POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [19.07.2021, 14:19:04] • Dziwnów

Podsumowanie dziwnowskiego etapu 57 ERT

Podsumowanie dziwnowskiego etapu 57 ERT

fot. Organizator

W dniu wczorajszym (tj. w niedzielę 18 lipca 2021 roku) na terenie dziwnowskiej Przystani Sezonowej, miało miejsce podsumowanie II etapu 57. Etapowych Regat Turystycznych. Wypływający ze Świnoujścia żeglarze, zaczęli docierać do mety etapu (w Dziwnowie) we wczesnych godzinach popołudniowych. Relacjonując już na brzegu warunki pogodowe, podkreślano głównie dobry wiatr, w efekcie którego, tuż po godzinie 17.00 do przystani zacumowała ostatnia jednostka – statek komisji (który zamykał całą stawkę jachtów).

Jak mówiła Izabella Kidacka (komandor regat), do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się w tym roku przeszło 60 jednostek, które będą z sobą rywalizowały do niedzieli 25 lipca 2021 roku, rozgrywając w tym czasie 8 etapów. Regaty odbywają się w całości na wodach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego i choć są to zawody z całą sportową otoczką, to nie mniej istotna jest serdeczna, rodzinna atmosfera i możliwość spotkania w żeglarskim gronie.

Podsumowanie dziwnowskiego etapu 57 ERT

fot. Organizator

Załogi tworzą rodziny i grupy przyjaciół, a cieszy też bardzo liczne grono dzieci, które już od najmłodszych lat są zaznajamiane z realiami życia na wodzie. Wychowujemy tym samym nowe pokolenia – wspominali Izabella Kidacka (komandor regat) i Grzegorz Jóźwiak (Burmistrz Dziwnowa).

Wśród uczestników, a zarazem i gości specjalnych wczorajszego zakończenia etapu, byli: Olgierd Geblewicz (Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego) oraz Marcin Raubo (Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego). Gminę Dziwnów reprezentowali Grzegorz Jóźwiak (Burmistrz Dziwnowa) oraz Ewa Trzebińska-Brzezińska (Przewodnicząca Rady Miejskiej).

Podsumowanie dziwnowskiego etapu 57 ERT

fot. Organizator

Najlepsze w poszczególnych kategoriach jachty to (podczas etapu Świnoujście-Dziwnów):

GRUPA KWR I: Mescalero; Mio Portofino; Chaca.

GRUPA KWR II: Trzeci; Res Navalis; Bimini.

GRUPA NHC: Venandi Str; Garbina 1; Lancet.

GRUPA ORC CLUB: Bryza 33; Happy-X; Seadog 2.

Krzysztof Zawiliński / www.dziwnow.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■