POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.04.2021, 11:18:40] • Lubin

W Lubinie z kranów popłynie woda

W Lubinie z kranów popłynie woda

fot. Andrzej Ryfczyński

Trwa wymiana starych bardzo cienkich rur wodociągowych na nowe grubsze.

Nowi inwestorzy budynków na końcu ulicy Głównej w Lubinie rozpoczęli wymianę cienkich rur wodociągowych na grubsze. Budynki są daleko od hydroforów i położone na znacznej wysokości, około 60 metrów npm. Oprócz dawnych mieszkańców trwa tom rozbudowa i powstają nowe domy. W ubiegłym roku latem podczas suszy była też susza w kranach. Rury o przekroju 125 mm zaczęto układać od końca ulicy Głównej, od Wolińskiego Parku Narodowego. Przy tej okazji montuje się nowe hydranty przeciwpożarowe.

W Lubinie z kranów popłynie woda

fot. Andrzej Ryfczyński

Już wkrótce zniknie uciążliwość i będzie normalność. Jak nas poinformował prezes ZWiK-u Tomasz Jaworski inwestycje prowadzą prywatni inwestorzy którzy tam się budują. Po zakończeni robót instalacja zostanie wyceniona i przekazana spółce wodociągowej w Międzyzdrojach.

A.R.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Aneta • Piątek [09.04.2021, 23:15:13] • [IP: 31.0.90.***]

Dziękujemy burmistrzu wkoncu ktos się za to wziął

Gość • Czwartek [08.04.2021, 22:22:06] • [IP: 188.146.162.***]

Ale jaja, 21 wiek i wodę sami ludzie ciągną

Gość • Czwartek [08.04.2021, 13:58:05] • [IP: 188.146.162.***]

Ta inwestycja jest wykonana na 100% przez ludzi tam mieszkających, a nie jakiegoś Bobusia. Porąbało kogoś.

Gość • Czwartek [08.04.2021, 10:54:54] • [IP: 83.23.141.***]

Bobuś znowu Lubin. Innych miejscowości w g. Miedzyzdroje nie ma?

Gość • Środa [07.04.2021, 23:49:40] • [IP: 83.20.16.**]

W domach które są powyżej górnego przystanku autobusowego w Lubinie jest tak niskie ciśnienie, że wykąpać się nie da. Zamiast się chwalić zróbcie odpowiednią przepompownię przystosowaną do potrzeb mieszkańców. Jak strażacy chcą uzupełnić wodę po akcji gaśniczej to wody nie ma z dwie godziny !!

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Dziesięć organizacji apeluje do Premiera Morawieckiego: kody PKD nie mogą być wyznacznikiem pomocy dla przedsiębiorców Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie kolejny raz apeluje do Premiera Mateusza Morawieckiego i Rządu RP o wycofanie się z krzywdzącego przedsiębiorców kryterium kodów PKD jako czynnika uzależniającego wsparcie. Postulujemy, by to spadek przychodów – jako najbardziej obiektywny czynnik – był wyznacznikiem, które firmy potrzebują wsparcia. Sygnatariuszami listu są instytucje gospodarcze, które podobnie jak Izba uważają, że przedsiębiorcom w obliczu TRZECIEGO lockdownu należy się pomoc i wsparcie. ■ Międzyzdroje - rusza przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania pn. „przebudowa drogi ul. Głównej w m. Lubin wraz z odcinkiem drogi ul. Turkusowej w m. Wapnica wraz z sieciami” ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Pacjenci covidowi mają osobny telefon Rodziny pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie mogą odwiedzać swoich bliskich w szpitalu w Kamieniu Pomorskim. Możliwa jest jedynie wizyta księdza. - U pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie ma odwiedzin, ale na życzenie pacjenta bądź rodziny pacjenta możliwa jest wizyta księdza - informuje Agnieszka Borzęcka ze szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim. Jak hospitalizowani mogą się kontaktować z rodziną? Na oddziale covidowym jest oddzielny numer telefonu ( 729 058 397 ) przeznaczony tylko dla pacjentów zakażonych Covid-19. Przez telefon można też prowadzić videorozmowy. ■