POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.10.2021, 20:01:06] • Kamień Pomorski

Ruszył proces w sprawie prezesa kamieńskiego PGK

Ruszył proces w sprawie prezesa kamieńskiego PGK

autor: BillionPhotos.com ( fot. stock.adobe.com/pl )

Odbyła się już rozprawa w procesie, w którym oskarżonym jest Adrian G. (prezes kamieńskiego PGK) oraz Tomasz Ż. (były pracownik Starostwa Powiatowego, PGK i były radny komitetu Nasza Gmina). Oskarżeni są między innymi o przyjmowanie łapówek.

Z informacji naszej Redakcji wynika, że rozpoczął się proces karny w powyższej sprawie. Odczytano akt oskarżenia oraz rozpoczęto przesłuchania świadków. Jedna z rozpraw odbyła się 1 października 2021 w sądzie w Szczecinie. Wyznaczono termin kolejnej rozprawy oraz wezwano kolejnych świadków.

Oskarżeni w sprawie to Adrian G. prezes PGK Kamień Pomorski oraz małżeństwo Tomasz i Marlena Ż. Tomasz Ż. to były pracownik Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim gdzie odpowiadał za przygotowanie przetargów. Został wybrany radnym Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim z ramienia komitetu Nasza Gmina.

Komitet ten wspierał na burmistrza Stanisława Kuryłło. Tomasz Ż. już jako radny miejski został zatrudniony w gminnej spółce PGK.

Zarzuty dla Tomasza Ż. dotyczą między innymi:
a) przyjmowania korzyści majątkowych w kwocie łącznie około 30 tys. złotych w zamian za udostępnienie informacji o ofertach innych oferentów
b) przyjmowania dla własnej korzyści nieodpłatnych usług w zakresie prac o charakterze budowlanym
c) złożenie fałszywego oświadczenia jako członek komisji przetargowej
d) utrudnianie postępowania przetargowego poprzez wchodzenie w porozumienie z oferentami
e) udzielenie pomocy do wyrządzenia szkody znacznych rozmiarów o wartości co najmniej 365 tys. zł

Zarzuty dla Adriana G. prezesa PGK dotyczą między innymi:
a) przyjmowania korzyści majątkowych w kwocie łącznie około 20 tys. złotych w zamian za udostępnienie informacji o ofertach innych oferentów
b) doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 50 tys. zł w związku z pobieraniem przez inną osobę wynagrodzenia podczas gdy w danym okresie osoba ta faktycznie nie świadczyła pracy;
c) wprowadzenie w błąd PFRON i doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości ponad 12 tys. zł.
d) utrudnianie postępowania przetargowego poprzez wchodzenie w porozumienie z oferentami
e) udzielenie pomocy do wyrządzenia szkody znacznych rozmiarów o wartości co najmniej 365 tys. zł
f) złożenie co najmniej 69 nierzetelnych pisemnych oświadczeń i doprowadzenie Banku Gospodarstwa Krajowego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem

Przed procesem wobec Adriana G. zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór policji. Tomasz Ż został tymczasowo aresztowany. Środek ten zamieniono następnie na poręczenie majątkowe.
Tomasz Ż i Marlena Ż nie są już pracownikami PGK. Tomasz Ż nie pracuje już w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim.

Adrian G. nadal pełni funkcję prezesa kamieńskiego PGK.
O postępach w procesie będziemy Państwa informować w kolejnych artykułach.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Czwartek [14.10.2021, 23:59:10] • [IP: 37.47.153.***]

To sie nazywa nepotyzm. Nie ma tu miejscza na bałagan.

Gość • Czwartek [14.10.2021, 19:26:27] • [IP: 37.248.161.***]

A kto będzie prezesem? Pewnie ktoś z pisu i pewnie też na papierku jak żona Tomasza. Bałagan w tym PGK

Gość • Środa [13.10.2021, 22:30:59] • [IP: 37.47.183.***]

Prezes PGK Andrian G. pseudonim, , Góra, , mając jakie kolwiek zażuty prokuratorskie Nie powinien zarządzać spółką państwową !

Gość • Środa [13.10.2021, 22:16:22] • [IP: 31.0.90.***]

Dlaczego PGK Kamień pomorski nie przyjmuje ścieków od prywatnych dostawców. Szambo jest wożone do innych oczyszczalni przez co musimy płacić więcej.

Gość • Środa [13.10.2021, 17:11:45] • [IP: 37.248.219.***]

Do Gość • Środa [13.10.2021, 09:48:12] • [IP: 83.17.239.***] - nie nie mówimy o tym samym. Ty mówisz o środku zapobiegawczym a ja mówię że Adriana G. Rada Nadzorcza PGK powinna zawiesić w pełnieniu funkcji prezesa zarządu PGK do czasu wyroku sądu. Pan Prezes Adrian zarządza finansami publicznymi nie swoimi.

Gość • Środa [13.10.2021, 15:55:01] • [IP: 83.20.224.**]

Skoro wszyscy niewinni to skąd sprawa sądowa i ten kaliber zarzutów?

Gość • Środa [13.10.2021, 14:17:23] • [IP: 80.94.24.***]

Ciekawe kiedy w końcu zabiorą się za kontrolę wolińskiego magistratu oraz MPGK? Tam to dopiero będzie się działo :)

Gość • Środa [13.10.2021, 13:13:17] • [IP: 83.23.138.***]

prezes i pracownik starostwa a gdzie był BURMISTRZ !!

Gość • Środa [13.10.2021, 09:48:12] • [IP: 83.17.239.***]

[12.10.2021, 20:47:15] • [IP: 37.248.219.***] Mówimy o tym samym, Sąd Rejonowy Prawobrzeże Zachód uchylił nieprawomocne postanowienie o zawieszeniu w pełnieniu funkcji prezesa PGK jako bezzasadne. Podobnie uznał za bezzasadne zatrzymanie, oraz ustanowienie poręczeń. Skoro sąd podjął taką decyzję, to widać były ważne powody i rada nadzorcza pewnie je zna.

Gość • Środa [13.10.2021, 08:24:56] • [IP: 95.50.241.***]

Tomasz Ż. i jego żona to oddzielna sprawa. Istotą artykułu jest oskarżenie prezesa PGK. Dlaczego o tym temacie musimy dowiadywać się z portalu a nie od burmistrza? Czy celowo ukrywano problem?

Gość • Środa [13.10.2021, 02:23:12] • [IP: 37.47.184.**]

Żona Tomasza Ż.pracowała tylko na papierku. Podobno nikt jej w pracy nigdy nie widział, a pensyjka leciała . I pomyśleć że na stanowisko radnych wybiera się oszustów i złodziei.

Gość • Środa [13.10.2021, 00:19:28] • [IP: 83.23.136.**]

były radny z komitetu Kuryłły?? grubo

Gość • Wtorek [12.10.2021, 23:18:41] • [IP: 37.30.0.***]

były członek zarzadu PO ?? grubo

Gość • Wtorek [12.10.2021, 20:47:15] • [IP: 37.248.219.***]

Ja mówie o zawieszeniu w byciu prezesem PGK - człowieku. Nie tłumacz rzeczy oczywistych. To naprawdę normalne że człowiek z zarzutami zarządza pieniędzmi publicznymi?. Nie mówię że Rada Nadzorcza która odpowiada za swoje decyzje swoim majatkiem ma go odwołać - ale zawiesić do czasu wyroku w pełnieniu funkcji powinna. A gdzie jest właściciel- czyli my wszyscy w osobie Burmistrza ?

Gosc • Wtorek [12.10.2021, 20:19:56] • [IP: 80.211.250.***]

Uchylil jako bezzasadna nie slyszalam. A proces ruszyl i mysle ze cos jest zasadne. Sa zarzuty i poczekamy na wyrok.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 20:18:07] • [IP: 5.173.24.**]

Po nie miala większości w sejmie i nie mogła procedowac wszystkich ustaw, ktore chcieli. Nie mieli takiej swobody. Co do przetargów to normalnie mając firmę dzwonię lub wysyłam maile z zapytaniem na temat cen usług i dostepnosci firmy. Przy przetargu niewiadomo kto, co i za ile. Muszą wrozyc z fusow a dla firm jest to uciazliwe w czasach zmieniających się co chwilę cen, raczej do gory.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 19:14:13] • [IP: 37.30.4.**]

Gość • Wtorek [12.10.2021, 15:37:19] • [IP: 37.248.219.***] to proste, była próba zawieszenia ale szczeciński Sąd uchylił jako bezzasadną. Sąd uchylił także wszystkie inne poręczenia itp z tego samego powodu." litość Boska" nie ma tu raczej nic do rzeczy.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 16:59:42] • [IP: 37.47.181.***]

To żona Tomasza Ż też pracowała w PGK?

Gość • Wtorek [12.10.2021, 15:37:19] • [IP: 37.248.219.***]

Ja nie wiem w Kamieniu to świat na głowie stanął - G. ma zarzuty korupcyjne i dalej zarządza pieniędzmi publicznymi? Dlaczego do czasu wyroku nie jest chociażby zawieszony ? - rozumiem że zasada domniemania niewinności obowiązuje ale na litość boską dlaczego jest prezesem ?. Zawiesić do czasu rozumiem " uniewinnienia"

Gość • Wtorek [12.10.2021, 15:05:29] • [IP: 37.30.0.***]

platforma i wszystko jasne

Gosc • Wtorek [12.10.2021, 14:16:46] • [IP: 80.211.250.***]

Taka nowina a na kamienskim.dezinfo cisza? Czyzby pan Pawel nie wiedzial co sie dzieje w gminnej spolce? Pan burmistrz tez pewnie nic nie wie? Moze radni cos wiedza? Czy tylko maja ponosic rece? Panie Pawle gdzie relacja z procesu? Moze tzw. rzetelnosc dziennikarska konczy sie tam gdzie pojawia sie faktura z PGK wplywajaca co miesiac na konto? Ile kosztuje taka przychylnosc? Pytam bo jezeli PGK placi to z moich pieniedzy jako mieszkanca Kamienia.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 14:04:37] • [IP: 62.69.203.**]

Oskarżony w tym czasie nie był i obecnie nie jest członkiem PO.Dużo wcześniej przed postawionymi zarzutami przestał być członkiem PO.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 13:06:30] • [IP: 95.50.241.***]

dlaczego o prowadzonym postępowaniu prokuratorskim burmistrz nie informował społeczności lokalnej, radnych? dlaczego na konkurencyjnym portalu o tak ważnej sprawie dla gminy cicho? przecież burmistrz odpowiada za spółki komunalne - one są własnością gminy czyli nas, mieszkańców a nie prywatnym folwarkiem

Gość • Wtorek [12.10.2021, 12:46:29] • [IP: 37.248.155.*]

Zatrudnili wiceprezesa w pgk by miał kto rządzić spółka gdyby prezes pgk trafił za kratki? taka taktyka a oczywiście Kuryllo nic nie wie, o niczym nie słyszał

Gość • Wtorek [12.10.2021, 11:44:53] • [IP: 5.173.24.**]

Po trzecie celem jakichkolwiek działań prawnych jest resocjalizacja. Przy sprawach gospodarczych grzywna, max zawieszenie bo jaki sens jest trzymać ludzi pracy w klatkach gdzie to powstawanie podatków i innych to jest oszustwo. Kiedyś nie było żadnych podatków i zabierania ludziom owocow pracy dopóki jakis lord sobie tego nie wymyślił. Czy podatek to grzech? Państwo mogloby samo produkować środki na utrzymanie w tych czasach lub utrzymywać się z własnych gałęzi gospodarki jeśli miałoby taką ofertę, że współpracownicy chcieliby przystąpic do inwestycji.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ MPGK prowadzi prace porządkowe na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie! Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki komunalnej w Wolinie usuwają gałęzie, wycinają drzewa i wykonują mniejsze prace na gminnym cmentarzu. Jak informuje Spółka, prace potrwają do 20 października br. jednocześnie przepraszając za aktualne utrudnienia. ■ To był moment. Być może krótkie przyśnięcie i znalazłem się w rowie Narodowego Parku Wolińskiego - powiedział pechowy kierowca. W niedzielę około godziny 13:00 kilometr za estakadą Międzyzdroje w stronę Szczecina doszło do dachowania Forda. ■ Dramat na plaży w Międzyzdrojach. Utonął 47 - letni mężczyzna ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■