POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.10.2021, 18:37:31] • Wapnica

Ci żołnierze to prawdziwi bohaterowie! Dzięki ich szybkiej reakcji udało się uratować życie mężczyzny

Ci żołnierze to prawdziwi bohaterowie! Dzięki ich szybkiej reakcji udało się uratować życie mężczyzny

fot. 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Mł. chor. Grzegorz Majtyka oraz mar. Jacek Molenda to prawdziwi bohaterowie. Dzięki ich natychmiastowej reakcji udało się uratować życie mężczyzny, który w trakcie gry w piłkę na boisku w Wapnicy doznał ataku serca. Żołnierze z 8.FOW nie zastanawiali się ani chwili i podjęli akcję reanimacyjną, dzięki której udało się uratować życie 50- latka.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 października około godziny 14:00 na boisku w Wapnicy. Nagle 50 - letni mężczyzna doznał ataku serca, na szczęście koledzy z boiska stanęli na wysokości zadania i udzielili mu niezbędnej pomocy medycznej.

Jak informuje 8. FOW żołnierze z 8. FOW rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, a następnie użyli defibrylatora AED, który ustabilizował prawidłowy rytm serca i w kluczowym momencie nie zabrakło im zimnej krwi, bo to była sytuacja, w której każda sekunda mogła przechylić szalę życia i śmierci człowieka.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Rafał Wardziukiewiczì9 • Środa [20.10.2021, 10:14:32] • [IP: 31.0.71.***]

Jaco i Grzesiu bardzo Wam dziękuję za pierwszą najważniejszą pomoc oszczędzającą serce i mózg. Lekarze są zdziwieni jak małe szkody powstały. Oczywiście była to akcja zespołowa wszystkich chłopaków z boiska i OSP oraz niesamowity fart z helikopterem. Wracam w piątek. Postaram się jeszcze raz podziękować wszystkim. (nie znoszę pisania na telefonie)

Gość • Sobota [16.10.2021, 19:50:45] • [IP: 46.171.188.***]

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za uratowanie Męża, mam nadzieję, że już wkrótce spotka się z Wami, może jeszcze nie żeby grać ale na pewno żeby podziękować. Dziękuję!

Gość • Piątek [15.10.2021, 19:36:50] • [IP: 5.173.31.**]

Brawo 🥰

Gość • Piątek [15.10.2021, 19:27:22] • [IP: 94.254.171.**]

Majtyka tam pisze.

Gość • Piątek [15.10.2021, 17:58:33] • [IP: 37.201.147.*]

Super Brawo Majtek

Gość • Piątek [15.10.2021, 16:08:36] • [IP: 94.254.171.**]

👍

Gość • Piątek [15.10.2021, 12:38:58] • [IP: 37.228.243.**]

Brawo

Gość • Piątek [15.10.2021, 10:06:09] • [IP: 80.94.24.***]

Brawo. Tylkoże potem zadzwonili do ikamień żeby sie pochwalić?

Gość • Czwartek [14.10.2021, 21:01:34] • [IP: 37.47.181.***]

Sami tam nie byliśmy trzeba podziękować wszystkim osobą co pomagali w tej trudnej dla nas sytuacji najważniejsze że się udało i z tego możemy być wszyscy dumni :)

Dowgiałło • Czwartek [14.10.2021, 20:57:30] • [IP: 77.112.171.***]

Prawdziwi bohaterowie! Wielkie uznanie dla mojego młodszego kolegi z jednostki, w której mam zaszczyt pracować i jego kolegi. Dziękuje Panowie!!

Gość • Czwartek [14.10.2021, 20:20:51] • [IP: 5.173.26.**]

Zabrakło informacji w tekście, że to po pracy pewnie ale miłe informacje i czyny są mile widziane.

Gość • Czwartek [14.10.2021, 19:53:03] • [IP: 89.151.37.**]

Brawo Jack :)