POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.10.2021, 16:08:49] • Wapnica

Zawał na boisku szkolnym w Wapnicy

Zawał na boisku szkolnym w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Podczas gry w piłkę na boisku w Wapnicy 10 października o godzinie 14:00 50- letni mężczyzna doznał zawału serca.

Była piękna pogoda. Na boisko przy Szkole Podstawowej w Wapnicy kilku mężczyzn przyszło pograć w piłkę. W pewnym momencie jeden z nich, Rafał, zasłabł i stracił przytomność.

Zawał na boisku szkolnym w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Koledzy szybko zorientowali się, że jest to zawał serca i przystąpili do masażu. Jeden z nich pobiegł pod wejście do szkoły i wziął wiszące na ścianie urządzenie do ratowania zawałowców typu AED. Serce właśnie się zatrzymało. Użyto tego elektronicznego automatycznego urządzenia.

Zawał na boisku szkolnym w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Właśnie w tym momencie dojechali strażacy z OSP Lubin, zaraz za nimi PSP z Międzyzdrojów. Wspólnymi siłami przez dość długi czas przywracali czynności życiowe. Udało się.

Dobrze, że helkopter LPR wracał z innej akcji, był w pełnej gotowości, więc został skierowany do Wapnicy. Wylądował obok szkoły w pobliżu boiska. Pacjent został przetransportowany do Szczecina.

źródło: www.ikamien.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [11.10.2021, 08:40:51]

komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Sobota [16.10.2021, 08:04:34] • [IP: 37.248.168.*]

Gość niedzielny • Czwartek [14.10.2021, 11:15:12] • [IP: 37.47.153.***]

Sukces ma wielu ojców... Wracaj do zdrowia Rafał!

Gość • Środa [13.10.2021, 20:14:11] • [IP: 188.47.118.***]

Brawo dla żołnierza Grzegorza z 8.dplot który zrobił co należało żeby ratować kolegę.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 23:27:17] • [IP: 37.30.17.*]

Do autora tekstu: Człowieku, weź ten artykuł usuń albo dowiedz się podstaw na temat zawałów, zatrzymaniach krążenia, urządzenia aed. Takie bzdury piszesz, że to zagraża innym.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 07:29:03] • [IP: 31.0.93.***]

Wcielić ratownictwo do strażaków

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 23:16:26] • [IP: 89.151.33.***]

Znów komentarze, że na strażaków zawsze można liczyć. Tak można, tylko straż w ciągu 24h służby wyjeżdża do 2 zdarzeń w 9-12 członków załogi, a karetkę dysponuje sie nawet 10-12 razy w ciągu 24 h i to w składzie 2 osobowym!

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 14:51:04] • [IP: 83.11.213.***]

Defibrylator AED nie tylko służy do ratowania zawałowców. Nie każde zatrudnienia krążenia jest zawałem.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 10:53:34] • [IP: 91.233.18.***]

Szczęście w nieszczęściu...syn znajomych też grał z przyjaciółmi w piłkę, nagle zasłabł, nic nie dała godzinna reanimacja, chłopak miał 24 lata i odszedł. Nie chorował, po prostu ustała akcja serca. To się czasem zdarza.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 10:15:31] • [IP: 5.173.30.***]

Strażacy teraz często wykonują pracę jako medycy, cześć i chwała im za to ♥️♥️♥️㈇
7;🍀😍

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 07:39:34] • [IP: 83.20.30.***]

Zdecydowanie Pan" dziennikarz" powinien być już na emeryturze. A jak już Pan musi pisać to proszę robic to rzetelnie i nie wystawiać diagnoz nie będąc lekarzem.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 06:27:43] • [IP: 31.0.53.***]

Gościu z 22.35. Oby Ciebie coś takiego nigdy nie spotkało. A jeśli Cię spotka obyś miał obok ludzi którzy Ci pomogą. Chociaż patrząc na twój komentarz i poziom inteligencji mało kto będzie chciał ci pomagać.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 01:32:38] • [IP: 5.173.25.***]

Jak uratowali to dobrze. Joalis, Marion Szczecin, Ewa Rękas, mierzyn, google.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 00:21:27] • [IP: 89.64.122.***]

Ostatni komentarz jest całkowicie nie na miejscu, ani ironia, ani sarkazm w takiej sytuacji nie powinien mieć miejsca. Minimum instynktu samozachowawczego.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 22:35:52] • [IP: 46.169.208.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [10.10.2021, 21:56:05] • [IP: 83.20.37.***]

W tej całej trudnej sytuacji warto jest podkreślić nieocenioną rolę sprzętu - defibrylatora umieszczonego na ścianie szkoły. Bez niego Pan Rafał mógłby nie doczekać pomocy służb medycznych. Oby takich urządzeń było jak najwięcej i oby ten jak najszybciej, w pełni sprawny wrócił na swoje miejsce

Gość • Niedziela [10.10.2021, 21:39:37] • [IP: 37.47.131.**]

Wszyscy którzy tam się spotykamy co niedzielę pokopać piłkę rekreacyjnie jesteśmy zdruzgotani, Rafał jest dla nas jak brat, bardzo się zżyliśmy przez te wszystkie lata, nie dopuszczamy myśli że do nas nie wróci, czekamy na niego i jesteśmy pewni że jeszcze nie raz i nie dwa pokopiemy piłeczkę A Pani życzymy dużo sił i wytrwałości a Rafał wróci szybko do Pani cały i zdrowy

Gość • Niedziela [10.10.2021, 20:43:00] • [IP: 31.0.53.***]

Rafał na pewno zrobiłby to samo dla każdego z nas. Jest to dobry człowiek i jeszcze wiele przed nim. Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści. P

Gość • Niedziela [10.10.2021, 20:29:32] • [IP: 46.171.188.***]

Dziękuję Wszystkim za pomoc i ratowanie życia mojemu Mężowi, trzymajcie proszę kciuki, żeby szybko wyzdrowiał.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 20:15:13] • [IP: 31.0.53.***]

Wygrasz tę walkę Rafał, musisz!

Gość • Niedziela [10.10.2021, 19:42:59] • [IP: 37.47.131.**]

Rafał, trzymaj się facet, znamy się od dawna i wiem że dasz radę, walcz i wracaj do nas pełen siły

Gość • Niedziela [10.10.2021, 17:59:32] • [IP: 46.134.190.***]

Panowie wszystkim szacun bez wyjątku aby do zdrowia wrócił

Gość • Niedziela [10.10.2021, 17:42:33] • [IP: 94.254.171.**]

Rafał wracaj do zdrowia chłopie.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 16:44:52] • [IP: 83.20.28.***]

Z całym szacunkiem do strażakow to robote zrobili koledzy poszkodowanego