POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.11.2021, 10:12:16] • Kamień Pomorski

„Bezpieczny Senior” - spotkanie w Stuchowie

„Bezpieczny Senior” - spotkanie w Stuchowie

fot. Policja

W czwartek (18.11.2021 r.) w miejscowości Stuchowo, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim przeprowadzili spotkanie dla seniorów. W trakcie spotkania omawiano zagrożenia na jakie są narażone osoby starsze, a także ich bezpieczeństwo w świecie finansów. Seniorzy podczas spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe, opaski oraz broszury informacyjne.

Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Stuchowie. Uczestniczyły w nim także panie z Ośrodka Opieki Społecznej w Świerznie. Dzielnicowy z podległego rejonu, mł. asp. Dariusz Surowiecki wraz z sierż. Katarzyną Jasion wprowadzili seniorów w omawiany temat. W związku z kolejnymi przypadkami oszustw w naszym regionie, których ofiarami stają się osoby starsze uzmysłowiono seniorom zagrożenia związane z coraz większą przebiegłością i pomysłowością oszustów.

Oprócz znanych metod, kiedy osoby podszywające się pod członków rodziny, pracowników administracji czy policjantów wyłudzają od osób starszych znaczne sumy pieniędzy, w ostatnim czasie pojawił się nowy, niepokojący trend. Oszuści wykorzystując aktualnie panującą sytuację związaną z pandemią koronawirusa, wykorzystują niewiedzę i łatwowierność seniorów.

Poza metodą „Na koronawirusa” na spotkaniu poruszono także tematykę znanych już oszustw „Na wnuczka”, „ Na Policjanta”, „Na pracownika ZUS”, „Na inkasenta”, „Na litość”, jak również inne metody jakimi posługują się oszuści oraz sposoby chronienia się przed takimi działaniami. Poznanie schematów działań przestępców w przyszłości ułatwi seniorom rozpoznanie niebezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania uzyskali informację jak prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia oraz jak wzywać pomocy i powiadamiać Policję.

„Bezpieczny Senior” - spotkanie w Stuchowie

fot. Policja

Przypomniano także o sposobach prawidłowego zabezpieczenia kart bankomatowych, numerów PIN oraz wskazano sposoby bezpiecznego korzystania z bankomatów. Uwagę uczestników zwrócono również na odpowiednie zabezpieczenie własnych domów przed kradzieżami.

Wszyscy otrzymali ulotki informacyjne zawierające podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie każdy senior powinien zachować oraz elementy odblaskowe.

Na zakończenie odbyła się dyskusja podczas, której uczestnicy spotkania przekazali funkcjonariuszom problemy i spostrzeżenia jakie napotykają w codziennym życiu.

sierż. Katarzyna Jasion


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [26.11.2021, 05:43:36] • [IP: 91.200.108.***]

Maski pod nosem...!!Ludzie opamietajcie sie.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście - Port: Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzna ■ Strażacy PSP z Międzyzdrojów w walce z żywiołem. Ostatnie silne wiatry robiły spustoszenie w drzewostanie na wyspie Wolin i całym Pomorzu Zachodnim. 22 października o godzinie 17.00 obok postoju taksówek przy ulicy Niepodległości strażacy usuwali połamane, stare, grube drzewo. Ulica była zablokowana, a policja kierowała objazdem. Takich interwencji w całej okolicy i powiecie kamieńskim było dużo. Na szczęście blokada przejazdu trwało krótko, a kierowcy nie musieli czekać. ■ To był moment. Być może krótkie przyśnięcie i znalazłem się w rowie Narodowego Parku Wolińskiego - powiedział pechowy kierowca. W niedzielę około godziny 13:00 kilometr za estakadą Międzyzdroje w stronę Szczecina doszło do dachowania Forda. ■