POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [14.02.2021, 17:22:57] • Międzyzdroje

Sprawdzali nauczycieli, pracowników administracji i obsługi

Sprawdzali nauczycieli, pracowników administracji i obsługi

autor: Darren Baker( fot. stock.adobe.com/pl )

Pracownicy placówek oświatowych w Międzyzdrojach przystąpili do badań na obecność koronawirusa. Badania finansowała gmina.

Badaniom poddali się pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Przedszkola Miejskiego Morskie Skarby wraz z oddziałem żłobkowym.

- Badania finansowane były z budżetu Gminy Międzyzdroje - informuje Aleksandra O’Donnel z biura burmistrza gminy Międzyzdroje.

W Szkole Podstawowej nr 1 badanie na obecność koronawirusa zostało przeprowadzone dla 15 osób (nauczyciele klas 1-3 oraz pracownicy kuchni i wychowawcy świetlicy). Wzięły w nim udział osoby chętne. Badania były bezpłatne. Wszystkie wyniki okazały się negatywne.

- Druga tura badań skierowana była wyłącznie do nauczycieli 1-3. Nikt nie wyraził zainteresowania, ponieważ 2 tygodnie wcześniej większość nauczycieli 1-3 przystąpiła do testu – informuje Aleksandra O’Donnel.

W Szkole Podstawowej nr 2 przebadanych zostało 12 nauczycieli i 7 pracowników administracji i obsługi.

Pracownicy żłobka i przedszkola (30 osób) w maju 2020 r. przed powrotem do funkcjonowania placówek, zostali przebadani na obecność koronawirusa.

Niedawno minister Michał Dworczyk informował, że szczepienia nauczycieli rozpoczną się w tym tygodniu. Na pierwszy ogień pójdą ci, którzy pracują stacjonarnie (nauczyciele wychowania przedszkolnego, pomoc nauczyciela i wychowawcy, nauczyciele z podstawówek z klas 1-3, a także szkół specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu i pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych). Zainteresowanych szczepieniami ma zgłaszać dyrektor szkoły.

Od 8 lutego do szczepień mogą się zgłaszać opiekunowie w żłobkach, klubach dziecięcych i pracujący w pieczy zastępczej.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Dość • Środa [17.02.2021, 19:05:13] • [IP: 37.47.128.***]

Testowanie osób bezobjawowych to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Lokalnie na północy kraju występować będą opady deszczu ze śniegiem, które będą miały tendencję do zamarzania w godzinac wieczornych na nawierzchniach dróg i chodników powodując oblodzenia. Na północy prognozowany jest silny wiatr, osiągający maksylamnie w porywach do 60 km/h, a nad morzem do 75 km/h. ■ W południe 4 marca 2021 r. w wieku 75 lat, w 50 roku kapłaństwa, zmarł Ksiądz Prałat Kanonik doktor podporucznik Marian Jan Wittlieb, od 23 lat proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach ■ Samochód osobowy wpadł do cieśniny Dziwnej w Dziwnowie. W środku były 4 osoby. Dzieci miały 3 i 7 lat. Kobieta 37 lat, a mężczyzna 41 lat ■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Czy WPN wprowadzi opłaty za wstęp na plaże? Mieszkańcy zaniepokojeni. Poseł Artur Łącki interweniował. Jest odpowiedź Ministerstwa ■ W centrum Międzyzdrojów przy ulicy Zwycięstwa zapalił się hotel. Pożar wybuchł w środowy poranek, około godziny 7:00. Ogień pojawił się w jednym z pokoi na 3 piętrze. Konieczna była ewakuacja 14 osób, głównie pracowników, którzy mieli się zająć planowaną rozbiórką obiektu. Na ulicę Zwycięstwa szybko przyjechała straż i opanowała pożar i na szczęście nie doszło do rozprzestrzenia się ognia. ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■