POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [26.11.2021, 01:57:20] • Szczecin

Szybki powrót do pracy po chorobie onkologicznej

Szybki powrót do pracy po chorobie onkologicznej

fot. Organizator

500 osób – pacjentów będących w trakcie lub po zakończonym radykalnym leczeniu onkologicznym obejmie projekt „Rehabilitacja lecznicza pacjentów onkologicznych na lata 2021-2022 w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii”. Można już zgłaszać się do udziału w projekcie.

Projekt, zakładający wsparcie w zakresie rehabilitacji, obejmie pacjentów onkologicznych z naszego województwa w wieku aktywności zawodowej, deklarujących gotowość do kontynuacji lub podjęcia zatrudnienia po zakończeniu projektu.

- Pacjenci onkologiczni, którzy zakwalifikują się do udziału w projekcie, zostaną objęci rehabilitacją leczniczą dostosowaną indywidulanie do ich potrzeb, otrzymają konsultacje z dietetykiem i psychologiem – mówi Adrian Sikorski, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii – Każdy zakwalifikowany pacjent będzie mógł skorzystać z bezpłatnego 10-dniowego turnusu rehabilitacyjnego organizowanego w ZCO. Jeśli pandemia nie stanie na przeszkodzie, będziemy też organizować nadmorskie turnusy wyjazdowe.

Podczas rehabilitacji w ramach projektu wykorzystywany będzie m.in. nowoczesny system RehaCom, służący do treningu funkcji poznawczych pacjenta.
- Jesteśmy drugim ośrodkiem onkologicznym w Polsce posiadającym RehaCom oraz pierwszym onkologicznym, który ma moduł oceny – dodaje dyrektor Adrian Sikorski - Ten moduł w systemie RehaCom pozwala ocenić funkcje poznawcze pacjenta przed przystąpieniem do treningu, opracowuje zalecenia treningu biorąc pod uwagę wynik oceny początkowej oraz pokazuje postępy pacjenta.

Korzyści z udziału w projekcie dla pacjentów to zmniejszenie częstości występowania bólu
i wybranych zaburzeń czynności (tj. ograniczona ruchomość w stawach, obrzęk chłonny). Zgodnie
z założeniem, w wyniku projektu co najmniej 60% uczestniczących w nim pacjentów ma utrzymać swoje aktualne zatrudnienie bądź znaleźć nową pracę. Projekt przyniesie też korzyści personelowi medycznemu, który przygotowując się do projektu, będzie uczestniczył w szkoleniach podnoszących ich umiejętności z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii i wsparcia psychoonkologicznego pacjentów.

Szybki powrót do pracy po chorobie onkologicznej

fot. Organizator

Pacjenci już mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnej rehabilitacji w ramach projektu – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: rehabilitacjaonkologiczna.szczecin.pl/ lub zapisać się telefonicznie w biurze projektu pod numerem: 514-946-376 w godz. 7.00-14.30.

Projekt „Rehabilitacja lecznicza pacjentów onkologicznych na lata 2021-2022 w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 (RPZP.06.00.00 Rynek Pracy). Wartość projektu to 6 395 950,00 zł, a wkład Europejskiego Funduszu Społecznego to 5 436 557,50 zł. Projekt realizowany jest zgodnie z Regionalnym Programem Zdrowotnym Województwa Zachodniopomorskiego pn. „Rehabilitacja lecznicza pacjentów onkologicznych na lata 2020
– 2022”

Agnieszka Muchla-Łagosz
Specjalista ds. komunikacji ZCO


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [26.11.2021, 06:30:01] • [IP: 5.173.153.**]

👍

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od ponad tygodnia na Zalewie Szczecińskim w pobliżu Świnoujścia stoi statek. Rosyjski SMP NOVODVINSK przewożący złom utknął na mieliźnie i wciąż znajduje się w tym samym miejscu. Temat zainteresował jednego z mieszkańców. - Nurtuje mnie od jakiegoś czasu temat rosyjskiego statku na mieliźnie na Zalewie Szczecińskim. Statek dalej stoi w tym samym miejscu. Jak wygląda ta sprawa na ten moment? Czy wiadomo coś nowego? Kiedy możliwe będzie jego odholowanie? - pyta mieszkaniec ■