POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [19.07.2021, 08:51:53] • Świnoujście

Jednostka SAR ruszyła na pomoc

Jednostka SAR ruszyła na pomoc

fot. Sławomir Ryfczyński

W niedzielę przed godziną 13:00 z jednego jachtu wezwano pomoc. Jednostka znajdowała się na morzu na wysokości Międzyzdrojów.

Okazało się, że jedna spośród 4-osobowej grupy na jachcie źle się poczuła. Na pomoc wypłynął z bazy SAR PASAT. Na morzu na wysokości Międzyzdrojów podjęto kobietę na pokład i przetransportowano do bazy SAR, gdzie już czekali ratownicy medyczni. Tuż po godzinie 14:00 młoda kobieta trafiła pod opiekę ratowników, którzy weszli na pokład PASAT. Kobieta o własnych siłach weszła do karetki.

Jednostka SAR ruszyła na pomoc

fot. Sławomir Ryfczyński

- Zgłoszenie dotyczyło 27-letniej kobiety podjętej przez SAR z jachtu. Pacjentka z bardzo silną reakcją stresową i drętwieniem kończyn górnych została zabezpieczona i przetransportowana do szpitala - informuje Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Jednostka SAR ruszyła na pomoc

fot. Sławomir Ryfczyński

- O godzinie 12:33 Morskie Pomocnicze Centrum Koordynacyjne w Świnoujściu odebrało drogą radiową sygnał wzywania pomocy z jednostki znajdującej się na Zatoce Pomorskiej na wysokości Międzyzdrojów. Była to jednostka o nazwie "Akacja", a na jej pokładzie w niebezpieczeństwie znalazła się kobieta, która doznała częściowego paraliżu ciała i miała podwyższone ciśnienie.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji na pomoc został zadysponowany statek ratowniczy "Pasat" wraz z łodzią ratowniczą R-2.

Ratownicy po około 45 min. dotarli w rejon zdarzenia, przeszli na jednostkę "Akacja", udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej pasażerce, zabezpieczyli ją i przetransportowali na statek ratowniczy "Pasat".

Jednostka ratownicza wraz z kobietą udała się następnie do portu w Świnoujściu, gdzie poszkodowana została przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po zakończonych działaniach odnowiono gotowość dla statku ratowniczego "Pasat"
- informuje Rafał Goeck
Rzecznik Prasowy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Jednostka SAR ruszyła na pomoc

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

wła 149 • Poniedziałek [19.07.2021, 23:18:56] • [IP: 83.11.31.***]

a tak nie dawno barany gadały , po co sar ? zrobimy Polish Rescue Radio, ogarną wszystko, jak by nie te chłopaki to było by 100 trupów więcej w statystykach, kiedyś słyszałem jak jacht prosił o pogode na żądanie, nic sie nie odezwało ani nikt , śmiechu warte te systemy !! rozjb...ać to zanim kosztów nie nagenerowało. .. szkolenia, awanse, nagrody dla dziadków. ...

Kapitan • Poniedziałek [19.07.2021, 15:39:26] • [IP: 77.253.20.***]

Mogła tyle nie chcąć to by się źle nie czuła

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 12:42:49] • [IP: 45.88.96.**]

Ciebie też jak masz takie rozkminy.

Koyot • Poniedziałek [19.07.2021, 12:00:01] • [IP: 37.248.216.***]

Baby się na pokład nie zabiera

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 10:44:14] • [IP: 5.173.147.**]

Rejon się rozwija to ciekawe czy nie jest potrzebna jednostka Sar w Międzyzdrojach dla rejonu aż po Dziwnów bo tam dopiero najbliższą z tego co kojarzę.

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■