POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [04.07.2021, 23:47:26] • Gmina Międzyzdroje

Lubin i Wapnica na liście laureatów „GRANTÓW SOŁECKICH 2021”

Miło nam poinformować, że dział Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przekazał listę laureatów Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2021”. Na liście zwycięzców znalazły się: Wapnica i Lubin.

Pomysłodawcą projektu „ Wapnica – wita w sołectwie Wapnica” posadowienie witacza informacyjnego wraz  z ekologicznymi urządzeniami towarzyszącymi na wjeździe do sołectwa, na działce nr 251/1, obręb 0023 Wapnica w Wapnicy był Sołtys oraz Rada Sołecka. Projekt miał również poparcie Burmistrza Międzyzdrojów, który wyraził zgodę na montaż tzw. witacza.

Projekt „Wspólne spotkanie przez grillowanie w sołectwie Lubin” ( którego autorem jest Sołtys i  Rada Sołecka Lubina),jest częścią większego projektu inwestycyjnego pod nazwą „Na szlaku Ottonowym – punkt informacji i spotkań w Lubinie na działkach 169/1 i 169/2. W roku 2020 na utwardzonym gruncie posadowiono 2 wiaty.

Mieszkańcy Sołectwa własnymi siłami uporządkowali teren i opracowali wstępną koncepcje programową projektu.  W 2021 roku kontynuowane są prace projektowe, których elementami docelowymi mają być : parking na 20 miejsc, punkt informacyjny wraz z toaletami, plac rekreacji i zabawy dla rodzin oraz punkt widokowy na urokliwy obszar delty wstecznej Świny.

Wydzielonym elementem koncepcji jest plac do grillowania, który został już w ramach wcześniejszych prac utwardzony a w tej chwili wymaga wyposażenia w elementy małej architektury związanej z tą funkcją, w tym: ławo-stoły, grill  oraz  betonowy kosz do segregacji odpadów.

W pełni popieram tego typu inicjatywy! Jest mi niezmiernie miło i serdecznie gratuluję pomysłodawcom projektów, a więc Sołtysom i Radom Sołeckim oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom - mówi burmistrz Mateusz Bobek. 

Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim. Jak informuje Pani Sylwia Kowalewska- Matysiak z Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, każde z Sołectw otrzyma po 10 tys. złotych.

Gratulujemy!
Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■