POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [25.07.2021, 16:42:26] • Międzyzdroje

Służby otrzymały wezwanie, że w morzu może topić się dziecko!

Służby otrzymały wezwanie, że w morzu może topić się dziecko!

fot. Andrzej Ryfczyński

Służby w Międzyzdrojach zostały postawione w stan najwyższej gotowości po informacji, że w morzu może topić się 9 - letnia dziewczynka. Na miejscu pojawił się WOPR, policja oraz straż pożarna.

W akcję poszukiwawczą włączyli się także plażowicze, którzy wraz z ratownikami wodnymi utworzyli w wodzie tzw. łańcuch życia.

Na szczęście, po jakimś czasie okazało się, że 9 - latka jest bezpieczna i pływa na pontonie. Prąd wody zepchnął dziewczynkę 200 metrów od miejsca w którym były prowadzone poszukiwania.

W działaniach wziął udział 1 zastęp strażaków z PSP - Międzyzdroje.

- Strażacy przeszukiwali plażę - informuje straż pożarna w Kamieniu Pomorskim.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 24 lipca po godzinie 18:00.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Wtorek [27.07.2021, 20:42:37] • [IP: 83.11.218.***]

do 27.07.2021, 11:12:59]: a co ma plaża niestrzeżona/strzeżona do pozostawionego samego sobie 9letniego dziecięcia na pontonie?? zwłaszcza, że ratownicy nie pracują 24ha/dobę (wydarzylo się to po godz 18). Po to są rodzice i opiekunowie, żeby nie spuszczać dzieciaka z oczu! Jakby cos się wydarzyło, od razu dra jape i ratują, a nie że zgubili dzieciaka w tłumie!

Gość • Wtorek [27.07.2021, 11:12:59] • [IP: 185.210.38.**]

plaża strzeżona jest niestety na zbyt małym obszarze. Gmina troszkę uboga w ratowników. Plażowiczów jest pełno od strony lasu, nastawiali apartamentowców, hoteli, pełno ośrodków z kolonistami i zero stanowisk ratowniczych na tym terenie. wszyscy chcieliby być na strzeżonej, ale na tej maleńkiej strzeżonej strefie plaży niestety się nie pomieszczą... Chyba już czas najwyższy na więcej stanowisk. Budki ratowników jeszcze z czasów PRL!! wstyd. Wczorajsza akcja z 16 latkiem była przerażająca, niestety na plaży niestrzeżonej.

Gość • Poniedziałek [26.07.2021, 18:32:47] • [IP: 31.0.65.***]

Akcja przeprowadzona Perfekt tylko gdzie ten helikopter

Gość • Poniedziałek [26.07.2021, 17:26:46] • [IP: 31.0.62.***]

Mama pewnie patrzyła na przystojnego ratownika a tata podziwiał sąsiadkę z koca obok.Dobrze że nic się nie stało ale rodzice powinni zapłacić za 9 łatkę samą na pontonie solidny mandat

Gość • Poniedziałek [26.07.2021, 15:55:29] • [IP: 5.173.65.***]

Pilnują dzieci

Gość • Poniedziałek [26.07.2021, 15:40:17] • [IP: 87.123.192.**]

Zapewne strażacy byli w nomexach, masakra jak ja im współczuję

Gość jagódka • Poniedziałek [26.07.2021, 06:43:06] • [IP: 31.0.37.***]

Chwalić Boga że się nic nie stało. Ale rodzicom należy się solidny mandat. 9 lat i sama na pontonie. Masakra.

Gość • Niedziela [25.07.2021, 18:14:12] • [IP: 37.47.137.***]

pytam się a gdzie byli rodzice? Czemu za takie akcje oprócz mandatu nie wystawia się słonych rachunkow za akcję ratunkową?

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■