POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [08.04.2021, 11:09:47] • Międzyzdroje

Pierwsze Międzyzdrojskie Karty Mieszkańca wydane!!

Pierwsze Międzyzdrojskie Karty Mieszkańca wydane!!

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Od 01 marca br. w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach przyjmowane są wnioski o wydanie Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca. Przypomnijmy, iż wnioski o wydanie karty wraz z oryginałem PIT oraz dowodem tożsamości należy przedłożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach w pok. nr 6 – Ewidencja Ludności, po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie pod nr. 91 32 75 633.

Jak informuje Burmistrz Mateusz Bobek „ realizacja projektu przebiega sprawnie i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców. W ciągu miesiąca wydaliśmy ponad 100 kart. Niestety z uwagi na panującą sytuację, aby ograniczyć przemieszczanie się w urzędzie, wszystkie karty wysyłamy listownie, tradycyjną pocztą. Przybywa też firm oferujących swoje usługi w ramach MKM. Do tej pory umowy partnerskie podpisało 19 firm, a od 01 maja br. posiadacze karty mogą ubiegać się o „Bon Seniora”.

„Bon Seniora” to jednorazowo przyznawane świadczenie pieniężne w wysokości 150 zł. Do otrzymania ww. świadczenia, uprawnione są osoby, które ukończyły 65 lat i posiadają Międzyzdrojską Kartę Mieszkańca. Wnioski można składać od 01 maja do 30 września br. Podobnie, jak w przypadku wydania karty mieszkańca, należy czytelnie wypełnić formularz pn.”Wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego „Bon Seniora” i wraz z wydaną uprzednio kartą mieszkańca, po umówieniu wizyty zgłosić się do pok. nr 6 w Urzędzie Miejskim. Wnioski oraz wszelkie informacje o Międzyzdrojskiej Karcie Mieszkańca dostępne są na stronie www.karta.miedzyzdroje.pl., a szczegółowa oferta Partnerów w zakładce „Partnerzy”.

Informacji o programie udziela również Referat Promocji, Kultury i Turystyki, tel. 609 519 590 lub 798 129 494.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [08.04.2021, 20:29:12] • [IP: 45.88.96.**]

Można upoważnić, ale po co skoro karty będą wysłane pocztą

Gość • Czwartek [08.04.2021, 12:03:54] • [IP: 5.173.137.**]

Dzwoniłem zapytać to mozna to zrobić tylko trzeba mieć pit pierwsza strona potwierdzony urzędowo. Elektronicznie złożony pit powinien mieć potwierdzenie pitu razem z upo na mailu lub skrzynce epuap z tego co zrozumiałem.

Gość • Czwartek [08.04.2021, 11:58:11] • [IP: 5.173.137.**]

Czy można upoważnić kogoś z najbliższej rodziny do odbioru tego? W wydziale komunikacji upoważnienie bez notariusza wystarczy jeśli chodzi o sprawy związane z pierwsza linia pokrewieństwa. Mam nadzieję, ze tutaj tak samo bo jak w czasach kowidu każdy będzie miał chodzić osobno to trochę nie mam czasu całej rodziny pojedynczo wysyłać.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Dziesięć organizacji apeluje do Premiera Morawieckiego: kody PKD nie mogą być wyznacznikiem pomocy dla przedsiębiorców Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie kolejny raz apeluje do Premiera Mateusza Morawieckiego i Rządu RP o wycofanie się z krzywdzącego przedsiębiorców kryterium kodów PKD jako czynnika uzależniającego wsparcie. Postulujemy, by to spadek przychodów – jako najbardziej obiektywny czynnik – był wyznacznikiem, które firmy potrzebują wsparcia. Sygnatariuszami listu są instytucje gospodarcze, które podobnie jak Izba uważają, że przedsiębiorcom w obliczu TRZECIEGO lockdownu należy się pomoc i wsparcie. ■ Międzyzdroje - rusza przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania pn. „przebudowa drogi ul. Głównej w m. Lubin wraz z odcinkiem drogi ul. Turkusowej w m. Wapnica wraz z sieciami” ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Pacjenci covidowi mają osobny telefon Rodziny pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie mogą odwiedzać swoich bliskich w szpitalu w Kamieniu Pomorskim. Możliwa jest jedynie wizyta księdza. - U pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie ma odwiedzin, ale na życzenie pacjenta bądź rodziny pacjenta możliwa jest wizyta księdza - informuje Agnieszka Borzęcka ze szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim. Jak hospitalizowani mogą się kontaktować z rodziną? Na oddziale covidowym jest oddzielny numer telefonu ( 729 058 397 ) przeznaczony tylko dla pacjentów zakażonych Covid-19. Przez telefon można też prowadzić videorozmowy. ■