POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [04.09.2021, 09:03:46] • Międzyzdroje

Dyrekcja, pracownicy i osoby związane z powstaniem hotelu „Amber Baltic w Międzyzdrojach” świętowały 30 urodziny firmy

Dyrekcja, pracownicy i osoby związane z powstaniem hotelu „Amber Baltic w Międzyzdrojach” świętowały 30 urodziny firmy

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Gdy trzydzieści lat temu hotel Amber Baltic przyjął pierwszych gości był pierwszym na polskim wybrzeżu i drugim w Polsce hotelem sieciowym. Jego budowa wyznaczała nowe standardy w tej branży jakie przenikały do Polski. Obecnie, już pod nazwą „Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje" świętuje trzydziestolecie działalności. Uroczystościom towarzyszy wystawa fotograficzna Andrzeja Ryfczyńskiego.

Wystawa pod tytułem„30 lat minęło" Andrzeja Ryfczyńskiego uzupełniona zdjęciami agencyjnymi w Hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach. Ponad 40 zdjęć jest ogólnodostępnych na parterze w lewej części hotelu. Te zdjęcia przypominają ciekawe początki „Amber Balticu". Impulsem dla jego powstania była inicjatywa ówczesnego doradcy ds bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Zbigniewa Brzezińskiego, który osobiście miał namawiać inwestora z Wiednia do budowy w Międzyzdrojach.

Dyrekcja, pracownicy i osoby związane z powstaniem hotelu „Amber Baltic w Międzyzdrojach” świętowały 30 urodziny firmy

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Na zdjęciu z 1996 roku konferencji prasowej I Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach zobaczymy młodego Piotra Kraśko – teatrologa, dziennikarza i prezentera telewizyjnego. Jest także Juliusz Braun-dziennikarz i polityk, w latach 1999-2003 przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nie zabrakło Jerzego Kulczyka -przedsiębiorcy, który przez wiele lat był sponsorem Festiwalu Gwiazd. Na zdjęciu odnajdziemy też dawnego ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego, inicjatora imprezy, która przez lata była największym marketingowym atutem kurortu. Wystawa przypomina również fakt, że to właśnie powstanie hotelu i otaczającej go promenady umożliwiło organizację słynnego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach i budowy Alei Gwiazd z odciskami dłoni.

Dyrekcja, pracownicy i osoby związane z powstaniem hotelu „Amber Baltic w Międzyzdrojach” świętowały 30 urodziny firmy

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Festiwal Gwiazd to także historia hotelu Amber Baltic. Zatrzymane w kadrze Andrzeja Ryfczyńskiego wydarzenia z początków istnienia hotelu towarzyszyły gościom jubileuszowego spotkania. Urodzinowy tort podano 20 sierpnia, a w imprezie , wzięło udział nieco ponad 220 osób, wśród których byli m.in. włodarze Międzyzdrojów, Prezydent Wrocławia, Konsul Honorowy Indii we Wrocławiu, przedstawiciele polityki, aktorzy i pisarze – Zbigniew Buczkowski, Marek Włodarczyk, Robert Moskwa, Janusz Chabior, Przemysław Corso oraz wieloletni goście, partnerzy biznesowi i pracownicy.

Dyrekcja, pracownicy i osoby związane z powstaniem hotelu „Amber Baltic w Międzyzdrojach” świętowały 30 urodziny firmy

fot. Andrzej Ryfczyński

Dyrekcja, pracownicy i osoby związane z powstaniem hotelu „Amber Baltic w Międzyzdrojach” świętowały 30 urodziny firmy

fot. Andrzej Ryfczyński

Dyrekcja, pracownicy i osoby związane z powstaniem hotelu „Amber Baltic w Międzyzdrojach” świętowały 30 urodziny firmy

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Robert_Szczecin • Niedziela [12.09.2021, 21:21:07] • [IP: 89.78.76.***]

Pamiętam jak z chłopakami ze Szczecina wpadaliśmy do Ambera na imprezy albo na sylwka. Lata 90-te. ..to były czasy. .. :)

Gość • Niedziela [05.09.2021, 11:42:51] • [IP: 37.249.204.**]

Kiedyś było pełno zieleni, koloru, który dodawał uroku na Alei Gwiazd. Dzisiaj to wygląda jak pas startowy dla samolotów. Ludzie przyjeżdżali z betonowych miast do natury, a dziś okolice Amber Baltic zmieniają się w betonowy świat. Smutny obraz :(

Gość • Niedziela [05.09.2021, 08:53:03] • [IP: 37.248.222.**]

Pamiętam jak 30 lat temu miasto dając tereny inwestycyjne za darmo wpisalo w. Umowę że po 25 latach obiekt przejdzie na własność gminy kto i kiedy ten zapis zmienił lub kto wtedy w tej sprawie kłamał perfidnie?

Gość • Niedziela [05.09.2021, 07:33:13] • [IP: 37.248.158.***]

To miejsce w Międzyzdrojach napadaj ton i szyk, zawsze jadę tam z gośćmi.

Edek • Sobota [04.09.2021, 23:19:37] • [IP: 37.225.20.**]

Towarzystwo wzajemnej adoracji ta lista gości...Dla mnie Amber to miejsce kultowego filmu" Młode Wilki"

Gość • Sobota [04.09.2021, 20:08:33] • [IP: 91.200.76.***]

Dalej tam trzeba robić jak biały murzyn, wyzysk...

Gość • Sobota [04.09.2021, 16:07:33] • [IP: 83.23.96.***]

Pracowałam jako pokojówka zaraz po zakończeniu budowy tego hotelu. Na początku było ok. Sprzątałyśmy po kilka pokoi. Dodawano nam coraz więcej, więcej i więcej pokoi. Ganiano wszędzie. Nawet w gazecie był artykuł pod tyt." Królowa 36 pokoi". Atmosfera miedzy nami zaczęła się psuć. Która więcej. Podbierali nam napiwki z recepcji i ci co uzupełniali barki w pokojach. Nawet goście o tym wiedzieli i dawali nam napiwki do ręki lub kieszonki sukienki. Coś strasznego. Zwolniłam się (chyba po trzech latach) i tak szybko uciekałam aż się za mną kurzyło. A czy pamiętacie jak kuchnia zaserwowała nam" schabowego". To była panierowana słonina. Tak nas niemcy upokorzyli. Traktowano nas jak białych murzynów.

Gość • Sobota [04.09.2021, 13:01:16] • [IP: 188.146.163.***]

Oświetlenie koło hotelu fatalne. Wszystko zołte i czerwone. Zieleni prawie nie widać. Oświetlenie za ciepłe, za żółte. To analfabeci bez wiedzy tak zadecydowali montaż takiego brudnego oświetlenia. Miliony zniszczone bezmyślnością decydentów bez wiedzy. Jeżeli chodzi o hotel, to najlepsza inwestycja 30 ostatnich lat. Gratulacje za trzymanie odpowiedniego wysokiego poziomu usług.

Mieszkaniec • Sobota [04.09.2021, 10:33:46] • [IP: 31.0.56.**]

Kiedyś było pięknie można było przejść spokojnie. A teraz tylko biznesy się liczą i zajmowanie jak najwięcej chodników. Po za tym moim zdaniem promenada gwiazd została zniszczona, a to co teraz jest to jest tandeta bez przemyśleń i estetyki. Ważne, że koszt remontu w milionach, których nie widać. Lampy które niby mają być drzewami? Kto to wymyślił? Gdzie zieleń?. Wszędzie tylko beton i beton.

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■