POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.11.2021, 17:01:30] • Kamień Pomorski

Wydarzenie słowno-muzyczne w kamieńskiej Bibliotece

Wydarzenie słowno-muzyczne w kamieńskiej Bibliotece

fot. Organizator

W środę (24 listopada) 2021 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie słowno-muzyczne pt. Ścieżka obok drogi – wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim. Gościliśmy u siebie uznaną aktorkę teatralną i filmową Dominikę Ostałowską, która szerokiej publiczności znana jest z roli Marty Mostowiak z serialu M jak miłość. Na swoim koncie ma jednak także wiele ról teatralnych, jak np. rola Marianny w Opowieściach z lasku wiedeńskiego Ödönavona Horvátha w reżyserii Agnieszki Glińskiej czy przejmująca kreacja Izabeli w Miarce za miarkę Anny Augustynowicz. Zagrała w wielu filmach, m.in. w Łagodnej Mariusza Trelińskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, w Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego. Gościem był również wszechstronnie uzdolniony muzyk Dominik Rosłon, wibrafonista, pianista, perkusista i kompozytor. Współpracuje z teatrami warszawskimi Rampa, Buffo, Och Teatr, Roma, a także nagrał kilka płyt.

W interpretacji aktorki mieliśmy przyjemność usłyszeć fragmenty książki Ścieżka obok drogi Kazimiery Iłłakowiczówny. Utwór ten jest literackim wspomnieniem o Marszałku Józefie Piłsudskim z okresu pracy poetki w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Kazimiera Iłłakowiczówna była w latach 1926-1935 osobistą sekretarką Marszałka. W swojej barwnej opowieści ukazała postać Józefa Piłsudskiego z dwóch perspektyw, jako zwykłego człowieka oraz Wielkiego Męża Stanu.

Wydarzenie słowno-muzyczne w kamieńskiej Bibliotece

fot. Organizator

Dominika Ostałowska swoim ciepłym i delikatnym głosem przybliżyła nam czytanymi fragmentami postać Marszałka. Wyłonił się z nich dobry, ciepły człowiek, jakiego nie znaliśmy z dotychczasowych przekazów.

Wydarzenie słowno-muzyczne w kamieńskiej Bibliotece

fot. Organizator

Czytanie pięknie dopełniała muzyka na żywo w wykonaniu Dominika Rosłona. Zebrana publiczność brawami podziękowała za literacko-muzyczną ucztę.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wydarzenie słowno-muzyczne w kamieńskiej Bibliotece

fot. Organizator

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście - Port: Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzna ■ Strażacy PSP z Międzyzdrojów w walce z żywiołem. Ostatnie silne wiatry robiły spustoszenie w drzewostanie na wyspie Wolin i całym Pomorzu Zachodnim. 22 października o godzinie 17.00 obok postoju taksówek przy ulicy Niepodległości strażacy usuwali połamane, stare, grube drzewo. Ulica była zablokowana, a policja kierowała objazdem. Takich interwencji w całej okolicy i powiecie kamieńskim było dużo. Na szczęście blokada przejazdu trwało krótko, a kierowcy nie musieli czekać. ■ To był moment. Być może krótkie przyśnięcie i znalazłem się w rowie Narodowego Parku Wolińskiego - powiedział pechowy kierowca. W niedzielę około godziny 13:00 kilometr za estakadą Międzyzdroje w stronę Szczecina doszło do dachowania Forda. ■