POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [24.03.2021, 17:51:35] • Gmina Świerzno

Pan Tomasz z Duniewa z żoną i dwójką małych dzieci mieszka na 10 m2. Nie mają łazienki tylko wychodek na zewnątrz bez drzwi! Zobacz film!

Pan Tomasz z Duniewa z żoną i dwójką małych dzieci mieszka na 10 m2. Nie mają łazienki tylko wychodek na zewnątrz bez drzwi! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wydawać by się mogło, że czasy braku łazienek i wychodków na zewnątrz mamy już dawno za sobą. W końcu jest XXI wiek i są to pewne standardy cywilizacyjne. Jak się jednak okazuje nadal są wśród nas osoby, które mieszkają bez łazienki. W takich warunkach od dłuższego czasu w miejscowości Duniewo w gminie Świerzno żyje Pan Tomasz z rodziną. Z dwójką małych dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz żoną mieszka w jednym pokoju na 10 m2, bez wspomnianej łazienki, a funkcję toalety pełni wychodek na zewnątrz bez drzwi!Pan Tomasz stracił nadzieję na lepsze jutro bo sąsiednie mieszkanie, które od 2 lat stało puste zostało ostatnio sprzedane. Pan Tomasz chciał je wynająć od Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim. Tym samym polepszyłby warunki mieszkaniowe dla siebie i swojej rodziny.
Jak twierdzi najpierw Starostwo obiecało, że udostępni mu ten lokal, jak tylko mieszkająca tam osoba się wyprowadzi. Choć do wyprowadzki doszło i mieszkanie stało puste, to jak mówi dziennikarzom portalu ikamien.pl obietnica nie została spełniona.

- Pani ze Starostwa obiecała nam, że jak sąsiadka się wyprowadzi to dostaniemy to mieszkanie. Do tej pory się tak nie stało i mieszkanie stało puste 2 lata. Mam na to świadków, że Pani ze Starostwa nam to mieszkanie po prostu obiecała. Postanowiła jednak wystawić to mieszkanie na sprzedaż. Mnie nie stać na jego kupno bo mam padaczkę i nie pracuje, żona też nie ma stałej pracy, pracuje dorywczo - mówi rozgoryczony Pan Tomasz.

Mieszkaniec Duniewa twierdzi, że na koniec usłyszał od urzędniczki, że może go pocałować w przysłowiowe 4 litery i ona im tego mieszkania nie udostępni.

Warunki w jakich mieszka Pan Tomasz są bardzo trudne, najbardziej brakuje oczywiście łazienki i toalety.

- Deszcz, mróz, czy śnieg to my i dzieci korzystamy z wychodka na zewnątrz bez drzwi. To jest tragedia - podsumowuje Pan Tomasz.

Co na to Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim? Na nasze pytanie odpowiedział Starosta Kamieński, Józef Malec. Odpowiedź publikujemy w całości:

- W dniu 24 stycznia 2019 roku do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim wpłynęło pismo Pana Tomasza Kaźmirkiewicza, że jest on zainteresowany lokalem mieszkalnym nr 5b/2 w Duniewie w przypadku, gdy zamieszkujący go Najemca złoży rezygnację z najmu.
Odpowiadając na powyższe Starosta Kamieński pismem, znak: GM.6845.15.2019 ADC z dnia 19 lutego 2019 r. poinformował Pana Tomasza Każmirkiewicza, że nie wpłynęła od Najemcy rezygnacja z najmu lokalu nr 5b/2, zaś w przypadku wypowiedzenia umowy, jego prośba o przydział lokalu zostanie rozpatrzona. W dniu 5 kwietnia 2019 r. rozwiązano z Najemcą lokalu nr5b/2 umowę najmu, a 6 maja 2019 r. opróżniony przez Najemcę lokal został wydany Skarbowi Państwa. Zły stan techniczny lokalu nie pozwalał na jego wynajęcie i wymagał przeprowadzenia kapitalnego remontu. W zakres prac remontowych mieszkania wchodziłyby głównie:
-wymiana i naprawa podłog oraz ich wyrównywanie,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
- odnawianie ścian – tynkowanie lub zabudowana płytami g-k oraz malowanie,
- prace przy instalacji wodnej,
- odgrzybianie i odbudowa izolacji wodochronnych,
- prace w obrębie elewacji, ocieplanie i malowanie,
- montaż urządzeń grzewczych ( w tym bojler),
- naprawa przewodu kominowego
Pragnę w tym miejscu podkreślić, że do zadań Skarbu Państwa nie należy zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych mieszkańców gminy Świerzno.
Gmina wykonuje nałożone na nią zadanie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej rozumiane jako zadanie tworzenia warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty (art. 4 ust. 1 Ustawy o ochronie praw lokatorów, zwanej dalej uopl), obowiązek dostarczania lokali socjalnych i lokali zamiennych na warunkach określonych w ustawie, obowiązek dostarczania lokali mieszkalnych) wykorzystując mieszkaniowy zasób gminy lub w inny sposób mieszkańcom o niskich dochodach (art. 4 ust. 2 uopl) oraz obowiązek zapewnienia tymczasowego pomieszczenia albo noclegowni, schroniska lub innej placówki zapewniającej miejsca noclegowe w przypadku wykonywania przez komornika obowiązku opróżnienia lokalu (art. 4 ust. 3 uopl).
Biorąc powyższe pod uwagę, w maju 2019 roku Starosta Kamieński podjął decyzję o sprzedaży przedmiotowego lokalu w trybie przetargu nieograniczonego. O tym fakcie, Pan Tomasz Kaźmirkiewicz został poinformowany pismem, znak: Gm.6845.15.2019.ADC z dnia 16 maja 2019r.
Również pozostałe wynajmowane lokale mieszkalne nr 5b/l, 5a i 5c zostały przeznaczone zostały do sprzedaży na rzecz ich Najemców z zastosowaniem bonifikaty 99% od ceny sprzedaży.
Wskazać należy, że Organ w tym czasie podjął wiele działań, które były niezbędne do uregulowania stanu prawnego nieruchomości. Przejęty w 2016 roku od Gminy Świerzno budynek wielolokalowy wymagał ustanowienia samodzielności lokali mieszkalnych oraz zapewnienie lokatorom dostępu do drogi publicznej (podział geodezyjny), co pozwoliło na ich sprzedaż.
W związku z tym, iż Państwo Kaźmirkiewicz zainteresowani byli lokalem nr 5b/2, tutejszy organ przesłał ogłoszenia o przetargu, celem informacji. W wyniku trzeciego przetargu ustnego nieograniczonego, który odbył się 9 marca 202lr. lokal mieszkalny nr 5b/2 został sprzedany.
Warto podkreślić, że Państwo Kaźmirkiewicz byli informowani o tym, że mogą starać się o przyznanie lokalu mieszkalnego z zasobów gminy (tj. lokalu komunalnego) wnosząc stosowne podanie do Wójta Gminy Świerzno.
Ponadto wskazuję, że wszystkie insynuacje podniesione przez Pana Tomasza Kaźmirkiewicza wobec pracownika tutejszego urzędu są bezzasadne i mijają się z prawdą. Jeżeli powtórzą się ataki słowne i pisemne ze strony Pana Tomasza Kaźmirkiewicza, po zasięgnięciu opinii radcy prawnego pracownik rozważy wniesienie pozwu o zniesławienie z art. 212 kle oraz za znieważenie z art. 216 kk.

Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja Pana Tomasza i jego rodziny miała się polepszyć, bo jak wynika z informacji przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim mieszkanie o które starał się mężczyzna zostało ostatnio sprzedane.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 74

o karze innego biurka • Piątek [02.04.2021, 11:14:49] • [IP: 109.243.194.***]

Nie no, czyż urzędniczka mogłaby powiedzieć, że niech ją pocałuje w 4 litery? Urzędnik jest bardziej nieomylny i doskonały niż papież, co pokazuje brak przepisów o karaniu urzędnika za błędy - nadal jedynymi karami dla urzędnika podejmującego złe decyzje lub niepodejmującego ich jest zmiana biurek, np.wyrzucają go sprzed jednego biurka i skazują na inne.

Gośćcovid • Niedziela [28.03.2021, 23:03:04] • [IP: 5.173.139.**]

Domładnie Starostwo pozbyło się problemu przy okazji zrobili w ujaa Tomasza. To wykupić? Zbuzyc i postawić od nowa niższy koszt jak rwmont tej nory. Tam trzeba wszyatko od zeraaa ludzie.Ściany glina ze słomą zero cegły podlogi szajs grzyb kosmiczny zero szamb (dodam ze wszyascy podłączeni do jed efo) dach do wymiany ocieplenie tam wszyatko leci ludzie kominy ro samo albo sie zawali albo sie spali jedno z dwuch. I wspomnę tym co kurfa czytać nie potrafią on chciał wieksze lokum on nie chciał remontów. On chciał wieksze lokum kumacie czy nie. Teraz pan Malec aprzedał połowe i gdziw on ma sb zrobic łazienke na tych 10m2? Pojeba...o was? Jak tych ze Świerzna chyba.O OPS hmm tu to juz wgl szkoda strzepic ryja. A tamta władza to ciężko uwierzyc ze studia mają skończone wpadając na tak zaskakujące pomysły. Wiedziałam ze nikt im nie pomoże kazdy umyje ręce albo bd pierdolenie nie na temat. Jak tam.życ 😳💣💣💣💣㈐
3;no powoem wam ze nie da sie.Płakac sie chce patrząc na reakcje urzedników juz nie bd walić nazwiskami

Gość • Niedziela [28.03.2021, 17:50:08] • [IP: 37.30.27.***]

Jeżeli mają swój dom czy mieszkanie na własność to poco NSZ Dom remontuje co? Skoro kogoś było stać wykupić na własność to powinni sami remontować. A jeżeli chodzi o OPS-y to czy że Swiezna czy z Kamienia to połowę bym pozwalnial. Bo i tak nic nie robią tylko kawę chlaja a jak coś załatwić to odsyłają z 1 pokoju do 2go pokoju i tak do 15tej zleci. Siedzą i za darmo kasę biorą nic więcej. Taka jest prawda i w Kamieniu to samo zostawić z 3 /4 resztę pozwalniac. I tak się nie nadają do niczego. A teraz więcej na zwolnieniach lekarskich jak w pracy. Nieraz widziałem jak w czasie pracy łażą po sklepach zamiast pracowac ale po co jak Kasa sama do kieszeni leci

Gość • Niedziela [28.03.2021, 00:44:12] • [IP: 83.11.89.***]

To gmina Świerzno i tam jest OPS a nie Kamień jak ktoś pisze. Z bełkotliwego pisma Starosty wynika jasno że zabrakło dobrej woli urzędniczej bo 1.w 2016 gmina Świerzno oddala budynek starostwu-dlaczego? 2. Mieszkanie oddane po rozwiązaniu umowy z najemcą skarbowi państwa zamiast wynajmu sąsiadowi, który był zainteresowany. 3. Mimo złego stanu technicznego wystawiono mieszkanie do przetargu i je sprzedano. 4. Czy są jakieś pisma tego pana Tomasza do starostwa i jakieś odpowiedzi? 5.Jak dla mnie Starostwo pozbyło się problemu i teraz właściciel tego mieszkania musi robić remont. 6. Polsat i program Nasz dom nic tu nie może pomóc bo oni remontują tylko własnościowe mieszkania lub domy. 7. Niestety, gmina Świerzno powinna zająć się problemem bo to mieszkańcy tej gminy. 8. Zwracam uwagę na konieczne działania OPS, kuratora, po to by dzieci miały lepiej.

Gość • Sobota [27.03.2021, 23:24:04] • [IP: 83.21.113.***]

Urzędnicy i wszyscy oficjele, którym ta miejscowość podlega powinni się wstydzić i natychmiast zacząć działać. Wstydzić powinni się też ci którzy mając dach nad głową wypisują takie obrzydliwe rzeczy. Ten człowiek, jeśli jest alkoholikiem (a spotkać to może każdego), będzie nim zawsze, bo alkohol to grząskie bagno, i właśnie dlatego to zawsze ktoś z zewnątrz musi taką osobę za każdym razem wyciągać. Mam kuzyna i znajomego alkoholików (pewnie wielu innych) i wiem, że cała rodzina musi pracować razem nad tym problemem. Nawet trzymanie w domu gazowanych napojów, dezodorantów, płynów do płukania ust z alkoholem jest niewskazane, trzeba uważać o czym się rozmawia, co ogląda, itp. Im większa bieda i niewiedza, tym trudniej jest ludziom radzić sobie z takim czy innym problemem a przecież wielu osobom trudno jest nawet radzić sobie ze zwykłą codziennością. Niestety - alkohol to tani lek rozweselający. Opanujcie więc swoje chamstwo i wymuście na decyzyjnych, żeby do Waszej miejscowości zawitała era cywilizacji.

Gość • Sobota [27.03.2021, 21:26:33] • [IP: 37.30.23.***]

OPS z Kamienia to wogule się nie nadają do niczego niewiem tylko, po co ich tam tyle siedzi nadaremnie i za darmo pieniądze biorą. Większą, polowez nich to bym pozwalniac zostawił z 4 starsze z którymi można po rozmawiać bo te młode są do niczego. Tylko miejsca zajmują.

Gość • Sobota [27.03.2021, 19:54:54] • [IP: 188.146.130.**]

Ten facet nie prosił Was o pieniądze tylko o możliwość wynajęcia pomieszczeń które stały 2 lata puste. Chciał zrobić mały remont własnymi siłami dla swoich dzieci. Posłuchajcie dobrze co mówi na filmie i włączcie myślenie. Tak czy siak mega pomoc im się należy a władzom nagana. jestem w szoku że takie coś mam miejsce.

Gość • Sobota [27.03.2021, 19:33:32] • [IP: 83.23.222.***]

a gdzie kierownik OPS i pracownik socjalny aby w obecnych czasach była taka sytuacja może trzeba zawiadomić TVP, przecież jest komisja p/alkoholowa aby pomóc rodzinie, a tego Pana na przymusowe leczenie. Wójt już dawno powinien ten problem rozwiązać a za pracowników OPS po prostu trzeba się wstydzić, że do takiej sytuacji doszło na forum całego powiatu

Gość • Sobota [27.03.2021, 19:25:11] • [IP: 83.23.222.***]

niech sołtys zgłosi o programu nasz nowy dom to może pomogą skoro gmina nie może

Gość • Sobota [27.03.2021, 18:51:46] • [IP: 37.30.25.***]

PTomek do pracy to niejest taki chętny a jak ma jakiś grosz to przepije on jest z Chomina znam go dobrze całe życie lubił popijać tak inne pijaki z Chomina. On. ma Padaczkę Alkocholowa to prawda jeżeli nie przestanie pić to któregoś dnia źle się skończy szkoda dzieci i właśnie dlatych dzieci warto im dać coś lepszego żeby dzieciaczki mogły godnie żyć chociaż dla tych dzieci. Wstyd żeby dzieciaczki mieszkały w takich warunkach. A on powinien wziąść się za pracę skoro założył Rodzinę i dbać o nich a nie chlac. Bez gorzały można żyć.

Gość • Sobota [27.03.2021, 16:19:54] • [IP: 37.30.25.***]

Tak to prawda Urzędnicy by się wstydzili żeby dzieci mieszkały w takiej Jaskini. Wstyd jeszcze raz Wstyd dla siebie i znajomych to mają mieszkania i kasę. Ale tutaj gdzie są dzieci to niemaja żeby coś im dać. Może ktoś mądry się zajmie ta rodzina albo chociaż dziećmi i da im większe mieszkanie ?

Gość • Sobota [27.03.2021, 15:48:58] • [IP: 83.21.117.**]

W Gminne Dziwnów takie problemy załatwiliśmy 20 lat temu. Pewnie będą malkontenci, ale takich sytuacji już niema

Gość • Sobota [27.03.2021, 13:53:15] • [IP: 37.47.156.***]

zaproponowalismy temu panu prace odmówił że niemoże pracować bo ma padaczkę, , to poco pomagać jak woli brać z pesu

Gość • Piątek [26.03.2021, 22:22:16] • [IP: 77.252.46.**]

Panie Tomaszu walcz Pan o dobro swoich dzieci a starostwo powinno sie wstydzić 10m2 wstyd bez łazienki WC Powinien Pan telewizje zwołać i pokazać to wszystko. Niech Pan pamieta robi pan to dla swoich dzieci a dzieci ma Pan cudowne

Gość • Piątek [26.03.2021, 22:16:42] • [IP: 46.215.153.**]

Do roboty a nie tylko po 500+ i zasiłki a my podatnicy, którzy sobie jakoś radzimy, pracujemy za mniej lub więcej, płacimy podatki i takich utrzymujemy. Tak jest teraz w państwie polskim, bo trzeba elektorat dla wiadomej partii zdobyć.

Gość • Piątek [26.03.2021, 17:14:09] • [IP: 77.3.230.**]

Jak ja nie miałem gdzie mieszkać to jest takie coś co się nazywa stancja, w trakcje jej trwania idziesz do banku zaciągasz kredyt na czterdzieści lat buduję lokum dla rodzinki i mieszkam. A ty człowieku co robiłeś za młodu? Na starość ci się zachciało dzieci i biedę klepać dzieci dorosną w biedzie to obojętnie z jakiej nory cię na kopach wywleką na śmietnik bo będą się za ciebie wstydzić.

Gość • Piątek [26.03.2021, 16:04:10] • [IP: 5.173.139.***]

Trzeba iść sobie do pracy i zarobić a nie tylko daj

Gość2 • Piątek [26.03.2021, 13:14:21] • [IP: 195.191.162.***]

Praca by się znalazła pytanie czy Pan ma ochotę pracować, bo z tego co widzę to raczej nie!?

Gość • Piątek [26.03.2021, 09:34:41] • [IP: 5.173.138.***]

Moze gdzies na strozowce znalazla by sie praca dla pana tylko niewiem czy stamtad sa dojazdy.

Gość • Piątek [26.03.2021, 09:11:06] • [IP: 77.13.159.***]

Facet - nie rob z siebie idioty.

Gość • Piątek [26.03.2021, 08:53:00] • [IP: 5.173.140.**]

Drodzy Państwo. Mam 70 lat, pochodzę ze wsi i od zawsze pomagałem w robocie przy domu. Za PRL-u trzeba było samemu wykonywać w mieszkaniu (w mieście) mnóstwo prac. Elektryka, hydraulika, stolarka, spawanie i in. Pracowałem często w rękawicach, bo mój ojciec mówił, że o dłonie trzeba dbać. Pan Tomasz chyba tez potrafi wiele zrobić, a ręce ma naprawdę ładne i delikatne. Tylko rękawice i do pracy!

Gość • Piątek [26.03.2021, 08:16:37] • [IP: 83.11.212.***]

Gość • Czwartek [25.03.2021, 20:50:55] • [IP: 46.169.158.**] A co tam pisać do Polsatu, cały ten budynek to nora do zburzenia. Powinni to wpizdu rozebrać, a na to miejsce postawić kontenery socjalne. Warunki bytowe sto razy lepsze a i łatwiej się to sprząta, bo wypierdalasz wszystko i jedziesz karcherem.

Gość • Czwartek [25.03.2021, 20:50:55] • [IP: 46.169.158.**]

Panie Tomaszu proszę napisać do pani Katarzyny Dowbor, ta pani wraz ze swoją ekipą nie odmówi pomocy tym biednym dzieciaczkom z których w normalnych warunkach będą prawdziwi ludzie i jeszcze coś osiągną, o ile nie jest pan alkoholikiem to może ta pani pomóc...💘💘💘

GośćCovid • Czwartek [25.03.2021, 18:37:10] • [IP: 5.173.144.*]

(Grzegorz) 😃👍Tam.powinien wrucic asystent rodziny to raz i jakis psycholog dla dzieci. Dzieci więcej przzyły jak nie jeden dorosły i co wszyscy wiedzą i zero reakcji zeroooo. Ops głusi i ślepi klapki na oczach Kiedys powtarzali wszyscy niech dziexi nauczą sie tylko mówic!A szkoda strzępić ryja. Proponuje żeby ktoś sie wkoncu zajął noe Tomaszem dziecmi bo słyszały widziały juz dużo w swym krótkim zyciu i doświadczyły. Jezeli teraz ktos sie nie zainteresuje ciężko to widzę.

Grzegorz • Czwartek [25.03.2021, 18:06:35] • [IP: 37.47.154.***]

Ten pan jeszcze kilka lat temu mieszkał w Kamieniu Pomorskim pod Biedronką. Widziałem go wielokrotnie, nigdy trzeźwego. Szkoda tych dzieci oczywiście ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie kto zgotował im taki los? Czy to urzędniczka? Starosta? Czy może wójt? Nie, to Pan Tomasz we własnej osobie. Ludzie zapiepszają na 2 etaty żeby coś mieć i żeby dzieci miały a tu Daj, daj. Niech czeka dalej a napewno będzie mu dane. Od czego ta padaczka? Chyba nie od eternitu

Oglądasz 1-25 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Dziesięć organizacji apeluje do Premiera Morawieckiego: kody PKD nie mogą być wyznacznikiem pomocy dla przedsiębiorców Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie kolejny raz apeluje do Premiera Mateusza Morawieckiego i Rządu RP o wycofanie się z krzywdzącego przedsiębiorców kryterium kodów PKD jako czynnika uzależniającego wsparcie. Postulujemy, by to spadek przychodów – jako najbardziej obiektywny czynnik – był wyznacznikiem, które firmy potrzebują wsparcia. Sygnatariuszami listu są instytucje gospodarcze, które podobnie jak Izba uważają, że przedsiębiorcom w obliczu TRZECIEGO lockdownu należy się pomoc i wsparcie. ■ Międzyzdroje - rusza przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania pn. „przebudowa drogi ul. Głównej w m. Lubin wraz z odcinkiem drogi ul. Turkusowej w m. Wapnica wraz z sieciami” ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Pacjenci covidowi mają osobny telefon Rodziny pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie mogą odwiedzać swoich bliskich w szpitalu w Kamieniu Pomorskim. Możliwa jest jedynie wizyta księdza. - U pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie ma odwiedzin, ale na życzenie pacjenta bądź rodziny pacjenta możliwa jest wizyta księdza - informuje Agnieszka Borzęcka ze szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim. Jak hospitalizowani mogą się kontaktować z rodziną? Na oddziale covidowym jest oddzielny numer telefonu ( 729 058 397 ) przeznaczony tylko dla pacjentów zakażonych Covid-19. Przez telefon można też prowadzić videorozmowy. ■