POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [21.09.2021, 17:12:31] • Wolin

Gminne Święto Plonów w Wolinie. Zobacz film!

Gminne Święto Plonów w Wolinie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Gmina Wolin jest największą gminą wiejską w Powiecie kamieńskim. Właśnie w tej gminie jest aż 30 sołectw, to dlatego Święto Plonów jest zawsze świętem ważnym dla 11 tysięcznej zamieszkującej ludności.



W sobotę 19 września na wolińskich Błoniach odbyły się gminne dożynki. Wydarzenie rozpoczęła msza święta o godzinie 12:oo w Kolegiacie.

Gminne Święto Plonów w Wolinie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Korowód dożynkowy zaprosił uczestników na błonia gdzie od godziny 13:00 ruszył jarmark dożynkowy, koncerty, konkurs na najpiękniejsze stoisko sołeckie, w którym laureaci zdobyli nagrody pieniężne. Sponsor nagród Lokalna Grupa Działania Partnerstwo w Rozwoju nagrodził zwycięzców III pierwszych miejsc.

I miejsce 1 000,00 zł – Sołectwo Chynowo

II miejsce 700,00 zł Sołectwo Wiejkowo,

III miejsce 500,00 zł – Sołectwo Ładzin

Wyróżnienie Sołectwo Zastań

Gminne Święto Plonów w Wolinie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Na scenie wystąpiły między innymi lokalne zespoły ludowe. Publiczność miała okazję wziąć udział w konkursach dożynkowych. W przygotowanej przez organizatorów strefie malucha dzieci mogły upleść wianki ze świeżych kwiatów oraz stworzyć kolorowe obrazy z nasion i zbóż.

Gminne Święto Plonów w Wolinie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wieczorem o godzinie 18:30 wystąpiła gwiazda muzyki disco polo zespół Power Play.

Gminne Święto Plonów w Wolinie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Gminne Święto Plonów w Wolinie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński


Magdalena Kucharczyk
Zastępca Dyrektora
Gminne Centrum Kultury, Sportu,
Turystyki i Rekreacji w Wolinie


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Piątek [24.09.2021, 10:50:28] • [IP: 83.23.184.**]

Ta impreza nie przypomina mi Święta Plonów.

Gość • Piątek [24.09.2021, 07:16:54] • [IP: 188.146.160.**]

Niezależnie od władzy Święto Plonów - Dożynki to jedno z najważniejszych dni dla tradycji ludności nie tylko wiejskiej. Od bardzo dawnych czasów w naszej kulturze dzień ten jest podsumowaniem nie tylko obfitych plonów, by można było przeżyć ciemną srogą zimę. Nie jestem uprawniony by w tej dziedzinie rozpisywać się, ale mam już trochę lat i to święto było zawsze dla mnie ważne, czy za komuny, czy za Solidarności, a zwłaszcza teraz, kiedy moje lata często sięgają dawnych czasów. Dlatego duży szacunek mam dla chleba wyprodukowanego przez rolnika i rzemieślnika piekarza. No i do siego Roku, byśmy się ponownie spotkali z większym plonem i z dostatnim życie. Gospodynią z różnych wsi naszego powiatu dziękuję za staranne, piękne dekoracja stoisk i własnych produktów. Oko cieszy.

Gość • Czwartek [23.09.2021, 18:51:15] • [IP: 5.173.158.***]

Miejscowe są mile ale kieruja się sloganami. Sloganow jest tysiąc więc najlepiej w domu i z domu nie wychodzić.

Ramzes III • Czwartek [23.09.2021, 09:44:17] • [IP: 83.20.229.***]

Jedyne co pamiętam z Wolina to Marcelinka

Gość • Środa [22.09.2021, 18:10:08] • [IP: 5.173.89.**]

Lubie turystki bo miejscowe wyjechaly.

Gość • Środa [22.09.2021, 17:44:40] • [IP: 94.254.235.**]

A chleb 5 zl

Anna • Środa [22.09.2021, 17:04:05] • [IP: 37.248.158.***]

A pod lasem koło dzikiej plaży w Wolinie zwożą odpady. Prawdopodobnie ze Świnoujścia. Czy nikt nie może powstrzymać ten proceder ?Niedługo wyspa Wolin stanie się ŚMIETNIKIEM EUROPY.

Gość • Środa [22.09.2021, 13:25:25] • [IP: 80.51.207.***]

Impreza - strzał w dziesiątkę!! Byłem, było super.

Gość • Środa [22.09.2021, 12:49:31] • [IP: 80.94.24.***]

Wolin powinien zmienić godło na kupę prujących śmieci :) Ewka dziękujemy.

Gość • Środa [22.09.2021, 10:29:57] • [IP: 83.11.91.***]

Nie interesują mnie takie imprezy, ale na pewno strzałem w dziesiątkę jest ich organizacja na błoniach, a nie w amfiteatrze (aktualnie przebudowywanym). Imprezę widać z mostów, może wpadną turyści.

Gość • Środa [22.09.2021, 09:34:15] • [IP: 5.173.89.**]

Biedronka, netto i stacje paliw zarabiaja a reszta to skąd ma zarabiać żeby biedy nie bylo. Turystyki nie bardzo a jak turysta przyjedzie to patrzą na niego krzywo żeby więcej nie przyjechal to jak to ma dzialac.

Gośćja • Środa [22.09.2021, 08:55:42] • [IP: 83.11.86.**]

a były wieńce bo jakoś nikt sie nie chwali i rolników nie widać to wygląda tylko na koła gospodyń

Gość • Środa [22.09.2021, 08:13:30] • [IP: 83.23.96.***]

Stoiska może i piękne ale puste stoły, tylko przy piwku. Oj Ewka bida, bidę goni w naszej gminie. Chociaż symboliczną kiełbaskę mogłaś rozdać.

Gość • Wtorek [21.09.2021, 21:08:00] • [IP: 45.141.1.***]

3 stoiska na 50 miejscowosci to gorzej jak w Albani! Ewka referendum puka do twoich drzwi!

Gość • Wtorek [21.09.2021, 19:42:51] • [IP: 5.173.244.*]

Jakby odłączyć powiat kamieński od kraju to byłby najlepszy rejon w europie. Przyłączyć się do schengen i Monte Carlo jak znalazł. W obecnej wersji czekać, pisać do warszawy czy gdzie tam sobie rzypomna to niewiem. Referendum i zrobione.

Gość • Wtorek [21.09.2021, 18:43:17] • [IP: 83.23.96.***]

Ewcia aleś sie ubrała na czarno. Baśka z Chynowa wykupila wszystka wazelinę

Gość • Wtorek [21.09.2021, 17:41:10] • [IP: 188.146.160.**]

Pięknie udekorowane stoiska i super atmosfera. Aż chce się to oglądać i tam być.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ MPGK prowadzi prace porządkowe na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie! Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki komunalnej w Wolinie usuwają gałęzie, wycinają drzewa i wykonują mniejsze prace na gminnym cmentarzu. Jak informuje Spółka, prace potrwają do 20 października br. jednocześnie przepraszając za aktualne utrudnienia. ■ To był moment. Być może krótkie przyśnięcie i znalazłem się w rowie Narodowego Parku Wolińskiego - powiedział pechowy kierowca. W niedzielę około godziny 13:00 kilometr za estakadą Międzyzdroje w stronę Szczecina doszło do dachowania Forda. ■ Dramat na plaży w Międzyzdrojach. Utonął 47 - letni mężczyzna ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■