POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [29.07.2021, 12:43:46] • Wolin

Mieszkańcy, radni i burmistrz mówią nie zakładowi przetwarzania odpadów budowlanych: Nie dla odpadów, czysty Wolin. Zobacz film!

Mieszkańcy, radni i burmistrz mówią nie zakładowi przetwarzania odpadów budowlanych: Nie dla odpadów, czysty Wolin. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Prezentujemy dalszy ciąg zaciekłej batalii mieszkańców o to, aby w Wolinie nie powstał zakład przetwarzania odpadów budowlanych. Składowisko ma powstać w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych, a także obszaru Natura 2000, tuż przy dzikiej plaży nad Zalewem Szczecińskim. Mieszkańcy Wolina protestują i skandują: Czysty Wolin, Stop odpadom, czy nie dla Wolina taka inwestycja. Okazuje się, że również radni powiedzieli wyraźne nie planom inwestora. W trakcie środowej sesji Rady Miasta wolińscy radni nie zgodzili się na wydzierżawienie kilku działek o które wnioskował inwestor.



- To doprowadzi do zatrucia środowiska, wód gruntowych, są siedliska ptaków w tym ruda kania, las w którym żyją zwierzęta, sarny, jelenie - mówiła jedna z mieszkanek.

Mieszkańcy, radni i burmistrz mówią nie zakładowi przetwarzania odpadów budowlanych: Nie dla odpadów, czysty Wolin. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Mieszkańcy są zgodni, że taka inwestycja zaszkodzi środowisku.

- To jest nasza wyspa. Nie trujcie Wolina - mówili.

Mieszkańcy, radni i burmistrz mówią nie zakładowi przetwarzania odpadów budowlanych: Nie dla odpadów, czysty Wolin. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do mieszkańców Wolina wyszła także burmistrz Wolina, Ewa Grzybowska, która zapewniała, że nie ma jej zgody na to, aby taka inwestycja powstała we wskazanej lokalizacji.

- Burmistrz, zastępca, pracownicy, wszyscy jesteśmy przeciwni powstaniu tej inwestycji. Jestem stąd, tutaj urodziły się moje dzieci nie wyobrażam sobie, żeby powstała inwestycja, która szkodziłaby, środowisku, mieszkańcom, a także i mnie samej. - mówiła burmistrz Wolina.

Jak podkreślała burmistrz Wolina gmina nie wydała żadnych pozwoleń w żadnym zakresie.

Mieszkańcy, radni i burmistrz mówią nie zakładowi przetwarzania odpadów budowlanych: Nie dla odpadów, czysty Wolin. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Teren planowanej inwestycji został skontrolowany przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a także Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska. Były uchybienia.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Anna • Niedziela [08.08.2021, 08:27:26] • [IP: 31.0.126.***]

Drogi i inne media to się robi do kolegi z wioski albo do swojego nowego domu o którym cicho sza 😀

Mieszkaniec • Sobota [07.08.2021, 13:17:15] • [IP: 83.11.45.*]

To tak jak obiecała zrobić ul.Świętosławy. ...i co OSZUKAŁA A MIAŁA BYĆ KANALIZA I normalna droga. ...Kłamczucha

Gość • Niedziela [01.08.2021, 16:07:28] • [IP: 5.172.234.***]

Burmistrz wraz z radnymi sprzedają wszystko jak leci. Nie ważne jak, za ule i komu aby tylko kasa była. Najgorszy burmistrz jaki mógł się trafić Wolinowi na przestrzeni lat. A ta kadra asystujących jej kobiet to jakieś nieporozumienie. Niemiłe i niesympatyczne stare ciotki plociuchy. Niegodne być urzędnikiem.

Anna • Niedziela [01.08.2021, 11:11:02] • [IP: 5.172.234.***]

Zarozumiały ten inwestor. Zachowuje się bezszczelnie tak jakby wszystkie rozumy pozjadał oprócz jednego 🤣🤣🤣

Gość • Niedziela [01.08.2021, 10:54:29] • [IP: 46.205.202.**]

To żwirownia sprzedana? Sam protestowałem z dziećmi by tiry koło szkoły nie jeździły, jak pisało w odezwie na tablicach, a tu taki numer.

Eugeniusz Maksymowicz • Sobota [31.07.2021, 22:49:59] • [IP: 77.115.228.**]

Przebieg dyskusji, a w szczególności wymiana argumentów merytorycznych pomiędzy Panem Arsenem Trochimczuk a Panem Profesorem Jackiem Tylkowskim do złudzenia przypominała wymianę argumentów pomiędzy byłym radnym z Osiedla Robotniczego w Wolinie a firmą zamierzającą uruchomić wydobycie żwiru na tym osiedlu. Radny założył nawet stowarzyszenie, które skutecznie pomogło MU uniemożliwić realizację tego projektu. W obecnej kadencji Gmina Wolin wyzbyła się gruntów leżących nad pokładami żwiru na Osiedlu Robotniczym, na rzecz wyżej wspomnianego byłego radnego i stał się on udziałowcem tego „żwirowego bussinesu” i to teraz już nie zagraża to w żadnym stopniu dla środowiska. Obawiamy się, że w tym przypadku może być podobnie tzn. Pan Arsen Trochimczuk jest nieprawomyślny i nie może prowadzić takiego bussinesu, a jak pojawi się ktoś prawomyślny to spokojnie taki bussines będzie mógł prowadzić i dlatego, aby taki scenariusz wyeliminować zgłaszamy swój udział w badaniu tej sprawy, a także upubliczniamy tą sprawę, aby sprawa ta była załatwiona maksymalnie transparentnie.

Gość • Piątek [30.07.2021, 15:27:52] • [IP: 46.204.35.*]

Jedna lub dwie osoby, co ty powiesz. Było ponad sto na samym proteście, dolicz radnych.. To zwolennik był jeden - inwestor, no dwóch, bo jeszcze pani, która się sprzedała. Czy jesteś jedna z tych osób?

Gość • Piątek [30.07.2021, 12:38:00] • [IP: 83.23.231.***]

Czemu jedną lub dwie osoby wypowiadają się za wszystkich mieszkańców? Ja na przykład jestem za stworzeniem tej inwestycji która pomoże w późniejszych budowach osiedli domów

Gość • Piątek [30.07.2021, 12:05:43] • [IP: 83.11.218.***]

A urobek z budowy portu kontenerowego (czy jak to sie formalnie nazywa) nie bylby słony? Nie uwierze, ze zasolony piach nie ma wplywu na ekosystem tego miejsca

Gość • Piątek [30.07.2021, 11:08:48] • [IP: 37.248.153.***]

Teraz wypadek koło stacji Neo w Wolinie

AG • Piątek [30.07.2021, 10:45:45] • [IP: 37.248.153.***]

Inwestor się panoszy bo jemu się wydaje ze wszyscy powinni tańczyć wokół.Kto ma tańczyć niech tańczy.Nawet lambadę.Reszta mieszkańców jest nieprzekupna żadnymi obiecankami i panu przeciwna. 💪💪💪💪💪㈑
0;💪

Ania • Piątek [30.07.2021, 09:18:08] • [IP: 5.172.233.*]

Czy nie wydaje się to dziwne, że nikt nie wydał żadnego zezwolenia a inwestor już zatrudnił ludzi i prowadzi prace na swoim terenie ? Inni bez warunków zabudowy nie mogą nawet łopaty wbić w ziemie na swojej działce a tu już stoją betonowe ciężkie wagi do ważenia TIR z odpadami, studnia wody już wybita. Codziennie dziadek Janek jeździ po działce koparką i ryje w ziemi i czegoś szuka ?Może jakiś skarbów ?😀😀😀

Sąsiadka • Piątek [30.07.2021, 09:00:22] • [IP: 5.172.233.*]

Mieszkamy tam w pobliżu i nigdy nie zgodzimy się na degradacje środowiska tylko dla lepszego dojazdu do posesji. NIGDY. Cała wyspa Wolin powinna być chroniona przed takimi którzy dla pieniędzy są gotowi zniszczyć to co natura stworzyła. Gdzie podzieją się bociany, sowy, kanie, jeże i inni mali bracia które są pod ścisłą ochroną. Zniszczenie tej pięknej natury nie warte jest żadnych pieniędzy. Jak inwestor będzie miał kilkanaście lat więcej to może rozum u niego weźmie górę nad chęcią zysku. KARMA WRACA.

Anna • Piątek [30.07.2021, 08:23:24] • [IP: 5.172.233.*]

Zarozumiały ten inwestor. Zachowuje się bezszczelnie tak jakby wszystkie rozumy pozjadał oprócz jednego 🤣🤣🤣

Antypis • Piątek [30.07.2021, 08:20:51] • [IP: 5.172.233.*]

Hej ty nowy ład. Może później kupisz tam działkę budowlaną i posiejesz sobie ekologiczne warzywa. Myślę ze po ich spożyciu będziesz oświetlał nam całe osiedle. 🙈

Gość • Piątek [30.07.2021, 05:16:43] • [IP: 37.47.192.***]

Inwestor dawaj nie poddawaj sie to tylko pary krzykaczy, nowy Ład idzie

Protest • Czwartek [29.07.2021, 22:43:42] • [IP: 5.172.233.*]

Ten cały teren powinien mieć tylko i wyłącznie status terenów rekreacyjnych bez możliwości budowy domów całorocznych. Kiedyś za kilkanaście, kilkadziesiąt lat zrozumiecie co miałam na myśli ❤

Zmiana • Czwartek [29.07.2021, 22:16:37] • [IP: 5.172.233.*]

W Wolinie chyba przyszedł już czas na odświeżenie niektórych gabinetów i korytarzy. Tak mi się już marzy.

Wspieram PROTEST • Czwartek [29.07.2021, 22:09:44] • [IP: 5.172.233.*]

Zachęcam do robienia zdjęć w tej właśnie okolicy. Zwłaszcza lotów kani z młodymi i innych chronionych zwierząt i roślin. Tylko takimi dowodami można powstrzymać zadufanego w sobie bezszczelnego inwestora.

Gość • Czwartek [29.07.2021, 20:33:08] • [IP: 5.173.145.**]

KANIA RUDA MA GNIAZDO NA UL. SOSNOWEJ - NIEOPODAL MIEJSCA PRACY KRUSZARKI DO BETONU MIEJSCOWY ORNITOLOG ZGŁOSIŁ TO DO DROŚ

Natura 2000 • Czwartek [29.07.2021, 20:32:50] • [IP: 5.172.233.*]

Wspieram Was całym sercem. Nie poddawajcie się

Zawiedziony • Czwartek [29.07.2021, 20:30:56] • [IP: 5.172.233.*]

Dlaczego tak późno zareagował urząd w Wolinie ?.Sprzeciwił się dopiero jak mieszkańcy podnieśli larum. Czy inwestor miał zamiar ich jakios udobruchać?

Gość • Czwartek [29.07.2021, 20:29:03] • [IP: 77.253.20.***]

Wybory niedlugo i burmistrzowa wybrnęła z tego po mistrzowsku tyle tylko ze jak obiecała to z drugiej strony pojawią się problemy ale nie w tym nasz problem ważne że smieciarza pogonią w inne miejsce wkoncu gdzieś znajdzie frajerow

Tam mieszkam • Czwartek [29.07.2021, 20:06:54] • [IP: 5.172.233.*]

Ponoć tego zarośniętego dziada pogonili już w Łobzie. Czy ktoś coś wie na ten temat ?

Sąsiadka • Czwartek [29.07.2021, 20:00:49] • [IP: 5.172.233.*]

Miejscami teren ma być podwyższony nawet o 4 m. Czy sobie to wyobrażacie ?

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■