POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [24.08.2021, 15:27:52] • Międzyzdroje

II edycja gry miejskiej „Czytelnik na tropie książek”

II edycja gry miejskiej „Czytelnik na tropie książek”

fot. Organizator

21 sierpnia 2021 r. o godz. 11.00 w Międzyzdrojach rozpoczęła się druga edycja gry miejskiej pt. „Czytelnik na tropie książki” zorganizowana przez Gminę Międzyzdroje, Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach oraz X Szczep "Gniazdo" ZHP. W zabawie wzięły udział rodziny z dziećmi – zarówno mieszkańcy Gminy Międzyzdroje, jak i turyści. Grupy miały za zadanie odnaleźć 14 punktów ukrytych na terenie Międzyzdrojów związanych historycznie i turystycznie z gminą oraz wykonać wyznaczone przez organizatorów zadania.

Każda z grup miała taką samą trasę do przebycia, ale w innej kolejności. Miejscem startu była biblioteka, gdzie grupy otrzymały pakiety startowe zawierające kartę zadań, mapę Międzyzdrojów, napoje, słodką przekąskę oraz materiały, które miały okazać się niezbędne do przebycia trasy. Na początku, zadaniem każdej z grup było obłożenie książki, co okazało się nie lada wyzwaniem. Za prawidłowo wykonane zadanie uczestnicy otrzymali wskazówkę naprowadzającą ich do pierwszej bazy. Ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną uczestnicy zostali również zaopatrzeni w maseczki oraz rękawiczki.

II edycja gry miejskiej „Czytelnik na tropie książek”

fot. Organizator

Jednym z pierwszych ukrytych punktów była Izba Pamięci znajdująca się w dawnym budynku gimnazjum, w której uczestnicy gry zmagali się grą planszową „Dzieci kontra Rodzice. Historia Polski”. Rodziny musiały również odnaleźć Park Edukacyjny, w którym zabawili się w archeologów odkopując szkielet triceratopsa.

II edycja gry miejskiej „Czytelnik na tropie książek”

fot. Organizator

W Parku Aktywności grupy miały za zadanie rozegrać turnieje w MegaLotkę oraz KoszyGłówkę. Co to były za mecze! Na Stadionie Miejskim rodziny musiały wykazać się sprawnościowo, ponieważ na uczestników czekał Dart Piłkarski, czyli dmuchana tarcza do piłki nożnej. Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego przygotowało dla uczestników krzyżówkę i inne zadania przyrodnicze. W Parku Rzeźb uczestnicy musieli zainspirować się wybraną rzeźbą i ulepić swoją, wykorzystując do tego kolorową masę plastyczną.

II edycja gry miejskiej „Czytelnik na tropie książek”

fot. Organizator

Następnym punktem do odnalezienia był plac zabaw przy wodociągach, w którym to uczestnicy wykazali się umiejętnością przyszywania guzika oraz zaplatania warkocza. Naprzeciwko Oceanarium, na grupy czekali pracownicy Archiwum Państwowego Oddziału w Międzyzdrojach, gdzie rodziny zabawiły się w kaligrafów i zapisywały swoje imiona pismem gotyckim. Nie lada wyzwaniem było odnalezienie Dębu Karczmarza, międzyzdrojskiego pomnika przyrody, gdzie uczestnicy zmierzyli się z podlewaniem drzewa z hydronetki strażackiej.

II edycja gry miejskiej „Czytelnik na tropie książek”

fot. Organizator

Na trasie nie mogło również zabraknąć Międzynarodowego Domu Kultury. To tam na rodziny czekała gra pt. „Kim jestem?”, gdzie zadaniem każdego z graczy było odgadnięcie kim się jest, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Następnymi punktami na trasie były fontanna oraz siłownia w Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina, w których to uczestnicy musieli odegrać wylosowaną scenkę z wykorzystaniem pacynek Muppety oraz ubić na sztywno pianę z białek i obrać jabłko. Przy siedzibie Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego grupy składały łódkę techniką origami, a najmłodsi malowali farbkami żaglówki na kartce.

II edycja gry miejskiej „Czytelnik na tropie książek”

fot. Organizator

Ostatnim do odnalezienia punktem było Centrum Informacji Turystycznej, gdzie odbył się finał gry miejskiej i rozdanie nagród. I miejsce zajęła rodzina Krupińskich, II miejsce rodzina Czmochów, zaś III miejsce rodzina Strzebońskich. Wszystkie pozostałe rodziny otrzymały wyróżnienia. Organizatorom gry miejskiej nie chodziło o współzawodnictwo, tylko o dobrą zabawę w gronie rodzinnym, dlatego też dołożyli wszelkich starań, by każda grupa otrzymała nagrody.
Rodziny były pod wrażeniem organizacji gry oraz współpracy tylu ludzi, którzy pomogli w jej przygotowaniu, za co serdecznie dziękujemy. Obiecujemy, że za rok będzie jeszcze lepiej. Nagrody zostały zakupione z realizowanego przez harcerzy i zuchy zadania publicznego pod tytułem: "Dofinansowanie zadań z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnej na podtrzymanie tradycji narodowej i kulturowej, propagowanie Polskości na terenie Gminy Międzyzdroje".

Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu II międzyzdrojskiej Gry Miejskiej „Czytelnik na tropie książek”:
- Tomaszowi Rychłowskiemu, Aleksandrowi Szymańskiemu, Kewinowi Trautowi, Natalii Łukaszczuk, Julii Wancisiewicz i Kornelii Deji z X Szczepu "Gniazdo" ZHP,
- Kierownikowi Referatu Promocji w Międzyzdrojach Jadwidze Bober,
- Dyrektorowi MDK Arturowi Duszyńskiemu oraz Agnieszce Sowiak,
- Dyrektorowi WPN Arkadiuszowi Skrzypcowi oraz Annie Mysińskiej,
- Prezesowi Oddziału PTTK w Międzyzdrojach Jurkowi Czerskiemu oraz Aleksandrze Głod z Klubu Przewodników PTTK „Na wyspach”,
- Jackowi Schabowskiemu, Błażejowi Karasiewiczowi i Patrycji Żur z Klubu Sportowego „Fala”,
- Kierownikowi Archiwum Państwowego Oddziału w Międzyzdrojach Dorocie Sienkiewicz oraz pracownikom: Krzysztofowi Szyszce, Tamarze Starachowskiej i Zbigniewowi Studzińskiemu,
- Wiesławowi Woszczykowi oraz Jerzemu Potapskiemu z OSP Międzyzdroje,
- Jolancie Szarłowicz ze Stowarzyszenia Archeozdroje,
- Kierownikowi Środowiskowego Domu Samopomocy Ewie Tomali oraz pracownikom Annie Frymus i Dorocie Podrazie,
- wolontariuszom Anicie Wojciechowskiej, Julii Michalskiej, Olivii Panufnik, Michałowi Wyrobkowi, Soni Dreliszak
- Wojciechowi Ryfczyńskiemu z Bałtyckiego Parku Miniatur,
- Monice Kastrau ze Sklepu Sportowego,
- Katarzynie i Łukaszowi Mędry z Restauracji Neptun,
- Andżelice Zielińskiej i Edycie Siwiec z Two Sisters bistro & cafe,
- Prezesowi Markowi Kowalewskiemu i członkowi Zarządu Terminala Promowego Świnoujście Agnieszce Stój,
- Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego,
- Zakładowi Ochrony Środowiska i Spółce Nowe Centrum.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■