POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.10.2021, 14:50:16] • Międzyzdroje

Piąte Urodziny Nadmorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Międzyzdrojach

Piąte Urodziny Nadmorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Często słyszymy, że starość to tylko stan umysłu. W końcu po latach wychowywania dzieci i współuczestnictwie w wychowywaniu wnuków, niekiedy utracie współmałżonka i znajomych, osoby starsze zaczynają czuć się samotne - a przecież samotność, to ból dla naszej duszy i ciała. Ten ból nierzadko staje się powodem do rezygnacji z realizowania marzeń i zainteresowań, na które wcześniej brakowało nam czasu. W takim przypadku to nowa pasja staje się ,,balsamem”, który pozwala ponownie otworzyć się na świat i zaakceptować go takim, jakim się stał się bez bliskich ludzi.

Taka między innymi idea przyświecała powstawaniu Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które stwarzają możliwości ciągłego poszerzania wiedzy, pobudzają do aktywizacji społecznej w interesie jednostki i ogółu, ułatwiają nawiązywanie przyjaźni czy też zapewniają możliwość dbania o kondycję fizyczną.

Nasz, Nadmorski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Międzyzdrojach obchodził w ubiegły piątek 5-lecie swojego istnienia. Spotkanie odbyło się w Sali Teatralnej im. Prof. Jana Szyrockiego w Międzynarodowym Domu Kultury, którego pracownicy zadbali o znakomity wystrój sali i profesjonalne zabezpieczenie sceny.

„Nowa siedziba stowarzyszenia, mieszcząca się w budynku byłego gimnazjum przy ulicy Kolejowej 33 to miejsce spotkań, gdzie osoby starsze mogą uczestniczyć w wykładach, warsztatach i seminariach. Mamy też w swojej ofercie lektoraty z języków obcych, a kiedy tylko istnieje możliwość organizowane są wyjazdy turystyczne, edukacyjne a także spotkania integracyjne z przedstawicielami innych „uniwersytetów” na terenie RP. Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy uroczyście, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas w dniu naszych, piątych urodzin. Wyrażam również nadzieję, że będziemy mogli ustawicznie rozwijać swoją działalność skupiając się na rozwoju swoich pasji, wiedzy i zaspokajaniu wzajemnej ciekawości życia” - mówi Jerzy Neukampf, Prezes Zarządu NUTW w Międzyzdrojach.

W urodzinowym spotkaniu „nadmorskiego” udział wzięli między innymi: - Mateusz Bobek - Burmistrz Międzyzdrojów, - Beata Kiryluk – Zastępca Burmistrza, - Jan Węglorz – Przewodniczący Rady Miasta wraz z delegacją Rady Miejskiej z Jeleniej Góry, która w tym dniu odwiedziła Międzyzdroje; dr hab. Beata Bugajska, prof. US oraz Pani Dorota Rybarska-Jarosz - Dyrektork ROPS przy Marszałku WZP.

Trzyosobowe delegacje Zarządów UTW, UTW z terenu województwa zachodniopomorskiego zaszczyciło naszą uroczystość swoja obecnością. Były delegacje ze Szczecina, Stargardu, Kołobrzegu, Polic, Świnoujścia /AKW/, Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Nowogardu i Golczewa, przedstawiciele Darczyńców oraz Członkowie Zwyczajni Stowarzyszenia. W uroczystości brało udział 150 osób.

Dzięki finansowemu wsparciu Gminy Międzyzdroje spotkanie zakończono obiadem w restauracji hotelowej „AURORA Family & SPA”.

Biuro Burmistrza Międzyzdrojów


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Wtorek [12.10.2021, 18:50:18] • [IP: 5.173.27.*]

Były burmistrz to już jest w 21 wieku i jeszcze niedouczony

Gość • Wtorek [12.10.2021, 08:39:06] • [IP: 83.23.185.***]

UTW to klub wzajemnej adoracji. Kurułło kiedy fundujesz Tamaryfę dla Kamieńskiego UTW.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 23:19:52] • [IP: 37.248.154.***]

Bogata gmina może fundować obiadki

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 21:48:05] • [IP: 5.173.30.***]

Byle co, aby świętować

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 19:12:45] • [IP: 94.254.168.**]

Narodowi zaczyna brakować bo wg mojego znajomego paliwowego dokłada akcyz i podatków to trzeba będzie oszczedzac lub zmienić system ekonomiczny. Na dniach dzwonię do banku centralnego w tej sprawie. Mon juz obdzwonilem. Mają nową metodę. Jak jest temat na który sami nie wpadli, odsyłają do wysłania maila. Nie zawsze i nie każdy ma czas maile pisac. Dubaj niedługo również zostanie rozeznany, po co i dlaczego podnoszą cenę barylki. Chcą elektryki to niech to ma rece i nogi. Życiowe rozwiązania poprosze.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 17:40:55] • [IP: 83.20.223.***]

Państwowe czyli z podatków. Podatki nasze. Czyli na naszym - garnuszku.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 17:40:10] • [IP: 5.172.233.**]

Beatko Super wyglądasz, pozdrawiam !

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 17:12:26] • [IP: 37.248.216.***]

Cóż...??

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 15:20:39] • [IP: 37.30.20.***]

cale zycie na państwowym

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście - Port: Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzna ■ Strażacy PSP z Międzyzdrojów w walce z żywiołem. Ostatnie silne wiatry robiły spustoszenie w drzewostanie na wyspie Wolin i całym Pomorzu Zachodnim. 22 października o godzinie 17.00 obok postoju taksówek przy ulicy Niepodległości strażacy usuwali połamane, stare, grube drzewo. Ulica była zablokowana, a policja kierowała objazdem. Takich interwencji w całej okolicy i powiecie kamieńskim było dużo. Na szczęście blokada przejazdu trwało krótko, a kierowcy nie musieli czekać. ■ To był moment. Być może krótkie przyśnięcie i znalazłem się w rowie Narodowego Parku Wolińskiego - powiedział pechowy kierowca. W niedzielę około godziny 13:00 kilometr za estakadą Międzyzdroje w stronę Szczecina doszło do dachowania Forda. ■