POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [24.02.2021, 18:01:40] • Powiat Kamieński

Pierwsze szczepienia za nami. Cieszyć się czy uciekać?

Pierwsze szczepienia za nami. Cieszyć się czy uciekać?

Alernon77( fot. stock.adobe.com/pl )

Szczepionki uratowały naprawdę wiele istnień w historii ludzkości, jednak epidemia koronawirusa zmusiła naukowców do błyskawicznego opracowania broni, mogącej ochronić nasze zdrowie i życie. Informacje o pierwszej szczepionce pojawiły się pod koniec 2020 roku, czyli niespełna rok po epidemii. Aktualnie szczepienia odbywają się za pomocą trzech najpopularniejszych szczepionek od firmy Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca. Jakie są wasze odczucia po szczepieniu konkretną szczepionką? Dajcie znać w komentarzach!

Niestety, pomimo ochrony którą zapewnia szczepionka, mogą pojawić się opisane przez producentów szczepionek skutki uboczne w organizmie szczepionej osoby.

Czy zauważyliście u siebie jakieś skutki uboczne? Opiszcie swoje odczucia po przyjęciu szczepionki.

Warto dodać, że działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do: Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Al. Jerozolimskie 181C PL-02 222 Warszawa Tel.: + 48 22 49 21 301 Faks: + 48 22 49 21 309

Strona internetowa: smz.ezdrowie.gov.pl

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania konkretnego leku.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

GośćJoanna • Sobota [13.03.2021, 16:44:05] • [IP: 83.23.141.**]

Jestem już po pierwszej dawce, bez temperatury, czuję się świetnie. Lekarka i pielęgniarki przesympatyczne.Nie ma się czego bać. Lepiej wybrać szczepionkę niż zachorować.Tylko tchórze się boją-odwagi Wam życzę a wszystko będzie dobrze, powodzenia.

Gość • Piątek [05.03.2021, 22:12:22] • [IP: 37.30.25.***]

Ja też zaczipowana pfizerem. Nie świecę, elektroniki siłą woli nie odpalam, 5 G też ni widu ni słuchu... Czekam, może za rok... Jak ktoś wspomniał w komentarzach... bolało mnie tylko ramię.

Gość • Środa [03.03.2021, 11:03:48] • [IP: 37.47.172.**]

Ja też znam takich ludzi. Czy nowa Pani Prezes zrobi porządek? Doskonały sprawdzian, dowiemy się czy zależy jej na społeczności kamieńskiej.

Gość • Środa [03.03.2021, 09:59:53] • [IP: 37.47.172.**]

W Kamieniu szczepi się nie zważając na wiek tylko po znajomości znam kilka takich przypadków.

Gość • Niedziela [28.02.2021, 20:03:40] • [IP: 83.23.171.**]

Znośny ból ręki przez noc (mogłem spać). Temp. 36, 9. Objawy 12 godzin.

Gość • Sobota [27.02.2021, 17:07:50] • [IP: 79.186.202.***]

dlaczego w kamieniu tak idze wolnoszczepienie w takim tempie 2 lata minie

Gość • Piątek [26.02.2021, 00:06:37] • [IP: 83.23.141.***]

Powikłania mogą być za rok, może dwa. Kto dogłębnie zainteresował się tematem to o tym wie.

Gość • Czwartek [25.02.2021, 17:14:22] • [IP: 88.156.139.***]

Kiedy wreszcie w Kamieniu będą szczepić siedemdziesięciolatków. Mam chorobę przewlekła od 11 lat, orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności i orzeczenie o niesamodzielności i nie mogę doczekać się terminu szczepienia. Tymczasem szczepi się młodsze osoby i mundurowych.

Gość • Czwartek [25.02.2021, 13:56:53] • [IP: 37.47.148.**]

Lepsza jakakolwiek szczepionka niż respirator.

Gość • Czwartek [25.02.2021, 13:26:02] • [IP: 83.23.137.**]

Pyta się szczur szczura czy zaszczepisz się na koronowirusa. Nie wiem. Na razie testują na ludziach.

Gość • Czwartek [25.02.2021, 12:57:33] • [IP: 37.248.15.**]

Bałam się reakcji poszczepiennych, ale było wszystko ok. polecam niezdecydowanym.

Pfizer • Czwartek [25.02.2021, 12:16:10] • [IP: 176.221.113.**]

Ból ręki - jakby po podniesieniu za dużego ciężaru przez około 2 dni. Najlepiej przyjęta szczepionka ze wszystkich jakie miałem (przy szczepieniu na tężec miałem 2 dni wyjęte z życia) . Natomiast zona w nocy po przyjęciu drugiej dawki gorączka 38 st. , poza tym nic szczególnego. Czekam może czipy w szczepionce się dopiero aktualizują i jak podłącza 5g to dopiero się zacznie :))))

Gość • Czwartek [25.02.2021, 06:44:37] • [IP: 37.47.192.***]

Ale czad sąsiad po szczepieniu kanały w tv przełącza pstryknięciem palców

Gość • Środa [24.02.2021, 20:59:52] • [IP: 45.141.1.***]

Mi nie staje!

Gość • Środa [24.02.2021, 20:00:31] • [IP: 45.88.96.**]

Czekam na pfizera lub modernę. Astry bym nie chciał. Podobno Polska szczepionka ma być ciekawa.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Dziesięć organizacji apeluje do Premiera Morawieckiego: kody PKD nie mogą być wyznacznikiem pomocy dla przedsiębiorców Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie kolejny raz apeluje do Premiera Mateusza Morawieckiego i Rządu RP o wycofanie się z krzywdzącego przedsiębiorców kryterium kodów PKD jako czynnika uzależniającego wsparcie. Postulujemy, by to spadek przychodów – jako najbardziej obiektywny czynnik – był wyznacznikiem, które firmy potrzebują wsparcia. Sygnatariuszami listu są instytucje gospodarcze, które podobnie jak Izba uważają, że przedsiębiorcom w obliczu TRZECIEGO lockdownu należy się pomoc i wsparcie. ■ Międzyzdroje - rusza przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania pn. „przebudowa drogi ul. Głównej w m. Lubin wraz z odcinkiem drogi ul. Turkusowej w m. Wapnica wraz z sieciami” ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Pacjenci covidowi mają osobny telefon Rodziny pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie mogą odwiedzać swoich bliskich w szpitalu w Kamieniu Pomorskim. Możliwa jest jedynie wizyta księdza. - U pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie ma odwiedzin, ale na życzenie pacjenta bądź rodziny pacjenta możliwa jest wizyta księdza - informuje Agnieszka Borzęcka ze szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim. Jak hospitalizowani mogą się kontaktować z rodziną? Na oddziale covidowym jest oddzielny numer telefonu ( 729 058 397 ) przeznaczony tylko dla pacjentów zakażonych Covid-19. Przez telefon można też prowadzić videorozmowy. ■