POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [27.07.2021, 18:25:29] • Międzyzdroje

Trafna decyzja. Mamy szeroką plażę w Międzyzdrojach. Zobacz film!

Trafna decyzja. Mamy szeroką plażę w Międzyzdrojach. Zobacz film!

2016 - 2021( fot. Andrzej Ryfczyński )

Poszerzona plaża jak magnes przyciąga turystów do Międzyzdrojów.Dzięki śmiałej decyzji burmistrza Międzyzdrojów - Mateusza Bobka i radnych, widzimy niesamowity efekt poszerzonej plaży. Od dawna Międzyzdroje borykały się z problemem wąskiej plaży, szczególnie widoczne to było w sezonie letnim, gdy miejscowość odwiedzały rzesze turystów. Wypoczynek stawał się niejednokrotnie udręką.

Dzisiaj jest inaczej. Pomimo przyjazdu takich tłumów, na plaży i w wodzie przebywało mnóstwo ludzi, ale nie było tak tłoczno jak dawniej. Nawet parawanów było mniej, a plażowicze wygrzewali się na piasku lub kocu. Widać poprawę komfortu wypoczynku.

Trafna decyzja. Mamy szeroką plażę w Międzyzdrojach. Zobacz film!

2016 - 2021( fot. Andrzej Ryfczyński )

W dobie pandemii szeroka plaża jest na wagę złota. Teraz turyści mogą wygrzewać się w bezpiecznych odległościach.

Trafna decyzja. Mamy szeroką plażę w Międzyzdrojach. Zobacz film!

Piasek ze Świnoujścia 2021( fot. Andrzej Ryfczyński )

Jakby skutkiem ubocznym poszerzania plaży jest efekt bezpiecznego płytkiego kąpieliska. Podczas dostarczania refulatu z piaskiem na plażę w Międzyzdrojach cięższe drobiny piasku pozostały na plaży, a drobniejsze popłynęły do wody. Skutkiem tego mamy bardzo daleko płyciznę i możemy brodzić po kolana. Jest to bardzo bezpieczna plaża dla dzieciaków. Jedynie pływacy mają gorzej, bo muszą się zapuszczać dalej w morze.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Piątek [13.08.2021, 12:55:27] • [IP: 85.219.172.**]

Pomysł bardzo dobry mam nadzieję że natura nie zabierze nam wszystkiego. Najlepiej tylko narzekać i nic nie robić. Jak się coś wydarzy złego to telefony na straż miejska lub policję a jak blokada to są źli i nie dobrzy. Panowie strażnicy nie przejmujcie się takimi złośliwymi komentarzami. Robicie kawał dobrej roboty tak trzymajcie.

Gość • Piątek [30.07.2021, 17:40:48] • [IP: 89.174.73.**]

Plaża naprawdę piękna.

rys • Piątek [30.07.2021, 10:39:58] • [IP: 83.23.179.***]

o trafności decyzji przekonamy się na przyszły rok o tej samej porze, jeżeli będą sztormy i woda zabierze nawieziony piasek to pieniądze pójdą w wodę a jeżeli się ostanie no to pogratulować pomysłu

Gość • Środa [28.07.2021, 18:22:35] • [IP: 188.146.132.***]

Zwezy ci się portfel. Wszystko drożeje. Taki bałagan u rządzących w Warszawie, niszczą wszystko w niespotykanej skali Doja nas na każdym kroku.

Gość • Środa [28.07.2021, 09:40:34] • [IP: 37.47.137.***]

napiszecie też za rok jak plaża się zwęży i będzie taka jak wczesniej byla? Napiszecie ile pieniędzy utopiliście

Gość • Wtorek [27.07.2021, 23:39:04] • [IP: 45.88.96.**]

Nadgorliwa straż miejska, która nigdy taka nie była. Pełno blokad, setki mandatów zamiast powiększać ilość miejsc parkingowych bo miasto się rozwija. Ludzie tu przyjeżdżają wypocząć a nie szukać stresów czy problemów bo niema gdzie zaparkować lub zaparkować a tam mandaty czy blokady. Dziesiątki lat nie było takiej nadgorliwosci i wszystko było ok.

troll • Wtorek [27.07.2021, 22:38:07] • [IP: 178.238.252.***]

Zobaczymy co będzie po pierwszym jesiennym, , piździelu, ,

Gość • Wtorek [27.07.2021, 20:46:54] • [IP: 83.20.222.***]

🤩👍🏊‍♀️
29341;‍♀️😚

Tubylec • Wtorek [27.07.2021, 19:49:11] • [IP: 83.11.74.***]

Zobaczymy za rok w wakacje ile zostanie z tej plaży...🤣🤣🤣

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■