mieszkań planowanych do oddania wzrosła do 43.

Najpierw nie udało się uzyskać pozwolenia na budowę w planowanym terminie, później niemożliwe okazało się rozpoczęcie inwestycji ze względu na brak pieniędzy. Teraz nie ma chętnych do wykonania przebudowy. Po wielu problemach z niedokończonym budynkiem zapowiada się jednak, że prace budowlane mogą ruszyć.

Rozwiązaniem okazało się wniesienie niedokończonej nieruchomości wraz z projektem i pozwoleniem na budowę do spółki „Nowe Centrum”.

- Spółka, w przeciwieństwie do gminy, ma możliwość zapłaty za roboty budowlane wykonawcy w formie rzeczowej tj. częścią wykonanych mieszkań. Dzięki temu po oddaniu obiektu spółka będzie mogła przenieść na Gminę część wybudowanych lokali, natomiast pozostałe sprzeda, dzięki czemu będzie mogła zapłacić
wykonawcy z własnych środków za wykonane prace, bądź też przeniesie na niego własność wybudowanych mieszkań – tłumaczy Mateusz Flotyński.

Na mieszkania komunalne zostanie przeznaczonych 13 lokali.


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Poniedziałek [31.10.2011, 10:36:29] • [IP: 83.11.85.**]

powiatowa kasa to 2000 na rękę więc dla niejednego szalony zarobek bo około 3 tys trzeba miec brutto by dostać tyle na rękę... No proszę dla niektórych to nic

Kipek • Poniedziałek [31.10.2011, 09:15:46] • [IP: 77.114.232.***]

Ile gmina zapłaciła za szkieletora ? Jakie poiosła dodatkowe koszty i ile jeszcze musi dopłacić żeby zakończyć inwestycję ? Zsumujmy te kwoty, podzielmy przez ilość metrów kwadratowych trzynastu lokali i wyjdzie cena m2. Będzie to miarodajne określenie gospodarności gminy Międzyzdroje.

Gość • Niedziela [30.10.2011, 20:02:28] • [IP: 83.23.205.***]

jestem za tym zeby cos zrobić z ta ruiną ale nie podoba mi się ta spółka z43 mieszkań dla miasta miało być 18 mieszkań a nie 13 a jak skończą zostanie 5 wałek tak jak z biedronką ciekawe czy po rozliczeniu zwróci się kasa za ziemie którą miasto dało spółce

Gość • Niedziela [30.10.2011, 19:29:23] • [IP: 83.21.144.***]

no powiatowa kasa to taki majetek czlowieku. mieszkan ma byc 13 bo inne spolka oddaje w zamian za wybudowanie tego budynku bo nie mogli dostac kredyty a robi to spolka bo gmina nie mogla. czapiacie sie lepiej niech te ruine wkocu zrobia

Gość • Niedziela [30.10.2011, 19:25:24] • [IP: 83.21.214.***]

Jezeli bedziesz ciezko pracowal to za jakies 25 lat bedzie cie stac na mieszkanie super :), kraj.

Gość • Niedziela [30.10.2011, 19:23:03] • [IP: 83.21.214.***]

Przechodzilem tamtedy dosc czesto i zawse sie zastanawialem dlaczego ten budynek jest nie dokanczany.

Gość • Niedziela [30.10.2011, 17:31:31] • [IP: 79.186.189.***]

ale się ulokował:) gminna kasa jest ok plus powiatowa i się kręci :)) mało tego nikt nic nie wie jak widzę. to ile tych mieszkań? 18?, 13? 39? czy 43?

Gość • Niedziela [30.10.2011, 17:25:11] • [IP: 83.21.164.***]

13 lokali reszta komercha wstyd!

Gość • Niedziela [30.10.2011, 13:58:33] • [IP: 83.23.205.***]

nic z tego nie rozumiem z tego co słyszałem to wykonowcą miała być firma która weszła do spółki oni mieli budować a gmina miała dać teren, budynek iprojekt i mieszkań miało byc conajmniej 18 może ktoś to wyjaśni czym wtakim razie ma zajmować się ta firma podobnie budowlana

Gość • Niedziela [30.10.2011, 13:23:36] • [IP: 89.174.73.**]

chyba 39??

Gość • Niedziela [30.10.2011, 08:22:58] • [IP: 83.11.77.***]

a dlaczego tylko 13

Gość • Niedziela [30.10.2011, 00:15:54] • [IP: 80.245.177.***]

a spółka to ma zarząd i prezesa. Zarząd i prezes za darmo nie robią. I tak o to wałek w żywe oczy:)

Gość • Sobota [29.10.2011, 23:51:56] • [IP: 109.77.194.**]

Rozdajecie mieszkania socjalne znajomym albo w niewiedzy ludzia ktorzy maja ziemie warta milijony zlotych z poprzedniego zwiazku znam takie przypadki pani mieszka w Szwecji a w miedzyzdrojach ma socjalne mieszkanie na ul 100 lecia zgroza i mieszkanie wlasnosciowe Wolinie i ziemie w Sulominie.

Gość • Sobota [29.10.2011, 20:08:09] • [IP: 80.245.177.**]

Dajcie mi mieszkanie !! Nierób międzyzdrojski.

Gość • Sobota [29.10.2011, 19:49:46] • [IP: 83.8.105.***]

13 lokali?? A ile pierwotnie miało być??

Gość • Sobota [29.10.2011, 19:32:30] • [IP: 83.11.71.***]

Prezesm spółki z udziałem gminy" nowe centrum"

Gość • Sobota [29.10.2011, 17:25:41] • [IP: 77.18.13.**]

tylko rozdają wszystko nierobą

Gość • Sobota [29.10.2011, 14:27:02] • [IP: 83.168.86.**]

A kim jest pan Flotyński ? Proszę podać funkcję.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dziś rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Mężczyzna jadący w kierunku Świnoujścia, przysnął za kierownicą. Miało to miejsce koło Płocina, na wzniesieniu DK3. Samochód zjechał do rowu. W czwartek o godzinie 9.00, kierowca ze Świnoujścia, wracając do domu, zasnął za kierownicą. Miało to miejsce na wzniesieniu drogi krajowej nr.3, koło Płocina ■ Na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Rozgrywano je w siedmiu kategoriach. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? Znaleziony na mieliźnie jacht z pewnością miał załogę. Nikogo na nim jednak nie ma. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się służby SAR, WOPR i jednostka pływająca Straży Granicznej z Pomorskiego dywizjonu. Oprócz pontonu SAR do akcji zaangażowano policyjną łódź i drona. Na Zalewie Szczecińskim, niedaleko jeziora Wicko trwają poszukiwania osoby lub osób, które wczoraj wypłynęły jachtem na ten akwen ■ CBA składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w gminie Międzyzdroje ■ ENEA informuje: Ostromice bez prądu - sprawdź, kiedy 2019-06-07, w godzinach: 08:00-10:00, 15:00-17:00 w miejscowości Ostromice 58, 59, 60, maszt GSM ■ Pociąg relacji Świnoujście - Warszawa przejechał mężczyznę. Po godzinie 21.00 na wysokości Wysokiej Kamieńskiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg pośpieszny, który jechał w kierunku Szczecina. Ofiara wypadku straciła życie na miejscu ■ PIS w Kamieniu Pomorskim domaga się rzeczywistych działań w sprawie szpitala ■