POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [26.07.2021, 22:44:16] • Szczecin

Zachodniopomorskie smaki na dwóch dużych imprezach w Szczecinie

Jarmark Jakubowy oraz Żagle 2021 – to podczas tych wydarzeń będzie można spróbować i poznać lokalne, tradycyjne i regionalne produkty Pomorza Zachodniego. Zachodniopomorscy wystawcy swoje specjały zaprezentują w alei „Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego”.

„Jarmark Jakubowy” co roku jest chętnie odwiedzany zarówno przez mieszkańców Pomorza Zachodniego jak i turystów. Na stałe zapisał się w kalendarzu kulturalnym naszego regionu i stanowi jedną z bardziej charakterystycznych imprez. To doskonałe miejsce do rozpropagowania wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego oferty produktów regionalnych i lokalnych oraz gospodarstw rolnych produkujących żywność ekologiczną i tradycyjną. Jest również okazją do przedstawienia Listy Produktów Tradycyjnych oraz Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie.

- Nie wyobrażamy sobie, żeby Województwa Zachodniopomorskiego mogło zabraknąć na Jarmarku Jakubowym. Jest to wydarzenie, które dobrze odczytuje oczekiwania mieszkańców. Zachęcam do udziału i przekonania się jak „smakuje” Pomorze Zachodnie – mówi wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Od 22 do 25 lipca 2021 r. w 9 drewnianych domkach, zlokalizowanych w alei „Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego”, zaprezentują się najlepsze tradycyjne, regionalne i lokalne produkty regionu. Obecni będą m.in. Miody Puszczy Barlineckiej, Ryby z Wyspy Wolin, Malinowy Ogród, Gospodarstwo Ekologiczne "Sedina", Manufaktura Rybna czy "Pasikonik" Manufaktura Chleba.

To nie jedyna okazja do przedstawienia naszego bogactwa kulinarnego. Tego typu produkty pojawią się także na „Żaglach 2021”. To wydarzenie o charakterze morskim, które na terenie Wałów Chrobrego oraz Łasztowni w dniach 30 lipca - 1 sierpnia br. zbliży mieszkańców i turystów do żeglarskiego świata. Podczas imprezy po obu stronach Odry zacumują żaglowce, stworzone będą strefy: Food Truck, Craft Beer Zone, Sportu i Dziecięca oraz wesołe miasteczka. Na lewym brzegu Odry zostaną ponadto utworzone strefy handlowe, aleje artystów, eco markety. Na Łasztowni i Wyspie Grodzkiej będziemy uczestniczyć w koncertach, warsztatach sportowych i zawodach.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■